W Patronite od 16.04.2019

Alternatywa jest magazynem online tworzonym przez ludzi młodych, energicznych, utalentowanych niebojących się nowych wyzwań i tematów. Uważamy, że głos młodych ludzi musi być słyszalny. Alternatywa jest miejscem wolności wypowiedzi dającym ludziom młodym (i nie tylko) głos.

O Autorze

Cześć!

Alternatywa jest magazynem online tworzonym przez ludzi młodych, energicznych, utalentowanych niebojących się nowych wyzwań i tematów. W naszym zespole redakcyjnym mamy działaczy społecznych, aktywistów, dziennikarzy, startupowców, młodzież licealną i studencką, pasjonatów różnych dziedzin.

Strona główna Alternatywa.net.pl

Od samego początku aktywnie rozwijamy nasz magazyn, o czym świadczy regularność ukazywania się materiałów, a także aktywna społeczność zgromadzona wokół portalu. Na Facebooku oprócz funkcjonującej strony zainicjowaliśmy powstanie grupy dyskusyjnej o tematyce filozoficzno-politologiczno-ekonomicznej.  W lutym wystartował Tygodnik Ekonomiczny, elektroniczna publikacja Alternatywy prezentująca najważniejsze informacje makroekonomiczne tygodnia.

Oryginalne, wysokiej jakości treści prezentowane na naszym portalu codziennie trafiają do szerokiego grona odbiorców. Podejmujemy się wszelkich tematów, nawet tych, które są unikane w mediach w Polsce, ponieważ wierzymy w to, że społeczeństwo powinno być dobrze poinformowane.

Alternatywa jest miejscem swobodnej dyskusji i wymiany opinii, o czym zresztą świadczy nasz dział Opinie, który jest otwartą platformą pozwalającą aktywnie komentować wydarzenia w Polsce i na świecie, dzielić się swoimi poglądami na każdy temat.

Wierzymy w to, że pluralizm poglądów jest niezwykle ważny. Dlatego chcemy rozwijać miejsce, w którym ukazywać się będą opinie różnych osób, nie tylko naszych redaktorów i redaktorek, ale też wszystkich tych, którzy chcą mieć możliwość swobodnego wypowiadania się i komentowania bieżących wydarzeń.

Nasz portal jest również miejscem otwartym dla organizacji społecznych oraz inicjatyw oddolnych. Aktualnie współpracują z nami inicjatywa Stowarzyszenie Umarłych Statutów oraz Związek Uczniowski Liga Młodzieży Wolnościowej. Wspieramy również międzynarodowy projekt humanitarno-edukacyjny Face to Face With the World.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)