W Patronite od 25.08.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1413

Liczba Patronów: 1004

Zostań Patronem
9 patronów
105 miesięcznie
920 łącznie
antyRAMA to kolektyw miejski, skupiający śląską branżę kreatywną, szczególnie zainteresowaną przyszłością polskich miast.

/ Inspirujemy ludzi Zmieniamy miasta /

/ Inspiring people Changing cities /

O Autorze

antyRAMA to kolektyw miejski, skupiający śląską branżę kreatywną, szczególnie zainteresowaną przyszłością polskich miast. W jej skład wchodzą architekci, urbaniści, socjologowie, programiści, artyści i UX designerzy. Poprzez realizację badań, szkoleń, konsultacji społecznych, konferencji, warsztatów, instalacji artystycznych i interwencji architektonicznych, grupa ta wykorzystuje cały czas zdobywaną wiedzę i umiejętności, by z zaangażowaniem i energią wychodzić naprzeciw ludzkim potrzebom. 

Kim jesteśmy?

Fundacja ANTYRAMA działa od 2018 roku. To jednak nie był początek, tylko jeden z punktów na naszej miejskiej drodze. Wszystko zaczęło się w roku 2012, kiedy powstało Studenckie Koło Naukowe antyRAMA, działające przy Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. 

Z roku na rok Fundacja realizuje coraz więcej projektów ukierunkowanych na rozwój miast oraz aktywizację społeczności lokalnych zamieszkujących te miasta. W każdym projekcie kontekst społeczny jest najistotniejszym elementem w działaniu. W obecnych realizacjach Fundacja kładzie nacisk na kreowanie się sieci współpracy oraz integrowaniu środowisk kreatywnych dzięki czemu otrzymuje nowe pomysły na projekty i rozwiązania problemów w miastach. Tworzenie branży kreatywnej i społeczeństwa obywatelskiego opiera się na prowadzeniu projektów o charakterze społecznym, integracyjnym i edukacyjnym. Obecnie Fundacja realizuje również działania rewitalizacyjne współpracując ściśle z otoczeniem. 

Czym jest Street Cloud?

Street Cloud to interdyscyplinarny projekt, przedstawiający innowacje i trendy w sektorach kultury miejskiej związanych z nauką, sztuką, architekturą, urbanistyką oraz designem. To tu posłuchasz ciekawych rozmów, wywiadów i dyskusji, weźmiesz udział w rozwijających warsztatach oraz live’ach.

W każdej milisekundzie w naszych miastach odbywają się setki procesów, przesyłane są ogromne ilości danych i informacji. Trudno za tym nadążyć, a miejski świat nieubłaganie zmiania się i pędzi do przodu. 

Jednak my wytrzymujemy to szaleńcze tempo! Razem z nami doświadcz miasta i jego procesów. Zrozum, co w przestrzeni zurbanizowanej piszczy. Zapraszamy Was do wirtualnej sfery edukacji miejskiej. 

Dotychczas jesteśmy podczas realizacji drugiego sezonu Street Cloud, w ramach którego odbędzie się 77 odcinków programów: MIASTORANEK (34 odc.) i Pobudki (33 odc.). Udało nam się zorganizować rozmowy ze wspaniałymi działaczami i działaczkami miejskimi m.in. z: Ewą P. Porębską (miesięcznik Architektura-murator), Bogną Świątkowską (Fundacja Bęc Zmiana), Edwinem Bendykiem (Polityka), Dorotą Leśniak-Rychlak (kwartalnik Autoportret), Grzegorzem Piątkiem, Jakubem Szczęsnym i Aleksandrą Wasilkowską.

 

 

 

Początek drogi

Obecnie nasza praca wykonywana jest dzięki uprzejmości naszych znajomych i zaprzyjaźnionych miejsc, które umożliwiają nam dostęp do podstawowego sprzętu do live streamingu oraz przestrzeni do nagrywania (Wolno i Drzwi Zwane Koniem love4ever). 

Jak wiadomo najtrudniejsze są początki. Chcielibyśmy się usamodzielnić i pracować na własnym sprzęcie, przez nas kupionych licencjach oraz w miejscu, które umożliwi nam realizację projektu Street Cloud o każdej porze dnia i nocy.

Zostań aktywistą miejskim i pomóż rozwijać Street Cloud! Jeśli nie obce Ci to, co miejskie i chcesz słuchać rozmów, wywiadów, live’ów ze znanymi osobami z branży kreatywnej, stań się aktywnym twórcą przestrzeni miejskiej! 

Chcemy towarzyszyć Ci w Twojej misji lepszego zrozumienia miasta. Jednak bez Twojej pomocy, nie poradzimy sobie. Prosimy Cię o wsparcie, które umożliwi nam wspólny rozwój naszych programów. 

Współpraca przy realizacji Street Cloud

 

Najważniejsze projekty antyRAMY

A FESTIVAL

festiwal twórców przestrzeni miejskiej

edukacja / integracja / innowacja / eksperyment

Międzynarodowy festiwal miejski, którego celem jest poszerzenie wiedzy i inicjowanie nowych rozwiązań projektowych, zarządczych i społecznych na temat rokrocznie wybieranego zagadnienia dotyczącego miasta. Poprzez innowacyjne metody badawcze, edukację mieszkańców, integrację środowisk miejskich z całej Polski i eksperymenty przestrzenno-społeczne, wdrażane są nowe innowacyjne rozwiązania. Dyskusje, warsztaty, akcje miejskie, wystawy i koncerty to tylko, niektóre z wydarzeń, których można się spodziewać. 

Lata realizacji: 2014 (A 24 x Rawa 2020), 2015 (A 24 x COHOUSING), 2016 (A 24 x Inicjatywa Warszawska), 2017 (A 24 x Miasto Muzyki), 2018 (A FESTIVAL x NOC), 2019 (A FESTIVAL: Informacja), 2020 (A FESTIVAL - przez obłęd) - teraz

 

Inkubator Kultury Miejskiej

Inkubator Kultury Miejskiej to program rezydencjonalny, który odbywa się w Katowicach. Skierowany był do osób młodych - poniżej 26. roku życia,które studiują lub studiowały kierunki miejskie. Program ten miał na celu zwiększenie świadomości dotyczącej kultury miejskiej, edukację w zakresie zarządzania projektami, szukania inwestorów, projektowania i interdyscyplinarnego działań. W ramach programu uczestnicy realizują szereg działań obywatelskich, skierowanych do lokalnych społeczności. 

Lata realizacji: 2017 - teraz

Tunel Muzyczny

Muzyczny tunel to instalacja artystyczno-muzyczna w tunelu łączącym ul. Tylną Mariacką i Wojewódzką w Katowicach. Instalacja stworzona z rur PVC swoim wyglądem (nawiązaniem do motywu fal dźwiękowych rozchodzących się w przestrzeni) i działaniem (wydawanie dyskretnych, mechanicznych dźwięków) nawiązuje do kultury miasta oraz przyznanemu Katowicom tytułowi Miasto Kreatywne UNESCO w dziedzinie muzyki.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Marika Skowrońska
Marika Skowrońska
30 zł jednorazowo
Anonimowy patron
30 zł jednorazowo
Anonimowy patron
90 zł jednorazowo
Arkadiusz Płomecki
Arkadiusz Płomecki
10 zł miesięcznie
Aleksandra Bosowska
Aleksandra Bosowska
60 zł jednorazowo
Joanna Mazurek
Joanna Mazurek
60 zł jednorazowo