Avatar użytkownika

Daniel Mróz

5
patronów
110 
miesięcznie
9 890 
łącznie
5
patronów
110 zł 9 890 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie

Wielkie dzięki za wsparcie! Jesteś bohaterem na moim profilu – Twoje 10 zł jest dla mnie prawdziwym komplementem!


W podziękowaniu za wsparcie otrzymasz:
zestaw nasion z najpiękniejszych sosen z Puszczy Noteckiej do wysiania własnego mini lasu (wysyłka pod koniec pierwszego kwartału 2021 - po zbiorze tegorocznych szyszek)
– dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku tylko dla Patronów
Dostęp do materiałów w Strefie Patrona na stronie Blizejlasu.pl, a w niej m.in.:
„Blizejlasu.pl w szkole” (start w marcu 2021 roku) – opowiadania audio, pomagające nauczyć się w ciekawy sposób szkolnej podstawy programowej (oraz trochę ją rozszerzyć)
„Bądź Blizejlasu!” (start w styczniu 2021 roku) – dostęp do scenariuszy spacerów i gier edukacyjnych w terenie dla Ciebie i Twoich dzieci
– dostęp do specjalnej relaksującej playlisty na Spotify dla rodziców, łączącej muzykę i opowiadania przyrodnicze dla trochę starszych słuchaczy (start w grudniu 2020 roku)

20 zł miesięcznie

Wielkie dzięki! Twoje 20 zł jest dla mnie prawdziwym wsparciem!


Otrzymujesz oczywiście wszystkie bonusy z poprzedniego progu oraz:
płytę CD z opowiadaniami Blizejlasu.pl z osobistą dedykacją dla wybranej przez Ciebie osoby
Przedpremierowy dostęp do materiałów audio w Patronite Audio oraz w Strefie Patrona na stronie Blizejlasu.pl:
dostęp z 2 tygodniowym wyprzedzeniem do wszystkich materiałów audio
"Zielono w głowie" - rozmowy z ciekawymi gośćmi na temat przyrody, ekologii i wszystkiego dookoła lasu

50 zł miesięcznie

WoW! Wielkie dzięki to zdecydowanie za mało! Blizejlasu.pl kocha Cię!


Otrzymujesz oczywiście wszystkie bonusy z poprzednich progów oraz:
– jeśli będziesz w okolicy, zapraszam na spacer edukacyjny w Puszczy Noteckiej (termin umówimy indywidualnie)
chustę z motywem leśnym (zdjęcia chusty możesz zobaczyć w opisie profilu)

100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
50 dostępnych miejsc

Wielkie dzięki! Jesteś FeFaFa! Czyli fajna/y, fantastyczna/y i fenomenalna/y,!


Otrzymujesz oczywiście wszystkie bonusy z poprzednich progów oraz:
specjalną koszulkę Patrona Blizejlasu.pl (zdjęcia koszulki możesz zobaczyć w opisie profilu)
limitowaną, numerowaną płytę winylową z najlepszymi opowiadaniami Blizejlasu.pl
– zapraszam Cię na weekendowy wyjazd pod namiot do Puszczy Noteckiej, połączony z opowiadaniami, ogniskiem i grą terenową dla dzieciaków

300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
5 dostępnych miejsc

Jesteś niesamowita/y! Twoje zdjęcie profilowe będzie wisieć w siedzibie Blizejlasu.pl, oprawione w ekologiczną ramkę woskowaną pszczelim woskiem, a pod nim co tydzień będą pojawiać się świeże, polne kwiaty (zimą gałązki sosnowe ;))!


Otrzymujesz oczywiście wszystkie bonusy z poprzednich progów oraz:
– zapraszam Cię na weekendowe spotkanie z ptakami drapieżnymi w lesie prowadzone przez zawodowego sokolnika – będziesz miał możliwość poznania i bliskiego kontaktu z ptakami drapieżnymi, które nie mogą powrócić z różnych powodów do natury

500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
3 dostępne miejsca

Bardzo dziękuję! Zostajesz Mecenasem Blizejlasu.pl!


Otrzymujesz oczywiście wszystkie bonusy z poprzednich progów oraz:
nagranie wspólnego odcinka podcastu, online lub na żywo, na wybrany przez Ciebie temat (min. 3 miesiące wsparcia)
– koszulkę mecenasa Blizejlasu.pl oraz wpis mecenaski w materiałach drukowanych oraz wideo (zdjęcia koszulki możesz zobaczyć w opisie profilu)

1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
2 dostępne miejsca

Bardzo dziękuję! Chapeau bas! Chylę kapelusza!


Otrzymujesz oczywiście wszystkie bonusy z poprzednich progów oraz:
przeprowadzenie zajęć terenowych dla grupy do 30 osób w wybranym przez Ciebie miejscu w Polsce (min. 3 miesiące wsparcia)

3000 zł miesięcznie
Wybierz 3000 zł
1 dostępne miejsce

Bardzo dziękuję! Brak mi słów wdzięczności, więc chwilę ze wzruszenia pomilczę!


Otrzymujesz oczywiście wszystkie bonusy z poprzednich progów oraz:
indywidualny odcinek Blizejlasu.pl dla Twoje firmy/organizacji raz na kwartał na wybrany przez Ciebie temat (min. 3 miesiące wsparcia)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Daniel Mróz w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Blizejlasu.pl - to podcast przyrodniczy z elementami słuchowiska dla dzieci i rodziców. Każdy odcinek to zabawna i wciągająca opowieść, pełna naukowych faktów opowiedzianych prostym językiem oraz eksperyment do wykonania w domu lub lesie.

Dlaczego dzieci potrzebują podcastu
o przyrodzie?

Pewnego dnia mój syn uczył się na sprawdzian z biologii. Po godzinie potrafił doskonale powiedzieć jak zbudowany jest gołąb. Gdy zapytałem go, po co gołębiom są pióra puchowe i dlaczego mają one taki dziwny kształt, nie umiał mi na to odpowiedzieć. Chociaż ze sprawdzianu dostał piątkę, to nie rozumiał, po co natura stworzyła ptakom pióra. Stawiam diamenty przeciwko orzechom, że za parę miesięcy, nie będzie pamiętał nawet połowy tego, czego tak bardzo dobrze się nauczył.

 

Jako edukator i storyteller, wiedziałem, że zabrakło OPOWIEŚCI, która dla mózgu jest jak klej, który pozwala połączyć wszystkie fakty i skleić je z nami na całe życie.

 

Według socjologów, naukowców i codziennych obserwacji milionów rodziców, dzieci zaczynają unikać kontaktu z przyrodą. Naukowcy nazwali to zjawisko "deficytem braku natury". Dzieci unikają przyrody, ponieważ jej nie znają i nie rozumieją, przez co się jej boją. 

 

Na szczęście są opowieści. Możemy wykorzystać naturalną ciekawość naszych dzieci, które ciągle pytają "dlaczego?" i opowiedzieć im o fenomenalnym świecie przyrody, który je otacza. Dzięki opowieściom, dzieci poznają świat przyrody i przestają go unikać, a nawet zachęcają do jego poznawania swoich rodziców i rówieśników.

 

Nie umiesz opowiadać? Nie znasz się na przyrodzie? Nie martw się, nie musisz się znać na wszystkim.

 

 

Czym jest Blizejlasu.pl?

Blizejlasu.pl to podcast z elementami słuchowiska dla dzieci i rodziców.

Będąc rodzicem, przyrodnikiem i byłym leśnikiem, stworzyłem podcast dla dzieci (w wieku od 5 do 14 lat) i rodziców (w każdym wieku) opowiadający o polskiej przyrodzie. Celem podcastu jest pokazanie naszej przyrody taką, jaką jest naprawdę: fascynującej, pełnej niewidocznych na pierwszy rzut oka połączeń i zależności, czasem surowej i rządzącej się swoimi prawami.

 

Blizejlasu.pl to opowieść pełna naukowych faktów, opowiedzianych w prosty i zarazem ciekawy sposób. Zweryfikowana wiedza w połączeniu z odgłosami natury, muzyką, legendami, lokalnymi tradycjami i przykładami z codziennego życia pozwala, będącym w domowym zaciszu słuchaczom, zanurzyć się w naturze.

W ciągu 20 lat mojej pracy przyrodnika, edukatora, leśnika i przedsiębiorcy, miałem okazję poznać przyrodę z wielu stron, zarówno tej użytkowej, jak i zupełnie przeciwnej. Dzięki temu doświadczeniu, szanuję zdanie każdej ze stron i rozumiem, jak ważna jest rola ludzi w ochronie oraz dbaniu o powierzoną im przyrodę.

 

"Faktem jest, że żaden gatunek kiedykolwiek, nie miał tak masowej kontroli nad wszystkim na Ziemi, nad życiem i śmiercią, jaką my mamy teraz. To stawia nas, czy nam się to podoba czy nie, przed ogromną odpowiedzialnością. W naszych rękach leży teraz nie tylko nasza własna przyszłość, ale także przyszłość wszystkich innych istot, z którymi dzielimy tę planetę."
David Attenborough "Życie na Ziemi".

 

Czy dzieci słuchają podcastów?

Tak :)

Pamiętacie bajki, których słuchaliśmy, będąc dziećmi? Słuchane najczęściej na kaseciaku lub "wieży rodziców" kasety magnetofonowe, przewijane do początku zatyczką od pisaka. To były nasze pierwsze podcasty i audiobooki :). Pamiętam jak bardzo bałem się gdy Ferdynand Wspaniały jechał windą, która nie mogła się zatrzymać i leciał wyżej i wyżej....

 

Słowo mówione, jego ton, barwa, ekspresja tworzy w naszych głowach niesamowite obrazy, rodzi emocje, pobudza kreatywność. Z pewnością zauważyliście różnicę między przeczytaniem książki a obejrzeniem jej ekranizacji. Podcasty aktywują jeszcze więcej obszarów mózgu niż czytanie.

 

Spotkanie z drapieżnikami - Ewa z Puchaczem, który nie mógł wrócić do naturalnego środowiska

 

Opowieści od prawieków, są dla nas naturalnym sposobem poznawania świata. Słuchanie ich mamy w naszych genach.

 

A co z Rodzicami?

Czy wiecie, że ludzie dzielą się na tych którzy wiedzą wszystko o wychowywaniu dzieci i na rodziców :)? Właśnie dlatego uważam, że rodzicom przydaje się każde możliwe wsparcie, podczas wychowywania dzieci. 

 

W audycjach dla rodziców poruszam tematy związane z wykorzystaniem przyrody w parentingu, pomagając im, np. zorganizować ciekawie czas w lesie lub parku podczas codziennych spacerów. 

 

Audycje dla rodziców, to również publicystyka, przedstawiająca bardziej skomplikowane a jednocześnie również fascynujące tematy, choćby takie jak: slow life czy wpływ przyrody na prace nad sztuczną inteligencją, a także wywiady z fotografikami przyrody, myśliwymi, ekologami i leśnikami … oraz wiele innych tematów, krążących wokół świadomego przebywania i korzystania z przyrody i jej ochrony.

 

JAK MOŻESZ POMÓC BLIZEJLASU.PL?

Od uruchomienia podcastu minął w listopadzie 2020 dokładnie rok. W ciągu tego roku Blizejlasu.pl zdobyło ponad 23 tysiące słuchaczy. Powstało ponad 20 odcinków audio, które zostały odtworzone ponad 151 tysięcy razy. Podcast jest dostępny na wszystkich dobrych platformach podcastowych (Spotify, Apple, Google, Empik'Go oraz kilku innych), powstała profesjonalna strona www oraz kanał wideo na YouTubie.

W rankingach Spotify i Empik'Go - podcast Blizejlasu.pl jest najlepszym i najchętniej słuchanym podcastem przyrodniczym dla dzieci w Polsce w 2020 roku. Wśród wszystkich podcastów w Polsce zajmuje 69 miejsce i wciąż pnie się coraz wyżej.

 

To co wydarzyło się w ciągu ostatniego roku, wydarzyło się dzięki Wam! Dzięki! Jesteście WSPANIALI! Szczególnie dziękuję najmłodszym Słuchaczom, za cierpliwość w oczekiwaniu na następny odcinek i zadawanie bardzo ciekawych pytań oraz wysyłanie do mnie ponagleń "kiedy będzie nowy odcinek?" :)

 

I tak, projekt prowadzony z potrzeby serca, stał się zobowiązaniem wobec tysięcy dzieciaków. Dlatego chciałbym poprosić Was o wsparcie.

 

Chciałbym, aby dzieci, które słuchają Blizejlasu.pl, gdy dorosną podejmowały samodzielne decyzje, pełne szacunku dla otaczającej je przyrody, aby był to dla nich naturalny odruch - jak oddychanie.

 

Co wydarzy się dzięki Waszemu wsparciu?

Czas rozłożyć skrzydła. Dzięki Waszemu wsparciu Blizejlasu.pl uruchomi następujące serie:

  • "Spotkania z piórem i pazurem" opowiadania dla dzieci - 2 odcinki w miesiącu
  • "Blizejlasu.pl w szkole" - opowiadania audio, pomagające nauczyć się w ciekawy sposób, szkolnej podstawy programowej (oraz trochę ją rozszerzyć)
  • "Bądź bliżej lasu!" - scenariusze zajęć edukacyjnych w terenie dla Ciebie i Twoich dzieci
  • "Zielono w głowie" - rozmowy z ciekawymi gośćmi na temat przyrody, ekologii i wszystkiego dookoła
  • Leśna akademia - spotkania w terenie z Blizejlasu.pl 

 

Nagrody dla Patronów (wszystkie nagrody są wymienione w kolumnie po prawej stronie przy poszczególnych progach wsparcia)

Chusta z motywem leśnym (próg 50 zł)

Chusta

 

Koszulka Patrona (próg 100 zł)

Wzór 1 - Orzeł
Wzór 2 - Lisica
Wzór 3 - Puszczyk
Wzór 4 - Jeleń

 

Koszulka Mecenasa (próg 500 zł) - grafika zaprojektowana specjalnie dla Blizejlasu.pl przez Wirginie Lupus

Wzór 1 - Wilk

 

Wzór 2 - Puchacz

 

Wzór 3 - Lis

 

 

Wzór 4 - Salamandra

 

Wzór 5 - Żmija

 

 

Kim jestem czyli "jak to się zaczęło" - wszystko przez te opowiadania...

Moja przyrodnicza pasja zaczęła się gdy miałem kilka lat. Było niedzielne popołudnie 1986 roku. Szczyt techniki, dwukasetowa wieża marki Sony, czekała przyjaźnie, świecąc potencjometrami. Tata wyjął z opakowania kasetę z taśmą, na której odręcznym, pochyłym, energicznym charakterem pisma napisał: „Moich sześć stepowych tchórzy" W. Puchalski.

Tak właśnie zapamiętałem moje pierwsze opowiadanie audio. Będąc 6 letnim brzdącem, słuchając melodyjnego głosu pana Puchalskiego, czując ciepło taty siedzącego obok, marzyłem i przenosiłem się w nieznane mi jeszcze przyrodnicze krainy – byłem małym odkrywcą.

Moją pierwszą przyrodniczą książką była Encyklopedia Zwierząt - którą czytałem tak często, że właściwie nauczyłem się jej na pamięć.

 

Daniel Mróz w lesie :)

 

Pasjonując się przyrodą, skończyłem technikum leśne i studia leśne. Będąc przez kilka lat zawodowym leśnikiem, miałem również okazję poznać ekonomiczną i użytkową rolę lasów w Polsce. Po zakończeniu pracy w Lasach Państwowych, zostałem przyrodnikiem i edukatorem oraz przedsiębiorcą. 

Do zobaczenia w lesie! 

 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Daniel Mróz w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Daniel Mróz już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Katarzyna Kajzar
Katarzyna Kajzar
20 zł
Tymoteusz Cudny
Tymoteusz Cudny
50 zł
Łukasz Wiśniewski
Łukasz Wiśniewski
10 zł
Jacek Wojciechowski
Jacek Wojciechowski
20 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.