Strefa Patrona:

99

patronów

2565 zł

miesięcznie

26041 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
20
miesięczne wsparcie
26
liczba patronów

  Astrofaza to internetowy program o kosmosie. Staram się w nim pokazać, że kosmos wcale nie jest nudny ani trudny, a wręcz przeciwnie. Chcę, żeby znów stał się sexy tematem :) Dlatego też przemierzamy przestrzeń kosmiczną naszym gwiezdnym statkiem A.S.S. Otto Wurst w poszukiwaniu odpowiedzi na najciekawsze, kosmiczne pytania.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Napęd Alcubierre'a nowej generacji
Jednym z najważniejszych elementów statku gwiezdnego jest jego silnik. Im lepszy silnik, tym dalej i szybciej możemy dolecieć, zbadać nowe rejony i postawić stopę tam, gdzie żaden człowiek wcześniej nie był.
Tak duże wsparcie pozwoliłoby mi zaspokoić potrzeby wynikające z poprzedniego progu, oraz zainwestować dodatkowo w lepszą muzykę i animacje (nie wszytko da radę znaleźć w darmowych archiwach NASA i ESA) dzięki czemu Astrofaza stałaby się jeszcze bardziej atrakcyjna i tym samym jeszcze lepiej wypełnialibyśmy naszą misję.
0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 2500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Astro SHOW, którego nie powstydzimy się w galaktyce!
Program z ciekawymi gośćmi w iście kosmicznej scenerii. Obcy, Odyseja Kosmiczna, to scenografia w którą celujemy i która jest już w trakcie budowy. Stworzymy program na żywo prowadzony przez Kapitana i Pana Brazowa, którzy opowiadać będą nie tylko o kosmosie, ale i o technologicznych ciekawostkach, które z prędkością światła wdzierają się do naszej codzienności. W każdym odcinku poznamy również gościa związanego z tematem, który opowie nam o wszystkim z punktu widzenia eksperta. Oprócz takiego wypasionego odcinka raz w miesiącu, oczywiście cotygodniowe spotkania z Wami na kanale Astrofazy, podczas programu live, również w naszym kosmicznym centrum dowodzenia. Środki pozwolą na realizację programu, tak prozaiczne rzeczy jak chociażby przygotowanie kajuty hotelowej dla odwiedzających nas gości. Realizowanie wstawek filmowych do programu itd.
0%
51 %
100%
osiągnięto 51%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 2435 zł
Astroseria, która przedstawi nam wszechświat tak pięknie jak tylko damy radę!
Naszą kosmiczną serię zaczęliśmy odcinkiem o Czarnych dziurach, który zobaczyć możecie poniżej w zakładce z filmami. Chcemy robić tak fajne filmy, na tak wysokim poziomie, aby nie wstydzić się ich ani w Polsce, ani za granicą, ani w całej galaktyce! :) Seria opowiadająca o takich zjawiskach jak czas i przestrzeń, rodzaje i życie gwiazd, hiperprzestrzeń, życie w kosmosie, zjawiska związane z fizyką kwantową. Podobnie jak w przypadku produkcji filmu Czarne Dziury: Władcy Czasu i Przestrzeni, do realizacji odcinków na tak wysokim poziomie potrzeba środków. Im więcej uda nam się ich zgromadzić, tym szybciej będziemy mogli je produkować i wypuszczać. Niestety, ekonomia galaktyki jest twarda jak Prawo Łamania Noworocznych Postanowień. Co da się zrobić bezkosztowo, robimy bezkosztowo, ale do pewnych elementów produkcji potrzeba ludzi, a tym trzeba najzwyczajniej w świecie zapłacić, oraz rekwizytów, scenografii, lokacji i masy innych rzeczy. Nawet jeśli nie uda się zebrać całej kwoty, to i tak wszystko powyżej poprzednich progów ładujemy w produkcję, co baaardzo przyspieszy wychodzenie kolejnych megaodcinków. Liczy się każda złotówka :)

Dzięki i do zobaczenia na ekranach!

O Autorze

Uważam, że pierwszym i najważniejszym krokiem, który trzeba postawić na początku robienia czegokolwiek, jest odpowiedzenie sobie na pytanie „dlaczego?”. Dlaczego powstała Astrofaza?

Kiedy Neil Armstrong postawił stopę na powierzchni Księżyca i wypowiedział historyczne słowa o małym kroku dla człowieka, a wielkim skoku dla ludzkości, zainspirował tysiące, jeśli nie setki tysięcy, młodych ludzi do dalszego zgłębiania wiedzy na temat wszechświata i naszej rzeczywistości.

Lądowanie na powierzchni komety, przelot obok Plutona, czy misja do planetoidy Ceres, są w większym lub mniejszym stopniu efektem tamtych pamiętnych słów.

 

Od dziecka marzyłem o tym, aby mieć swój skromny udział w historii astronautyki. Na początku były to oczywiście marzenia o zostaniu astronautą, potem chęć zostania naukowcem. Pokonała mnie jednak królowa nauk, a właściwie dziecięca głupota i niechęć do nauki matematyki. (jesli jeszcze jesteś w trakcie, to zaciśnij zęby i ucz się jej, warto! :) )

 

Tworząc Astrofazę, chciałem zainspirować ludzi do odkrywania niesamowitego wszechświata i jego tajemnic. Sprawić choć w małym stopniu, by kosmos znów stał się sexy tematem. Wierzę, że tak samo jak kiedyś wyprawy żeglarzy doprowadziły Europejczyków do nowego lądu, tak dzisiejsze dokonania naukowców, astronautów i działania podobnych do mnie popularyzatorów astronomii, doprowadzą rodzaj ludzki do nowych odkryć i nowego domu w kosmosie.

 

Pierwszy film zrealizowany ze środków od Patronów. Taka nasza mała Mega Produkcja :)


 

Kilka przykładowych odcinków Astrofazy:

1. Jak umrze wszechświat. W tym odcinku dowiesz się jakie hipotezy końca wszechświata wysnuli naukowcy,

 

2. największe gwiazdy we wszechświecie. Mimo, że tego typu zestawienia istniały już na YT, stwierdziłem, że warto rozszerzyć je o informacje o pokazywanych gwiazdach, dzięki czemu temat został potraktowany jeszcze głębiej i, mam nadzieję, ciekawiej. 

 

 

3. Planeta X, czy naprawdę istnieje? - W necie pełno informacji o nadciągającej Nibiru. Postanowiłem zmierzyć się z tematem i wyjaśnić co i jak :)

 

4. Księżyce Jowisza - równie interesujące jak i nasza największa gazowa planeta. Zobacz jak różnorodne są to światy, mimo tego, że krążą wokół tej samej planety. 

 

5. Teoria strun - na pierwszy rzut oka, ucha i innych części ciała, wydaje się to być coś niepojętego, ale zobacz sam lub sama, że da radę to ogarnąć :) 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

3 zł / miesiąc
patroni: 10
UCZESTNICY LOTU

Na naszym statku kosmicznym każda pomoc się liczy. Na zewnątrz nieprzyjazne środowisko przestrzeni kosmicznej zabiłoby nas w mgnieniu oka, dlatego mała pomoc przy naprawach poszycia, czy w ułatwianiu życia na statku i wprowadzaniu dobrej atmosfery jest równie ważna jak ta duża. W imieniu całej załogi - dzięki!
Zostań patronem
5 zł / miesiąc
patroni: 19
MARYNARZE

Przy takim wsparciu na naszym gwiezdnym krążowniku możesz mienić się już marynarzem. Masz już większy wpływ na przebieg naszej misji.

W ramach podziękowania Twoje imię pojawi się w specjalnej zakładce dotyczącej załogi na stronie www.astrofaza.pl. Oczywiście jeśli wyrazisz na to zgodę i będziesz miał w ogóle chęć. Za Twoją pomoc serdeczne dzięki, misja może trwać dalej!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 17
STARSI MARYNARZE

Zasłużyłeś sobie na awans, to już nie lada kwota i takież samo wsparcie! Starsi Marynarze to trzon naszej załogi, bez nich misja nie miałaby racji bytu. Są siłą wykonawczą oraz wzorem i przykładem dla swoich młodszych stopniem kolegów i koleżanek. Oprócz obowiązków na statku, oczywiście Starszy Marynarz ma tez przywileje.

Raz w miesiącu na Facebooku Astrofazy opublikuję listę wspierających naszą misję Starszych Marynarzy i wyższych stopniem.

Oprócz tego na swoją kosmiczną skrzynkę mailową otrzymasz również raz w miesiącu zdjęcie kosmicznego obiektu wraz z opisem cóż to takiego jest i imiennym podziękowaniem.
Za Twoją pomoc - serdeczne dzięki i salut!
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 10
MECHANICY

To Ty dbasz o serce statku, bez Ciebie i Twoich kolegów i koleżanek nie polecimy, a misja się nie uda. Doglądacie silników impulsowych oraz napędu Alcubierre'a, dzięki któremu możemy podróżować między gwiazdami.

W zamian na koniec każdego odcinka AstroRaportu oraz MultiAstrofonu odczytam podziękowania dla kilku Mechaników, tak aby w ciągu miesiąca podziękować wszystkim Wam. Oczywiście jeśli wyrazisz na to zgodę i będziesz miał taką chęć. Za Twoją pomoc salut i wielkie dzięki!
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 22
OFICEROWIE

Więc zostałeś oficerem na A.S.S. Otto Wurst. To nie lada wyróżnienie, ale i odpowiedzialność. Świecisz przykładem i inspirujesz niższą stopniem załogę, dlatego też bez burd i nieprzyzwoitości w okrętowej kantynie! Przynajmniej nie wtedy, kiedy widzi Kapitan ;)

W podzięce za Twoją służbę na Twoją skrzynkę mailową prześlę imienny dyplom potwierdzający awans na Oficera Gwiezdnej Floty, a oprócz tego przysługują Ci takie same przywileje jak Mechanikom.

Baczność! Spocznij! Witaj na pokładzie, salut i naprawdę ogromne dzięki!
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 12
KOMANDOSI

To Ty dbasz o bezpieczeństwo całej załogi oraz powodzenie misji w terenie. Co prawda nasza misja jest z założenia pokojowa i badawcza, ale zawsze należy doceniać odpowiednią siłę ognia, jako argument ostateczny. Doborowe i elitarne jednostki Komandosów z Gwiezdnej Floty dostały angaż na Otto Wurst, wśród nich jesteś Ty. Gratuluję.

Na adres który wskażesz przyślę Ci wydrukowany i podpisany, imienny dyplom potwierdzający awans na Elitarnego Komandosa Gwiezdnej Floty, oprócz tego uzyskasz dostęp do specjalnej grupy na Facebooku, w której przeprowadzał będę ankiety dotyczące kolejnych odcinków Astrofazy. Będziesz więc pośrednio decydować gdzie lecimy dalej.

Twoje imię pojawi się też w odcinkach Astrofazy na liście wspierających naszą misję Komandosów, na końcu każdego odcinka.

Wielki salut i podziękowania, za to że zapewniasz nam bezpieczeństwo!

*w celu odebrania nagrody prosze o dane do wysyłki na adres patronite@astrofaza.pl
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 7
NAWIGATORZY

Bez Ciebie nie wiedzielibyśmy jak dolecieć na miejsce, nikt tak jak Ty nie orientuje się w trasach wytyczonych między gwiazdami, za to należy się szacunek i wdzięczność.

W podziękowaniu za Twoją lojalną służbę, na wskazany przez Ciebie adres wyślę Ci wydrukowany i podpisany, imienny dyplom potwierdzający awans na Nawigatora oraz specjalny kubek Nawigatora Astrofazy.

Oprócz tego, podobnie jak Komandos, uzyskasz dostęp do specjalnej grupy, a Twoje imię pojawi się na liście na końcu odcinków Astrofazy.
Oczywiście, jeśli sobie tego życzysz.

Nawigatorze! Salut i Podziękowania dla Ciebie!

* w celu odebrania nagrody proszę o dane do wysyłki na adres patronite@astrofaza.pl
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 5
OFICEROWIE MOSTKA

Najwyżsi rangą Oficerowie Otto Wurst. To Ty stoisz zaraz obok Kapitana i kształtujesz naszą misję. Wspierasz go w ciężkich chwilach i reprezentujesz w rozmowach z przedstawicielami napotkanych, obcych ras, jeśli akurat nie może tego zrobić osobiście, sterujesz statkiem, zajmujesz się komunikacją i innymi ważnymi funkcjami, bez których misja nie ma racji bytu.

W podzięce za tak wymagającą i ciężką służbę na podany przez Ciebie adres wyślę Ci Twój własny mundur w postaci koszulki Oficera Mostka, wydrukowany i podpisany dyplom potwierdzający awans na Oficera Mostka oraz kubek Oficera Mostka.

Ponad to raz na trzy miesiące (wynika to z ilości odcinków Astrofazy w miesiącu - 2) zostaniesz Sternikiem odcinka, a na jego początku ogłoszę wszystkim, że to właśnie Ty dziś sterujesz statkiem.


(Uwaga, próg ten dotyczy tylko osób fizycznych, firmy chcące sponsorować wyprawę badawczą Otto Wurst mogą kontaktować się normalną pocztą biznesową na kontakt@astrofaza.pl)

Za Twoje wsparcie i lojalną służbę, najwyższe wyrazy uznania, salut i podziękowania!

* w celu odebrania nagrody proszę o dane do wysyłki na adres patronite@astrofaza.pl
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy