Avatar użytkownika

Astrofaza

368
patronów
9 550 
miesięcznie
368
patronów
9 550 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Astronauta

Przy takim wsparciu możesz mienić się już Astronautą. Podróżujesz z nami przez galaktykę przeżywając przygody i oglądając kolejne, odkrywane światy. Wielkie dzięki za wsparcie, co miesiąc dorzucasz się do paliwa dla A.S.S. Otto Wurst
10 zł miesięcznie
Kadet Kosmicznej Akademii Astrofazy

Witaj Kadecie! To wielkie szczęście mieć Ciebie na pokładzie!
A więc zaciągnąłeś się do Akademii Astrofazy, miejsca z którego Federacja Planet pozyskuje najlepszych oficerów.

W ramach swojego członkostwa zyskujesz przede wszystkim dostęp do zamkniętej grupy Patronów Astrofazy (Klub Pokładowy Astrofazy) a w niej:

- Dzienniki pokładowe, czyli co robimy, jak robimy, dlaczego i z kim robimy. Jeśli wydarzy się w Astrofazie od kuchni coś ciekawego, to bądź pewien, że przeczytasz o tym właśnie w którymś kolejnym dzienniku pokładowym. Dzięki temu będziesz najbardziej na bieżąco w całej Federacji Planet.

- Lajwy specjalnie dla Patronów. Co jakiś czas prowadzę również spontaniczne lajwy tylko dla Patronów, w których mogę np pokazać fajne miejsce, w którym robimy akurat plan zdjęciowy, albo podzielę się jakimiś ciekawymi informacjami tylko dla Twoich uszu.

- Konkursy. Co jakiś czas dostaję od wydawnictw różnego rodzaju książki, chcę przeznaczać je na nagrody w konkursach dla Patronów, a to tylko na zamkniętej grupie.

- Przedpremierowe pokazy większych produkcji. Czyli różnego rodzaju AstroFazy, Technologie Przyszłości czy Super Produkcje zobaczysz kilka dni wcześniej niż inni.

- Kontakt z Piotrkiem. Wiadomości, maili, czy komentarzy jest już na kanałach Astrofazy tak dużo, że nie jestem w stanie na wszystkie odpowiedzieć i ze wszystkimi porozmawiać. W grupie jest inaczej. Ze względu na kameralną liczbę ludzi w grupie, jestem w stanie się z Wami swobodnie komunikować.

- Spotkania z Patronami. Z grupy dowiesz się gdzie i kiedy odbywać się będą spotkania z Patronami, a kilka takich w tym roku planujemy.

- Możliwość rozmowy z ludźmi o tych samych zainteresowaniach.

- Docelowo Making off z większych odcinków.

- Wpływ na to, co pojawiać się będzie na kanale. Otóż czasami pytam Patronów o to jakie tematy chcieliby żebym poruszył, albo zadaję od nich pytanie gościom Bliskich Spotkań 3 Stopnia.
20 zł miesięcznie
Oficer Federacji Planet

Z Kadeta wyrósł prawdziwy Oficer! Teraz koniec zabawy, czekają Cię misje i zmagania z przeciwnościami losu w kosmosie. Ale też w pełni zaopatrzona pokładowa stołówka!

W ramach tego progu zyskujesz wszystko to co w progu poprzednim, a oprócz tego na podanego przez Ciebie przy rejestracji na portalu Patronite maila zostanie wysłany dyplom promocji na stopień Oficera.

Dodatkowo Twoje imię pojawiać się będzie na końcu wybranych AstroSzortów (tak aby dać szansę pojawić się w każdym miesiącu wszystkim Patronom z tego progu i wyższych). Jeśli nie chcesz żeby się wyświetlało to przy rejestracji zaznacz opcję Anonimowy.

Dziękuję serdecznie za Twoje wsparcie i ruszamy dalej w odmęty kosmosu!
35 zł miesięcznie
Starszy Oficer Federacji Planet

Z racji dobrze wykonywanych obowiązków i zauważenia w porę tej "kosmicznej góry lodowej" na naszym kursie, niektórzy chętni Oficerowie Federacji Planet zostali awansowani na Starszych Oficerów.

Próg grzecznościowy na prośbę Patronów. Wszystkie profity jak w poprzednich progach.
50 zł miesięcznie
Komandos

To Ty dbasz o bezpieczeństwo całej załogi oraz powodzenie misji w terenie. Co prawda nasza misja jest z założenia pokojowa i badawcza, ale zawsze należy doceniać odpowiednią siłę ognia jako argument ostateczny. Doborowe i elitarne jednostki komandosów z Federacji Planet dostały angaż na A.S.S. Otto Wurst. Wśród nich jesteś też Ty. Gratuluję!

W ramach tego progu otrzymujesz wszystko to co w progach poprzednich, a dodatkowo jeśli zechcesz to na adres, który przesłać należy na patronite@astrofaza.pl otrzymasz wydrukowany i podpisany przeze mnie dyplom uzyskania stopnia Komandosa.

Dodatkowo jeśli jesteś Komandosem przynajmniej trzy miesiące, to raz na kwartał otrzymasz gadżet związany z Twoją przynależnością do Federacji Planet! W pierwszym kwartale jest to karta do własnej kajuty na pokładzie A.S.S. Otto Wurst. Koniec z chrapiącym współlokatorem

Dla Komandosów, którzy zbiorą w ciągu roku bycia na tym lub wyższym stopniu wszystkie 4 gadżety przewidzieliśmy dodatkowy, bonusowy gadżet. Metalową, gustowną przypinkę Federacji Planet. Niech wszyscy widzą i wiedzą!

*w celu odebrania przywilejów z progów, proszę o przesłąnie danych do wysyłki na adres patronite@astrofaza.pl
100 zł miesięcznie
Nawigator

Bez Ciebie nie wiedzielibyśmy jak dolecieć na miejsce, nikt tak jak Ty nie orientuje się w trasach wytyczonych między gwiazdami, za to należy się szacunek i wdzięczność.

Jako Nawigator otrzymasz wszystko to co w poprzednich progach.

Dodatkowo oprócz dyplomu oraz gadżetów otrzymasz specjalny, limitowany kubek Patrona Astrofazy, można go zdobyć tylko w ten sposób.

Plus Twoje nazwisko będzie się pojawiać złotymi zgłoskami przed dłuższymi Astrofazami!

*w celu odebrania przywilejów z progów, proszę o przesłąnie danych do wysyłki na adres patronite@astrofaza.pl
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
7 dostępnych miejsc
Oficer mostka

Najwyżsi rangą oficerowie A.S.S. Otto Wurst. To Ty stoisz zaraz obok Kapitana i kształtujesz naszą misję. Sterujesz statkiem, wspierasz go w misjach i kontaktach z przedstawicielami innych ras. Odpowiadasz za wszystkie działania, bez których misja nie ma racji bytu.

W ramach tego progu otrzymasz wszystko co w progach poprzednich, a kiedy dołączysz do tego elitarnego grona, Twoje imię znajdzie się na specjalnej ścianie w studio namalowane tam złotym wałkiem pozyskanym kiedyś z jednej ze świątyń wymarłej, starożytnej rasy.

Całość zostanie nagrana i opublikowana w odcinku AstroFonu!

*w celu odebrania przywilejów z progów, proszę o przesłąnie danych do wysyłki na adres patronite@astrofaza.pl

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Astrofaza w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Astrofaza to internetowy program o kosmosie. Staram się w nim pokazać, że kosmos wcale nie jest nudny ani trudny, a wręcz przeciwnie. Chcę, żeby znów stał się sexy tematem :)
Dlatego też przemierzamy przestrzeń kosmiczną naszym gwiezdnym statkiem A.S.S. Otto Wurst w poszukiwaniu odpowiedzi na najciekawsze, kosmiczne pytania.

Czego potrzebujemy by działać i co chcemy zrobić?

Moi drodzy!

Plany są zacne i śmiałe jak podróże międzygwiezdne. Może więc krótko i w podpunktach aby było jaśniej, na co przeznaczone zostaną zebrane środki.

 1. Poszerzenie ekipy Astrofazy.
  Dzięki temu uwolnię czas, który poświęcić będę mógł na produkcję większych i dłuższych produkcji, takich jak AstroFazy, Superseria czy Technologie Przyszłości. Obecnie ugrzązłem w krótkich formatach. 
 2. Zwiększenie ilości materiałów na obydwu kanałach: Astrofaza i Astrochillout. Szczegóły znajdziesz w sekcji z celami powyżej.
 3. Wynajęcie nowego studia i dokończenie scenografii. Niestety wkrótce będziemy zmuszeni opuścić obecne studio, musimy więc wynająć coś "na mieście" i dokończyć tam scenografię. Tu nie możemy tego zrobić, bo potem najzwyczajniej nie wyniesiemy jej w całości. 

 4. Docelowo zamiana Astrofazy w tym roku w swego rodzaju telewizję edukacyjną. Kanał popularno-naukowy, na którym przynajmniej kilka razy w tygodniu pojawiają się wartościowe treści.

Więcej na ten temat możesz posłuchać w filmie, który nagraliśmy właśnie w celu wyjaśnienia naszych potrzeb i tego co damy od siebie w zamian. 

     
     
                                                      

Dlaczego powstała Astrofaza?

Uważam, że pierwszym i najważniejszym krokiem, który trzeba postawić na początku robienia czegokolwiek, jest odpowiedzenie sobie na pytanie „dlaczego?”.

Tworząc Astrofazę, chciałem zainspirować ludzi do odkrywania niesamowitego wszechświata i jego tajemnic. Sprawić choć w małym stopniu, by kosmos znów stał się sexy tematem. Wierzę, że tak samo jak kiedyś wyprawy żeglarzy doprowadziły Europejczyków do nowego lądu, tak dzisiejsze dokonania naukowców, astronautów i działania podobnych do mnie popularyzatorów astronomii, doprowadzą rodzaj ludzki do nowych odkryć i nowego domu w kosmosie.

Pierwszy film dokumentalny Astrofazy, zrealizowany dzięki wsparciu Patronów. Nasze najnowsze oczko w głowie. Chcecie więcej? My na pewno! :)

 

Pierwszy film zrealizowany ze środków od Patronów. Taka nasza mała Mega Produkcja :)


A tu drugi, superprodukcja o gwiazdach

Kilka przykładowych odcinków Astrofazy:

1. Jak umrze wszechświat. W tym odcinku dowiesz się jakie hipotezy końca wszechświata wysnuli naukowcy,

2. Jak Kopernik wstrzymał Słońce? Odcinek o wkładzie polskiego astronoma w astronomię i postrzeganie naszego wszechświata. Odcinek zrealizowany z aktorem wcielającym się w postać Mikołaja Kopernika. 


3. Pustka w wolarzu, We wszechświecie znajdują się olbrzymie pustki, w których nie zaobserwujemy praktycznie żadnych galaktyk. W jaki sposób powstały te jedne z najbardziej przerażających miejsc w kosmosie? 

 

4. Odcinek serii technologicznej - Technologie Przyszłości to nasza seria technologiczna, w której opowiadam o wynalazkach i technologiach rodem z SF, które już są bądź niedługo mogą się pojawić, a także o tych bardziej odległych w czasie. 

5. Teoria strun - na pierwszy rzut oka, ucha i innych części ciała, wydaje się to być coś niepojętego, ale zobacz sam lub sama, że da radę to ogarnąć :) 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Astrofaza w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Stacja Kosmiczna Astrofaza
 • 10 000 zł miesięcznie
 • 450 zł brakuje
95%


Przy takim wsparciu mógłbym przerzucić tworzenie krótkich form na ekipę, a więc mógłbym w szortach i reszcie krótkich odcinków być jedynie prezenterem treści, a samemu zająć się pracą nad dłuższymi odcinkami.

Z takim budżetem moglibyśmy zrealizować dwa duże odcinki superprodukcji w roku (niestety po wyprodukowaniu Czarnych Dziur i Gwiazd widzimy jak wielkie są to koszta mimo cięcia budżetu na czym się tylko da. Nie można też wiecznie prosić ludzi aby pracowali za darmo, nawet jeśli w konsekwencji powstaje coś wartościowego).

Dodatkowo bedziemy musieli zmienic studio. Niestety opcja na pozostanie w tym miejscu powoli się kończy, budynek przeznaczony jest do rozbiórki. Będziemy musieli więc poszukać czegoś na normalnym rynku najmu. Wiąże się to też z dokończeniem scenografii, wnętrza statku kosmicznego, która posłuży do nagrania między innymi odnowionej, profesjonalnej serii o układzie słonecznym. Tak, tak, w końcu będzie odcinek o Ziemi i Księżycu i to właśnie Wy, Patroni, zobaczycie go pierwsi, przynajmniej miesiąc przed resztą widzów.

Oprócz tego na kanale nie zabraknie treści, a każdy miesiąc wypełnimy mniej więcej w ten sposób:

• Dłuższa tematyczna AstroFaza
• AstroSzort 2x w tygodniu
• AstroFon co tydzień
• Bliskie Spotkania 3 Stopnia co trzy tygodnie
• Odcinek serii Technologie Przyszłości
• Dwa odcinki SuperProdukcji w roku
Misja trwa nadal
 • 2 500 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%


Osiągnięcie tego celu zagwarantuje utrzymanie obecnego poziomu Astrofazy i dostarczanie Wam materiałów w dotychczasowej liczbie. I już teraz bardzo Wam za to dziękuję - Wasze wsparcie to paliwo do baku Astrofazy, bez niego nigdzie byśmy nie polecieli... Ale - żadna kosmiczna misja nie ma na celu utrzymania status quo, idźmy więc do kolejnego celu (a potem na koniec (wszech)świata i jeszcze dalej)!
Nowy Statek Flagowy A.S.S. Otto Wurst
 • 5 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%


Obecnie problemem jest to, że w Astrofazie jestem sam jeśli chodzi o tworzenie treści (pisanie scenariuszy, tworzenie harmonogramów produkcji i generalnie cały pion produkcyjny) Kamil, czyli Pan Brazov, zajmuje się montażem i kręceniem rzeczy, których sam nie nakręcę, albo zwyczajnie brakuje na to czasu.

Ugrzązłem w krótkich formach typu AstroSzorty, które jednak jak najbardziej są potrzebne przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze i najważniejsze - To format, który pokazuje co dzieje się obecnie w tematach kosmiczno-technologicznych, po drugie tylko dzięki nim udaje się spiąć budżet i nie zamknąć projektu Astrofaza.

Uzyskując takie comiesięczne finansowanie udałoby się nam zatrudnić dodatkową osobę, która stałaby się swego rodzaju newsroomem i powoli przejmowała ode mnie pisanie AstroSzortów, a dzięki temu udałoby się nam zrealizować:

1. Regularną comiesięczną AstroFazę
2. Regularne comiesięczne Bliskie Spotkania 3 Stopnia (BS3S) z ciekawymi ludźmi związanymi z nauką, technologiami, przyszłością etc.
3. AstroSzort dwa razy na tydzień
4. Dwa AstroFony w miesiącu

Chcę również uruchomić specjalnego maila dla Patronów, na który będą mogli podsyłać ciekawe, znalezione przez siebie informacje i inspiracje dla kolejnych odcinków, a jeśli zostaną one wykorzystane to Patron zostanie wymieniony w czołówce odcinka. O ile oczywiście wyrazi zgodę.

Jeśli uda się zebrać kwotę to w ramach bonusu będziemy mogli zrealizować BS3S w siedzibie ESA z pewną bardzo interesującą osobą, która opowie Wam o pracy w agencji kosmicznej oraz nagrać tam pare innych odcinków dotyczących astronautyki. Patroni zobaczą te odcinki na długo przed resztą świata!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Astrofaza już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
50 zł
Paweł Skornia
Paweł Skornia
20 zł
Kudi
Kudi
5 zł
Anonimowy patron
5 zł
Maciej Kita
Maciej Kita
200 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.