Ka – Transpłciowa Dziewczyna

W Patronite od 03.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2273

Liczba Patronów: 1841

Zostań Patronem
Kup na prezent
4 patronów
60 miesięcznie
1 490 łącznie
Jestem Ka i piszę bloga transpłciowej dziewczyny, działam w Tolerado, prowadzę spotkania. Opisuję własne doświadczenia jako osoby transpłciowej. Poruszam różne kwestie dotyczące transpłciowości, terapii hormonalnej, kwestii prawnych i medycznych, a także codziennego życia.

O Autorze

Jestem Ka, jak to być transpłciową dziewczyną znam z autopsji. Oprócz prowadzenia bloga prowadzę z Magdą profile na Facebooku, Instagramie, do tego udzielam się na Twitterze. Jest też kanał na YouTube. Jak zwykle, robię (za) dużo, a chcę jeszcze lepsze rzeczy robić!

Ponadto mam pełnoetatową pracę. Jednak pewnie niedługo będzie to część etatu, a muszę opłacać cotygodniową psychoterapię. Comiesięczne spotkania grupy towarzyskiej prowadzi Magda, to ostatnie to projekt współfinansowany z grantów miejskich.

Wsparcie i odzew innych osób działa motywująco i przeciwdziała wypaleniu. Zarabiam dość dobrze, aby się utrzymać, jednak nie mam satysfakcji z tej pracy, a pracodawca marudzi o moich „L4”. Niestety sporo wydaję na psychoterapię i leki na zaburzenia lękowo-depresyjne. Nie ukrywam, że tutaj liczę na Wasze wsparcie, także to finansowe! 


Zakładam Patronite, aby otrzymywać stałe wsparcie. Odpowiadam za techniczną stronę podcastu (postprodukcja, publikacja, blog, grafiki itp.), także współtworzę scenariusze i oczywiście nagrywam z Magdą. Transkrypcja to czasochłonne zajęcie, nie gwarantuję tego, znajduję osoby chętne do pomocy, jednak chcę choćby symbolicznie za to płacić


 

Podcast, reaktywacja niedługo!

Podcast Między uszami – logo
Podcast Między uszami – logo

Podcasty, bardzo popularne w anglojęzycznej części internetu, podbijają serca osób konsumujących treści w języku polskim. Możliwość odsłuchania czegoś jest bardzo wygodna w podróży, a większość osób czytających mojego bloga używa do tego smartfonów. Myślałam nad odczytywaniem moich wpisów, jednak z moim głosem byłaby to nudna kołysanka. Wpadłam na inny pomysł!

Dyskusje o transpłciowości

Plan zakłada, że wraz z Magdą (Sindi), też transpłciową dziewczyną, z którą współprowadzę spotkania, będę dyskutowała na wybrane zagadnienia. Odcinki podcastu będą się pokazywać średnio raz w miesiącu (cel 666 zł). Jeden odcinek będzie trwał około 45 minut. Taka opcja przeważyła w sondzie przeprowadzonej na moim Instagramie. Część osób jednak woli formę pisaną, więc na blogu pojawiać się będzie też transkrypcja rozmowy, choć pewnie z opóźnieniem.

Gdzie można słuchać?

Każdy odcinek jest dostępny na blogu. Jednak podcasty to otwarta technologia, dzięki Anchor.fm zostanie rozpowszechniona do wielu miejsc, w tym Spotify, Google Podcasts, TuneIn i inne! Natomiast na kanale YouTube jest playlista ze wszystkimi odcinkami.

Przejdźmy do realizacji...

Prowadzenie bloga, a tym bardziej podcastu, wymaga ponoszenia pewnych kosztów. Co roku opłacam domenę, zakupiłam mikrofon, zaczęłam prowadzić podcast, po 3. odcinku kupiłam ze wsparcia mikrofon dla Magdy

Niestety, mój mikrofon się zepsuł, a wkrótce potem potrzebowałam przerwy, aby naprawić siebie. Jednak udało się to troszkę naprawić, kupiłam nowy mikrofon dzięki Waszemu wsparciu. Pozostało porządnie wyciszyć sprzęt i zwiększyć ilość miejsca na dysku. Układamy plan odcinków, propozycje tematów wysyłajcie na kontakt[at]blogka.pl.

 


 

Zbiórka na utrzymanie bloga i podcastu

Nie każda osoba może wspierać cyklicznie, dlatego możesz mnie wesprzeć jednorazową darowizną! 


 

Blog Ka – jak to się zaczęło?

Blog otworzyłam w 2017 roku, po ataku na mnie, motywowanym transfobią, potrzebowałam miejsca w sieci, gdzie mogłam anonimowo wylać swoje myśli dotyczące tranzycji społecznej, medycznej i prawnej. Opisywałam przebieg tranzycji, co okazało się pomocne dla innych osób transpłciowych. Na blogu zaczęłam publikować poradniki, teksty o transpłciowości w szerszym ujęciu. Poznałam relacje wielu osób transpłciowych, ich historie bywają zaskakujące, jednak nie mogę ich zazwyczaj publikować. Jednak czasem  mogę i udzielam swoich zasięgów innym osobom transpłciowym.

Od kwietnia 2018 roku wraz z Magdą prowadzimy spotkania grupy towarzyskiej (samopomocowej) dla osób z Trójmiasta i okolic. Przychodzą osoby z Gdańska, Gdyni, Sopotu, ale też dalszych zakątków Pomorza, uczestniczy nawet kilkanaście osób. W czasie pandemii odbywają się zdalnie na serwerze Discord. Natomiast gdy tylko jest taka możliwość, to widujemy się w siedzibie Tolerado we Wrzeszczu. 

Regularnie też odpowiadamy na prywatne wiadomości mailowe, przez Messenger, czy Instagram. Piszą do nas osoby transpłciowe, kwestionujące swoją płeć, niebinarne. Często odpowiadamy na ich wątpliwości, kierujemy do specjalistów. W efekcie słyszymy też podziękowania, czasem po miesiącach, ale zawsze miło je słyszeć!

Do przeczytania, usłyszenia, zobaczenia! -Ka


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 15 zł
Magdalena Kachniewska
Magdalena Kachniewska
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Agnieszka  Zegarlinska
Agnieszka Zegarlinska
Próg: 5 zł