Andrzej Korasiewicz

W Patronite od 30.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Punktem odniesienia dla Alternativepop.pl są lata 80. oraz wiodące wówczas nurty - new romantic, synth pop, new wave, postpunk, ale też inna muzyka, która wtedy powstała.

O Autorze

Alternativepop.pl powraca! Będą nowe teksty, ale także zmiany i dlatego parę słów o tym, czego można spodziewać się w nowej odsłonie Alternativepop.pl. Zacznę od przedstawienia się 😊

Nazywam się Andrzej Korasiewicz, mieszkam od urodzenia, tj. od 1973 roku, w Łodzi. Muzyki słucham od kiedy pamiętam, a na pewno świadomie od 1983 roku, kiedy dostałem pierwszy adapter i pierwsze płyty - winylowe, bo innych wtedy nie było 😊 – TSA „Live”, Perfect „Live”. Z czasem moje gusta i zainteresowania się rozwijały, zmieniały, przekształcały, ale najważniejszym ich źródłem stała się audycja Romantycy Muzyki Rockowej prowadzona w latach 80. w II Programie Polskiego Radia przez Tomasza Beksińskiego. I właśnie te fascynacje legły u podstaw założenia w 2000 roku listy dyskusyjnej lata80 a następnie w 2001 roku strony Alternativepop. O kolejnych perypetiach strony piszę poniżej.

Czym będzie odrodzony Alternativepop.pl w 2023 roku? Będzie stroną, na której będę pisał o wszystkich moich aktualnych zainteresowaniach muzycznych. Na stronie znajduje się większość moich tekstów, które powstały od 2001 roku dla serwisu Alternativepop.pl. Jest kilka tekstów napisanych po 2017 r. na mój osobisty blog, a także kilka innych, które opublikowałem w innych miejscach Internetu. Na nowej stronie nie będę się ograniczał tylko do wspomnień o latach 80. i narzucał sobie ograniczeń stylistycznych. Spodziewajcie się więc wszystkiego 😊. Nie będę pisał jedynie o muzyce, która zawiera treści satanistyczne, szowinistyczne i rasistowskie, bo takich nie akceptuję. Mimo zamiłowania do mroku i melancholii, będę starał się spojrzeć z jaśniejszej strony na muzykę 😊 

Na stronie można przeczytać również artykuły - recenzje, wywiady, relacje - innych autorów Alternativepop.pl z lat 2001-2017 a także nowe.

artykuły nowe i archiwalne:

Jakub Oślak

artykuły archiwalne:

Marek Gajdecki
Karol Gawerski
Katarzyna Gizińska
Łukasz Iwasiński
Marcin Jarmulski
Tomasz Musialik
Adam Pawłowski (†)
Mateusz Rękawek
Łukasz Wiśniewski (†)
Tomasz Właziński

oraz:

Chris
Lord Moloh
Mariola
Mich

archiwalne fotki:

Monika Buko
Rafał Zaręba
Crimson

Kalendarium Alternativepop.pl

2000 – powstanie listy dyskusyjnej „lata80” na Yahoo.com

2001 maj – powstanie strony domowej Alternativepop pod adresem alternative.pop.prv.pl

2002 – zarejestrowanie domeny www.alternativepop.pl i wykupienie serwera wirtualnego w az.pl

2002 – Alternativepop dostaje pierwszą akredytację na Castle Party, od tego czasu festiwal w Bolkowie staje się dla Alternativepop.pl najważniejszą imprezą w roku i przez kilka następnych lat jest głównym celem pielgrzymek redaktorów Alternativepop.pl (maksymalnie na Castle Party reprezentuje 3 redaktorów AP)

2001-2005 – stronie przybywa współpracowników, w 2005 roku jest już kilkanaście stale piszących osób

2001-2005 – kilkukrotna zmiana szaty graficznej strony. Strona, który początkowo została zrobiona tylko w html, przechodzi na pierwszy moduł do zarządzania treścią (jportal)

2001-2005 – strona, która zaczęła od prezentowania moich fascynacji muzyką lat 80. (głównie new romantic, synth pop, nowa fala) staje się serwisem związanym ze środowiskiem dark independent, informuje o nowościach z kręgu rocka gotyckiego, industrialu i electro/EBM

2006 - Alternativepop.pl obchodził rocznicę 5. lat swojego istnienia, w związku z czym w Łodzi odbyła się dwudniowa impreza jubileuszowa, podczas której wystąpili: Wolfram, Emiter, Moan, C.H.District, Interzone, [haven], DHM >> Relacja z imprezy

2007 - formalizacja istnienia serwisu jako tytułu prasowego. Alternativepop.pl został wpisany przez Sąd Okręgowy w Łodzi do rejestru czasopism (jako Magazyn Internetowy Alternative Pop – Alternativepop.pl) z numerem rejestru 963, a Biblioteka Narodowa w Warszawie zarejestrowała Alternativepop.pl w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczyła numerem ISSN 1897-9793.

2008 – serwis wystartował w nowej szacie graficznej i w oparciu o nowy  CMS-a (joomla) i nową szatę graficzną.

2005-2008 – serwis rozszerza swoją tematykę o tzw. „nowe brzmienia” i nową muzykę z kręgu indie oraz rocka alternatywnego. Stronie przybywa współpracowników. W 2008 roku jest już kilkadziesiąt osób, które przysyłają swoje teksty do publikacji. Alternativepop.pl zyskuje sekretarza redakcji, dwie korektorki, stałych fotoreportetów (jeden na stałe mieszkający w Niemczech i przysyłający foto-relację z niemieckich festiwali dark independent – Wave Gotik Treffen czy M'era Luna).

2009-2015 – ze względu na brak czasu spowodowany obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi zmniejszam swoją częstotliwość publikowania tekstów. Zmniejsza się też liczba współpracowników.

2015 - ostatni nowy tekst na stronie. Działanie strony zostaje zawieszone. Strona istnieje w sieci jako archiwum tekstów

2015-2017 – strona stworzona w 2008 roku w oparciu o joomlę ma coraz więcej problemów technicznych. W końcu przestaje działać. Od 2018 roku nie jest dostępna w sieci.

2017 – tworzę blog w oparciu o Wordpress. Do bloga przenoszę z serwisu Alternativepop.pl  swoje teksty, które powstały od 2001 roku (około 300 recenzji, relacji i innych artykułów). Powstaje też kilka nowych tekstów na blogu.

2017 – rozwijam fanpage na Facebooku, w którym publikuję informacje o nowych płytach, roczne podsumowania muzyczne oraz linki do klipów. Obecnie ma on 2 tysiące obserwujących

2017-2020 – z powodu braku czasu na blogu publikuję sporadycznie. Blog ma również problemy techniczne. W 2021 roku blog ulega uszkodzeniu i nie mogę dodawać nowych materiałów.

2019-2020 – rozpoczynam współpracę z internetowym radiem Gdynia Radio. Tworzę audycję radiową Alternativepop.pl. Do końca 2020 roku powstaje prawie 80 audycji o tematyce znanej z moich publikacji w serwisie Alternativepop.pl. Audycje dostępne są w formie podcastów w serwisie Mixcloud: www.mixcloud.com/andrzej-korasiewicz/ 

2022 – zaczynam rozwijać kanał Altetnativepop.pl na Youtube. Publikuję tam amatorskie nagrania audio-video z koncertów, na które chodzę.

2022-2023 – podejmuje pracę nad przywróceniem strony Alternativepop.pl. Na początku 2023 Alternativepop.pl powraca 😊

Redakcja starego Alternativepop.pl:

Z-ca redaktora naczelnego w latach 2003-2007

Tomasz Musialik (Laurel), Trzebinia (obecnie Szkocja)

Z-ca redaktora naczelnego w latach 2002-2008

Tomasz Właziński (Tomek), Łódź

Z-ca redaktora naczelnego w latach 2005-2008

Ewa Kuba (stjarna), Warszawa

Z-ca redaktora naczelnego w latach 2010-2015

Jakub Oślak, Warszawa

Sekretarz redakcji w 2008 roku

Marcin (świerk) Świerczek, Kraków

Fotoreporter (2003-2010)

Monika Buko (AKINOM1), Wrocław

Fotoreporter (2003-2014)

Crimson, Münster (Niemcy)

Korektorki (współpraca w 2008 roku):

Krystyna Szurmańska, Tarnowskie Góry
Katarzyna Borowiec (Mała Mo), Ostrowiec Świętokrzyski

Współpracownicy:

ś.p. Adam Pawłowski, Warszawa (zmarły)
Agnieszka Skowron, Bielsko-Biała/Łódź
Andrzej Baster, Madryt
Andrzej Ratajczak, Toruń
Anna "Aurra" Pankiewicz, Kielce
Artur Jakrzewski
Artur Nowakowski, Poznań
Bartosz Sadulski, Wrocław
Bartek Makświej, Wągrowiec
Darek Baran, Prudnik
Emilia Stachowska, Kostrzyn Wlkp
Hania Wróbel, Inowrocław
Jakub Karczyński
Jakub Pietrusiak, Kwidzyn
Jakub Zdanowicz (Jamzdan) Warszawa
Janusz Matysiak, Legnica
Jarosław Kowal, Gdańsk
Kamil Bogucki (Lord Moloh) Legnica
Karol Gawerski (Sonic), Bartoszyce
Katarzyna Gizińska (Jos), Gostynin/Toruń
Katarzyna Kolbowska, Warszawa
Krzysztof Chromik (Zarathos)
Krzysztof Ciemnołoński (Ciemny), Warszawa
Krzysztof Hoła (Chris), Katowice
Krzysztof Tryk (Idiotik), Legionowo/Warszawa
Łukasz Iwasiński, Łódź
Łukasz Miernik (.wookie), Gdańsk/Elbląg
ś.p. Łukasz Wiśniewski (Szelak), Góra (zmarły)
Magdalena Krysiak (syrop), Siedlce
Mantrykota, Śląsk
Marcin Jarmulski (Asphodel), Wrocław
Marek Gajdecki (Vimag), Jelenia Góra
Marek Michalski (Gastromat), Łódź/Warszawa
Mark Brüggemann, Oldenburg (Niemcy)
Mariusz Łuniewski (Void)
Marta Kacprzycka (Rage69), Kraków
Mateusz Rękawek (Karaluch), Łódź
Natalia Skoczylas, Lublin
Olga Drenda (Disia), Katowice
Paulina Sagan, Sosnowiec
Paweł Skrzypczak (Joulopukki), Kraków
Piotr Król (Hiac), Łódź
Piotr Słowiński (Słov1k)
Przemek Kutyłowski (Przemekk), Wrocław
Renata Żybura, Poznań
Robert Łada (Blut), Gliwice
Roman Kuziel, Tychy
Roni, Szymanów
Sebastian Witkowski, Warszawa
Tomasz Matysiakiewicz (matis_keynell), Zabrze
Wojciech Kostoglu, Wrocław
Wojciech Żurek, Żywiec
Zosia Sucharska, Gdańsk.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika