Antek Radzimski

W Patronite od 26.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 909

Liczba Patronów: 1357

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
465 miesięcznie
9 415 łącznie
Antek ma 10 lat i jest sportowcem aspergerowcem - młodym szachistą. Antek chciałby zaprosić Ciebie do swojego świata jego supermocy, które pozwalają mu grać w szachy lepiej, mocniej, bardziej.

O Autorze

O Antku rodzice:

Antek ma 10 lat. Szachy pojawiły się w grudniu 2018. W marcu 2019 zaczęły się na poważnie. Szkółka szachowa, trenerzy, ćwiczenia i pierwsze zawody.

Pomysł zrodził się w głowie taty, jako alternatywa do piłki nożnej. Tak na wszelki wypadek. Lecz jak to z wypadkami bywa, ich skutki są nieprzewidywalne. I bardzo szybko okazało się, że szachy pochłonęły Antka. Smutnego chłopca, który ma supermoc- zespół Aspergera.

I choć ta przyjaźń nie jest bezbolesna, bo porażki bolą, są łzy, chwile zwątpienia, to zawsze po jakimś czasie- Antek wraca i pyta, kiedy gramy? No i kiedy kolejny turniej?

Antek ma 10 lat i jest na początku dynamicznej kariery szachowej. Z pierwszymi zwycięstwami i u początku analizowania partii wielkich mistrzów. Choć to dopiero początek, to już czuć, że jest o co walczyć i że warto to robić. Bo w grze Antka jest uczucie i wola walki, i potencjał, który wyczuwają tu i tam.

Antek jest tutaj, żeby pokazać Wam swoją przygodę, motywować innych do tego sportu i udowodnić, że supermoce trzeba przekuwać w zalety.

Nieważne czy matujecie, szachujecie, bijecie w przelocie...wspierać i kibicować każdy może. Zapraszamy na szachownice .... z Antkiem.

Najważniejsze sukcesy:

 • Mistrz Polski do lat 10 w szachach błyskawicznych
 • Mistrz Polski do lat 10 w szachach szybkich
 • Mistrz Polski do lat 8 w szachach klasycznych
 • Wicemistrz Polski do lat 8 w szachach błyskawicznych
 • Wicemistrz Polski do lat 8 w solvingu szachowym
 • Wicemistrz Europy Amatorów do lat 12 w szachach szybkich
 • Brązowy medalista Mistrzostw Polski do lat 10 w szachach szybkich
 • Mistrz Śląska do lat 9 w szachach klasycznych
 • Mistrz Śląska do lat 10 w szachach szybkich
 • Brązowy medalista Mistrzostw Unii Europejskiej do lat 8
 • Brązowy medalista Szkolnych Mistrzostw Polski do lat 9 
 • 4 miejsce w Mistrzostwach Europy do lat 10 w szachach klasycznych, 2 w swoim roczniku

Co udało się osiągnąć dzięki wsparciom Patronów?

Społeczność Patronów głównie przekłada się na wsparcie w postaci zmniejszenia kosztu opłat stałych za prywatne lekcje z arcymistrzynią szachową, które to z kolei wpływają na mocy rozwój szachowy Antka i idące za tym sukcesy. Do tej pory z wpłat Patronów udało się pokryć koszt około 60 jednogodzinnych lekcji. 

Antek Team, czyli kto czuwa nad prawidłowym rozwojem szachowym Antka?

Adam Radzimski (tata Antka) - Zabrzanin, śląski architekt. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Właściciel pracowni BAAR. 

Katarzyna Weber- Radzimska (mama Antka) - Zabrzanka, absolwentka filologii polskiej oraz angielskiej. Nauczycielka języka angielskiego, tłumaczka, copywriterka z zamiłowania.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marek Włodarczyk
Marek Włodarczyk
Próg: 84 zł
Adam Jaskółka
Adam Jaskółka
Próg: 42 zł
Justyna Mazur
Justyna Mazur
Próg: 84 zł
Małgorzata Miziołek
Małgorzata Miziołek
Próg: 21 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Marta Sionkowska
Marta Sionkowska
Próg: 50 zł