Avatar użytkownika

Ka – Transpłciowa Dziewczyna

6
patronów
105 
miesięcznie
2 860 
łącznie
6
patronów
105 zł 2 860 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie, każdy grosz się liczy!

W rewanżu, za dołączenie do osób wspierających, osobiście wyślę Ci wiadomość z podziękowaniem!
10 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie, każdy grosz się liczy!

W rewanżu, za dołączenie do osób wspierających, osobiście wyślę Ci wiadomość z podziękowaniem!
25 zł miesięcznie
Wybierz 25 zł
24 dostępne miejsca
Dziękuję za istotną pomoc!
Nagrody jak w poprzednich progach (wiadomość z podziękowaniem i możliwość zasugerowania tematu, wymienienie z imienia i nazwiska/pseudonimu).
35 zł miesięcznie
Wybierz 35 zł
14 dostępnych miejsc
Dziękuję za duże wsparcie!
Jako podziękowanie Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim) pojawią się w każdym odcinku, na stałe!

Dostaniesz też nagrody z niższych progów (wiadomość z podziękowaniem, możliwość zaproponowania tematu, ...).
75 zł miesięcznie
Wybierz 75 zł
10 dostępnych miejsc
Bardzo przyczyniasz się do wsparcia podcastów i działalności społecznej!
W nagrodę za dołączenie możesz dostać upominek (kartka/torba/etc.) z logo Ka, ręcznym rysunkiem lub nadrukiem z jednym ze wzorów, jakie przygotowałam.

Dostaniesz też nagrody z niższych progów!
125 zł miesięcznie
Wybierz 125 zł
5 dostępnych miejsc
Ogromnie dziękuję za tak wielkie wsparcie!
W ramach wdzięczności za dołączenie do osób wspierających narysuję pisakami na białej koszulce jeden ze wzorów, jakie opracowałam, wybór należy do Ciebie. Możesz też wybrać upominek z niższego progu zamiast rysunku na koszulce.

Otrzymasz też osobiste podziękowania, możesz zaproponować temat i wymienię Cię w każdym podsumowaniu.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Ka – Transpłciowa Dziewczyna w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jestem Ka i piszę bloga transpłciowej dziewczyny, działam w Tolerado, prowadzę spotkania. Opisuję własne doświadczenia jako osoby transpłciowej. Poruszam różne kwestie dotyczące transpłciowości, terapii hormonalnej, kwestii prawnych i medycznych, a także codziennego życia.

Jestem Ka, jak to być transpłciową dziewczyną znam z autopsji i chcę dzielić się wiedzą. Dlatego powstał podcast Między Uszami. Oprócz prowadzenia Bloga Ka prowadzę z Magdą profile na Facebooku, Instagramie i TwitterzeJest też kanał na YouTube. Jak zwykle, robię (za) dużo, a chcę jeszcze lepsze rzeczy robić!

Ponadto mam pełnoetatową pracę. Jednak pewnie niedługo będzie to część etatu, a muszę opłacać cotygodniową psychoterapię. Comiesięczne spotkania grupy towarzyskiej prowadzi Magda.


Mam Patronite, aby otrzymywać stałe wsparcie. Odpowiadam za techniczną stronę podcastu Między Uszami (postprodukcja, publikacja, blog, grafiki itp.), także współtworzę scenariusze i oczywiście nagrywam z Magdą. 


 

Wsparcie i odzew innych osób działa motywująco i przeciwdziała wypaleniu. Zarabiam dość dobrze, aby się utrzymać, jednak nie mam satysfakcji z tej pracy, a pracodawca marudzi o „L4”. Niestety sporo wydaję na psychoterapię i leki na zaburzenia lękowo-depresyjne. Nie ukrywam, że tutaj liczę na Wasze wsparcie, także to finansowe! 

Podcast, reaktywacja!

Podcast Między uszami – Ka, logo, Magda w okręgach na fioletowym tle

Podcast Między uszami

Podcasty, bardzo popularne w anglojęzycznej części internetu, podbijają serca osób konsumujących treści w języku polskim. Możliwość odsłuchania czegoś jest bardzo wygodna w podróży, a większość osób czytających mojego bloga używa do tego smartfonów. Myślałam nad odczytywaniem moich wpisów, jednak z moim głosem byłaby to nudna kołysanka. Wpadłam na inny pomysł!

Dyskusje o transpłciowości

Plan zakłada, że wraz z Magdą (Sindi), też transpłciową dziewczyną, z którą współprowadzę spotkania, będę dyskutowała na wybrane zagadnienia. Odcinki podcastu będą się pokazywać średnio raz w miesiącu. Jeden odcinek będzie trwał około 45 minut. Taka opcja przeważyła w sondzie przeprowadzonej na moim Instagramie. Dla osób wolących tekst: automatyczna transkrypcja rozmowy z YouTube, który generuje napisy!

Gdzie można słuchać Między Uszami?

Każdy odcinek jest dostępny na blogu. Jednak podcasty to otwarta technologia, dzięki Anchor.fm zostanie rozpowszechniona do wielu miejsc, w tym Spotify, Google Podcasts, TuneIn, 🍏 i inne! Natomiast na kanale YouTube jest playlista ze wszystkimi odcinkami.

Przejdźmy do realizacji...

Prowadzenie bloga, a tym bardziej podcastu, wymaga ponoszenia pewnych kosztów. Co roku opłacam domenę, zakupiłam mikrofon, zaczęłam prowadzić podcast, po 3. odcinku kupiłam ze wsparcia mikrofon dla Magdy. Niestety, mój mikrofon się zepsuł, a wkrótce potem potrzebowałam przerwy, aby naprawić siebie. Jednak udało się to troszkę naprawić, kupiłam nowy mikrofon dzięki Waszemu wsparciu. Układamy plan odcinków, propozycje tematów wysyłajcie na kontakt[at]blogka.pl, pierwsze odcinki już są, zapraszamy do słuchania Między Uszami!

Pozostało zmodernizować komputer i zwiększyć ilość miejsca na dysku. Umożliwi to sprawniejszą i łatwiejszą produkcję podcastu, szczególnie wersji z animacją na YouTube.

 


 

Zbiórka na utrzymanie bloga i podcastu

Nie każda osoba może wspierać cyklicznie, dlatego możesz mnie wesprzeć jednorazową darowizną! 


 

Blog Ka – jak to się zaczęło?

Blog otworzyłam w 2017 roku, po ataku na mnie, motywowanym transfobią, potrzebowałam miejsca w sieci, gdzie mogłam anonimowo wylać swoje myśli dotyczące tranzycji społecznej, medycznej i prawnej. Opisywałam przebieg tranzycji, co okazało się pomocne dla innych osób transpłciowych. Na blogu zaczęłam publikować poradniki, teksty o transpłciowości w szerszym ujęciu. Poznałam relacje wielu osób transpłciowych, ich historie bywają zaskakujące, jednak nie mogę ich zazwyczaj publikować. Jednak czasem  mogę i udzielam swoich zasięgów innym osobom transpłciowym.

Od kwietnia 2018 roku wraz z Magdą prowadzimy spotkania grupy towarzyskiej (samopomocowej) dla osób z Trójmiasta i okolic. Przychodzą osoby z Gdańska, Gdyni, Sopotu, ale też dalszych zakątków Pomorza, uczestniczy nawet kilkanaście osób. W czasie pandemii odbywały się zdalnie na serwerze Discord. Natomiast obecnie widujemy się w siedzibie Tolerado we Wrzeszczu. 

Regularnie też odpowiadamy na prywatne wiadomości mailowe, przez Messenger, czy Instagram. Piszą do nas osoby transpłciowe, kwestionujące swoją płeć, niebinarne. Często odpowiadamy na ich wątpliwości, kierujemy do specjalistów. W efekcie słyszymy też podziękowania, czasem po miesiącach, ale zawsze miło je słyszeć!

Do przeczytania, usłyszenia, zobaczenia! -Ka

Cele Autora

Utrzymanie bloga i podcastu
 • 333 zł miesięcznie
 • 228 zł brakuje
31%
Startuje podcast!


Środki przeznaczę na własne zdrowie psychiczne (koszt 600 zł miesięcznie za terapię indywidualną). Zaznaczam, na blogu nadal nie będzie reklam.

Taka niewielka kwota pozwoli na pracę nad (bardzo) nieregularnymi odcinkami podcastu. Może (chyba raczej) kosztem etatowej pracy, da się być produktywną cały dzień?Jeżeli nie odpowiada Ci wsparcie cykliczne, nadal można mnie wspierać jednorazowymi darowiznami!


Dbacie o zdrowie psychiczne!
 • 666 zł miesięcznie
 • 561 zł brakuje
15%
Startuje podcast!

Środki przeznaczę na własne zdrowie psychiczne (koszt ~600 zł miesięcznie za terapię indywidualną), na blogu nadal nie będzie reklam.

Wasze wsparcie zapewnia siły psychiczne na pracę nad kolejnymi odcinkami podcastu! Pewnie też zredukuję etat.Wypływamy na szerokie wody!
 • 2 137 zł miesięcznie
 • 2 032 zł brakuje
4%
Taki poziom wsparcia pozwala nie liczyć każdej złotówki przy pracy na część etatu.

Mogę wynagradzać osoby, które mi pomagają w tworzeniu treści - korekta wpisów, pomoc przy grafikach, spisywanie transkrypcji podcastów, tworzenie filmów z wizualizacją rozmowy podcastu na YouTube.
Do tego może opłacenie reklam, przedłużenie domeny, dodruk wizytówek, druk wlepek i innych fajnych gadżetów.

W moich treściach nigdy nie było i nie będzie reklam i treści sponsorowanych, dbam o ich jakość, dzięki Waszemu wsparciu jest wszystko możliwe!


Szeroko zakrojona działalność społeczna
 • 3 333 zł miesięcznie
 • 3 228 zł brakuje
3%
Z tak dużym wsparciem mogę pracować na pół etatu. Opłacić terapię, więcej czasu mogę poświęcać na działalność społeczną.

Wcześniejsze cele zostaną spełnione, a treści będzie się mogło pojawiać jeszcze więcej niż w poprzednich celach.
Pełnoetatowa działalność społeczna
 • 6 666 zł miesięcznie
 • 6 561 zł brakuje
1%
Posiadając tak ogromne wsparcie, nie potrzebuję innego źródła utrzymania. Cały swój czas będę mogła poświęcić na wsparcie osób transpłciowych i edukowanie o transpłciowości. Niech cały kraj się dowie, że potwór gender nie jest straszny!

Skąd taka duża kwota? Niestety koszta życia w Polsce są wysokie, szczególnie chcąc żyć samodzielnie w mieście, czasem potrzeba się oderwać od rzeczywistości, zainwestować we własne zdrowie fizyczne i psychiczne. Niestety, na publiczną ochronę zdrowia coraz ciężej jest liczyć, są przeciążeni.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Ka – Transpłciowa Dziewczyna już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marta Tymińska
Marta Tymińska
10 zł
Magdalena Kachniewska
Magdalena Kachniewska
15 zł
Anonimowy patron
25 zł
Justyna Grabowska
Justyna Grabowska
35 zł
Agnieszka Zegarlinska
Agnieszka Zegarlinska
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.