Krynickie Studio Baletowe im. Władysława Szlęka

W Patronite od 02.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 638

Liczba Patronów: 1583

Zostań Patronem
4 patronów
586 miesięcznie
1 086 łącznie
Studio powstało z pasji dzieci, zaangażowania rodziców oraz determinacji Małgorzaty Malczak - choreografki i instruktorki tańca, ale dalej będzie istniało tylko dzięki Twojej pomocy. Występujemy i uczymy bezpłatnie.

O Autorze


Odwiedź nasz na naszym Facebook'u

 


34 lata temu wybitny tancerz Władysław Szlęk założył w Krynicy-Zdroju zespół baletowy. Od tego czasu setki dzieci z małego miasteczka w Beskidzie Sądeckim mogły rozwijać swoją miłość do tańca i realizować swoje marzenia o występach na wielkich scenach Polski i świata.

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane przez Pana Włodka i nadal zapewniamy dzieciom miejsce w którym rozwijają swój talent i pasję. Obecnie w zespole jest 50 dziewczynek.

Od ubiegłego roku musimy jednak radzić sobie sami, pozbawieni jakiegokolwiek wsparcia finansowego gminy. Przetrwanie zespołu udało się zapewnić jedynie dzięki charyzmie i determinacji opiekunki dzieci, choreografki i instruktorki Pani Małgorzacie Malczak, wychowance Pana Włodka, która prowadziła z nim zespół przez ostatnie 10 lat jego przedwcześnie przerwanego życia.

Wsparli nas też rodzice dzieci, którzy zaangażowali się w jego działanie na 110% oraz wielu ludzi dobrej woli z Krynicy i okolic.

Fundacji IPP, która zgodziła podjąć się utrzymania zespołu udało się też pozyskać szereg dotacji i sponsorów, którzy wsparli dziewczynki.

Jednak funkcjonowanie Studia wymaga ciągłych nakładów finansowych, których nie są w stanie pokryć rodzice. Podstawowe koszty stałe to głównie zapewnienie wynagrodzenia instruktorów. Fundacja na ile może zapewnia na bieżąco środki na ich pokrycie. Utrzymujemy też w pełni funkcjonalną i wyposażoną salę treningową.

Potrzebujemy też ogromnych jak na nasze możliwości środków na zbudowanie własnego zasobu kostiumów i wyposażenia. Koszt jednej sztuki to wydatek rzędu kilkuset do kilku tysięcy złotych. My na początek potrzebujemy około 200 sztuk kostiumów.

Sami nie próżnujemy - pozyskaliśmy m.in. dotacje z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby móc je wykorzystać musimy jednak zebrać środki na wkład własny.

Nasze dziewczęta są też bardzo pracowite i ambitne. Chcą ciągle podejmować nowe wyzwania. Tylko ostatnio nasze dziewczęta zdobyły pierwsze miejsca w ogólnopolskich konkursach "Pląsowadła" i "World Dance Solo & Double".

Rozwijanie ich potencjału wymaga więc od nas ciągłego przygotowywania nowych projektów. Chcemy produkować własne przedstawienia dla dzieci takie jak "Czerwony Kapturek" czy "Królewna Śnieżka".

Wszystkie nasze zajęcia są bezpłatne, również za wstęp na nasze koncerty nie pobieramy opłat. Tylko od dobrej woli patronów zależy czy będziemy mogli działać dalej. Liczymy, to co robimy świadczy o tym, że jesteśmy potrzebni.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Sylwia Kałuzińska
Sylwia Kałuzińska
Próg: 3 zł
Anonimowy patron
Próg: 3 zł
Anonimowy patron
Próg: 80 zł
Marek Miczulski
Marek Miczulski
Próg: 500 zł