Avatar użytkownika

Krynickie Studio Baletowe im. Władysława Szlęka

2
patronów
83 
miesięcznie
13 252 
łącznie
2
patronów
83 zł 13 252 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Jesteśmy Ci bardzo wdzięczni za okazaną pomoc. Gest solidarności jest najcenniejszym darem. Dzięki Tobie dzieci z małego miasteczka mogą realizować wielkie marzenia.
20 zł miesięcznie
Dziękujemy, że zechciałeś wesprzeć pasję naszych dzieciaków. Dla nich to naprawdę wiele znaczy, że mogą liczyć na dobrych ludzi - takich jak Ty.

Pamiętaj, że wyświadczone dobro wraca po trzykroć :)

W podziękowaniu za Twoją dobroć gwarantujemy Ci miejsce VIP na każdym z naszych koncertów - śle∂ż facebook Fundacji instytut Państwa i Prawa i poinformuj nas w wiadomości prywatnej jeżeli będziesz chciał skorzystać z tego przywileju odnośnie któregoś z koncertów.
80 zł miesięcznie
Twoja pomoc jest dla nas nieoceniona. Funkcjonowanie naszego zespołu jest całkowicie uzależnione od wsparcia dobrych ludzi takich jak Ty. Możesz być z siebie dumny- dzięki Tobie dzieci się mogą się cieszyć, odnosić sukcesy i marzyć.
Pamiętaj, że wyświadczone dobro zawsze wraca w dwójnasób - my poza uśmiechem dzieci i zaproszeniem VIP na nasze koncerty nie możemy Ci nic więcej ofiarować, bo sami rozdajemy wszystko co mamy nie żądając nic w zamian.
500 zł miesięcznie
Jesteś mecenasem naszego zespołu, a Twoje wsparcie w pozwala nie tylko nam przetrwać ale i tworzyć nowe możliwości dla naszych dzieciaków. Zaproszenia VIP na nasze koncerty oczywiście zawsze będą na Ciebie czekać. Będziemy także informować o Twoim wsparciu w naszych działaniach w sieci i w materiałach drukowanych.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Krynickie Studio Baletowe im. Władysława Szlęka w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Studio powstało z pasji dzieci, zaangażowania rodziców oraz determinacji Małgorzaty Malczak - choreografki i instruktorki tańca, ale dalej będzie istniało tylko dzięki Twojej pomocy.
Występujemy i uczymy bezpłatnie.


Odwiedź nasz na naszym Facebook'u

 


35 lat temu wybitny tancerz Władysław Szlęk założył w Krynicy-Zdroju zespół baletowy. Od tego czasu setki dzieci z małego miasteczka w Beskidzie Sądeckim mogły rozwijać swoją miłość do tańca i realizować swoje marzenia o występach na wielkich scenach Polski i świata.

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane przez Pana Włodka i nadal zapewniamy dzieciom miejsce w którym rozwijają swój talent i pasję. Obecnie w zespole jest ponad 60 dziewczynek.

Od 2020 roku musimy jednak radzić sobie sami, pozbawieni jakiegokolwiek wsparcia finansowego gminy. Przetrwanie zespołu udało się zapewnić jedynie dzięki charyzmie i determinacji opiekunki dzieci, choreografki i instruktorki Pani Małgorzacie Malczak, wychowance Pana Włodka, która prowadziła z nim zespół przez ostatnie 11 lat jego przedwcześnie przerwanego życia.

Wsparli nas też rodzice dzieci, którzy zaangażowali się w jego działanie na 110% oraz wielu ludzi dobrej woli z Krynicy i okolic.

Fundacji IPP, która zgodziła podjąć się utrzymania zespołu udało się też pozyskać szereg dotacji i sponsorów, którzy wsparli dziewczynki.

Jednak funkcjonowanie Studia wymaga ciągłych nakładów finansowych, których nie są w stanie pokryć rodzice. Podstawowe koszty stałe to głównie zapewnienie wynagrodzenia instruktorów. Fundacja na ile może zapewnia na bieżąco środki na ich pokrycie. Utrzymujemy też w pełni funkcjonalną i wyposażoną salę treningową.

Potrzebujemy też ogromnych jak na nasze możliwości środków na zbudowanie własnego zasobu kostiumów i wyposażenia. Koszt jednej sztuki to wydatek rzędu kilkuset do kilku tysięcy złotych. My na początek potrzebujemy około 200 sztuk kostiumów.

Sami nie próżnujemy - pozyskaliśmy m.in. dotacje z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby móc je wykorzystać musimy jednak zebrać środki na wkład własny.

Nasze dziewczęta są też bardzo pracowite i ambitne. Chcą ciągle podejmować nowe wyzwania. Tylko ostatnio nasze dziewczęta zdobyły pierwsze miejsca w ogólnopolskich konkursach "Pląsowadła" i "World Dance Solo & Double".

Rozwijanie ich potencjału wymaga więc od nas ciągłego przygotowywania nowych projektów. Chcemy produkować własne przedstawienia dla dzieci takie jak "Czerwony Kapturek" czy "Królewna Śnieżka".

Wszystkie nasze zajęcia są bezpłatne, również za wstęp na nasze koncerty nie pobieramy opłat. Tylko od dobrej woli patronów zależy czy będziemy mogli działać dalej. Liczymy, to co robimy świadczy o tym, że jesteśmy potrzebni.

 

Cele Autora

Zakup kostiumów
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 917 zł brakuje
4%
Zespołowi obecnie brakuje kostiumów co ogranicza nasz repertuar. Chcielibyśmy zbudować bazę kostiumów do podstawowych układów choreograficznych, które mamy w repertuarze. W zespole jest nas już 51 - jedna sukienka kosztuje od kilkuset do kilku tysięcy złotych - większość jest szyta na miarę, a szycie teatralne jest znacznie bardziej skomplikowane od "zwykłego" (m.in. każdy kostium musi być bardzo trwały i podatny na jak największe przeróbki). Pomóż nam budować własną bazę kostiumów
Funkcjonowanie zespołu
  • 7 000 zł miesięcznie
  • 6 917 zł brakuje
1%
7 000 - tyle miesięcznie chcielibyśmy mieć na funkcjonowanie zespołu. Czy to dużo? To dwie pensje minimalne, ze wszystkimi narzutami.
Mając taką kwotę moglibyśmy zatrudnić naszą Panią choreograf, tak aby mogła zajmować się jedynie naszym zespołem. Ponadto chcielibyśmy zatrudnić asystentkę instruktora. Chociaż teraz radzimy sobie bez niej stanowisko takie jest niezbędne do profesjonalnego treningu. Asystentka pomaga w zajęciach korygując ćwiczące dzieci, tak aby należycie wykonywały polecenia instruktorki. Jest to szczególnie ważne w pracy z najmłodszymi. Poza tym w przypadku niedyspozycji Pani choreograf może ją zastąpić i w ten sposób nie tracimy zajęć. Kwota 80 000 zł pozwoli zabezpieczyć funkcjonowanie zespołu w przyszłym roku szkolnym.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Krynickie Studio Baletowe im. Władysława Szlęka już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marcin Król
Marcin Król
80 zł
Karol Smulski
Karol Smulski
3 zł
Sylwia Kałuzińska
Sylwia Kałuzińska
3 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.