Strefa Patrona:

Płock
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
37

patronów

533 zł

miesięcznie

2439 zł

łącznie

Astrofaza to internetowy program o kosmosie. Staram się w nim pokazać, że kosmos wcale nie jest nudny ani trudny, a wręcz przeciwnie. Chcę, żeby znów stał się sexy tematem :) Dlatego też przemierzamy przestrzeń kosmiczną naszym gwiezdnym statkiem A.S.S. Otto Wurst w poszukiwaniu odpowiedzi na najciekawsze, kosmiczne pytania.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
76 %
100%
osiągnięto 76%
cel: 700 zł miesięcznie
brakuje 167 zł
Opłaty portowe na stacji kosmicznej
Kiedy dolatujemy do portu na Stacji Kosmicznej, postój w nim niestety kosztuje. Opłacić trzeba wszystkich ludzi, którzy obsługują wtedy nasz statek. Tak samo jest i tutaj. Ostatnio Astrofaza została zalegalizowana i założyłem Działalność Gospodarczą. Jednak prowadzenie działalności kosztuje, czy wpływ do skarbca Gwiezdnej Floty jest, czy go nie ma. ZUS i podatki są pewne jak awantura w domu po zbyt długim pobycie w pokładowym barze. Ta kwota pozwoliłaby mi nie myśleć o zapełnianiu państwowej paszczy oraz subskrypcji za programy do montażu, dzięki czemu mógłbym zaoszczędzić czas, który poświęcam na dodatkowe projekty wideo, które generują przychód i poświęcić go na Astrofazę i naszą misję.
0%
35 %
100%
osiągnięto 35%
cel: 1500 zł miesięcznie
brakuje 967 zł
Napęd Alcubierre'a nowej generacji
Jednym z najważniejszych elementów statku gwiezdnego jest jego silnik. Im lepszy silnik, tym dalej i szybciej możemy dolecieć, zbadać nowe rejony i postawić stopę tam, gdzie żaden człowiek wcześniej nie był.
Tak duże wsparcie pozwoliłoby mi zaspokoić potrzeby wynikające z poprzedniego progu, oraz zainwestować dodatkowo w lepszą muzykę i animacje (nie wszytko da radę znaleźć w darmowych archiwach NASA i ESA) dzięki czemu Astrofaza stałaby się jeszcze bardziej atrakcyjna i tym samym jeszcze lepiej wypełnialibyśmy naszą misję.
0%
21 %
100%
osiągnięto 21%
cel: 2500 zł miesięcznie
brakuje 1967 zł
Szkolenie Kadr Gwiezdnej Floty
Co dwie głowy to nie jedna, no chyba że miałyby to być głowy Wenusjańskiej Piranii Piaskowej.
Takie wsparcie pozwoli na zatrudnienie Oficera Montażu, który pomógłby mi w realizacji AstroRaportów i MultiAstrofonów, dzięki czemu więcej czasu mógłbym poświęcić głównej serii - Astrofazie. Byłaby bardziej "soczysta", pojawiałoby się więcej filmowych, wyprodukowanych przeze mnie wstawek i wychodziłaby zdecydowanie częściej. Discovery i National Geographic, drżałoby przed mocą Gwiezdnej Floty ;)

O Autorze

Uważam, że pierwszym i najważniejszym krokiem, który trzeba postawić na początku robienia czegokolwiek, jest odpowiedzenie sobie na pytanie „dlaczego?”. Dlaczego powstała Astrofaza?

Kiedy Neil Armstrong postawił stopę na powierzchni Księżyca i wypowiedział historyczne słowa o małym kroku dla człowieka, a wielkim skoku dla ludzkości, zainspirował tysiące, jeśli nie setki tysięcy, młodych ludzi do dalszego zgłębiania wiedzy na temat wszechświata i naszej rzeczywistości.

Lądowanie na powierzchni komety, przelot obok Plutona, czy misja do planetoidy Ceres, są w większym lub mniejszym stopniu efektem tamtych pamiętnych słów.

 

Od dziecka marzyłem o tym, aby mieć swój skromny udział w historii astronautyki. Na początku były to oczywiście marzenia o zostaniu astronautą, potem chęć zostania naukowcem. Pokonała mnie jednak królowa nauk, a właściwie dziecięca głupota i niechęć do nauki matematyki. (jesli jeszcze jesteś w trakcie, to zaciśnij zęby i ucz się jej, warto! :) )

 

Tworząc Astrofazę, chciałem zainspirować ludzi do odkrywania niesamowitego wszechświata i jego tajemnic. Sprawić choć w małym stopniu, by kosmos znów stał się sexy tematem. Wierzę, że tak samo jak kiedyś wyprawy żeglarzy doprowadziły Europejczyków do nowego lądu, tak dzisiejsze dokonania naukowców, astronautów i działania podobnych do mnie popularyzatorów astronomii, doprowadzą rodzaj ludzki do nowych odkryć i nowego domu w kosmosie.

Kilka przykładowych odcinków Astrofazy:

 

1. największe gwiazdy we wszechświecie. Mimo, że tego typu zestawienia istniały już na YT, stwierdziłem, że warto rozszerzyć je o informacje o pokazywanych gwiazdach, dzięki czemu temat został potraktowany jeszcze głębiej i, mam nadzieję, ciekawiej. 

 

 

2. Planeta X, czy naprawdę istnieje? - W necie pełno informacji o nadciągającej Nibiru. Postanowiłem zmierzyć się z tematem i wyjaśnić co i jak :)

 

3. Księżyce Jowisza - równie interesujące jak i nasza największa gazowa planeta. Zobacz jak różnorodne są to światy, mimo tego, że krążą wokół tej samej planety. 

 

4. Teoria strun - na pierwszy rzut oka, ucha i innych części ciała, wydaje się to być coś niepojętego, ale zobacz sam lub sama, że da radę to ogarnąć :) 

Zostań Patronem

3 zł / miesiąc
patroni: 6
Limit: 0
UCZESTNICY LOTU
Na naszym statku kosmicznym każda pomoc się liczy. Na zewnątrz nieprzyjazne środowisko przestrzeni kosmicznej zabiłoby nas w mgnieniu oka, dlatego mała pomoc przy naprawach poszycia, czy w ułatwianiu życia na statku i wprowadzaniu dobrej atmosfery jest równie ważna jak ta duża. W imieniu całej załogi - dzięki!
Zostań patronem
5 zł / miesiąc
patroni: 4
Limit: 0
MARYNARZE
Przy takim wsparciu na naszym gwiezdnym krążowniku możesz mienić się już marynarzem. Masz już większy wpływ na przebieg naszej misji. W ramach podziękowania Twoje imię pojawi się w specjalnej zakładce dotyczącej załogi na stronie www.astrofaza.pl. Oczywiście jeśli wyrazisz na to zgodę i będziesz miał w ogóle chęć. Za Twoją pomoc serdeczne dzięki, misja może trwać dalej!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 12
Limit: 0
STARSI MARYNARZE

Zasłużyłeś sobie na awans, to już nie lada kwota i takież samo wsparcie! Starsi Marynarze to trzon naszej załogi, bez nich misja nie miałaby racji bytu. Są siłą wykonawczą oraz wzorem i przykładem dla swoich młodszych stopniem kolegów i koleżanek. Oprócz obowiązków na statku, oczywiście Starszy Marynarz ma tez przywileje. Raz w miesiącu na Facebooku Astrofazy opublikuję listę wspierających naszą misję Starszych Marynarzy i wyższych stopniem. Oprócz tego na swoją kosmiczną skrzynkę mailową otrzymasz również raz w miesiącu zdjęcie kosmicznego obiektu wraz z opisem cóż to takiego jest i imiennym podziękowaniem. Za Twoją pomoc - serdeczne dzięki i salut!
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 5
Limit: 0
MECHANICY
To Ty dbasz o serce statku, bez Ciebie i Twoich kolegów i koleżanek nie polecimy, a misja się nie uda. Doglądacie silników impulsowych oraz napędu Alcubierre'a, dzięki któremu możemy podróżować między gwiazdami. W zamian na koniec każdego odcinka AstroRaportu oraz MultiAstrofonu odczytam podziękowania dla kilku Mechaników, tak aby w ciągu miesiąca podziękować wszystkim Wam. Oczywiście jeśli wyrazisz na to zgodę i będziesz miał taką chęć. Za Twoją pomoc salut i wielkie dzięki!
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 0
OFICEROWIE
Więc zostałeś oficerem na A.S.S. Otto Wurst. To nie lada wyróżnienie, ale i odpowiedzialność. Świecisz przykładem i inspirujesz niższą stopniem załogę, dlatego też bez burd i nieprzyzwoitości w okrętowej kantynie! Przynajmniej nie wtedy, kiedy widzi Kapitan ;)
W podzięce za Twoją służbę na Twoją skrzynkę mailową prześlę imienny dyplom potwierdzający awans na Oficera Gwiezdnej Floty, a oprócz tego przysługują Ci takie same przywileje jak Mechanikom.
Baczność! Spocznij! Witaj na pokładzie, salut i naprawdę ogromne dzięki!
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 0
KOMANDOSI
To Ty dbasz o bezpieczeństwo całej załogi oraz powodzenie misji w terenie. Co prawda nasza misja jest z założenia pokojowa i badawcza, ale zawsze należy doceniać odpowiednią siłę ognia, jako argument ostateczny. Doborowe i elitarne jednostki Komandosów z Gwiezdnej Floty dostały angaż na Otto Wurst, wśród nich jesteś Ty. Gratuluję. Na adres który wskażesz przyślę Ci wydrukowany i podpisany, imienny dyplom potwierdzający awans na Elitarnego Komandosa Gwiezdnej Floty, oprócz tego uzyskasz dostęp do specjalnej grupy na Facebooku, w której przeprowadzał będę ankiety dotyczące kolejnych odcinków Astrofazy. Będziesz więc pośrednio decydować gdzie lecimy dalej. Twoje imię pojawi się też w odcinkach Astrofazy na liście wspierających naszą misję Komandosów, na końcu każdego odcinka.
Wielki salut i podziękowania, za to że zapewniasz nam bezpieczeństwo!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 0
NAWIGATORZY
Bez Ciebie nie wiedzielibyśmy jak dolecieć na miejsce, nikt tak jak Ty nie orientuje się w trasach wytyczonych między gwiazdami, za to należy się szacunek i wdzięczność.
W podziękowaniu za Twoją lojalną służbę, na wskazany przez Ciebie adres wyślę Ci wydrukowany i podpisany, imienny dyplom potwierdzający awans na Nawigatora oraz specjalny kubek Nawigatora Astrofazy. Oprócz tego, podobnie jak Komandos, uzyskasz dostęp do specjalnej grupy, a Twoje imię pojawi się na liście na końcu odcinków Astrofazy. Oczywiście, jeśli sobie tego życzysz. Nawigatorze! Salut i Podziękowania dla Ciebie!
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
OFICEROWIE MOSTKA
Najwyżsi rangą Oficerowie Otto Wurst. To Ty stoisz zaraz obok Kapitana i kształtujesz naszą misję. Wspierasz go w ciężkich chwilach i reprezentujesz w rozmowach z przedstawicielami napotkanych, obcych ras, jeśli akurat nie może tego zrobić osobiście, sterujesz statkiem, zajmujesz się komunikacją i innymi ważnymi funkcjami, bez których misja nie ma racji bytu.
W podzięce za tak wymagającą i ciężką służbę na podany przez Ciebie adres wyślę Ci Twój własny mundur w postaci koszulki Oficera Mostka, wydrukowany i podpisany dyplom potwierdzający awans na Oficera Mostka oraz kubek Oficera Mostka. Ponad to Raz na trzy miesiące (wynika to z ilości odcinków Astrofazy w miesiącu - 2) zostaniesz Sternikiem odcinka, a na jego początku ogłoszę wszystkim, że to właśnie Ty dziś sterujesz statkiem.
(Uwaga, próg ten dotyczy tylko osób fizycznych, firmy chcące sponsorować wyprawę badawczą Otto Wurst mogą kontaktować się normalną pocztą biznesową na kontakt@astrofaza.pl)
Za Twoje wsparcie i lojalną służbę, najwyższe wyrazy uznania, salut i podziękowania!
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Galeria mediów

Wyszukiwarka

Wybierz