W Patronite od 20.06.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
128 łącznie
Jestem poetką z artystyczną duszą, malarką z zamiłowania, wierszę piszę od 27 lat, w świecie malarstwa odnajduję się od dziecka :)

O Autorze

Beata Śliwka z domu Dulian z rodu Skarbek herbu Awdaniec. (Abdank)

Ukończyła liceum humanistyczne w rodzinnym mieście oraz prawo i administrację na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zawodowo rozwija się w ubezpieczeniach.  Mama trójki cudownych dzieci.

Lata dzieciństwa spędzone na rzeszowskiej wsi, obok dziadka, hrabiego Władysława Skarbka ukształtowały jej poglądy, wizerunek, spojrzenie na świat i ludzi. Właśnie tam nauczyła się "pracować" ze sztuką poprzez obserwacje swojego dziadka, gdy malował, pisał czy rzeźbił.
Dzięki Niemu wyniosła zamiłowanie do sztuki w każdej formie.

Swoją poezję publikowała w latach 90. XX wieku w Gazecie Żorskiej, a w latach 2007-2009 na portalu Wiersze. Serwis Miłośników Poezji pod pseudonimem "Beatris". W 2009 roku próbowała sił na wernisażu w Domu Kultury Rybnik-Chwałowice, łącząc pasję fotografowania artystycznego z poezją.
W Listopadzie 2017 roku wydała pierwszy tomik poezji pt. "Zatrzymaj się na chwilę" (Wydawnictwo Poligraf) . W sierpniu 2018 roku ukazał się drugi tomik poezji pt.:" Gwiaździsta droga Twoja" ( Wydawnictwo Poligraf),  o tematyce miłosnej.  W październiku  2018 r, ukazał się tomik jako wspólne wydanie z poetami współczesnymi pt.:"Antologia poetów współczesnych . Wiersze dla dzieci ed. 6" ( Wydawnictwo Astrum). W nim ujęte są  się wraz  z innymi dziewięcioma poetami, dziesięć utworów dla dzieci autorstwa Beaty Śliwka. We wrześniu 2018 roku, za dotychczasowe osiągnięcia, została powołana przez Prezydent Annę Hetman miasta Jastrzębia-Zdroju, do Jastrzębskiej Rady Kobiet, działającej jako ciało doradcze Prezydent w ramach Działu Kultury Urzędu Miasta. W dniu 28 listopada 2018 roku oficjalnie zaprezentowana została antologia poetów  "Poeci 11"  artystów miasta Jastrzębia - Zdroju (Wydawnictwo Black Unicorn),
a wraz z nią ukazały się wybrane wiersze Beaty Śliwka. W niej zostały ujęte wiersze z nowego tomiku poezji, który jeszcze się nie ukazał "Człowiek i anioł" oraz  erotyków "Erotyki utracone" oraz starsze utwory.  W lutym 2019 roku ukazała się kolejna antologia poetów współczesnych pt:.
" Kobieta zmienną jest"(wydawnictwo Astrum), w której poetka zawarła nowe wiersze o kobiecie
i jej naturze, duszy. Poetka, artystka poszerza swą działalność artystyczną o spotkania poetycko, rysunkowe, malarskie z dziećmi (ferie w Księgarni Autorska w Jastrzębiu-Zdroju - nowe wiersze dla dzieci z tomiku w trakcie redagowania "Dziecięce psoty" i wspólnego wydania wiersze dla dzieci). Od Lutego 2019 roku należy do grupy poetyckiej "Poetów 11"  w Jastrzębiu - Zdroju, w której wspólnie z poetami, artystami miasta działa artystycznie.  W roku 2019 w ramach stypendium uzyskanego od Prezydent miasta Jastrzębie-Zdrój, Anny Hetman realizuje program stypendialny jako "rozwój literacki dzieci i młodzieży w- mieście poprzez spotkania poetyckie, wernisaże oraz poprzez wydanie tomiku dla dzieci "Dziecięce psoty".  Z ramienia Jastrzębskiej Rady Kobiet przy wsparciu Prezydent Miasta Annę Hetman w dniu 07.03.2019 roku, odbyło się spotkanie dla Kobiet z okazji Dnia Kobiet, na którym poetka zaprezentowała swoją poezję o kobietach z tomiku "Gwiaździsta droga Twoja", (Wydawnictwo Poligraf), Antologia "Kobieta Zmienną jest " (Wydawnictwo  Astrum) oraz erotyki z tomiku "Erotyki utracone" (w trakcie redagowania). Spotkania autorskie poetki odbywają się w Księgarni Autorska Jastrzębie-Zdrój ( 12,02,2019 r _ferie i poezja dziecięca, 12,03,2019 roku spotkanie z dziećmi z Przedszkola Nr. 8 w Jastrzębiu-Zdroju, 28,02,2019 r spotkanie autorskie dla dorosłych w oparciu o tomik pt:" Gwiaździsta droga Twoja", Zatrzymaj się na Chwilę", antologii "Kobieta zmienną jest" wraz z akompaniamentem pięknej muzyki Łukasza, Jan Dziedzic) oraz Biblioteka Miejska.  W dniu 09.05.2029 roku autorka brała udział w Wieczorze Poezji w Bibliotece Miejskiej w Jastrzębiu - Zdroju, podczas którego zastały zaprezentowane wiersze z nowego tomiku "Erotyki utracone" .Program stypendialny skierowany jest na rozwój dzieci i młodzieży, by poezja stała się dla nich częścią życia.  W dniach 25 maj(spotkanie autorskie) 29 maj spotkanie z dziećmi w ramach programu stypendialnego realizacja tomiku "Dziecięce psoty" wraz z własnoręcznymi rysunkami, dzień kultury prezentowanie sztuki i swej twórczości w Galerii Jastrzębie. W dniu 31 maja otrzymane wyróżnienie podczas inauguracji Dnia Kultury 2019 roku z rąk Prezydent Annę Hetman. W dniu 23-06-2019 r brała udział w wieczorze poetycko muzycznym  Słowem  o miłości w Pałacyku Borynia wraz z grupą poetów i muzyków Jastrzębia-Zdroju oraz okolic.  19-07-2019 roku kolejne cudowne poetyckie spotkanie z muzyką, słowem o miłości zaprezentowane wiersze z tomiku "Erotyki utracone" oraz Antologia poetów współczesnych "Kobieta zmienną jest " w Pszczynie Poręba Pałacyk Księżęca Bażantarnia.

W dniu 02-09-2019 roku ukazał się kolejny tomik "Człowiek i Anioł" (wydawnictwo Astrum) opisujący człowieka i jego emocje, mistycyzm, wiarę, duszę a w tym życie codzienne wśród ludzi
i Aniołów. (www.wydawnictwo-astrum.pl)

 

W dniu 24 września 2019 roku,w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju,  odbył się wernisaż wystawy prac olejnych wraz z poezją tomiku "Człowiek i Anioł"

Wydany w XII 2019 roku tomik dla dzieci pt:."Dziecięce psoty"(własnoręczne rysunki i okładka) w ramach programu stypendialnego uzyskanego na rok 2019 od Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju  A.Hetman. 

Zdobyte wyróżnienie w czerwcu 2020 roku podczas konkursu literackiego pt: "Będzie dobrze" , organizowanego przez Teatr Ziemi Rybnickiej w kategorii poezja. Zostały zaprezentowane trzy utwory poetyckie "Na krańcu", "Splatni (em), "Ćma". Konkurs odbył się online na stronie Teatru Ziemii Rybnickiej.

Rok 2020 to także dwie antologie.


Pierwsza antologia jako wspólne wydanie z poetami grupy Słowa zamknięte
w wersach pt:”Magia wersów ROZKOŁYSANIE a w niej wiersze „Podmuch”, „Oczekiwanie”, „Obecność miłości”, „Splątani(em)”, „Sieć”, „Sacrum”, „Bez Ciebie”.


Druga jako udział w antologii Impresje 2020 reprezentowanej przez Miedzynarodową Grupę Literacko-Artystyczną KWADRAT a w niej wiersz: „Kobieta”. Wspaniałe wydanie przedstwiające poezję z różnych zakątków świata.

 

Rok 2021 to antologia Wydawnictwa Astrum pt: Wiersze sercem pisane" a niej wiersze erotyczne, pełne ciepłych uczuć i miłosci. 

Szczegóły pod linkiem https://www.teatrziemirybnickiej.pl/wydarzenia-cykliczne/konkurs-literacki-pod-haslem-bedzie-dobrze.html?fbclid=IwAR1ZXxZufIoinDLyBuZJxpEaU6HpzMI_SSSqWLdYPXSe5HAeHxaqUAdNYFI

Dziś poetka  spełnia się jako artystyczna dusza z pasją poświęcając się malarstwu olejnemu oraz tworzeniu poezji. Wiersze pisze od kiedy skończyła piętnaście lat, początkowo do szuflady, marząc by niegdyś pokazać je światu.

Teraz ma taką szansę ;) 

Po więcej zaprasza na swego  bloga "sztuka oczami śliwki" oraz na fanpage'a: https://www.facebook.com/Przysta%C5%84-poetycka-845524768967971/


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 32 zł