Avatar użytkownika

Beata Śliwka

0
patronów
0 
miesięcznie
1 118 
łącznie
0
patronów
0 zł 1 118 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję Ci za zainteresowanie i chęć wsparcia moich inicjatyw! Dzięki Tobie jestem bliższa realizacji moich celów :)
10 zł miesięcznie
Twoje wsparcie jest dla naprawdę ważne! Umożliwiasz mi osiągnięcie sukcesu i realizację coraz to dalszych celów! Może potrzeujesz na szybko życzeń z rymem ? Już się nie musisz martwić")
14 zł miesięcznie
Od dziecka marzyłam o dzieleniu się swoją twórczością ze światem..Dzięki ludziom takim jak Ty jestem i będę wstanie to robić! Jeśli wpłacisz tą kwotę, co miesiąc będziesz otrzymywać ode mnie krótki wiersz na wyłączność, napisany tylko dla Ciebie ;)
20 zł miesięcznie
Jeśli wesprzesz moją twórczość w ten sposób, w geście wdzięczności napiszę dla Ciebie krótki wiersz o czym tylko sobie zażyczysz :)
28 zł miesięcznie
Twoje wsparcie jest dla mnie niezwykle ważne :) Wspierasz moją działalność i umożliwiasz mi rozwój w przepięknym świecie poezji! W geście wdzięczności będę wysyłała Ci moje najnowsze wiersze jeszcze zanim pojawią się gdziekolwiek! Będziesz mógł je ocenić i napisać mi co o nich myślisz jeszcze zanim zdecyduję się je pokazać światu ;)
32 zł miesięcznie
Wybierz 32 zł
5 dostępnych miejsc
Twoje zaufanie do mnie i mojej twórczości jest niezwykle miłe i imponujące, widać, że zależy Ci na moim rozwoju i wspieraniu mojej pracy :) W geście wdzięczności chcę zaprosić Cię na mój kontakt FB, na którym będziemy mogli przez godzinę w cztery oczy porozmawiać o sztuce, literaturze lub po prostu porozmawiać:) Kto wie, może Ty pochwalisz mi się swoją twórczością?
110 zł miesięcznie
Wybierz 110 zł
2 dostępne miejsca
To co robisz jest dla mnie kolosalnie pomoce, dzięki temu mogę rozwijać swoje umiejętności malarskie i spełniać się jako artysta! Specjalnie dla Ciebie namaluję dowolny pejzaż farbami olejnymi na płótnie! Rozmiar Twojego obrazu będzie równy 29x29cm i mam nadzieję, że będzie podobał Ci się zdobiąc ścianę Twego mieszkania :)
275 zł miesięcznie
Wybierz 275 zł
2 dostępne miejsca
Pokazałeś mi, że poezja i sztuka są dla Ciebie czymś bardzo ważnym i bliskim Twemu sercu. Twoje pasje są podobne moim i doceniam gest jakim mnie darzysz, dlatego przygotuję dla Ciebie coś naprawdę specjalnego i niepowtarzalnego! Namaluję dla Ciebie obraz farbami olejnymi na płótnie o wymiarach 66x49cm, lecz nie będzie to zwykły obraz, będziesz mógł wybrać dowolny wiersz dowolnego twórcy, a ja namaluję dla Ciebie moją interpretację graficzną owego wiersza :) Mam przy tym nadzieję, że obraz Ci się spodoba i będziesz patrzył na niego z zadowoleniem.
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
1 dostępne miejsce
Twoje zainteresowania, pasja sztuką i literaturą są dla mnie bardzo ważne. Dzięki Twojemu wsparciu, będą mogła poszerzyć swoją działalność artystyczną i spełnić swoje marzenia. Realizować się jako artysta oraz rozwijać malując i pisząc. W pełni oddać się tylko i wyłącznie twórczości. Wszelkie nowe wiersze, obrazy będą w pierwszej kolejności z Tobą konsultowane. Możesz zostać moim Mecenasem. Twoje wskazówki będą dla mnie cenne. Poza tym, w każdej nowej książce zostaniesz podany jako mój Patron. Jeśli interesuje Cię historia, to Pamiętnik mojego dziadka będzie tematem dla Ciebie. W niej się znajdziesz jako mój Mecenas. Będziesz zapraszany na wszystkie moje spotkania, wernisaże. :) Dziękuję,że Jesteś. :) Pierwszy egzemplarz nowo wydanej książki będzie trafiał do Twoich rąk.:) Zostaniesz Wielkim, Naczelnym Patronem mojej twórczości.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Beata Śliwka w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jestem poetką z artystyczną duszą, malarką z zamiłowania, wierszę piszę od 27 lat, w świecie malarstwa odnajduję się od dziecka :)

Beata Śliwka z domu Dulian z rodu Skarbek herbu Awdaniec. (Abdank)

Ukończyła liceum humanistyczne w rodzinnym mieście oraz prawo i administrację na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zawodowo rozwija się w ubezpieczeniach.  Mama trójki cudownych dzieci.

Lata dzieciństwa spędzone na rzeszowskiej wsi, obok dziadka, hrabiego Władysława Skarbka ukształtowały jej poglądy, wizerunek, spojrzenie na świat i ludzi. Właśnie tam nauczyła się "pracować" ze sztuką poprzez obserwacje swojego dziadka, gdy malował, pisał czy rzeźbił.
Dzięki Niemu wyniosła zamiłowanie do sztuki w każdej formie.

 

Swoją poezję publikowałam w latach 90. XX wieku w Gazecie Żorskiej, a w latach 2007-2009 na portalu Wiersze. Serwis Miłośników Poezji pod pseudonimem „Beatris”. W 2009 roku próbowałam sił na wernisażu w Domu Kultury Rybnik-Chwałowice, łącząc pasję fotografowania artystycznego z poezją.
W Listopadzie 2017 roku wydałam pierwszy tomik poezji pt. „Zatrzymaj się na chwilę” (Wydawnictwo Poligraf) . W sierpniu 2018 roku ukazał się drugi tomik poezji pt.:” Gwiaździsta droga Twoja” ( Wydawnictwo Poligraf),  o tematyce miłosnej. 
W październiku  2018 r, ukazał się tomik jako wspólne wydanie z poetami współczesnymi pt.:”Antologia poetów współczesnych . Wiersze dla dzieci ed. 6″ ( Wydawnictwo Astrum). W nim zostały ujęte wraz  z innymi dziewięcioma poetami, dziesięć moich utworów dla dzieci oraz tomik poezji dziecięcej”Dziecięce psoty”-wydany z ramach stypendium w 2019roku.
We wrześniu 2018 roku, za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne, zostałam powołana przez Prezydent Annę Hetman miasta Jastrzębia-Zdroju, do Jastrzębskiej Rady Kobiet, działającej jako ciało doradcze Prezydent w ramach Działu Kultury Urzędu Miasta.
W dniu 28 listopada 2018 roku oficjalnie zaprezentowana została antologia poetów  „Poeci 11”  artystów miasta Jastrzębia – Zdroju (Wydawnictwo Black Unicorn), a wraz z nią ukazały się wybrane moje wiersze. W niej została ujęta poezja z nowego tomiku, który jeszcze się nie ukazał „Człowiek i anioł” oraz  erotyków „Pieszczoty słowem” a także starsze utwory. 
W lutym 2019 roku ukazała się kolejna antologia poetów współczesnych pt:.” Kobieta zmienną jest”(wydawnictwo Astrum), w której zostały zawarte wiersze o kobiecie i jej naturze, duszy. Jako poetka, artystka poszerzam swą działalność artystyczną o spotkania poetycko- rysunkowe, malarskie z dziećmi (ferie w Księgarni Autorska w Jastrzębiu-Zdroju – nowe wiersze dla dzieci z tomiku „Dziecięce psoty” i wspólnego wydania wiersze dla dzieci).
Od Lutego 2019 roku należę do grupy poetyckiej „Poetów 11”  w Jastrzębiu – Zdroju, w której wspólnie z poetami, artystami miasta działam artystycznie.  W roku 2019 w ramach stypendium uzyskanego od Prezydent miasta Jastrzębie-Zdrój, Anny Hetman realizuje program stypendialny jako „rozwój literacki dzieci i młodzieży w mieście poprzez spotkania poetyckie, wernisaże oraz poprzez wydanie tomiku dla dzieci „Dziecięce psoty”.
Z ramienia Jastrzębskiej Rady Kobiet przy wsparciu Prezydent Miasta Annę Hetman w dniu 07.03.2019 roku, odbyło się spotkanie dla Kobiet z okazji Dnia Kobiet, na którym zaprezentowałam swoją poezję o kobietach z tomiku „Gwiaździsta droga Twoja”, (Wydawnictwo Poligraf), Antologia „Kobieta Zmienną jest ” (Wydawnictwo  Astrum) oraz erotyki z tomiku „Pieszczoty słowem” (w trakcie redagowania). Spotkania autorskie odbywają się w Bibliotece Miejskiej oraz w Księgarni Autorska Jastrzębie-Zdrój ( 12.02.2019 r _ferie i poezja dziecięca, 12.03.2019 roku spotkanie z dziećmi z Przedszkola Nr. 8 przy wykorzystaniu certyfikatu arteterapi ).
w Jastrzębiu-Zdroju, 28.02.2019 r , 25.05.2019 r spotkania autorskie dla dorosłych w oparciu o tomik pt:” Gwiaździsta droga Twoja”, Zatrzymaj się na Chwilę”, antologii „Kobieta zmienną jest” wraz z akompaniamentem pięknej muzyki Łukasza, Jan Dziedzic. W dniu 09.05.2019 roku brałam udział w Wieczorze Poezji w Bibliotece Miejskiej w Jastrzębiu – Zdroju, z ramienia Grupy „Poetów 11”, podczas którego zostały zaprezentowane wiersze z nowego tomiku „Erotyki utracone”. W dniu 29.05.2019 roku prowadziłam spotkanie z dziećmi z poezją z tomiku „Dziecięce psoty”(w trakcie redagowania) wraz z własnoręcznie wykonanymi rysunkami. W tym dniu także brałam udział w Dniu Kultury i Sztuki realizowanym przez Miasto Dział Kultury i dzięki zaproszeniu Pani Grażyny Matysik miałam przyjemność przedstawić swoją poezję oraz obrazy olejne w Księgarni „Autorska”. W tym dniu odbyła się również wspaniała sesja fotograficzna z Anną Grygierek. W dniu 31.05.2019 roku podczas Dnia Działacza Kultury otrzymałam wyróżnienie z rąk Prezydent Miasta Anny Hetman za działalność literacko-artystyczną. W dniu 23-06-2019 roku czytałam swoją poezję wraz z poetami miasta Jastrzębia i okolic, podczas wieczoru poetycko muzycznego pt:”Słowem o miłości” w Pałacyku Borynia Jastrzębie-Zdrój. W dniu 19-07-2019 r wraz z grup a lokalnych poetów, czytałam swoją poezję z tomiku „Erotyki utracone” oraz antologia poetów współczesnych „Kobieta zmienną jest”, podczas wspaniałego wieczoru poetycko-muzycznego z cyklu „Słowem o miłości” w Księżęcej Bażantarni Pszczyna Poręba. W dniu 02 września 2019 roku pojawił się kolejny tomik poetycki „Człowiek i Anioł”, którego tematem jest mistycyzm, dusza i człowiek- wydawnictwo Astrum www.wydawnictwo-astrum.pl. W dniu 24 września została zaprezentowana wystawa moich prac olejnych w formie wernisażu w połączeniu z poezja z tomiku „Człowiek i Anioł”, mówiąc słowem pisanym o emocjach i uczuciach.
W grudniu 2019 roku zostały przeprowadzone zajęcia z dziećmi w Ośrodku Opiekuńczo Wychowawczym w Jastrzębiu – Zdroju, SP specjalnej nr 23 im. TISCHNERA, podczas których czytane byly wiersze z tomiku „Dziecięce psoty”. Podczas zajęć dzieci chętnie brały czynny udział w scenach sytuacyjnych oraz, z wielką ciekawością oglądały rysunki własnoręcznie wykonane przeze mnie a mieszczące się w książce. Spotkanie w Ośrodku Opiekuńczo Wychowawczym zostało połączone ze spotkaniem autorskim z młodzieżą, podczas którego zaprezentowałam poezję z tomików : „Zatrzymaj się na chwilę”, „Gwiaździsta droga Twoja” oraz „Człowiek i Anioł”. Spotkania przyniosły wiele radości dzieciom a mnie ogrom satysfakcji. Tym samym przekonując mnie, że poezja nie jest nudna. ?
W latach 2019-2020 można mnie było słuchać na panelu radiowym Radio Guardian w cyklicznej audycji PIÓRO FENIKSA wraz z innymi poetami. Aktualnie można mnie słuchać w ogrodach Roberta Tondera poezji czytanej w audycji „Czytam Wasze wiersze”. A także czytać na dwóch moich artystyczno – poetyckich blogach: http://www.facebook.com./beatapoets a także na stronie internetowej http://patronite.beatasliwka.pl oraz w Piśmie Literacko-Artystycznym BEZKRES. Objęcie w sierpniu 2019 roku funkcji współredaktora Pisma Literacko-Artystycznego BEZKRES, stało się decydujacym momentem w moim rozowoju literacko – artystycznym. Jako redaktor BEZKRESU mam szanę poznać wyjątkowych oraz utalentowanych artystów i poetów.

Zdobyte w czerwcu 2020 roku, wyróżnienie podczas konkursu literackiego
w kategorii poezji zorganizowanego przez Teatr Ziemii Rybnickiej pt: „Będzie dobrze”. Konkurs został zaproponowany przez Teatr w trakcie trwania epidemi COVID-19 na czas kwarantanny by wzmocnić naszą wiarę i dać nadzieję,że jeszcze będzie pięknie, jeszcze Będzie dobrze.

Rok 2020 to także cztery antologie.
Pierwsza antologia jako wspólne wydanie z poetami grupy Słowa zamknięte
w wersach pt:”Magia wersów ROZKOŁYSANIE a w niej wiersze „Podmuch”, „Oczekiwanie”, „Obecność miłości”, „Splątani(em)”, „Sieć”, „Sacrum”, „Bez Ciebie”.
Druga jako udział w antologii Impresje 2020 reprezentowanej przez Miedzynarodową Grupę Literacko-Artystyczną KWADRAT a w niej wiersz: „Kobieta”. Wspaniałe wydanie przedstwiające poezję z różnych zakątków świata. A także antologia „Zwierzenia zwierza”- Wydawnicwto Dobrota _BEZKRES.

Rok 2021 to antologia Wydawnictwa ASTRUM pt:”Wiersze sercem pisane” a w niej poezja miłosna, ciepła i pełna wrażliwości. Pojawiło sie w niej kilka wybranych wierszy z tomiku erotyków „Pieszczoty słowem” w trakcie korekty redaktorskiej w Wydawnictwie Astrum. A także Almanch poezji intymnej „MUŚLIN” – Wydawnictwa Dobrota, Pisma Literacko-artystycznego BEZKRES. W niej poezja erotyczna i miłosna. A także kolejny tomik – poezja erotyczna pt; ” Pieszczoty słowem”-wyd.Astrum.

28 listopada 2021 roku – chwila zwieńczenia twórczości plastycznej jak i poetyckiej. Udział w konkusie miasta „Talenty Miasta 2020 r. Inauguracja konkursu, sesja fotograficzna odbyła się w Kino Centrum Jastrzębie- Zdrój. Praca plastyczna obraz olejny na płótnie a także wybrana poezja były prezentowane w Parku Zdrojowym miasta i w Hali Widowisko – Sportowej.

Rok 2022 – to nowe wyzwania i całkiem odmienne oczekiwania. Dzień 23 marca – nominacja przez Prezydent Miasta Annę Hetman na członka Rady Kultury miasta Jastrzębie-Zdrój.

Dziś spełniam się jako artystyczna dusza, poeta z pasją poświęcając się malarstwu olejnemu oraz tworzeniu poezji.
Pragnę by poezja stała się częścią człowieka, bo w niej jest zawarta jego dusza…

Szczegóły pod linkiem https://www.teatrziemirybnickiej.pl/wydarzenia-cykliczne/konkurs-literacki-pod-haslem-bedzie-dobrze.html?fbclid=IwAR1ZXxZufIoinDLyBuZJxpEaU6HpzMI_SSSqWLdYPXSe5HAeHxaqUAdNYFI

Dziś poetka  spełnia się jako artystyczna dusza z pasją poświęcając się malarstwu olejnemu oraz tworzeniu poezji. Wiersze pisze od kiedy skończyła piętnaście lat, początkowo do szuflady, marząc by niegdyś pokazać je światu.

Teraz ma taką szansę ;) 

Po więcej zaprasza na swego  bloga "sztuka oczami śliwki" oraz na fanpage'a: https://www.facebook.com/Przysta%C5%84-poetycka-845524768967971/

Cele Autora

Wydanie "KRYMINAŁ WIERSZEM PISANY"
  • 5 000 zł
  • 7 882 zł brakuje
-58%
Powstaje nowy tomik poezji jako kryminał pisany wierszem. Jest to ciąg historii opartej na wydarzeniach, losach bohatera kryminalisty-mordercy, który po dokonaniu ostatniej krwawej zbrodni zostaje zabrany przez Anioła Śmierci do Przedsionka Piekła. Tam morderca trafia jako upadły do Bezpieki w Krainie Głębian i wykonuje prace, zadania, polecenia Nergala - szefa Bezpieki w/w krainie. Spotyka go szereg przygód i wiele interesujących sytuacji, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. Kryminał jest pisany wierszem i jest ciągiem zdarzeń bohatera. Jest historią człowieka, którego po śmierci czeka "wyrównanie rachunków". W trakcie redagowania nowych historii opieram się na szeregu materiałach zaczerpniętych z historii tortur,czy morderstw średniowiecza i pozostałych późniejszych epok oraz na religoznastwie.
Książka jest w trakcie redagowania. Kolejne fragmenty są publikowane na fanpage "Przystań poetycka", na tej stronie Patronite oraz na moim blogu "Sztuka oczami śliwki".
Wydanie książki pt. "Pamiętnik mojego dziadka"
  • 5 000 zł
  • 7 882 zł brakuje
-58%
Moje marzenie z dziecięcych lat :) Od małego chciałam zredagować i wydać książkę, którą napisał mój dziadek - żołnierz AK, partyzant i Żołnierz Wyklęty. Pamiętnik, który pisał mój dziadek jeszcze na maszynie ma blisko 500 stron i zawiera jego wspomnienia jeszcze z czasów przedwojennych, podczas szalejącej wojny i po dołączeniu Polski do bloku państw wschodnich. Książka powstaje z dnia na dzień ujawnia tajemnice świata przedwojennego, prostych ludzi. Fragemnty z książki były publikowane w piśmie literacko-artystycznym BEZKRES. Ponadto zostanie zapreentowana na spotkaniu w Domu Kultury Sędziszowa Maopolskiego podczas spotkania autorskiego - poetykiego w paździeniku 2020roku. Książka zostanie wzbogacona zdjęciami zrealnych miejsc , w których odbywa się akcja fabuły, oparta na faktach.
Wydanie tomiku "Derilium"
  • 5 000 zł
  • 7 882 zł brakuje
-58%
Planuję wydanie kolejnego nowego tomiku pt: "Delirium". Systematycznie kolejne wiersze pojawiają się na fanpage Przystań poetycka jak i blogu http://sztukaoczamisliwki.pl. Temat obejmuje szerokie spektrum życia człowieka. Zapraszam
Wydanie tomiku "Fale dźwięku"
  • 4 500 zł
  • 7 382 zł brakuje
-65%
Wydanie tomiku wraz z własnoręczną grafiką z poezją o człowieku i jego emocjach z dnia codziennego jak fala sinusoidalna niosąca wzloty oraz upadki. Ludzie emocje burz, nawałnic, wzniesionych gór, sukcesów, szczęścia i miłości oraz nierozerwalnych odczuć żalu, nienawiści, smutku, rozstań i cierpień. Tematyka wierszy dotyka naszego życia na ziemi i związanych z tym rozterek emocjonalnych.
Wiersze jak pozostała poezja są prezentowane na spotkaniach i wieczorach poetyckich i autorskich.
Wydanie tomiku "Krysztalowa łza"
  • 4 000 zł
  • 6 882 zł brakuje
-73%
Tomik "Kryształowa łza" - w trakcie readagowania, nieopublikowany. Zawiera poezję emocjonalną związaną z przeżyciem chwili tych dobrych jak i zły. Powiązany z tematem sytuacji w kraju a także odczuć, emojonalnych stanów związanych z sytuacją epidemiologiczną. Nowe warunki życia, odmienne sposoby funkcjonwania zmieniają naszą codzienność. Kolejne wiersz udostępniane są tak z pozostaych tomików udostępniane na moim blogu https://sztukaoczamisliwki.pl, fanpage Przystań poetycka. Zapraszam do czytania. Tomik został ukończony z sukcesem. Uzyskał wyróżnienie konkursie Wydawnictwa Poligraf. Czeka na ukazanie się światu :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Beata Śliwka już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dariusz Styczeń
Dariusz Styczeń
110 zł
Anonimowy patron
32 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.