Astrofaza

W Patronite od 03.10.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 19

liczba Patronów: 23

264 patronów
6 795 zł miesięcznie
Astrofaza to internetowy program o kosmosie. Staram się w nim pokazać, że kosmos wcale nie jest nudny ani trudny, a wręcz przeciwnie. Chcę, żeby znów stał się sexy tematem :) Dlatego też przemierzamy przestrzeń kosmiczną naszym gwiezdnym statkiem A.S.S. Otto Wurst w poszukiwaniu odpowiedzi na najciekawsze, kosmiczne pytania.

O Autorze

Czego potrzebujemy by działać i co chcemy zrobić?

Moi drodzy!

Plany są zacne i śmiałe jak podróże międzygwiezdne. Może więc krótko i w podpunktach aby było jaśniej, na co przeznaczone zostaną zebrane środki.

  1. Poszerzenie ekipy Astrofazy.
    Dzięki temu uwolnię czas, który poświęcić będę mógł na produkcję większych i dłuższych produkcji, takich jak AstroFazy, Superseria czy Technologie Przyszłości. Obecnie ugrzązłem w krótkich formatach. 
  2. Zwiększenie ilości materiałów na obydwu kanałach: Astrofaza i Astrochillout. Szczegóły znajdziesz w sekcji z celami powyżej.
  3. Wynajęcie nowego studia i dokończenie scenografii. Niestety wkrótce będziemy zmuszeni opuścić obecne studio, musimy więc wynająć coś "na mieście" i dokończyć tam scenografię. Tu nie możemy tego zrobić, bo potem najzwyczajniej nie wyniesiemy jej w całości. 

  4. Docelowo zamiana Astrofazy w tym roku w swego rodzaju telewizję edukacyjną. Kanał popularno-naukowy, na którym przynajmniej kilka razy w tygodniu pojawiają się wartościowe treści.

Więcej na ten temat możesz posłuchać w filmie, który nagraliśmy właśnie w celu wyjaśnienia naszych potrzeb i tego co damy od siebie w zamian. 

     
     
                                                      

Dlaczego powstała Astrofaza?

Uważam, że pierwszym i najważniejszym krokiem, który trzeba postawić na początku robienia czegokolwiek, jest odpowiedzenie sobie na pytanie „dlaczego?”.

Tworząc Astrofazę, chciałem zainspirować ludzi do odkrywania niesamowitego wszechświata i jego tajemnic. Sprawić choć w małym stopniu, by kosmos znów stał się sexy tematem. Wierzę, że tak samo jak kiedyś wyprawy żeglarzy doprowadziły Europejczyków do nowego lądu, tak dzisiejsze dokonania naukowców, astronautów i działania podobnych do mnie popularyzatorów astronomii, doprowadzą rodzaj ludzki do nowych odkryć i nowego domu w kosmosie.

Pierwszy film dokumentalny Astrofazy, zrealizowany dzięki wsparciu Patronów. Nasze najnowsze oczko w głowie. Chcecie więcej? My na pewno! :)

 

Pierwszy film zrealizowany ze środków od Patronów. Taka nasza mała Mega Produkcja :)


A tu drugi, superprodukcja o gwiazdach

Kilka przykładowych odcinków Astrofazy:

1. Jak umrze wszechświat. W tym odcinku dowiesz się jakie hipotezy końca wszechświata wysnuli naukowcy,

2. Jak Kopernik wstrzymał Słońce? Odcinek o wkładzie polskiego astronoma w astronomię i postrzeganie naszego wszechświata. Odcinek zrealizowany z aktorem wcielającym się w postać Mikołaja Kopernika. 


3. Pustka w wolarzu, We wszechświecie znajdują się olbrzymie pustki, w których nie zaobserwujemy praktycznie żadnych galaktyk. W jaki sposób powstały te jedne z najbardziej przerażających miejsc w kosmosie? 

 

4. Odcinek serii technologicznej - Technologie Przyszłości to nasza seria technologiczna, w której opowiadam o wynalazkach i technologiach rodem z SF, które już są bądź niedługo mogą się pojawić, a także o tych bardziej odległych w czasie. 

5. Teoria strun - na pierwszy rzut oka, ucha i innych części ciała, wydaje się to być coś niepojętego, ale zobacz sam lub sama, że da radę to ogarnąć :) 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem