AlienHive.pl

W Patronite od 18.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 918

Liczba Patronów: 906

Zostań Patronem
11 patronów
300 miesięcznie
2 590 łącznie
Serwis AlienHive.pl to miejsce dla miłośników Science-Fiction. Od 2013 roku tworzymy najlepsze w polskim Internecie roczne zestawienia i rankingi filmów Sci-Fi. Często tylko dzięki nam nie przeoczysz ciekawej premiery i niszowego tytułu SF. Jesteśmy także największą polską stroną o sadze "Obcy".

O Autorze

Moi drodzy!
Przyszedł ten moment, aby prosić Was o wsparcie.

 

Od 7 lat hobbystycznie zajmuję się prowadzeniem serwisu https://alienhive.pl, który obecnie współtworzy aż siedem osób. Znacie mnie jako redaktora naczelnego pod pseudonimem dr Gediman, a faktycznie mam na imię Marcin. Gdy powstawał AlienHive nikt z redaktorów nie przypuszczał, że z naszej pasji i zamiłowania do S-F powstanie miejsce, do którego będzie zaglądać tysiące fanów science-fiction i zaślinionego Obcego. Od samego początku unikaliśmy komercyjnego charakteru, dzięki temu udało nam się utrzymać niezależność i bezstronność.

Przez te wszystkie lata dostarczyliśmy Wam:

 • 560 artykułów i recenzji,
 • 460 wpisów dotyczących science-fiction,
 • 100 artykułów poświęconych sadze Obcy i AVP,
 • 17 różnych zestawień filmów SF, obejmujących w sumie ponad 500 pozycji (!),
 • ponad 4000 postów na naszych fanpage’ach.

Dzięki temu, że wnikliwie analizujemy dochodzące ze świata filmu informacje, udaje nam się unikać niepotwierdzonych newsów i clickbaitów. Jednym z naszych priorytetów jest utrzymanie obecnej formy funkcjonowania AlienHive.

Nasze dwa fanpage'e zebrały dotychczas 26 tys. polubień, a stronę AlienHive.pl tylko w grudniu odwiedziło ponad 35 tys. użytkowników. Gdyby chociaż jedna osoba na każde 100 czytelników, którzy nas odwiedzają, zdecydowała się na wsparcie nas symboliczną kwotą 10zł miesięcznie, pozyskalibyśmy środki pozwalające nam nie tylko przetrwać, ale w dalszym ciągu się rozwijać.

Planujemy w tym roku przeprowadzenie kliku konkursów – zarówno specjalnych (wyłącznie dla naszych Patronów), jak również otwartych dla fanów i czytelników. Co do formuły i tematyki trwają jeszcze dyskusje, niemniej chcielibyśmy ufundować dla zwycięzców nagrody związane oczywiście z „Obcym”. Uwierzcie nam, będzie warto aktywnie uczestniczyć w konkursach.
Szykujemy również zestawy unikalnych i praktycznych „gadżetów reklamowych” dostępnych dla najbardziej zaangażowanych wspierających, którzy będą mieli także możliwość wpływania na tematykę naszych artykułów, recenzji i felietonów. Warto będzie być z nami i nas wspierać.

Ale jak wspomnieliśmy – dalszy los naszej strony w znacznym stopniu spoczywa w Waszych rękach.

 

Do czego potrzebujemy Waszego wsparcia?

 • Więcej newsów, artykuł i felietonów
  Z Waszym wsparciem będziemy mogli poświęcić więcej czasu na poszerzanie treści AlienHive. Zagwarantuje to m.in. powstawanie tak docenianych przez Was kolejnych rocznych zestawień filmów SF i bieżących zapowiedzi. Będziemy mogli również cofnąć się i tworzyć zestawienia przed 2012 rokiem, a także zestawienia tematyczne (jak np. najlepsze filmy z akcją w kosmosie itp.), czy aktualne polecenia filmów SF dostępnych w streamingu. Będzie czas na obszerne recenzje obejrzanych filmów, a także seriali SF – o co często prosicie.
 • Poszerzenie ekipy AlienHive
  (o newsmenów oraz większe zaangażowanie obecnego zespołu)
  Zaowocuje to poszerzaniem bazy wiedzy z zakresu sagi „Obcy”, filmów Superhero, książek, komiksów i gier SF, a także dostarczy świeżych i gorących newsów dla każdego miłośnika SF.
   
 • Pokrycie kosztów utrzymania i zapewnienie stabilności oraz poprawy szybkości działania serwisu
  Koszty utrzymania serwisu odwiedzanego przez 30 tys. użytkowników miesięcznie stale rosną i coraz częściej wyświetlanie reklam nie wystarcza do pokrycia wydatków koniecznych do szybkiego i stabilnego działania strony. Stoimy również przed koniecznością diametralnego przebudowania serwisu pod potrzeby zmian w PHP i innych wymogów technicznych - koszt prac programistycznych to kilka tysięcy złotych minimum.
   
 • Zwiększenie czytelności
  Z Waszym konkretnym wsparciem będziemy mogli zmniejszyć ilość wyświetlanych reklam i zwiększyć czytelność serwisu oraz jego przyjazność.
   
 • Otwarcie na nowe kanały, czyli witaj YouTube?
  Tak, trzeba być trendy. Wasze wsparcie pomoże nam zakupić konieczny sprzęt do tworzenia i obróbki materiałów wideo. Nieśmiało i spokojnie, ale chcielibyśmy stopniowo prezentować Wam naszą wiedzę w filmowej formie.
   
 • Mailing, czyli być z science-fiction na bieżąco
  Koniec z przegapianiem ważnych informacji przez m.in. filtry facebooka. Chcielibyśmy stworzyć mailing dla Was i raz na tydzień/dwa podsyłać Wam w zwięzłej formie najważniejsze informacje w tematyce Sci-Fi.

 

Dlaczego powstał AlienHive.pl?

Uważam, że nie możecie nas Wspierać, nie mając wiedzy na temat naszych przesłanek i powodów, z jakich zdecydowaliśmy się prowadzić serwis. Zatem dlaczego powstał serwis?

AlienHive.pl powstał z naszej pasji i kierowany jest dla miłośników science-fiction. Pragniemy m.in. stworzyć bazę wiedzy na temat uniwersum, zapoczątkowanym filmem „Alien” oraz wyczerpującą temat bazę o powstających filmach science-fiction, obejmując zarówno kinowe hity, jak i przedstawiając Wam wiele tytułów niszowych, często pomijanych przez duże, komercyjne serwisy tematyczne.

Docelowo pragniemy stworzyć najlepszy polski serwis poświęcony tematyce science-fiction, obejmujący nie tylko filmy, ale seriale, książki, komiksy i gry. Jednocześnie pragniemy pozostać w pełni niezależni.

O Science-Fiction piszemy w sposób przystępny i wyczerpujący, podając tylko potwierdzone informacje, jak ognia unikając clickbaitów i śmietnikowych informacji. Stawiamy na jakość artykułów, a nie na ilość newsów. Wolimy pisać rzadziej, ale lepiej.
Treści w ramach serwisu tworzą wspaniali redaktorzy:

redaktorzy

 

Dlaczego warto nas wspierać?

Ponieważ stworzymy więcej tak lubianych i użytecznych artykułów, jak te kilka naszych najpopularniejszych:

filmy science fiction 2021

https://alienhive.pl/filmy-science-fiction-2021/

filmy science fiction 2020

https://alienhive.pl/filmy-science-fiction-2020/

Filmy Science Fiction 2019

https://alienhive.pl/filmy-science-fiction-2019/


Filmy Science Fiction 2018

https://alienhive.pl/filmy-science-fiction-2018/


Filmy Science Fiction 2017

https://alienhive.pl/filmy-science-fiction-2017/


Film Alien 5 - historia powstania

https://alienhive.pl/alien-5/


FAQ sagi Obcy - częste pytania i odpowiedzi

https://alienhive.pl/alien-faq-pytania-odpowiedzi/


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Owen Onne
Owen Onne
Próg: 10 zł
Łukasz Kalinowski
Łukasz Kalinowski
Próg: 20 zł
Wojciech Ostrycharz
Wojciech Ostrycharz
Próg: 10 zł
Leo Siwy
Leo Siwy
Próg: 20 zł
Piotr Jarzębowski
Piotr Jarzębowski
Próg: 10 zł
Norbert P.
Norbert P.
Próg: 20 zł