Ka - Transpłciowa Dziewczyna

W Patronite od 03.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1647

Liczba Patronów: 1530

Zostań Patronem
4 patronów
70 miesięcznie
830 łącznie
Jestem Ka i piszę bloga transpłciowej dziewczyny, działam w Tolerado, prowadzę spotkania. Opisuję własne doświadczenia jako osoby transpłciowej. Poruszam różne kwestie dotyczące transpłciowości, terapii hormonalnej, kwestii prawnych i medycznych, a także codziennego życia.

O Autorze

Jestem Ka, jak to być transpłciową dziewczyną znam z autopsji. Oprócz prowadzenia bloga prowadzę profile na Facebooku, Instagramie, powiadomienia o wpisach zamieszczam na Twitterze. Jest też kanał na YouTube. Ponadto mam pełnoetatową pracę i fajnie mieć jakieś życie prywatne. Jak zwykle, robię dużo, a chcę jeszcze lepsze rzeczy robić!

Wsparcie innych osób działa motywująco i przeciwdziała wypaleniu. Zarabiam dość dobrze, aby się utrzymać, mogę przeznaczyć swoje oszczędności na działalność społeczną. Nie ukrywam, że tutaj liczę na Wasze wsparcie, także to finansowe! 

Co zaczynamy robić? Podcast!

Podcasty, bardzo popularne w anglojęzycznej części internetu, podbijają serca osób konsumujących treści w języku polskim. Możliwość odsłuchania czegoś jest bardzo wygodna w podróży, a większość osób czytających mojego bloga używa do tego smartfonów. Myślałam nad odczytywaniem moich wpisów, jednak z moim głosem będzie to niezła kołysanka. Wpadłam na inny pomysł!

Dyskusje o transpłciowości

Plan zakłada, że wraz z Sindi, transpłciową dziewczyną, z którą współprowadzę spotkania, będę dyskutowała na wybrane zagadnienia. Odcinki podcastu będą się pokazywać średnio raz w miesiącu. Jeden odcinek będzie trwał około 45 minut. Taka opcja przeważyła w sondzie przeprowadzonej na moim Instagramie. Część osób jednak woli formę pisaną, więc na blogu pojawi się też transkrypcja rozmowy.

Gdzie można słuchać?

Każdy odcinek będzie dostępny na blogu. Jednak podcasty to otwarta technologia, dzięki Anchor.fm zostanie rozpowszechniona do wielu miejsc, w tym Spotify, Google Podcasts, Spreaker i inne! Natomiast na kanale YouTube jest playlista ze wszystkimi odcinkami.

Przejdźmy do realizacji

Prowadzenie bloga, a tym bardziej podcastu, wymaga ponoszenia pewnych kosztów. Co roku opłacam domenę, zakupiłam mikrofon, zaczęłam prowadzić podcast i chcę, by był lepszej jakości. Jednak, by osiągnąć ten cel, trzeba kupić lepszy mikrofon dla Sindi, wyciszyć sprzęt i zwiększyć ilość miejsca na dysku.

Nie każda osoba może wspierać cyklicznie, dlatego możesz mnie wesprzeć jednorazową darowizną!

Zbiórka na utrzymanie bloga i podcastu

Zakładam Patronite, aby otrzymywać stałe wsparcie. Transkrypcja to czasochłonne zajęcie, znalazłam osobę chętną do pomocy, jednak należy choćby symbolicznie za to zapłacić. Resztą podzielę się z Sindi, której wsparcie finansowe jest szczególnie istotne. Możliwe, że czasem zaprosimy do dyskusji inne osoby, znam parę osób, które mogą dużo wnieść do rozmowy.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Agnieszka  Zegarlinska
Agnieszka Zegarlinska
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł
Emi-Grant
Emi-Grant
Próg: 35 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł