Avatar użytkownika

amberisosom

123
patronów
1 545 
miesięcznie
123
patronów
1 545 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Wirtualny kufel trunku w kolorze bursztynowym - za gawędę :)

Jak dawniej w gospodach bywało, dziad przychodził i bajał, a znużeni podróżni umilali sobie wieczór słuchając. Jak dziadowi w ustach zaschło to co jakiś czas bogaty kupiec stawiał mu kufel trunku, coby bajał dalej.

Czasy wprawdzie się zmieniły, dziś już ani gospód takich, dziadów - bajarzy czy bogatych kupców na trakcie nie ma. Ale jest i wieczór i czas na gawędę. Więc bajamy. A jeśli Wam nasze opowieści miłe to niezmiernie wdzięczni będziemy za jakiś wirtualny kufel trunku w kolorze bursztynowym raz na miesiąc. Coby nam w gardłach nie pozasychało ze szczętem :)

Każdy kto zdecyduje się nas wesprzeć w ten sposób może liczyć na dostęp do komentarzy i wiadomości jakie będziemy tam zamieszczać. A jeśli wyrazi taką wolę, również na umieszczenie nicku/nazwy na liście podziękowań w każdym kolejnym filmie :)
10 zł miesięcznie
Malutki prezencik i szansa na wygranie bursztynka w loterii :)

W zamian za wsparcie, raz do roku - w grudniu - każdy Patron z tego progu, który wyrazi taką wolę, może liczyć na mikołajkowy prezent w postaci paczuszki własnoręcznie zebranego przez nas drobnego bursztynu na kadzidło, czy nalewkę. Dalszy użytek wedle własnego uznania.

Dodatkowo spośród wszystkich Patronów z tego progu raz na miesiąc, w losowaniu wyłonimy nowego właściciela dla złowionego przez nas bursztynka z frakcji 2 do 5gr. Surowy kamień będzie się doskonale nadawał do nauki szlifowania czy jako ozdoba kolekcji.

Oczywiście tak jak w poprzednim progu również dostęp do komentarzy i umieszczenie, wedle woli, na liście podziękowań w każdym kolejnym filmie.
20 zł miesięcznie
Większy prezencik i szansa na wygranie większego bursztynu w loterii :)

Tak jak w poprzednim progu każdy Patron może liczyć na dostęp do komentarzy i raz do roku dwukrotnie większą niż w poprzednim progu paczuszkę drobnego bursztynu na kadzidło czy nalewkę.

Tak jak w poprzednim progu co miesiąc będziemy w losowaniu wyłaniać nowego właściciela tym razem dla surowego bursztynu z większej frakcji czyli 5 do 10gr. To już jest całkiem solidnej wielkości okaz, niezbyt często znajdowany na plażach i w jednej z najbardziej poszukiwanych frakcji na rynku :)

Również tutaj każdy Patron będzie miał dostęp do komentarzy i za zgodą zostanie umieszczony na liście podziękowań w naszych kolejnych filmach :)
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
25 dostępnych miejsc
- Sztuka w podzięce -

Przy tym progu chcielibyśmy się odwdzięczyć za Waszą hojność owocami naszej pracy. Każdy Patron z tego progu zostanie nagrodzony. Będzie to, według Waszej decyzji, albo jakiś bardzo piękny, kolekcjonerski bursztynek wyszlifowany przeze mnie, albo wykonana przez Piotra nieduża ale śliczna biżuteria z bursztynu. Raz do roku, w listopadzie, systemem losowania dopasujemy wybrany przez Was rodzaj nagrody do poszczególnych Patronów i wyślemy w grudniu w ramach prezentu świątecznego :)

Żeby jednak czuć się w pełni usatysfakcjonowanym, każdy Patron z tego progu zostanie dołączony do losowania bursztynu z frakcji 5 do 10 gram z poprzedniego progu.

Poza wszystkimi przywilejami wspomnianymi powyżej każdy Patron z tego progu może liczyć na to, że jego świąteczny prezent zostanie wzbogacony o większą paczuszkę drobnego bursztynku do inhalacji bądź na nalewkę, oraz złowiony przez nas surowy bursztyn z frakcji 2 do 5 gram.

Oczywiście tak jak w poprzednich progach dostęp do komentarzy i umieszczenie na liście podziękowań w kolejnych filmach jeśli uzyskamy taką zgodę :)
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
12 dostępnych miejsc
- Mecenat -

W starożytnej Grecji najbogatsi obywatele poszczególnych miast fundowali budynki użyteczności publicznej i otaczającą je sztukę. To ilość pieniędzy wydanych właśnie na te cele (a nie sama "grubość portfela") budowały ich status i szacunek społeczny. Stąd wzięła się idea mecenatu, bez której prawdziwa sztuka właściwie nie ma szans zaistnieć. To dzięki mecenasom do dziś możemy oglądać dzieła Fidiasza, Michała Anioła, Leonarda da Vinci czy Caravaggia.

Jeśliś gotów w dzisiejszych czasach poświęcić miesięcznie taką kwotę żeby wspierać nasze działania, właśnie za Mecenasa sztuki będziemy Cię uważać. Z wielką chęcią wysłuchamy na jaki temat chciałbyś, żebyśmy nagrali kolejny film. Z przyjemnością również spotkamy się osobiście, pokażemy warsztat i ostatnio stworzone dzieła.

Poza wszystkimi przywilejami z poprzednich progów, oraz specjalnym wyróżnieniem na "liście podziękowań dla Mecenasów" w kolejnych filmach i udziałem w comiesięcznej loterii bursztynu z frakcji 5 do 10 gram, odwdzięczymy się również raz do roku - w grudniu - naszą pracą. Będzie to - w zależności od Twojego wyboru - piękny, kolekcjonerski bursztyn. Klejnot wyszlifowany specjalnie dla Ciebie. Ewentualnie specjalnie na zamówienie wykonana przez Piotra biżuteria z bursztynu.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora amberisosom w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Amberisosom - bo bursztyny są niesamowite

Nazywam się Wojtek Kurczewski i w bursztynie zakochałem się lata temu. Można powiedzieć, że przez przypadek. Już kilka lat wcześniej hobbistycznie szlifowałem kamienie szlachetne. Głównie opale etiopskie i nasz śląski chryzopraz. I kiedyś przyjaciel z Czech poprosił żebym mu przywiózł bursztyn, skoro bywam nad Bałtykiem. Tak się złożyło, że będąc na wakacjach udało mi się zdobyć trochę ładnych kawałków i większość podarowałem koledze, ale kilka bryłek przypadkowo zostawiłem w domu. Zapomniane, leżały w szafie dłuższy czas. Aż pewnego dnia naszło mnie, żeby się zająć jedną z nich. Na próbę. Już po oszlifowaniu okazało się, że to śliczna kropla z zatopionymi ziarenkami jakiejś roślinki. Pamiętam, jak siedziałem i wpatrywałem się w nią godzinami w poczuciu niesamowitej bliskości z tą odległą o 35 milionów lat, ale zachowaną w doskonałym stanie, przeszłością. Magia, pomyślałem. No i wtedy wpadłem. Od tamtej pory minęły już cztery lata a ja szlifuję wyłącznie bursztyny i cały ten czas nie przestają mnie one zachwycać. Zarówno bogactwem kolorów, jak i tym, co skrywają wewnątrz. I nie chodzi mi tutaj tylko o inkluzje, z których najbardziej lubię te roślinne, ale też o te wszystkie fantastyczne struktury i zamglenia przypominające zaklęte w klejnot chmury, mgławice, galaktyki.

Jednak moja bursztynowa pasja nie ograniczyła się tylko do szlifowania tych pięknych kamieni. Trzy lata temu zacząłem również łowić bursztyn, żeby mieć dostęp do najpiękniejszych okazów. Ponieważ z wykształcenia jestem etnografem i antropologiem kultury zacząłem również poszukiwać wszelkich informacji na temat bursztynu. Zarówno tych dotyczących jego historii powstania, znaczenia w kulturze jakie od tysięcy lat posiada, właściwości leczniczych. Ale i takich bardziej "przyziemnych", czyli gdzie znaleźć najpiękniejsze okazy oraz jak i kiedy ten bursztyn łowić. Nie było tego w sieci zbyt wiele. Głównie jakieś strzępy rozsiane tu i tam, przy okazji zupełnie innych tematów, a znaczna część wiedzy w ogóle występowała tylko w "terenie".

Postanowiłem więc gromadzić najpierw, a jakiś czas później, zacząć dzielić się zgromadzoną wiedzą okraszając ją zdjęciami wyszlifowanych przeze mnie okazów. Najpierw na stronie Amberisosom a od roku również na kanale na YouTube, w czym niezmiernie pomaga mi znacznie bardziej doświadczony "kolega po fachu" - bursztynnik i przyjaciel zarazem - Piotr Sobaczyński. Znamy się wprawdzie znacznie dłużej, ale od roku nagrywamy wspólnie podcasty i filmy o tematyce bursztynowej. Zaczęliśmy o tym jak znaleźć bursztyn, i ta seria została bardzo ciepło przyjęta zarówno pośród fachowców jak i entuzjastów tematu. W związku z tym chcielibyśmy rozwijać naszą twórczość o kolejne działy bursztynowej wiedzy. Projekty trzech kolejnych serii czekają na realizację.

I to właśnie moja "youtubowa działalność" spowodowała, że się tutaj dzisiaj spotykamy. Przyznaję oficjalnie, że mimo obcowania ze sztuką audiowizualną od ponad 20 lat - z zawodu jestem fotografem pracującym głównie na planach telewizyjnych i filmowych - nie miałem najmniejszego pojęcia ile czasu trzeba poświęcić, żeby samemu organizować w miarę regularne emisje filmów. Dość powiedzieć, że przygoda z Youtube spowodowała, że na takie "przyjemności" jak Instagram, czy Facebook od zeszłorocznych wakacji po prostu fizycznie nie miałem czasu. Mimo faktu, że na aktywność zawodową poświęcam między 12 a 14 godzin dziennie.

I w tym temacie właśnie cała ta historia. Dotarłem do ściany. Ściany której sam już nie przeskoczę. Chciałbym często i regularnie publikować ciekawe wizualnie i merytorycznie materiały (i wspólnie z Piotrem i moje własne), ale nie jestem w stanie tego godzić ze zdobywaniem potrzebnych na ten cel funduszy poprzez pracę, którą "zarobkowo" wykonuję. Nie wiem kto wymyślił, że doba ma tylko 24 godziny, ale wiem, że nie jestem w stanie tego zmienić. Po prostu się nie wyrabiam i już.

Byłoby super, gdybyście zdecydowali się dorzucić jakąś cegiełkę do tej przygody. Dzięki temu ja mógłbym przynajmniej część czasu, który potrzebuję na pracę przerzucić na produkcję filmów dla Was, a Wy dzięki temu oglądalibyście te filmy częściej. I "żylibyśmy razem długo i szczęśliwie" w przekonaniu, że to zakończenie pasuje nie tylko do bajek. Zobaczymy. Ja w każdym razie jestem dobrej myśli, zapraszam do współpracy i proszę o pomoc. I z góry bardzo gorąco dziękuję.

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj amberisosom w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Na paliwo
  • 300 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Tyle, mniej więcej, kosztuje przejazd ze sprzętem do nagrań między Warszawą a Mierzeją Wiślaną. Taka kwota dawałaby możliwość nagrywania odcinków z Piotrem przynajmniej raz w miesiącu. Dzięki temu przynajmniej raz na miesiąc moglibyśmy nagrać materiał do emisji kolejnych filmów/podcastów.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora amberisosom już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marcin
Marcin
5 zł
Anonimowy patron
5 zł
Ra Fał
Ra Fał
5 zł
Anonimowy patron
5 zł
Adrian Sakała
Adrian Sakała
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.