Avatar użytkownika

antyRAMA

1
patron
10 
miesięcznie
2 130 
łącznie
1
patron
10 zł 2 130 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
IDEOWIEC / IDEOWCZYNI

Ważne jest, żeby się interesować - to pierwszy stopień miejskiego wtajemniczenia. Wsparcie 5 zł stanowi pół ceny filiżanki kawy w kawiarni, 1/10 wartości dobrej książki, czy 2,5% - biletu na festiwal. Dla nas jest ono fundamentalne.

Dzięki Tobie Street Cloud będzie mógł istnieć.

10 zł miesięcznie
SPOŁECZNIK / SPOŁECZNICZKA

To najwyższy czas na przejście do działania. Możesz teraz stanąć w obronie swoich miejskich ideałów. Dzięki wsparciu 10 zł, który jest jak 3 normalne bilety autobusowe, 2/3 biletu do kina i 1 godzina parkowania na Strefie Kultury w Katowicach, niewątpliwie staniesz się osobą społecznie zaangażowaną.

⇁ Zyskasz możliwość wpływu na treści w ramach Street Cloud. Zaproponujesz kolejnych gości, tematy rozmów oraz problematykę przewodnią dla poszczególnych programów.

⇁ Dostaniesz, raz w miesiącu, autorski przegląd newsów miejskich w formie elektronicznej wraz z krótkim komentarzem zespołu Street Cloud.

⇁ Będziesz mieć również dostęp do pełnych ważnych informacji na temat rozmówców przed programami Street Cloud - otrzymasz agendę wywiadu oraz zestaw przydatnych wypowiedzi, w formie linków i wycinków prasowych.

Dziękujemy, że jesteś!
30 zł miesięcznie
AKTYWISTA / AKTYWISTKA

Wiesz, czego chcesz. To już nie zabawa. Dzięki wsparciu nas kwotą 30 zł to (dobry obiad w ulubionej knajpie, kieszonkowe od babci na lody czy godzina stania w korku) staniesz się ważną częścią naszej społeczności. A na pewno usłyszy o Tobie całe wirtualne miasto.

⇁ W ramach podziękowanie za wspracie na tym poziomie Twoje imię i nazwisko zostanie wymienione na końcu wybranych programów: MIASTORANKA i Pobudek (przynajmniej raz w miesiącu).

⇁ Otrzymasz specjalny jednorazowy kod rabatowy, który upoważnia Cię do zniżek (do wyboru) na książki w sklepie Bęc Zmiany, miesięcznik Architektura i Biznes.

Masz oczywiście dostęp do nagród z poziomu 10 zł!
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
50 dostępnych miejsc
RZECZNIK MIEJSKI / RZECZNIKA MIEJSKA

Co powiesz na to, żeby stać się jednym z liderów naszej miejskiej społeczności? 50 złotych jest dla nas pewnym symbolem - wierzysz w naszą wspólną misję - zmianę myślenia i rozmawiania o mieście, architekturze, dizajnie i sztuce.

Twoje imię i nazwisko pojawi się na wyróżnionej planszy na końcu jednego z programów: MIASTORANEK lub Pobudki jako partner/ka jednego z odcinków.

⇁ Dodatkowo, jeśli zostaniesz rzecznikiem miejskim / rzeczniczką miejską na dłużej (2 miesiące) to otrzymasz od nas do wyboru:
- jeden z limitowanych gadżetów, brandowanych marką antyRAMY i Street Cloud , projektu wspaniałej artystki Patrycji Moli (m.in. kubek, worek, bidon)
- najnowszy numer jednego z magazynów: Architektura-murator lub Architektura i Biznes ze specjalną dedykacją redaktorek naczelnych obu miesięczników.

Wspierając nas na tym poziomie, zyskujesz oczywiście dostęp do nagród za 10 i 30 zł!

*w celu odebrania nagród prosimy wyślij nam swoje dane na patronite@antyrama.org
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
30 dostępnych miejsc
TWÓRCA / TWÓRCZYNI PRZESTRZENI MIEJSKIEJ

To już nie jest wsparcie - to jest już wiodąca rola! Nie pozostało Ci nic innego, jak mieć ogromny wpływ na przestrzeń i społeczność miejską. Stoisz na froncie - razem z nami i budujesz totalnie nową, świeżą jakość edukacji kreatywnej. Głowa do góry! Damy radę!

⇁ Przed każdym MIASTORANKIEM i Pobudkami Twoje imię i nazwisko pojawi się na wyróżnionej planszy jako współwydawca/współwydawczyni Street Cloud.

⇁ Jeśli postanowisz, że chcesz współtworzyć z nami miejskiej przestrzenie dłużej to raz na 3 miesiące otrzymasz jedna z książek Bęc Zmiany (wraz z autografem autora) .

Będąc twórcą / twórczynią przestrzeni miejskiej otrzymujesz również nagrody z poprzednich progów 10, 30, 50 zł :)

*w celu odebrania nagród prosimy wyślij nam swoje dane na patronite@antyrama.org
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
6 dostępnych miejsc
MIASTOSPRAWCA / MIASTOSPRAWCZYNI

To Twoja decyzja! Czas wykorzystać Twoją wiedzę, możliwości i zaangażowanie by stać się liderem/liderką zmiany miejskiej. Od teraz razem z nami zmieniasz rzeczywistość….

⇁ Przed każdym MIASTORANKIEM i Pobudkami Twoje imię i nazwisko pojawi się na wyróżnionej planszy jako producent/ka Street Cloud.

⇁ Zostaniesz dołączony/a do specjalnej grupy, w której omawiana jest koncepcja rozwoju projektu Street Cloud - będziesz mieć bezpośredni wpływ na zaproszonych gości i zadawane im pytania oraz tworzenie nowych programów .

⇁ Otrzymasz pierwszeństwo w rekrutacjach na warsztaty, które tworzy antyRAMA i A FESTIVAL m.in. A24, warsztaty edukacyjne z nowych technologii, sztuki, designu, architektury (raz na pół roku).

Naturalnie, wszystkie benefity z poprzednich progów też należą do Ciebie ;)

*w celu odebrania nagród prosimy wyślij nam swoje dane na patronite@antyrama.org
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
4 dostępne miejsca
MECENAT

To ogromne wsparcie, dzięki któremu staniesz się prawdziwym miejskim mecenasem.

⇁ To wsparcie trochę nas onieśmiela. Spotkamy się, porozmawiajmy i wspólnie zastanówmy się, co moglibyśmy dla Ciebie zrobić.

*w celu odebrania nagród prosimy wyślij nam swoje dane na patronite@antyrama.org

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora antyRAMA w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

antyRAMA to kolektyw miejski, skupiający śląską branżę kreatywną, szczególnie zainteresowaną przyszłością polskich miast.

/ Inspirujemy ludzi Zmieniamy miasta /
/ Inspiring people Changing cities /

antyRAMA to kolektyw miejski, skupiający śląską branżę kreatywną, szczególnie zainteresowaną przyszłością polskich miast. W jej skład wchodzą architekci, urbaniści, socjologowie, programiści, artyści i UX designerzy. Poprzez realizację badań, szkoleń, konsultacji społecznych, konferencji, warsztatów, instalacji artystycznych i interwencji architektonicznych, grupa ta wykorzystuje cały czas zdobywaną wiedzę i umiejętności, by z zaangażowaniem i energią wychodzić naprzeciw ludzkim potrzebom. 

Kim jesteśmy?

Fundacja ANTYRAMA działa od 2018 roku. To jednak nie był początek, tylko jeden z punktów na naszej miejskiej drodze. Wszystko zaczęło się w roku 2012, kiedy powstało Studenckie Koło Naukowe antyRAMA, działające przy Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. 

Z roku na rok Fundacja realizuje coraz więcej projektów ukierunkowanych na rozwój miast oraz aktywizację społeczności lokalnych zamieszkujących te miasta. W każdym projekcie kontekst społeczny jest najistotniejszym elementem w działaniu. W obecnych realizacjach Fundacja kładzie nacisk na kreowanie się sieci współpracy oraz integrowaniu środowisk kreatywnych dzięki czemu otrzymuje nowe pomysły na projekty i rozwiązania problemów w miastach. Tworzenie branży kreatywnej i społeczeństwa obywatelskiego opiera się na prowadzeniu projektów o charakterze społecznym, integracyjnym i edukacyjnym. Obecnie Fundacja realizuje również działania rewitalizacyjne współpracując ściśle z otoczeniem. 

Czym jest Street Cloud?

Street Cloud to interdyscyplinarny projekt, przedstawiający innowacje i trendy w sektorach kultury miejskiej związanych z nauką, sztuką, architekturą, urbanistyką oraz designem. To tu posłuchasz ciekawych rozmów, wywiadów i dyskusji, weźmiesz udział w rozwijających warsztatach oraz live’ach.

W każdej milisekundzie w naszych miastach odbywają się setki procesów, przesyłane są ogromne ilości danych i informacji. Trudno za tym nadążyć, a miejski świat nieubłaganie zmiania się i pędzi do przodu. 

Jednak my wytrzymujemy to szaleńcze tempo! Razem z nami doświadcz miasta i jego procesów. Zrozum, co w przestrzeni zurbanizowanej piszczy. Zapraszamy Was do wirtualnej sfery edukacji miejskiej. 

Dotychczas jesteśmy podczas realizacji drugiego sezonu Street Cloud, w ramach którego odbędzie się 77 odcinków programów: MIASTORANEK (34 odc.) i Pobudki (33 odc.). Udało nam się zorganizować rozmowy ze wspaniałymi działaczami i działaczkami miejskimi m.in. z: Ewą P. Porębską (miesięcznik Architektura-murator), Bogną Świątkowską (Fundacja Bęc Zmiana), Edwinem Bendykiem (Polityka), Dorotą Leśniak-Rychlak (kwartalnik Autoportret), Grzegorzem Piątkiem, Jakubem Szczęsnym i Aleksandrą Wasilkowską.

 

 

 

Początek drogi

Obecnie nasza praca wykonywana jest dzięki uprzejmości naszych znajomych i zaprzyjaźnionych miejsc, które umożliwiają nam dostęp do podstawowego sprzętu do live streamingu oraz przestrzeni do nagrywania (Wolno i Drzwi Zwane Koniem love4ever). 

Jak wiadomo najtrudniejsze są początki. Chcielibyśmy się usamodzielnić i pracować na własnym sprzęcie, przez nas kupionych licencjach oraz w miejscu, które umożliwi nam realizację projektu Street Cloud o każdej porze dnia i nocy.

Zostań aktywistą miejskim i pomóż rozwijać Street Cloud! Jeśli nie obce Ci to, co miejskie i chcesz słuchać rozmów, wywiadów, live’ów ze znanymi osobami z branży kreatywnej, stań się aktywnym twórcą przestrzeni miejskiej! 

Chcemy towarzyszyć Ci w Twojej misji lepszego zrozumienia miasta. Jednak bez Twojej pomocy, nie poradzimy sobie. Prosimy Cię o wsparcie, które umożliwi nam wspólny rozwój naszych programów. 

Współpraca przy realizacji Street Cloud

 

Najważniejsze projekty antyRAMY

A FESTIVAL

festiwal twórców przestrzeni miejskiej

edukacja / integracja / innowacja / eksperyment

Międzynarodowy festiwal miejski, którego celem jest poszerzenie wiedzy i inicjowanie nowych rozwiązań projektowych, zarządczych i społecznych na temat rokrocznie wybieranego zagadnienia dotyczącego miasta. Poprzez innowacyjne metody badawcze, edukację mieszkańców, integrację środowisk miejskich z całej Polski i eksperymenty przestrzenno-społeczne, wdrażane są nowe innowacyjne rozwiązania. Dyskusje, warsztaty, akcje miejskie, wystawy i koncerty to tylko, niektóre z wydarzeń, których można się spodziewać. 

Lata realizacji: 2014 (A 24 x Rawa 2020), 2015 (A 24 x COHOUSING), 2016 (A 24 x Inicjatywa Warszawska), 2017 (A 24 x Miasto Muzyki), 2018 (A FESTIVAL x NOC), 2019 (A FESTIVAL: Informacja), 2020 (A FESTIVAL - przez obłęd) - teraz

 

Inkubator Kultury Miejskiej

Inkubator Kultury Miejskiej to program rezydencjonalny, który odbywa się w Katowicach. Skierowany był do osób młodych - poniżej 26. roku życia,które studiują lub studiowały kierunki miejskie. Program ten miał na celu zwiększenie świadomości dotyczącej kultury miejskiej, edukację w zakresie zarządzania projektami, szukania inwestorów, projektowania i interdyscyplinarnego działań. W ramach programu uczestnicy realizują szereg działań obywatelskich, skierowanych do lokalnych społeczności. 

Lata realizacji: 2017 - teraz

Tunel Muzyczny

Muzyczny tunel to instalacja artystyczno-muzyczna w tunelu łączącym ul. Tylną Mariacką i Wojewódzką w Katowicach. Instalacja stworzona z rur PVC swoim wyglądem (nawiązaniem do motywu fal dźwiękowych rozchodzących się w przestrzeni) i działaniem (wydawanie dyskretnych, mechanicznych dźwięków) nawiązuje do kultury miasta oraz przyznanemu Katowicom tytułowi Miasto Kreatywne UNESCO w dziedzinie muzyki.

 

Cele Autora

Miasto nie umiera
  • 500 zł miesięcznie
  • 490 zł brakuje
2%
500 zł na miesiąc / Miasto nie umiera
Osiągnięcie tego celu zagwarantuje utrzymanie obecnego poziomu telewizji Street Cloud i dostarczanie Wam materiałów w dotychczasowej liczbie.
Będzie to wspaniała informacja dla nas, że chcecie dalej wstawać rano z MIASTORANKIEM, Pobudkami oraz Lożą Miejską. Jednak, miasta muszą się rozwijać, inaczej wyludniają się i pustoszeją. Chcemy razem z Wami sprawić, aby nasze internetowe ulice i place były pełne życia.

W kwocie 500 zł zawierają się podstawowe koszty stałe. Osiągnąć założony cel patronacki, będziemy mogli skoncentrować się na działaniach rozwojowych, dzięki którym Wy będziecie mogli poczuć światowe miasta jeszcze lepiej.

W ramach tego celu:
1. Będziemy dalej realizować raz w tygodniu MIASTORANEK - czyli rozmowy o codzienności w branży miejskiej (raz w tygodniu)
2. Będziemy dalej realizować raz w tygodniu Pobudki - czyli rozmowy o motywacjach i początkach kariery osób związanych z branżą kreatywną (raz w tygodniu)
3. Zaczniemy tworzyć Lożę Miejską - czyli miejski przegląd miesiąca z przedstawicielami /redaktorkami naczelnymi mediów miejskich (raz w miesiącu)
Miasto rozbudowuje się
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 490 zł brakuje
0%
Jeżeli uda nam się osiągnąć ten cel to znak, że wspólnie staliśmy się ruchem miejskim walczącym o równe prawo w dostępie do najnowszych informacji o miastach i metropoliach.
Kwota 1500 zł sprawi, że poczujemy się bezpiecznie w naszym cyfrowym mieście.

Uda nam się utrzymać obecną ekipę realizacyjną, która tydzień po tygodniu pracuje nad jak najlepszymi efektami audiowizualnymi naszych programów, testując nowe rozwiązania dostarczania treści. Będziemy również w stanie zainwestować w profesjonalny sprzęt do tworzenia kontentu - wciąż mamy dużo braków - m.in. trzeba złożyć komputer do live streamingu.

W ramach tego celu:
1. Uda się utrzymać obecną ekipę realizatorską
2. Będziemy dalej realizować raz w tygodniu MIASTORANEK - czyli rozmowy o codzienności w branży miejskiej
3. Będziemy dalej realizować raz w tygodniu Pobudki - czyli rozmowy o motywacjach i początkach kariery osób związanych z branżą kreatywną.
4. Będziemy dalej realizować raz w miesiącu Lożę Miejską- czyli miejski przegląd miesiąca z przedstawicielami /redaktorkami naczelnymi mediów miejskich (raz w miesiącu)
Budujemy metropolię
  • 3 500 zł miesięcznie
  • 3 490 zł brakuje
0%
Osiągnięcie tego celu byłoby sygnałem, że to najwyższy czas postawić wielkie fundamenty pod budowę nowej miejskiej metropolii. Dlatego obiecujemy Wam, że od tego czasu będziemy robić zarówno rozmowy w formie wirtualnej, jak i fizycznej.
Z takim wsparciem uda nam się również uniezależnić od miejsc, z których transmitujemy - oczywiście kochamy LUFT (ul. Koszalińska 18), WOLNO (ul. Kochanowskiego 14) i Drzwi Zwane Koniem (ul. Warszawska 37), ale jednak własna przestrzeń daje możliwość na większe eksperymenty, co przeniesie się bezpośrednio na to, że naszego programy będą coraz lepsze!

Z takim wsparciem moglibyśmy zakupić niezbędny sprzęt do tworzenia programów w ramach Street Cloud zarówno w formie fizycznej, jak i writualnej - uda nam się zakupić dwa profesjonalne mikrofony, mikser dźwiękowy oraz opłacić niezbędne licencje na software do realizacji live streamingu.

1. Programy będą mogły być realizowane w formie wirtualnej oraz fizycznej (face to face).
2. Uda się utrzymać obecną ekipę realizatorską
3. Będziemy dalej realizować raz w tygodniu MIASTORANEK - czyli rozmowy o codzienności w branży miejskiej
4. Będziemy dalej realizować raz w tygodniu Pobudki - czyli rozmowy o motywacjach i początkach kariery osób związanych z branżą kreatywną.
5. Będziemy dalej realizować raz w miesiącu Lożę Miejską- czyli miejski przegląd miesiąca z przedstawicielami /redaktorkami naczelnymi mediów miejskich (raz w miesiącu)
To już Megalopolis
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 990 zł brakuje
0%
Nie ma na co czekać! Rozwijać nasze wirtualne miasto, trzeba równorzędnie z wielu stron. Dla nas oznacza to bezpośrednio, że wierzycie w wspólną misję, jaką jest stworzenie mikrotelewizji o kulturze miejskiej. To dla nas wirtualna nagroda, czyli Wasze zaufanie.

Takie wsparcie jest dla nas znakiem, że czas wrzucić wszystkie ręce na pokład i traktować Street Cloud jako najważniejszy projekt antyRAMY w ostatnich latach (oczywiście nie porzucimy A
Dla Was oznacza to jeszcze jeden dodatkowy program (raz w miesiącu), który skierowany będzie wprost w zrozumienie wartości jakie niosą za sobą nasze miasta.

1. Obiecujemy realizację jednego nowego programu (raz w miesiącu)
2. Uda się utrzymać obecną ekipę realizatorską
3. Będziemy dalej realizować raz w tygodniu MIASTORANEK - czyli rozmowy o codzienności w branży miejskiej
4. Będziemy dalej realizować raz w tygodniu Pobudki - czyli rozmowy o motywacjach i początkach kariery osób związanych z branżą kreatywną.
5. Będziemy dalej realizować raz w miesiącu Lożę Miejską- czyli miejski przegląd miesiąca z przedstawicielami /redaktorkami naczelnymi mediów miejskich (raz w miesiącu)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora antyRAMA już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Arkadiusz Płomecki
Arkadiusz Płomecki
10 zł
Tomasz Michalak
Tomasz Michalak
10 zł
Joanna Mazurek
Joanna Mazurek
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.