Avatar użytkownika

AULA POLSKA

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

AULA POLSKA promuje kulturę przedsiębiorczości technologicznej. Wierzymy w potencjał polskich przedsiębiorców i innowatorów, dlatego wspieramy ich rozwój. Uważamy, że przedsiębiorczości należy uczyć, najlepiej poprzez praktykę i transfer doświadczeń. Działamy od 2007 roku w całej Polsce.

CZYM JEST AULA POLSKA?

 

To bezpłatny cykl spotkań dla fanów przedsiębiorczości technologicznej: startupów, inwestorów oraz miłośników innowacji.  Podczas spotkań AULI poruszane są takie zagadnienia jak: AI, VR i AR, blockchain, fintech, samochody autonomiczne, drony, druk 3D, robotyka czy UX i UI.

Na spotkania AULA POLSKA prezentowane są młode firmy, praktycy i rozwiązania konkretnych problemów. Zapraszani są też specjaliści z różnych dziedzin, prezesi spółek medialnych i osoby będące autorytetami biznesowymi. Podczas każdej Auli odbywa się trzech do ośmiu prelekcji zaproszonych gości. Sprawdź kto pojawił się na AULA POLSKA jako mówca

AULA POLSKA to najstarsza (rok założenia 2007) inicjatywa tego typu  w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej ciesząca się ogromny zainteresowanie mediów jak i samego środowiska.

Od 2014 roku AULA POLSKA odbywa się też w innych miastach w Polsce (Kraków,  Poznań, Szczecin, Wrocław, Toruń, Trójmiasto, Białystok,  Olsztyn, Rzeszów i Poznań).

Na AULA POLSKA pojawiali się i dzieli swoją wiedzą między innymi:

Michał Sadowski (Brand24), Michał Szafrański (Jak Oszczędzać Pieniądze), Michał Brański (Wirtualna Polska), Jarosław Królewski (Synerise), Rafał Agnieszczak, Rafał Brzoska (InPost), Maciej Budzich (MediaFun), Jakub Górnicki (Outriders), Karol Paciorek (Imponderabilia), Radek Kotarski (Polimaty), Jarosław Kuźniar (Goforworld) czy Alek Tarkowski (Centrum Cyfrowe) 

PO CO POWSTAŁA AULA?

AULA POLSKA powstała w celu promocji kultury przedsiębiorczości technologicznej w Polsce.Wierzymy w potencjał polskich przedsiębiorców i innowatorów, dlatego wspieramy ich rozwój.  Uważamy, że przedsiębiorczości należy uczyć,  najlepiej poprzez praktykę i transfer  doświadczeń.

JAK DZIAŁA AULA POLSKA?

AULA POLSKA to przede wszystkim społeczność – skupiona wokół  regularnych spotkań inicjatywy. Darmowe  spotkania w Warszawie odbywają się obecnie raz w  miesiącu, a każdorazowo uczestniczy w nich około 400–450 osób (rekord w skali Polski wśród takich inicjatyw).

Spotkania są dostępne dla każdego chętnego, a  ich celem jest również tworzenie ekosystemu  sprzyjającemu innowacji firm i wspierającego  aktywne postawy gospodarcze.

W trakcie spotkania zaproszeni prelegenci (zazwyczaj 3-8 osób) wygłaszają swoje prezentacje a potem rozmawia i nawiązuje kontakty po części oficjalnej. Każde spotkanie AULA POLSKA trwa około 3-4 godzin i dzieli się na część oficjalną oraz możliwość porozmawiania z prelegentami i innymi uczestnikami. Dzięki Auli powstało wiele sensownych polskich startupów.

EFEKTY

Od 2007 roku na ponad 400 bezpłatnych  spotkaniach inicjatywy AULA POLSKA  w całej Polsce zaprezentowało się ponad 700 mówców, którzy  wygłosili ponad 800 prezentacji, a wysłuchało ich  ponad 17000 gości. Spotkania są rejestrowane i  udostępniane za darmo za pomocą YouTube.

Przyznaliśmy 40 nagród w 11 konkursach AULERY (65% laureatów Aulerów otrzymało kolejną rundę od VC). 98% nagrodzonych firm istnieje i rozwija się! Tym samym AULERY są największym i najlepszym konkursem dzięki któremu promuje się polskie startupy.

AULERY to wyjątkowy konkurs ponieważ w skład jego Jury wchodzą branżowi praktycy, inwestorzy, animatorzy społeczności technologicznej z całej Polski jak i wybitni przedsiębiorcy i mentorzy. W tym tkwi tajemnica wyborów i sukcesów nagradzanych startupów.

AULA POLSKA jest też głosem społeczności - regularnie angażuje się w spotkania z przedstawicielami polskich ministerstw i rządu jak i podmiotami komercyjnymi jak Google, Facebook czy Microsoft. Uczestniczy i wspiera inicjatywy Rzecznika Praw Obywatelskich związane z ukróceniem praktyk patostreamerów. Jest aktywnym członkiem Fundacji Startup Poland.

JAK JESTEŚMY ZORGANIZOWANI?

AULA POLSKA jest reprezentowana przez Fundację  Aula Polska, która została oficjalnie  zarejestrowana w 2015 roku. Jest to podmiot non profit powołany w celu rozwoju i nadzorowaniu inicjatywy AULA POLSKA.

Co roku Fundacja zbiera finanse na funkcjonowanie  Auli (między innymi są to koszta obsługi wydarzeń, wynajmu sal, przejazdów  prelegentów, hoteli, organizowania konkursu Aulery,  tworzenie materiałów promocyjnych,  prowadzenie serwisu www i działania w  mediach społecznościowych). Roczne koszta działania fundacji to suma około 90 tysięcy złotych.

Wszyscy obecni i historyczni Partnerzy AULA  POLSKA są wyszczególnieni są tutaj

DLACZEGO WARTO WESPRZEĆ AULĘ POLSKĄ?

AULA POLSKA jest jedną z najlepszych inicjatyw w Polsce i w CEE związana z budową i wspieraniem polskiego ekosystemu startupowego. Warto uczestniczyć w naszych darmowych spotkaniach żeby mieć rękę na pulsie jeśli chodzi o najbardziej "gorące" tematy w technologiach: AI, VR, blockchain, fintech, samochody autonomiczne, robotykę itd.

•Dzięki współpracy z Aulą Twoja organizacja może w łatwy sposób zaprezentować usługę bądź produkt kierowany do early adopters, influencerów technologicznych i startupów.

•PR i networking - na Auli pojawiają się twórcy startupów ale także inwestorzy jak i dziennikarze. Wszystko zaczyna się u nas!

•Pomożemy Ci zrekrutować nowych pracowników i testerów, pokazać Twoją organizację odpowiednio grupie docelowej.