W Patronite od 20.06.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
0 patronów
0 miesięcznie
128 łącznie
Jestem poetką z artystyczną duszą, malarką z zamiłowania, wierszę piszę od 27 lat, w świecie malarstwa odnajduję się od dziecka :)

O Autorze

Beata Śliwka z domu Dulian z rodu Skarbek herbu Awdaniec. (Abdank)

Ukończyła liceum humanistyczne w rodzinnym mieście oraz prawo i administrację na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zawodowo rozwija się w ubezpieczeniach.  Mama trójki cudownych dzieci.

Lata dzieciństwa spędzone na rzeszowskiej wsi, obok dziadka, hrabiego Władysława Skarbka ukształtowały jej poglądy, wizerunek, spojrzenie na świat i ludzi. Właśnie tam nauczyła się "pracować" ze sztuką poprzez obserwacje swojego dziadka, gdy malował, pisał czy rzeźbił.
Dzięki Niemu wyniosła zamiłowanie do sztuki w każdej formie.

Swoją poezję publikowała w latach 90. XX wieku w Gazecie Żorskiej, a w latach 2007-2009 na portalu Wiersze. Serwis Miłośników Poezji pod pseudonimem "Beatris". W 2009 roku próbowała sił na wernisażu w Domu Kultury Rybnik-Chwałowice, łącząc pasję fotografowania artystycznego z poezją.
W Listopadzie 2017 roku wydała pierwszy tomik poezji pt. "Zatrzymaj się na chwilę" (Wydawnictwo Poligraf) . W sierpniu 2018 roku ukazał się drugi tomik poezji pt.:" Gwiaździsta droga Twoja" ( Wydawnictwo Poligraf),  o tematyce miłosnej.  W październiku  2018 r, ukazał się tomik jako wspólne wydanie z poetami współczesnymi pt.:"Antologia poetów współczesnych . Wiersze dla dzieci ed. 6" ( Wydawnictwo Astrum). W nim ujęte są  się wraz  z innymi dziewięcioma poetami, dziesięć utworów dla dzieci autorstwa Beaty Śliwka. We wrześniu 2018 roku, za dotychczasowe osiągnięcia, została powołana przez Prezydent Annę Hetman miasta Jastrzębia-Zdroju, do Jastrzębskiej Rady Kobiet, działającej jako ciało doradcze Prezydent w ramach Działu Kultury Urzędu Miasta. W dniu 28 listopada 2018 roku oficjalnie zaprezentowana została antologia poetów  "Poeci 11"  artystów miasta Jastrzębia - Zdroju (Wydawnictwo Black Unicorn),
a wraz z nią ukazały się wybrane wiersze Beaty Śliwka. W niej zostały ujęte wiersze z nowego tomiku poezji, który jeszcze się nie ukazał "Człowiek i anioł" oraz  erotyków "Erotyki utracone" oraz starsze utwory.  W lutym 2019 roku ukazała się kolejna antologia poetów współczesnych pt:.
" Kobieta zmienną jest"(wydawnictwo Astrum), w której poetka zawarła nowe wiersze o kobiecie
i jej naturze, duszy. Poetka, artystka poszerza swą działalność artystyczną o spotkania poetycko, rysunkowe, malarskie z dziećmi (ferie w Księgarni Autorska w Jastrzębiu-Zdroju - nowe wiersze dla dzieci z tomiku w trakcie redagowania "Dziecięce psoty" i wspólnego wydania wiersze dla dzieci). Od Lutego 2019 roku należy do grupy poetyckiej "Poetów 11"  w Jastrzębiu - Zdroju, w której wspólnie z poetami, artystami miasta działa artystycznie.  W roku 2019 w ramach stypendium uzyskanego od Prezydent miasta Jastrzębie-Zdrój, Anny Hetman realizuje program stypendialny jako "rozwój literacki dzieci i młodzieży w- mieście poprzez spotkania poetyckie, wernisaże oraz poprzez wydanie tomiku dla dzieci "Dziecięce psoty".  Z ramienia Jastrzębskiej Rady Kobiet przy wsparciu Prezydent Miasta Annę Hetman w dniu 07.03.2019 roku, odbyło się spotkanie dla Kobiet z okazji Dnia Kobiet, na którym poetka zaprezentowała swoją poezję o kobietach z tomiku "Gwiaździsta droga Twoja", (Wydawnictwo Poligraf), Antologia "Kobieta Zmienną jest " (Wydawnictwo  Astrum) oraz erotyki z tomiku "Erotyki utracone" (w trakcie redagowania). Spotkania autorskie poetki odbywają się w Księgarni Autorska Jastrzębie-Zdrój ( 12,02,2019 r _ferie i poezja dziecięca, 12,03,2019 roku spotkanie z dziećmi z Przedszkola Nr. 8 w Jastrzębiu-Zdroju, 28,02,2019 r spotkanie autorskie dla dorosłych w oparciu o tomik pt:" Gwiaździsta droga Twoja", Zatrzymaj się na Chwilę", antologii "Kobieta zmienną jest" wraz z akompaniamentem pięknej muzyki Łukasza, Jan Dziedzic) oraz Biblioteka Miejska.  W dniu 09.05.2029 roku autorka brała udział w Wieczorze Poezji w Bibliotece Miejskiej w Jastrzębiu - Zdroju, podczas którego zastały zaprezentowane wiersze z nowego tomiku "Erotyki utracone" .Program stypendialny skierowany jest na rozwój dzieci i młodzieży, by poezja stała się dla nich częścią życia.  W dniach 25 maj(spotkanie autorskie) 29 maj spotkanie z dziećmi w ramach programu stypendialnego realizacja tomiku "Dziecięce psoty" wraz z własnoręcznymi rysunkami, dzień kultury prezentowanie sztuki i swej twórczości w Galerii Jastrzębie. W dniu 31 maja otrzymane wyróżnienie podczas inauguracji Dnia Kultury 2019 roku z rąk Prezydent Annę Hetman. W dniu 23-06-2019 r brała udział w wieczorze poetycko muzycznym  Słowem  o miłości w Pałacyku Borynia wraz z grupą poetów i muzyków Jastrzębia-Zdroju oraz okolic.  19-07-2019 roku kolejne cudowne poetyckie spotkanie z muzyką, słowem o miłości zaprezentowane wiersze z tomiku "Erotyki utracone" oraz Antologia poetów współczesnych "Kobieta zmienną jest " w Pszczynie Poręba Pałacyk Księżęca Bażantarnia.

W dniu 02-09-2019 roku ukazał się kolejny tomik "Człowiek i Anioł" (wydawnictwo Astrum) opisujący człowieka i jego emocje, mistycyzm, wiarę, duszę a w tym życie codzienne wśród ludzi
i Aniołów. (www.wydawnictwo-astrum.pl)

 

W dniu 24 września 2019 roku,w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju,  odbył się wernisaż wystawy prac olejnych wraz z poezją tomiku "Człowiek i Anioł"

Wydany w XII 2019 roku tomik dla dzieci pt:."Dziecięce psoty"(własnoręczne rysunki i okładka) w ramach programu stypendialnego uzyskanego na rok 2019 od Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju  A.Hetman. 

Zdobyte wyróżnienie w czerwcu 2020 roku podczas konkursu literackiego pt: "Będzie dobrze" , organizowanego przez Teatr Ziemi Rybnickiej w kategorii poezja. Zostały zaprezentowane trzy utwory poetyckie "Na krańcu", "Splatni (em), "Ćma". Konkurs odbył się online na stronie Teatru Ziemii Rybnickiej.

Szczegóły pod linkiem https://www.teatrziemirybnickiej.pl/wydarzenia-cykliczne/konkurs-literacki-pod-haslem-bedzie-dobrze.html?fbclid=IwAR1ZXxZufIoinDLyBuZJxpEaU6HpzMI_SSSqWLdYPXSe5HAeHxaqUAdNYFI

Dziś poetka  spełnia się jako artystyczna dusza z pasją poświęcając się malarstwu olejnemu oraz tworzeniu poezji. Wiersze pisze od kiedy skończyła piętnaście lat, początkowo do szuflady, marząc by niegdyś pokazać je światu.

Teraz ma taką szansę ;) 

Po więcej zaprasza na swego  bloga "sztuka oczami śliwki" oraz na fanpage'a: https://www.facebook.com/Przysta%C5%84-poetycka-845524768967971/


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem