Avatar użytkownika

AstroLife

475
patronów
14 340 
miesięcznie
475
patronów
14 340 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Gdyby każdy widz zechciał wesprzeć AstroLife taką kwotą prawdopodobnie już wysyłalibyśmy już na orbitę własny teleskop kosmiczny 😉. Cieszę się, że mogę dla Ciebie tworzyć, inspirować i opowiadać o Wszechświecie! Wybierając ten próg możesz powiedzieć mi zwyczajne: Dziękuję 🙂
10 zł miesięcznie
Cena godna miesięcznika astronomicznego. Tak przecież możesz potraktować AstroLife 🙂. Tylko zamiast papieru otrzymujesz multimedialny projekt, dzięki któremu jesteś na bieżąco z tym co dzieje się na niebie, z najnowszymi newsami, wydarzeniami i ciekawostkami, a do tego uczysz się podstaw astronomii i astrofotografii! Dziękuję, że nie przechodzisz obojętnie obok tego co robię!

Wspierając mnie na tym progu oraz na każdym wyższym otrzymujesz dostęp do zamkniętej grupy „Patroni AstroLife” na Facebooku, w której dzielę się z patronami tym co obecnie dzieje się w projekcie, prowadzone są transmisje na żywo z obserwacji nieba, dyskutujemy o bieżących wydarzeniach, pomysłach, a także wcześniej udostępniam przygotowane odcinki. Tam znajdziesz grono świetnych ludzi o zainteresowaniach podobnych do Twoich. Możesz tam prosić o porady, dzielić się inspiracjami czy szukać nowych znajomych. Gwarantuję kulturę i przyjazną atmosferę. Jako patron możesz brać udział w zlotach patronów.
Wszystkie osoby wspierające będą wymieniane w opisach pod filmami.
30 zł miesięcznie
Przyszłość AstroLife nie jest Ci obojętna i chcesz być współtwórcą projektu! ✨ Dziękuję! Oprócz korzyści wymienionych w poprzednich progach możesz w ramach wdzięczności otrzymasz ode mnie (przy wsparciu przekraczającym 6 miesięcy) kubek z nadrukiem (napisz do mnie w tej sprawie ).
50 zł miesięcznie
Współtworzysz AstroLife! Twoje ogromne wsparcie zapewnia projektowi przetrwanie i niezależność. Dziękuję! W ramach wdzięczności otrzymasz ode mnie (przy wsparciu przekraczającym 6 miesięcy) koszulkę z logo AstroLife lub kubek z nadrukiem (napisz do mnie w tej sprawie ).
75 zł miesięcznie
Próg pośredni, dodatkowy. Dla osób, które chcą wesprzeć mnie kwotą nieco większą niż 50 zł. W ramach wdzięczności otrzymasz ode mnie (przy wsparciu przekraczającym 6 miesięcy) koszulkę z logo AstroLife lub kubek z nadrukiem (napisz do mnie w tej sprawie).
100 zł miesięcznie
Na tym progu dołączasz do grona mecenasów projektu! Jestem ogromnie wdzięczny! Otrzymasz ode mnie dyplom mecenasa z własnoręcznym podpisem. Jeśli chcesz możesz być ze mną w stałym kontakcie (E-mail, Messnenger, Signal lub Skype). Odpowiem na wszelkie Twoje pytania, wspólnie rozwiążemy wszystkie Twoje astronomiczne problemy . W ramach wdzięczności otrzymasz ode mnie (przy wsparciu przekraczającym 6 miesięcy) bluzę z logo AstroLife (napisz do mnie w tej sprawie).
150 zł miesięcznie
Próg pośredni, dodatkowy. Dla osób, chcących wesprzeć mnie wesprzeć kwotą nieco większą niż 100zł. Otrzymasz ode mnie dyplom mecenasa z własnoręcznym podpisem. Jeśli chcesz możesz być ze mną w stałym kontakcie (E-mail, Messnenger, Signal lub Skype). Odpowiem na wszelkie Twoje pytania, wspólnie rozwiążemy wszystkie Twoje astronomiczne problemy . W ramach wdzięczności otrzymasz ode mnie (przy wsparciu przekraczającym 6 miesięcy) bluzę z logo AstroLife (napisz do mnie w tej sprawie).
200 zł miesięcznie
Mecenas VIP! 🙂 Dziękuję za tak hojne wsparcie! Otrzymasz ode mnie dyplom z własnoręcznym podpisem. Jeśli chcesz możesz być ze mną w stałym kontakcie (E-mail, Messnenger, Signal lub Skype). Odpowiem na wszelkie Twoje pytania, wspólnie rozwiążemy wszystkie Twoje astronomiczne problemy 🙂. W ramach wdzięczności otrzymasz ode mnie (przy wsparciu przekraczającym 6 miesięcy) bluzę z logo AstroLife (napisz do mnie w tej sprawie).

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora AstroLife w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć! Mam na imię Mateusz. Kocham astronomię a moją pasją jest jej popularyzowanie✨. Dużo piszę o astronomii i nagrywam o niej filmy. Znajdziesz mnie na YouTube, Facebooku oraz Instagramie 🙂

Cześć! Jeśli tu trafiłeś, to prawdopodobnie rozważasz zostanie moim patronem. Szanuję Twój czas więc postaram się w dużym skrócie przybliżyć Ci misję mojego projektu 🪐
Mam na imię Mateusz.
Jestem pasjonatem astronomii i od roku 2016 prowadzę AstroLife. Jeśli fascynuje Cię astronomia, interesuje tematyka podboju kosmosu lub po prostu lubisz patrzeć w rozgwieżdżone, nocne niebo, to miejsce jest właśnie dla Ciebie! Obserwując stronę na Facebooku oraz kanał na YouTube, będziesz zawsze na bieżąco z aktualnościami ze świata astronomii oraz tym co dzieje się na nocnym (i nie tylko nocnym) niebie.
AstroLife powstało z potrzeby dzielenia się astronomiczną pasją.
Jest dokładnie tym czego mi (i jak się okazało wielu miłośnikom kosmosu) brakowało w polskim Internecie. Astronomia towarzyszyła mi przez całe życie, stąd nazwa tego projektu ✨

AstroLife to kanał YouTube, ale również fanpage o takiej samej nazwie oraz grupa "AstroWiedza" na Facebooku 🙂  To projekt edukacyjny, popularyzujący astronomię i naukowy sposób myślenia, obalający mity i błędy myślowe.

(Zdjęcie z Franią przed jedną z zimowych transmisji LIVE)

Dzięki wsparciu Patronów mogłem zgromadzić sprzęt niezbędny do nagrywania filmów, tworzenia materiałów i przede wszystkim prowadzenia transmisji na żywo z obserwacji nieba. Na przestrzeni wielu lat grupka wspierających Patronów przerodziła się w ogromną społeczność, której wsparcie pozwala mi dziś zachować niezależność, rozbudowywać zaplecze sprzętowe, zatrudniać do pomocy kolejne osoby, ale przede wszystkim umożliwia pracę nad AstroLife w pełnym wymiarze czasowym. Patronite i YouTube są moimi jedynymi źródłami dochodu. 

ZOSTAJĄC PATRONEM dołączasz do naszej społeczności, w której mamy specjalistów od astrofotografii, obserwacji wizualnych i budowy teleskopów oraz miłośników astronomii, astrofizyki i astronautyki. Spotkasz ich na naszej zamkniętej grupie Patroni AstroLife oraz czacie na Messenger o takiej samej nazwie. Widujemy się również na "mikro zlotach", "mini zlotach" oraz oficjalnych zlotach Patronów. Organizowane są także transmisje LIVE tylko dla patronów.
Dołączając do grona patronów możesz rozwijać swoją pasję w naszym gronie ale przede wszystkim pomożesz mi w budowie obserwatorium AstroLife (w jednym z najciemniejszych miejsc w Polsce) oraz wydłużasz żywotność tego projektu. Astronomia, to ciągle niszowa nauka, zaniedbywana przez system edukacji i owiana bezsensownymi mitami. ZMIEŃMY TO!

(Zdjęcie grupowe z trzeciego, oficjalnego zlotu Patronów)

 

(Oficjalny film z trzeciego, oficjalnego zlotu Patronów)


Zapewne wiesz co nieco o mnie i mojej działalności, ale przybliżę po krótce kilka przykładowych form:

1. Obserwacje nieba na żywo i Astropogawędki! Flagowa seria AstroLife 🙂. 
Spotkania przy wieeelkim teleskopie i długie rozmowy o astronomii. Relacje ze zjawisk astronomicznych, omawianie newsów, odkryć, mnóstwo ciekawostek i przede wszystkim czas spędzony w kosmicznym, uspokajającym klimacie 🙂 Seria z obserwacjami nieba na żywo
uświadamia, że kosmos oraz niezwykłe zjawiska w nim zachodzące są w zasięgu wzroku zwykłego podglądacza nieba, co również jest "solą w oku" dla wielu teorii spiskowych.

 

2. "Niebo w...". 
Najregularniejszą serią kanału jest prezentacja najciekawszych zjawisk nadchodzącego miesiąca. To seria, w której omawiane są wydarzenia na niebie w nadchodzącym miesiącu 🙂 Dzięki niej niczego nie przegapicie i na wszystko będziecie znakomicie przygotowani! Wasze wsparcie umożliwia kontynuację tej serii, ponieważ jej odcinki mają ważność tylko jeden miesiąc i mało kto wraca do nich później.

 

3. Inne serie.
Mniej lub bardziej regularnie na kanale pojawiają się odcinki innych serii. W Astromitach rozprawiamy się z popularnymi błędami myślowymi , mitami i teoriami spiskowymi związanymi z astronomią. W AstroWiedzy poruszane są zagadnienia z zakresu astronomii ogólnej. Mamy również AstroFlesze i Shortsy pojawiające się szybko, gdy dojdzie do ciekawych odkryć oraz gwiazdozbiory i obiekty głębokiego nieba, w których odwiedzamy dalszy kosmos i dokładniej poznajemy obiekty widoczne na ziemskim niebie. W serii Układ Słoneczny odbywamy wycieczki po naszym systemie planetarnym a w AstroSprzęcie poruszamy kwestie związane ze... sprzętem do obserwacji nieba 🙂. 

 

4.  Oprócz aktywności w Internecie popularyzuję astronomię prowadząc prelekcje, spotkania oraz obserwacje w terenie.
Jestem przekonany, że AstroLife zasługuje na większe zasięgi w Internecie a wieść o takim projekcie nie dotarła jeszcze do wszystkich miłośników kosmosu. Dlatego prelekcje, spotkania, wykłady i obserwacje  na razie mają miejsce sporadycznie - moim głównym celem w tej chwili jest ekspansja AstroLife w Internecie i realizowanie materiałów z listy "do zrobienia" 🙃. Nie mniej bardzo chętnie co jakiś czas sam organizuję spotkania lub biorę udział w prelekcjach, przyjmując zaproszenia od różnych instytucji lub placówek edukacyjnych. Wasze wsparcie finansuje pełne spektrum mojej działalności, dlatego nigdy nie pobieram opłat od uczestników ani nie oczekuję żadnego wynagrodzenia od instytucji 🙂

 

Dziś wiele osób nie wyobraża sobie polskiej astronomii amatorskiej bez AstroLife.
Nie ściemniam, tylko odwołuję się do wiadomości jakich dostaję od was wiele 🙂
Dziękuję Wam, że wspólnymi siłami powołaliśmy do życia i kontynuujemy projekt, w którym można na żywo obejrzeć przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle Słońca w paśmie h-Alpha, zobaczyć zakrycie gwiazdy przez planetoidę czy obejrzeć na żywo start Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, a kilkadziesiąt godzin później znaleźć go na niebie. 
AstroLife to projekt pasjonacki, nie planuję zrobienia z niego korporacji czy "telewizji". Dziękuję, że to właśnie mnie wybrałeś na swojego przewodnika po Wszechświecie.
To dla mnie ogromny zaszczyt i duża odpowiedzialność! Dołożę wszelkich starań, aby nasza wspólna kosmiczna podróż była pełna wrażeń, ale przede wszystkim rozwijała Twoją pasję i zasób astronomicznej wiedzy. Do zobaczenia w kolejnych materiałach!

Cele Autora

LIVE z nieba południowego i budowa obserwatorium ✨
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 660 zł brakuje
95%
LIVE z półkuli południowej
Najwyższa pora spojrzeć na te obiekty, które w Polsce nigdy nie wynurzają się ponad horyzont! Mgławica Carina, Obłoki Magellana czy Proxima Centauri! Wsparcie na tym poziomie bardzo pomoże mi w zrealizowaniu jednego z głównych celów AstroLife od samego początku istnienia - obserwacji LIVE z półkuli południowej. Zróbmy to w końcu! 🙂
Cel: Namibia
Termin: Wrzesień 2023 🚀

Obserwatorium typu Roll-Off 🔭
Drugim celem, który przyświeca projektowi od samego początku jest regularne prowadzenie transmisji LIVE... z własnego obserwatorium. Wynoszenie, rozkładanie i konfigurowanie za każdym razem takiej ilości sprzętu jest dość kłopotliwe. Obserwatorium usprawniłoby pracę nad filmami, stałoby się nowym studiem nagrań i przede wszystkim zwiększyłoby liczbę transmisji! 🙂
AstroLife (Pełna Wersja)
  • 10 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Osiągnięcie tego celu pozwoli mi zachować wolność twórczą i prowadzić AstroLife ze spokojną głową, bez obaw o swoją przyszłość. ZUS i podatki pochłoną istotną część wsparcia ale pozwolą mi dalej być tu gdzie jestem, i tworzyć materiały najwyższej jakości oraz organizować transmisje na żywo zawsze wtedy, kiedy będzie trzeba, a nie wtedy kiedy będzie można 🙂
Dzięki takiemu wsparciu nie tylko będę w stanie utrzymać AstroLife w pełnej wersji ale również swobodnie rozwijać zaplecze sprzętowe. Nowe obiektywy, statywy, filtry, kamery, akcesoria, okulary i... nowe teleskopy!

Dziękuję ✨

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora AstroLife już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Piotr Konowalik
Piotr Konowalik
100 zł
Przemysław Niezgoda
Przemysław Niezgoda
30 zł
Przemysław Niezgoda
Przemysław Niezgoda
10 zł
Katarzyna Mikołajewska
Katarzyna Mikołajewska
50 zł
Tomasz Parat
Tomasz Parat
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.