Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

W Patronite od 01.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3097

Liczba Patronów: 3625

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
20 miesięcznie
710 łącznie

Warsztaty teatralne i oświetlenie sceniczne

2 500 zł

28%

osiągnięto

1 790 zł

brakuje

Za zebrane środki chcemy raz na kwartał zorganizować spotkanie warsztatowe z zawodowym aktorem lub inną osobą związaną ze sztukami teatralnymi. W ten sposób zapewnimy stały rozwój naszym aktorom oraz nowy, lepszy poziom prezentowanych sztuk. Te środki pozwolą nam także pokryć wszelkie wydatki związane z planowaną na początek przyszłego roku nową sztuką (jak zwykle - autorską).

Ten próg pozwoli nam także pokryć koszty zakupu nowego oświetlenia. Na chwilę obecną mamy na oku dwa nowoczesne reflektory sceniczne oraz zakup zapasu żarówek do dotychczasowych lamp (4 lampy używane obecnie + 6 wymagających drobnych konserwacji). O ile bazujemy na własnej muzyce "na żywo", o tyle brakuje nam odpowiedniego oświetlenia. Część wymaganej kwoty na ten cel już uzbieraliśmy, część wciąż poszukujemy.

6 nowych książek Bochniaków!

5 000 zł

14%

osiągnięto

4 290 zł

brakuje


Jako Stowarzyszenie posiadamy gotowe do druku publikacje:
- popularno-naukowa seria "Bocheńska saga - domy i ludzie", która w przystępny sposób przedstawia autentyczne historie i losy dawnych mieszkańców Bochni na tle wydarzeń dziejowych. To także przybliżenie epizodów dziejących się przed lat w budynkach, które mijamy w Bochni na co dzień. Ta pięciotomowa saga wymaga już tylko i wyłącznie finansowania, by trafić do druku i na półki w naszych domach.
- pozycja "Bocheńska Wiosna Ludów 1848 r." przedstawiająca przebieg tego patriotycznego zrywu na ziemiach bocheńszczyzny. Temat dotychczas bardzo rzadko poruszany i nieco zapomniany, a w rzeczywistości po raz kolejny obrazujący duże znaczenie ziemi bocheńskiej w dziejach Małopolski i Galicji, jest dziedzictwo kulturowe i społeczne i wielkie poświęcenia dla Ojczyzny synów i córek tego regionu.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Joanna  Szczawińska
Joanna Szczawińska
Próg: 20 zł
Maciej Fischer
Maciej Fischer
Próg: 10 zł
Marcin Łach
Marcin Łach
Próg: 50 zł