Andrzej Włusek - Historia poza horyzont

W Patronite od 31.01.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2177

Liczba Patronów: 1819

Zostań Patronem
2 patronów
20 miesięcznie
950 łącznie
Andrzej Włusek - historyk z zamiłowania i wykształcenia. Założyciel i redaktor naczelny portalu historycznego Historykon.pl Zajmuje się historią XVI-XVIII wieku z naciskiem na panowanie Zygmunta III Wazy czasy stanisławowskie, Śląsk, historię gospodarczą , dyplomację oraz geopolitykę.

O Autorze

Nazywam się Andrzej Włusek i jestem absolwentem historii na Uniwersytecie Śląskim.

Jestem historykiem z zamiłowania i wykształcenia. Od zawsze pociągały mnie dawne czasu i ciekawe historie z dawnych lat. 
Będąc młodym chłopcem zacząłem grać w gry bitewne i tak rozpoczęła się moja przygoda z historią.
W kręgu moich zainteresowań jest okres XVI- XVIII wieku. Ten barwny czas mimo, że odległy przyciąga mnie swoim kolorytem i oryginalnością. Interesuję się okresem panowania Zygmunta III Wazy jak i również samym monarchą. 
Również bardzo ciekawi mnie historia jednej z najciekawszych prowincji Polski, czyli Śląska. 

W 2013 roku założyłem portal Historykon.pl. Dzisiaj jestem jego redaktorem naczelnym. 
Od dłuższego czasu myślałem, aby założyć swój kanał na YT i w taki sposób dzielić się historią z wami. W końcu 2018 roku udało mi się zrealizować ten cel i mam nadzieję, że dzięki waszemu wsparciu uda się ten projekt utrzymać oraz go rozwijać. 
_____________________________________________________________________

Mój kanał działa już ponad rok. W tym czasie popełniłem wiele błędów ale też wile się nauczyłem i każdy kolejny odcinek jest coraz lepszy. Poprzez zakup lepszego sprzętu wyeliminowałem problemy z głosem i teraz jego jakość jest bardzo dobra. Do tej pory nakręciłem ponad 20 odcinków i mam pomysłów na kolejne 200 . Myślę, że przez ten czas udało mi się zdobyć Twoje zaufanie poprzez merytoryczne podejście do tematu i dlatego abym mógł dalej się rozwijać i kręcić więcej ciekawych odcinków chciałbym zachęcić Ciebie do zostania mecenasem mojego kanału.

Poniżej przykładowe filmy z mojego kanału YT

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Adrian Kusyk
Adrian Kusyk
30 zł jednorazowo
Anonimowy patron
100 zł jednorazowo