Bajanie na ścianie

W Patronite od 16.09.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1611

Liczba Patronów: 1131

Zostań Patronem
7 patronów
70 miesięcznie
1 065 łącznie
Zapraszam na sentymentalną podróż w czasie! "Bajanie na ścianie" to projekt, dzięki któremu bajki na kliszach - rozrywka doskonale znana tym, których dzieciństwo przypadło na lata 70' i 80' - otrzymują nowe życie.

O Autorze

Wszyscy w jednym kadrze - nieczęsty to widok. ;-)
Wszyscy w jednym kadrze - nieczęsty to widok. ;-)

Nazywam się Maciej Łaba. Moją życiową rolą jest bycie mężem jednej żony oraz ojcem pięciorga latorośli. I właśnie ta "rola" zainspirowała mnie do stworzenia... "czegoś". 

Oglądając z kolejnymi dziećmi stare  bajki na kliszach zauważyłem, że - pomimo upływu lat, zużywania się przezroczy i coraz większej ilości rys na obiektywie - jest to rozrywka, która się nie starzeje i nie straciła nic ze swego uroku. Przeżywając na nowo z moimi milusińskimi przygody Abu-Hassana, Buma i Fika czy żabek w czerwonych czapkach stopniowo zaczęła kiełkować we mnie myśl, by bajki te w jakiś sposób ocalić od zapomnienia. W ten sposób zrodziła się idea kanału na YT Bajanie na ścianie. Stał się on swego rodzaju wehikułem do odbywania sentymentalnych podróży do lat pacholęcych – przeze mnie i wszystkich, którzy chcą ze mną się udać „cztery mile za piec”.

 

 

Jak się wkrótce miało okazać chętnych do tych wędrówek jest całkiem sporo, zaś Bajanie na ścianie nie tylko pozwala im z rozrzewnieniem powspominać dzieciństwo, ale również spotyka się z przychylnym odbiorem młodszego pokolenia.

Montowanie "bajaniowych" filmów sprawia mi ogromną frajdę. Tym większą, że towarzyszy mu przeświadczenie, iż  dzięki wiernemu gronu wdzięcznych odbiorców, nie trafia w próżnię. Nie ukrywam wszelako, że pogodzenie rozlicznych obowiązków i utrzymanie produkcyjnego rygoru, jaki narzuciłem sobie w momencie powstania kanału w 2016 r., bywa trudne.

Jeden kilkuminutowy film tygodniowo wydaje się nie być zbyt wielkim wyzwaniem, jednak jego przygotowanie pochłania dość dużo czasu.  Na zeskanowanie kliszy, obróbkę poszczególnych kadrów, nagranie ścieżki lektorskiej i wreszcie montaż poświęcić trzeba od kilku do kilkunastu godzin dość żmudnej niekiedy pracy.

 

Przekazane przez Patronów środki pozwolą mi nie tylko na utrzymanie kanału, ale również na stopniowe rozwijanie projektu: stworzenie strony internetowej z "projektorem" do samodzielnego przeglądania bajek, uatrakcyjnienie kolejnych produkcji dzięki wzbogaceniu ich przez nowe media (podkłady muzyczne, grafiki etc.), a także - last but not least - organizację "bajaniowych" spotkań na żywo.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Ryszard Napiórkowski
Ryszard Napiórkowski
10 zł miesięcznie
Anonimowy patron
5 zł miesięcznie
Małgorzata Czachor
Małgorzata Czachor
10 zł miesięcznie
Paweł Czachor
Paweł Czachor
5 zł miesięcznie
Agnieszka Szymanska Pinasco
Agnieszka Szymanska Pinasco
25 zł miesięcznie
dominik Bartłomiejczak
dominik Bartłomiejczak
15 zł jednorazowo