Avatar użytkownika

Przemysław Bednarski

0
patronów
0 
miesięcznie
96 
łącznie
0
patronów
0 zł 96 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
ULUBIONY CZYTELNIK

Trzy złote – mała rzecz, a cieszy… Bardzo Ci dziękuję! Zrobię wszystko, żeby ta skromna kwota się nie zmarnowała, prezentując od siebie na blogu (i nie tylko) coraz to lepsze treści. :)
6 zł miesięcznie
MIEJSCE NA PIERWSZEJ OKŁADCE

No, no, no proszę – to już więcej niż piątak! Oprócz moich serdecznych podziękowań, masz gwarantowane, że Twoje nazwisko lub ksywa będzie widniało na mojej stronie internetowej (i możliwe, że także na innych mediach społecznościowych) – oczywiście za Twoją zgodą. :)
9 zł miesięcznie
PRENUMERATOR

Oprócz mojej wdzięczności oraz umieszczenia Cię na liście Patronów na blogu, możesz zdecydować, czy chcesz otrzymywać na skrzynkę pocztową maile z wykazem całej mojej ostatniej działalności (wpisy na blogu, filmy, ważne komunikaty itd.). Ty wybierasz, czy chcesz otrzymywać subskrypcję tygodniową, czy miesięczną!
12 zł miesięcznie
Wybierz 12 zł
2 dostępne miejsca
DZIENNIKARZ OBYWATELSKI

Oprócz nagród z niższych progów, masz prawo zaproponować 2 (słownie: dwa) tematy, które miałbym poruszyć na łamach mojego bloga. Może być o kinie, literaturze, grach, polityce itp. – byleby trzymały się w granicach zarówno zdrowego rozsądku, jak i przyzwoitości. :D
15 zł miesięcznie
Wybierz 15 zł
2 dostępne miejsca
GORĄCA LINIA

Widać, że Ci zależy! Za tę kwotę możesz zaproponować 1 (słownie: jeden) temat, który będzie omówiony w jednym z najbliższych odcinków mego podcastu o nazwie Danger Topic ZoneCast – zostaniesz także pozdrowiony "na antenie"! Otrzymujesz również, oczywiście, poprzednie (z niższych progów) nagrody.
25 zł miesięcznie
Wybierz 25 zł
1 dostępne miejsce
GWIAZDA FILMOWA

Zawsze marzyłeś o tym, aby wystąpić w filmie? Teraz masz doskonałą okazję! Za niecałe trzy dyszki miesięcznie otrzymujesz poprzednie nagrody oraz możliwość wystąpienia w jednym z moich najbliższych projektów filmowych, w tym reportaży i dokumentów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Przemysław Bednarski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kochasz kino, uwielbiasz memy i czas wolny spędzasz przy grach lub książce? A może szukasz bezstronnych, obiektywnych wyjaśnień na temat polityki i mediów? Dobrze trafiłeś! Jestem początkującym blogerem, z wykształcenia politologiem i dziennikarzem, mającym na koncie współpracę z kilkoma portalami.

Cześć!

Nazywam się Przemysław Bednarski i jestem blogerem, a także vlogerem oraz content writerem i korektorem dla kilku portali. Przygodę z dziennikarstwem internetowym zacząłem pod koniec roku 2011, ale to dopiero studia dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim skłoniły mnie do poważniejszych planów na przyszłość w tym kierunku, czego odzwierciedleniem było m.in. założenie w maju 2017 bloga podpisanego własnym imieniem i nazwiskiem.

MOŻESZ GO POCZYTAĆ TUTAJ >KLIK!<

Za dzieciaka interesowały mnie m.in. fizyka, chemia czy astronomia – ostatecznie tylko ta ostatnia do dziś przetrwała w kręgu zainteresowań. Mając niecałe 10 lat, do tej puli dołączyła także fascynacja kinematografią i grami wideo (a także po części komiksami). Kilkanaście lat później miałem przyjemność odbyć praktyki dla portalu naEKRANIE.pl, na łamach którego popełniłem kilka recenzji najnowszych premier oraz bogatych artykułów, jak np. ten o genezie i rozwoju charakteryzacji w przemyśle filmowym, który znalazł się w specjalnym, weekendowym wydaniu portalu:

KLIKNIĘCIE SKUTKUJE DUŻĄ DAWKĄ WIEDZY!

„I've seen things you people wouldn't believe”

Co do gier, to już na przełomie 2011/12 zaczynałem jako newsman w tej dziedzinie, a następnie recenzent – niestety, żadna ze stron, dla których pisałem, do dziś nie przetrwała. Więcej szczęścia w tej kwestii za to miał portal, którego nazwa "łudząco" przypomina pewien zespół muzyczny, z którym do niedawna współpracowałem. Jednym z pierwszych tekstów dla nich był ten o wpływie HP Lovecrafta, słynnego pisarza grozy, na gry wideo:

NIC BÓJ SIĘ KLIKNĄĆ, TEKST NIE JEST STRASZNY >:-D

Oczywiście o grach i filmach piszę także na swoim blogu, a nawet… opowiadam. Prowadzę małego vloga (głównie pod postacią recenzji) oraz kilkunastominutowe podcasty (dostępne na YT, FB i Soundcloudzie). Oto jedna z recenzji filmów:

We need to go deeper

Jednak nie samymi filmami/grami człowiek żyje… Na co dzień interesuję się także polityką, historią, religiami czy szeroko pojętą kulturą. Odzwierciedleniem tego były nie tylko studia politologiczne na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, ale także sporo wpisów na blogu i postów w mediach społecznościowych (jak i wyżej wspomniany podcast). Jak dotąd najpopularniejszym wpisem na blogu dot. polityki jest ten stanowiący polemikę z P. Zychowiczem odnośnie rzekomej lewicowości pewnego słynnego austriackiego akwarelisty:

NO, DO RZECZY, MOŻESZ ŚMIAŁO CZYTAĆ!

Na Twitterze, jakby co, również jestem aktywny – zeskanuj kod, by mnie zaobserwować. ;)

Ale to nie koniec – potrafię także odnieść się do takich spraw jak literatura, teorie spiskowe, a nawet memy internetowe! Dla przykładu, półtora roku temu miałem okazję skomentować pewną akcję internautów, przy okazji przyglądając się bliżej (i bez uprzedzeń) satyrycznej działalności Łukasza Stanisławowskiego, znanego szerzej jako Klejnot Nilu:

[ZOBACZ MEMY]

Co dalej?

Jako że już obroniłem tytuł magistra dziennikarstwa, planuję rozpocząć studia III stopnia z zakresu nauk o mediach, a także wydać powieść i inne książki oraz nakręcić różne filmy, w tym fabularne (jeden już jest nawet gotowy! Poniżej możecie obejrzeć cały projekt).

To tylko jednak wierzchołek góry lodowej. ;) Mam na przyszłość – i tą bliższą, i tą dalszą – sporo planów dziennikarsko-artystycznych. Mam nadzieję, że chociaż część z nich będzie możliwa do wykonania dzięki Wam, drodzy Patroni. :)

fot. Julia Gawęda

Zdjęcie profilowe, widget i tło profilu zostały wykonane przez Rolanda Dominika – serdecznie polecam tego rysownika!

Cele Autora

Wtyczka redukująca szum
  • 200 zł
  • 104 zł brakuje
48%
Zakup profesjonalnego plug-inu usuwającego szum obrazu (ziarnistość) pozwoliłby na kręcenie scen przy słabszym oświetleniu.
Nowa kamera
  • 500 zł
  • 404 zł brakuje
19%
Mam w planach więcej reportaży, filmów oraz odcinków vlogerskich. Żeby jednak się uniezależnić, potrzebuję nowego sprzętu, który by nagrywał w choć przystępnej jakości. Podana powyżej kwota stanowi jedynie część potrzebnej sumy – resztę ja dopłacę. W zamian otrzymasz wysokiej jakości materiały filmowe.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Przemysław Bednarski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Sebastian Czubernat
Sebastian Czubernat
3 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.