W Patronite od 25.08.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1140

liczba Patronów: 1115

4 patronów
80 zł miesięcznie
110 zł łącznie
antyRAMA to kolektyw miejski, skupiający śląską branżę kreatywną, szczególnie zainteresowaną przyszłością polskich miast.

/ Inspirujemy ludzi Zmieniamy miasta /

/ Inspiring people Changing cities /

O Autorze

antyRAMA to kolektyw miejski, skupiający śląską branżę kreatywną, szczególnie zainteresowaną przyszłością polskich miast. W jej skład wchodzą architekci, urbaniści, socjologowie, programiści, artyści i UX designerzy. Poprzez realizację badań, szkoleń, konsultacji społecznych, konferencji, warsztatów, instalacji artystycznych i interwencji architektonicznych, grupa ta wykorzystuje cały czas zdobywaną wiedzę i umiejętności, by z zaangażowaniem i energią wychodzić naprzeciw ludzkim potrzebom. 

Kim jesteśmy?

Fundacja ANTYRAMA działa od 2018 roku. To jednak nie był początek, tylko jeden z punktów na naszej miejskiej drodze. Wszystko zaczęło się w roku 2012, kiedy powstało Studenckie Koło Naukowe antyRAMA, działające przy Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. 

Z roku na rok Fundacja realizuje coraz więcej projektów ukierunkowanych na rozwój miast oraz aktywizację społeczności lokalnych zamieszkujących te miasta. W każdym projekcie kontekst społeczny jest najistotniejszym elementem w działaniu. W obecnych realizacjach Fundacja kładzie nacisk na kreowanie się sieci współpracy oraz integrowaniu środowisk kreatywnych dzięki czemu otrzymuje nowe pomysły na projekty i rozwiązania problemów w miastach. Tworzenie branży kreatywnej i społeczeństwa obywatelskiego opiera się na prowadzeniu projektów o charakterze społecznym, integracyjnym i edukacyjnym. Obecnie Fundacja realizuje również działania rewitalizacyjne współpracując ściśle z otoczeniem. 

Czym jest Street Cloud?

Street Cloud to interdyscyplinarny projekt, przedstawiający innowacje i trendy w sektorach kultury miejskiej związanych z nauką, sztuką, architekturą, urbanistyką oraz designem. To tu posłuchasz ciekawych rozmów, wywiadów i dyskusji, weźmiesz udział w rozwijających warsztatach oraz live’ach.

W każdej milisekundzie w naszych miastach odbywają się setki procesów, przesyłane są ogromne ilości danych i informacji. Trudno za tym nadążyć, a miejski świat nieubłaganie zmiania się i pędzi do przodu. 

Jednak my wytrzymujemy to szaleńcze tempo! Razem z nami doświadcz miasta i jego procesów. Zrozum, co w przestrzeni zurbanizowanej piszczy. Zapraszamy Was do wirtualnej sfery edukacji miejskiej. 

Dotychczas jesteśmy podczas realizacji pierwszego sezonu Street Cloud, w ramach którego odbędzie się 27 odcinków programów: MIASTORANEK (14 odc.) i Pobudki (13 odc.). Udało nam się zorganizować rozmowy ze wspaniałymi działaczami i działaczkami miejskimi m.in. z: Ewą P. Porębską (miesięcznik Architektura-murator), Bogną Świątkowską (Fundacja Bęc Zmiana), Małgorzatą Tomaczak (Architektura i Biznes), Dorotą Leśniak-Rychlak (kwartalnik Autoportret), Grzegorzem Piątkiem, Krzysztofem Nawratkiem i Aleksandrą Wasilkowską.

Początek drogi

Obecnie nasza praca wykonywana jest dzięki uprzejmości naszych znajomych i zaprzyjaźnionych miejsc, które umożliwiają nam dostęp do podstawowego sprzętu do live streamingu oraz przestrzeni do nagrywania (Wolno i Drzwi Zwane Koniem love4ever). 

Jak wiadomo najtrudniejsze są początki. Chcielibyśmy się usamodzielnić i pracować na własnym sprzęcie, przez nas kupionych licencjach oraz w miejscu, które umożliwi nam realizację projektu Street Cloud o każdej porze dnia i nocy.

Zostań aktywistą miejskim i pomóż rozwijać Street Cloud! Jeśli nie obce Ci to, co miejskie i chcesz słuchać rozmów, wywiadów, live’ów ze znanymi osobami z branży kreatywnej, stań się aktywnym twórcą przestrzeni miejskiej! 

Chcemy towarzyszyć Ci w Twojej misji lepszego zrozumienia miasta. Jednak bez Twojej pomocy, nie poradzimy sobie. Prosimy Cię o wsparcie, które umożliwi nam wspólny rozwój naszych programów. 

Współpraca przy realizacji Street Cloud

Najważniejsze projekty antyRAMY

A FESTIVAL

festiwal twórców przestrzeni miejskiej

edukacja / integracja / innowacja / eksperyment

Międzynarodowy festiwal miejski, którego celem jest poszerzenie wiedzy i inicjowanie nowych rozwiązań projektowych, zarządczych i społecznych na temat rokrocznie wybieranego zagadnienia dotyczącego miasta. Poprzez innowacyjne metody badawcze, edukację mieszkańców, integrację środowisk miejskich z całej Polski i eksperymenty przestrzenno-społeczne, wdrażane są nowe innowacyjne rozwiązania. Dyskusje, warsztaty, akcje miejskie, wystawy i koncerty to tylko, niektóre z wydarzeń, których można się spodziewać. 

Lata realizacji: 2014 (A 24 x Rawa 2020), 2015 (A 24 x COHOUSING), 2016 (A 24 x Inicjatywa Warszawska), 2017 (A 24 x Miasto Muzyki), 2018 (A FESTIVAL x NOC), 2019 (A FESTIVAL: Informacja), 2020 (A FESTIVAL - przez obłęd) - teraz

 

Inkubator Kultury Miejskiej

Inkubator Kultury Miejskiej to program rezydencjonalny, który odbywa się w Katowicach. Skierowany był do osób młodych - poniżej 26. roku życia,które studiują lub studiowały kierunki miejskie. Program ten miał na celu zwiększenie świadomości dotyczącej kultury miejskiej, edukację w zakresie zarządzania projektami, szukania inwestorów, projektowania i interdyscyplinarnego działań. W ramach programu uczestnicy realizują szereg działań obywatelskich, skierowanych do lokalnych społeczności. 

Lata realizacji: 2017 - teraz

Tunel Muzyczny

Muzyczny tunel to instalacja artystyczno-muzyczna w tunelu łączącym ul. Tylną Mariacką i Wojewódzką w Katowicach. Instalacja stworzona z rur PVC swoim wyglądem (nawiązaniem do motywu fal dźwiękowych rozchodzących się w przestrzeni) i działaniem (wydawanie dyskretnych, mechanicznych dźwięków) nawiązuje do kultury miasta oraz przyznanemu Katowicom tytułowi Miasto Kreatywne UNESCO w dziedzinie muzyki.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni