Avatar użytkownika

Astrofaza

341
patronów
7 590 
miesięcznie
341
patronów
7 590 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Astronauta

Przy takim wsparciu możesz mienić się już Astronautą. Podróżujesz z nami przez galaktykę przeżywając przygody i oglądając kolejne, odkrywane światy. Wielkie dzięki za wsparcie, co miesiąc dorzucasz się do paliwa dla A.S.S. Otto Wurst
10 zł miesięcznie
Kadet Kosmicznej Akademii Astrofazy

Witaj Kadecie! To wielkie szczęście mieć Ciebie na pokładzie!
A więc zaciągnąłeś się do Akademii Astrofazy, miejsca z którego Federacja Planet pozyskuje najlepszych oficerów.

W ramach swojego członkostwa zyskujesz przede wszystkim dostęp do zamkniętej grupy Patronów Astrofazy (Klub Pokładowy Astrofazy) a w niej:

- Dzienniki pokładowe, czyli co robimy, jak robimy, dlaczego i z kim robimy. Jeśli wydarzy się w Astrofazie od kuchni coś ciekawego, to bądź pewien, że przeczytasz o tym właśnie w którymś kolejnym dzienniku pokładowym. Dzięki temu będziesz najbardziej na bieżąco w całej Federacji Planet.

- Lajwy specjalnie dla Patronów. Co jakiś czas prowadzę również spontaniczne lajwy tylko dla Patronów, w których mogę np pokazać fajne miejsce, w którym robimy akurat plan zdjęciowy, albo podzielę się jakimiś ciekawymi informacjami tylko dla Twoich uszu.

- Konkursy. Co jakiś czas dostaję od wydawnictw różnego rodzaju książki, chcę przeznaczać je na nagrody w konkursach dla Patronów, a to tylko na zamkniętej grupie.

- Przedpremierowe pokazy większych produkcji. Czyli różnego rodzaju AstroFazy, Technologie Przyszłości czy Super Produkcje zobaczysz kilka dni wcześniej niż inni.

- Kontakt z Piotrkiem. Wiadomości, maili, czy komentarzy jest już na kanałach Astrofazy tak dużo, że nie jestem w stanie na wszystkie odpowiedzieć i ze wszystkimi porozmawiać. W grupie jest inaczej. Ze względu na kameralną liczbę ludzi w grupie, jestem w stanie się z Wami swobodnie komunikować.

- Spotkania z Patronami. Z grupy dowiesz się gdzie i kiedy odbywać się będą spotkania z Patronami, a kilka takich w tym roku planujemy.

- Możliwość rozmowy z ludźmi o tych samych zainteresowaniach.

- Docelowo Making off z większych odcinków.

- Wpływ na to, co pojawiać się będzie na kanale. Otóż czasami pytam Patronów o to jakie tematy chcieliby żebym poruszył, albo zadaję od nich pytanie gościom Bliskich Spotkań 3 Stopnia.
35 zł miesięcznie
Starszy Oficer Federacji Planet

Z racji dobrze wykonywanych obowiązków i zauważenia w porę tej "kosmicznej góry lodowej" na naszym kursie, niektórzy chętni Oficerowie Federacji Planet zostali awansowani na Starszych Oficerów.

Próg grzecznościowy na prośbę Patronów. Wszystkie profity jak w poprzednich progach.
50 zł miesięcznie
Komandos

To Ty dbasz o bezpieczeństwo całej załogi oraz powodzenie misji w terenie. Co prawda nasza misja jest z założenia pokojowa i badawcza, ale zawsze należy doceniać odpowiednią siłę ognia jako argument ostateczny. Doborowe i elitarne jednostki komandosów z Federacji Planet dostały angaż na A.S.S. Otto Wurst. Wśród nich jesteś też Ty. Gratuluję!

W ramach tego progu otrzymujesz wszystko to co w progach poprzednich, a dodatkowo jeśli zechcesz to na adres, który przesłać należy na patronite@astrofaza.pl otrzymasz wydrukowany i podpisany przeze mnie dyplom uzyskania stopnia Komandosa.

Dodatkowo jeśli jesteś Komandosem przynajmniej trzy miesiące, to raz na kwartał otrzymasz gadżet związany z Twoją przynależnością do Federacji Planet! W pierwszym kwartale jest to karta do własnej kajuty na pokładzie A.S.S. Otto Wurst. Koniec z chrapiącym współlokatorem

Dla Komandosów, którzy zbiorą w ciągu roku bycia na tym lub wyższym stopniu wszystkie 4 gadżety przewidzieliśmy dodatkowy, bonusowy gadżet. Metalową, gustowną przypinkę Federacji Planet. Niech wszyscy widzą i wiedzą!

*w celu odebrania przywilejów z progów, proszę o przesłąnie danych do wysyłki na adres patronite@astrofaza.pl
100 zł miesięcznie
Nawigator

Bez Ciebie nie wiedzielibyśmy jak dolecieć na miejsce, nikt tak jak Ty nie orientuje się w trasach wytyczonych między gwiazdami, za to należy się szacunek i wdzięczność.

Jako Nawigator otrzymasz wszystko to co w poprzednich progach.

Dodatkowo oprócz dyplomu oraz gadżetów otrzymasz specjalny, limitowany kubek Patrona Astrofazy, można go zdobyć tylko w ten sposób.

Plus Twoje nazwisko będzie się pojawiać złotymi zgłoskami przed dłuższymi Astrofazami!

*w celu odebrania przywilejów z progów, proszę o przesłąnie danych do wysyłki na adres patronite@astrofaza.pl
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
13 dostępnych miejsc
Oficer mostka

Najwyżsi rangą oficerowie A.S.S. Otto Wurst. To Ty stoisz zaraz obok Kapitana i kształtujesz naszą misję. Sterujesz statkiem, wspierasz go w misjach i kontaktach z przedstawicielami innych ras. Odpowiadasz za wszystkie działania, bez których misja nie ma racji bytu.

W ramach tego progu otrzymasz wszystko co w progach poprzednich, a kiedy dołączysz do tego elitarnego grona, Twoje imię znajdzie się na specjalnej ścianie w studio namalowane tam złotym wałkiem pozyskanym kiedyś z jednej ze świątyń wymarłej, starożytnej rasy.

Całość zostanie nagrana i opublikowana w odcinku AstroFonu!

*w celu odebrania przywilejów z progów, proszę o przesłąnie danych do wysyłki na adres patronite@astrofaza.pl

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Astrofaza w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Astrofaza to kanał o kosmosie, nauce i technologiach jutra. Pokazujemy, że kosmos wcale nie jest nudny ani trudny, a wręcz przeciwnie – jest całkiem sexy tematem!
Dlatego przemierzamy wszechświat naszym gwiezdnym statkiem A.S.S. Otto Wurst w poszukiwaniu odpowiedzi na najciekawsze zagadki kosmosu.

Czego potrzebujemy by działać i co chcemy zrobić?

Moi drodzy!

Plany są zacne i śmiałe jak podróże międzygwiezdne. Może więc krótko i w podpunktach aby było jaśniej, na co przeznaczone zostaną zebrane środki.

 1. Poszerzenie ekipy Astrofazy.
  Dzięki temu uwolnię czas, który poświęcić będę mógł na produkcję większych i dłuższych produkcji, takich jak AstroFazy, Superseria czy Technologie Przyszłości. Obecnie ugrzązłem w krótkich formatach. 
 2. Zwiększenie ilości materiałów na obydwu kanałach: Astrofaza i Astrochillout. Szczegóły znajdziesz w sekcji z celami powyżej.
 3. Wynajęcie nowego studia i dokończenie scenografii. Niestety wkrótce będziemy zmuszeni opuścić obecne studio, musimy więc wynająć coś "na mieście" i dokończyć tam scenografię. Tu nie możemy tego zrobić, bo potem najzwyczajniej nie wyniesiemy jej w całości. 

 4. Docelowo zamiana Astrofazy w tym roku w swego rodzaju telewizję edukacyjną. Kanał popularno-naukowy, na którym przynajmniej kilka razy w tygodniu pojawiają się wartościowe treści.

Więcej na ten temat możesz posłuchać w filmie, który nagraliśmy właśnie w celu wyjaśnienia naszych potrzeb i tego co damy od siebie w zamian. 

     
     
                                                      

Dlaczego powstała Astrofaza?

Uważam, że pierwszym i najważniejszym krokiem, który trzeba postawić na początku robienia czegokolwiek, jest odpowiedzenie sobie na pytanie „dlaczego?”.

Tworząc Astrofazę, chciałem zainspirować ludzi do odkrywania niesamowitego wszechświata i jego tajemnic. Sprawić choć w małym stopniu, by kosmos znów stał się sexy tematem. Wierzę, że tak samo jak kiedyś wyprawy żeglarzy doprowadziły Europejczyków do nowego lądu, tak dzisiejsze dokonania naukowców, astronautów i działania podobnych do mnie popularyzatorów astronomii, doprowadzą rodzaj ludzki do nowych odkryć i nowego domu w kosmosie.

Pierwszy film dokumentalny Astrofazy, zrealizowany dzięki wsparciu Patronów. Nasze najnowsze oczko w głowie. Chcecie więcej? My na pewno! :)

 

Pierwszy film zrealizowany ze środków od Patronów. Taka nasza mała Mega Produkcja :)


A tu drugi, superprodukcja o gwiazdach

Kilka przykładowych odcinków Astrofazy:

1. Jak umrze wszechświat. W tym odcinku dowiesz się jakie hipotezy końca wszechświata wysnuli naukowcy,

2. Jak Kopernik wstrzymał Słońce? Odcinek o wkładzie polskiego astronoma w astronomię i postrzeganie naszego wszechświata. Odcinek zrealizowany z aktorem wcielającym się w postać Mikołaja Kopernika. 


3. Pustka w wolarzu, We wszechświecie znajdują się olbrzymie pustki, w których nie zaobserwujemy praktycznie żadnych galaktyk. W jaki sposób powstały te jedne z najbardziej przerażających miejsc w kosmosie? 

 

4. Odcinek serii technologicznej - Technologie Przyszłości to nasza seria technologiczna, w której opowiadam o wynalazkach i technologiach rodem z SF, które już są bądź niedługo mogą się pojawić, a także o tych bardziej odległych w czasie. 

5. Teoria strun - na pierwszy rzut oka, ucha i innych części ciała, wydaje się to być coś niepojętego, ale zobacz sam lub sama, że da radę to ogarnąć :) 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Astrofaza w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Stacja Kosmiczna "Astrofaza"
 • 10 000 zł miesięcznie
 • 2 410 zł brakuje
75%


Cel prawie osiągnięty, ale nie zwalniamy tempa! Do tego momentu udało nam się dowieźć:

✓ Nowe studio Astrofazy (stare poszło do rozbiórki).
✓ Stworzenie serii POP Science.
✓ POP Science EXTRA, czyli seria tylko dla Patronów.
✓ Regularne odcinki Bliskich Spotkań 3 Stopnia.
✓ Poszerzenie ekipy (3 nowe osoby).
✓ Uruchomienie strony www astrofaza.pl.
✓ Ukończenie scenografii w studio.
✓ Zakup sprzętu audio/video i oświetlenia.

Do zrobienia:
⦿ Odcinek wyjazdowy ze stellaratora Wendelstein-7x, który Patroni zobaczą wcześniej.
Kosmiczna Flota Astrofazy
 • 30 000 zł miesięcznie
 • 22 410 zł brakuje
25%


Rozwój naszego projektu nigdy nie ustaje, dlatego nasze plany piętrzą się jak piramida Illuminatów! W miarę osiągania tego celu w Astrofazie chcemy wprowadzić te oto zmiany:

⦿ Udział specjalistów z wielu dziedzin w odcinkach, dzięki czemu zwiększy się wartość merytoryczna produkcji.
⦿ Honoraria dla gości BS3S, co umożliwi zapraszanie ich do studia Astrofazy i odbycie rozmowy twarzą w twarz.
⦿ Realizacja odcinków wyjazdowych. Odwiedzimy zarówno krajowe, jak i zagraniczne miejsca związane z nauką.
⦿ Zatrudnienie dodatkowej osoby, która przygotuje napisy (dla niesłyszących oraz angielskie) do odcinków Astrofazy.
⦿ Własne animacje 3D ilustrujące nasze odcinki. Powoli chcielibyśmy przejść w tym temacie "na swoje".
⦿ Dwa razy w miesiącu odcinki w ramach SuperSerii. W pierwszej kolejności serię bez reklam obejrzą Patroni. Po zakończeniu jej emisji będzie publikowana na kanale Astrofazy. Status Patrona pozwala więc w pełni zanurzyć się w opowieść, bez przerywników.
⦿ Utworzenie redakcji AstroKawy i wyniesienie programu na wyższą orbitę. Zapraszanie ciekawych, tematycznych ekspertów w ramach Gościa AstroKawy; poruszanie ważnych tematów, które skłaniają do dyskusji i przemyśleń.

Strona www:
⦿ Publikacja felietonów pisanych przez specjalistów i znawców tematu.
⦿ Dołączenie do strony interaktywnych gier osadzonych w uniwersum Astrofazy.
⦿ Więcej kosmicznych i naukowych newsów.
⦿ "Esencja z AstroKawy", czyli podsumowanie najciekawszych newsów z danego tygodnia.
⦿ Muzyczne i popkulturowe polecanki od koneserów.

A co dalej? Ciągły rozwój i zwiększanie siły rażenia naszej Kosmicznej Floty. Cele będziemy aktualizować na bieżąco.
Misja trwa nadal
 • 2 500 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%


Dzięki osiągnięciu tego progu byliśmy w stanie rozpocząć rozwijanie Astrofazy. Wasze wsparcie pozwoliło nam:

✓ Opłacić koszta prowadzenia firmy. Biurokracja dosięga nas nawet w kosmosie.
✓ Zapewnić podstawowy sprzęt audio - video do realizacji odcinków Astrofazy.

Wasze wsparcie to paliwo do baku Astrofazy, bez niego nigdzie byśmy nie polecieli...
Nowy Statek Flagowy A.S.S. Otto Wurst
 • 5 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%


Osiągnięcie tego celu pozwoliło wynieść Astrofazę na wyższą orbitę.

✓ Zatrudniliśmy Dawida, który przejął tworzenie AstroSzortów, a te zaczęły pojawiać się regularnie.
✓ Wynajęliśmy pierwsze studio Astrofazy.
✓ Stworzyliśmy regularną ramówkę programów.
✓ Nagraliśmy wyjazdowy odcinek w siedzibie Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Dopiero teraz Astrofaza zaczęła nabierać rozpędu!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Astrofaza już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jerzy Konarski
Jerzy Konarski
10 zł
wojciech winiarski
wojciech winiarski
50 zł
Michał Pajek
Michał Pajek
20 zł
Michał Booth-Wrotkowski
Michał Booth-Wrotkowski
50 zł
hipotures
hipotures
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.