Przemysław Bednarski

W Patronite od 07.05.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
96 łącznie
Kochasz kino, uwielbiasz memy i czas wolny spędzasz przy grach lub książce? A może szukasz bezstronnych, obiektywnych wyjaśnień na temat polityki i mediów? Dobrze trafiłeś! Jestem początkującym blogerem, z wykształcenia politologiem i dziennikarzem, mającym na koncie współpracę z kilkoma portalami.

O Autorze

Cześć!

Nazywam się Przemysław Bednarski i jestem blogerem, a także vlogerem oraz content writerem i korektorem dla kilku portali. Przygodę z dziennikarstwem internetowym zacząłem pod koniec roku 2011, ale to dopiero studia dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim skłoniły mnie do poważniejszych planów na przyszłość w tym kierunku, czego odzwierciedleniem było m.in. założenie w maju 2017 bloga podpisanego własnym imieniem i nazwiskiem.

MOŻESZ GO POCZYTAĆ TUTAJ >KLIK!<

Za dzieciaka interesowały mnie m.in. fizyka, chemia czy astronomia – ostatecznie tylko ta ostatnia do dziś przetrwała w kręgu zainteresowań. Mając niecałe 10 lat, do tej puli dołączyła także fascynacja kinematografią i grami wideo (a także po części komiksami). Kilkanaście lat później miałem przyjemność odbyć praktyki dla portalu naEKRANIE.pl, na łamach którego popełniłem kilka recenzji najnowszych premier oraz bogatych artykułów, jak np. ten o genezie i rozwoju charakteryzacji w przemyśle filmowym, który znalazł się w specjalnym, weekendowym wydaniu portalu:

KLIKNIĘCIE SKUTKUJE DUŻĄ DAWKĄ WIEDZY!

„I've seen things you people wouldn't believe”

Co do gier, to już na przełomie 2011/12 zaczynałem jako newsman w tej dziedzinie, a następnie recenzent – niestety, żadna ze stron, dla których pisałem, do dziś nie przetrwała. Więcej szczęścia w tej kwestii za to miał portal, którego nazwa "łudząco" przypomina pewien zespół muzyczny, z którym do niedawna współpracowałem. Jednym z pierwszych tekstów dla nich był ten o wpływie HP Lovecrafta, słynnego pisarza grozy, na gry wideo:

NIC BÓJ SIĘ KLIKNĄĆ, TEKST NIE JEST STRASZNY >:-D

Oczywiście o grach i filmach piszę także na swoim blogu, a nawet… opowiadam. Prowadzę małego vloga (głównie pod postacią recenzji) oraz kilkunastominutowe podcasty (dostępne na YT, FB i Soundcloudzie). Oto jedna z recenzji filmów:

We need to go deeper

Jednak nie samymi filmami/grami człowiek żyje… Na co dzień interesuję się także polityką, historią, religiami czy szeroko pojętą kulturą. Odzwierciedleniem tego były nie tylko studia politologiczne na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, ale także sporo wpisów na blogu i postów w mediach społecznościowych (jak i wyżej wspomniany podcast). Jak dotąd najpopularniejszym wpisem na blogu dot. polityki jest ten stanowiący polemikę z P. Zychowiczem odnośnie rzekomej lewicowości pewnego słynnego austriackiego akwarelisty:

NO, DO RZECZY, MOŻESZ ŚMIAŁO CZYTAĆ!

Na Twitterze, jakby co, również jestem aktywny – zeskanuj kod, by mnie zaobserwować. ;)

Ale to nie koniec – potrafię także odnieść się do takich spraw jak literatura, teorie spiskowe, a nawet memy internetowe! Dla przykładu, półtora roku temu miałem okazję skomentować pewną akcję internautów, przy okazji przyglądając się bliżej (i bez uprzedzeń) satyrycznej działalności Łukasza Stanisławowskiego, znanego szerzej jako Klejnot Nilu:

[ZOBACZ MEMY]

Co dalej?

Jako że już obroniłem tytuł magistra dziennikarstwa, planuję rozpocząć studia III stopnia z zakresu nauk o mediach, a także wydać powieść i inne książki oraz nakręcić różne filmy, w tym fabularne (jeden już jest nawet gotowy! Poniżej możecie obejrzeć cały projekt).

To tylko jednak wierzchołek góry lodowej. ;) Mam na przyszłość – i tą bliższą, i tą dalszą – sporo planów dziennikarsko-artystycznych. Mam nadzieję, że chociaż część z nich będzie możliwa do wykonania dzięki Wam, drodzy Patroni. :)

fot. Julia Gawęda

Zdjęcie profilowe, widget i tło profilu zostały wykonane przez Rolanda Dominika – serdecznie polecam tego rysownika!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Sebastian Czubernat
Sebastian Czubernat
Próg: 3 zł