Avatar użytkownika

Brodate Dźwięki

1
patron
30 
miesięcznie
12 858 
łącznie
1
patron
30 zł 12 858 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
BRODATY SKRZAT

Nie widać ich, nie słychać.
Kryją się gdzieś, poza polem widzenia.
Ale one tam są, działają i robią swoje.
Jeden mały skrzat góry nie przeniesie, ale już cała drużyna… może zdziałać wiele…
Bo w kupie siła!


Jesteś Brodatym Skrzatem: może nie masz wielkich możliwości, ale robisz, co w Twojej mocy. Nadrabiasz za to chęciami, zapałem i wiarą. Dokładasz cegiełkę do fundamentu harmonijkowej działalności. Dajesz nam motywację do działania i napędzasz muzyczną maszynerię!
Bo dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane… i Brodate Dźwięki :o

W ramach tego progu dostajesz:
🍄 Dostęp do elitarnej grupy Brodatych Patronów, która daje Ci wgląd w tajne informacje i specjalne materiały zza kulis.

🍄 Prawo do nazywania siebie Brodaczem, niezależnie od tego, czy faktycznie masz na twarzy zarost 😉 bo broda to stan umysłu.
15 zł miesięcznie
BRODATY KRASNOLUD

Gdy potrzebujesz rozbić skałę harmonijkowej niewiedzy…
Gdy potrzebujesz pomocy w ryzykownym przedsięwzięciu…
Gdy potrzebujesz po prostu kogoś z brodą…
Wtedy wkracza On! Patron! (cały na biało…)


Jesteś Brodatym Krasnoludem: solidnie zasilasz muzyczne przedsięwzięcie. Jesteś jednostką nadzwyczajną, dajesz nam surowce, które przekuwamy w pasję. Dzięki Tobie rozbijamy skały nieświadomości i niewiedzy! Mamy jeszcze przed sobą górę do zdobycia i algorytmowe bestie do pokonania, ale z Tobą w drużynie może nam się udać :)

W ramach tego progu dostajesz:
⛏ Zaszczytne miejsce na Ścianie Chwały: zostaniesz wymieniony na liście Patronów w każdym kolejnym filmiku, który pojawi się na kanale.

⛏ Dostęp do elitarnej grupy Brodatych Patronów, która daje Ci wgląd w tajne informacje i specjalne materiały zza kulis.

⛏ Prawo do nazywania siebie Brodaczem, niezależnie od tego, czy faktycznie masz na twarzy zarost 😉 bo broda to stan umysłu.
30 zł miesięcznie
KAPITAN BRODOWŁOSY

Uwaga… na horyzoncie!
To postrach dziesięciu kanałów :o
Nieustraszony Patron, jakiego świat nie widział.
I do tego ma harmonijkę!


Jesteś Kapitanem Brodowłosym: śmiałym członkiem brodatej załogi. Jesteś niczym sternik, który prowadzi naszą flotyllę ku nowym lądom. Brodate Dźwięki żeglują w nieznane i tylko dzięki takim jak Ty może nam się udać. Potrzebujemy takich sterników, by więcej ludzi mogło z nami popłynąć ku pasji i świadomemu graniu.
To co? Silverstary za burtę i cała naprzód!

W ramach tego progu dostajesz:
⚓ Możliwość spotkania online PO każdym KONCERCIE (Manfredi’s Harmonica Sessions): rozmowa z Manfredim w towarzystwie lub bez. Zależnie czy uda się namówić też resztę muzyków i czy backstage’owa ekipa będzie akurat w pobliżu. (takie pokoncertowe Q&A) :)

⚓ Zaszczytne miejsce na Ścianie Chwały: zostajesz wymieniony na liście Patronów w każdym kolejnym filmiku, który pojawi się na kanale.

⚓ Dostęp do elitarnej grupy Brodatych Patronów, która daje Ci wgląd w tajne informacje i specjalne materiały zza kulis.

⚓ Prawo do nazywania siebie Brodaczem, niezależnie od tego, czy faktycznie masz na twarzy zarost 😉 bo broda to stan umysłu.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
15 dostępnych miejsc
MISTRZ BRODA

Wyczuwam zakłócenia na kanale.
Tak, to on. Brodaty Patron.
Harmonijka jest z nim.


Jesteś Mistrzem Brodą: wnikliwym i szacownym mędrcem, który samą myślą i kilkoma machnięciami rąk potrafi wpłynąć na rzeczywistość. Sprawiasz, że Brodate Dźwięki zwiększają swoje zasięgi i dołączają do nas kolejni brodaci fani. Dzięki Twoim działaniom kolejni harmonijkowi uczniowie mogą poznać świadomą stronę muzyki.
W dodatku tylko nieliczni mogą zostać Mistrzami: jedynie piętnaście foteli jest w tej Radzie Patronów.

W ramach tego progu dostajesz:
🧘‍♂ Harmonijkowe warsztaty, takie tylko dla Mistrzów z Rady, nawet inni Patroni nie mają na nie wstępu :o (warsztaty online co jakiś czas, tematy uzgadniane wspólnie z innymi Mistrzami i Manfredim).

🧘‍♂ Zaszczytne miejsce na Ścianie Chwały: zostajesz wymieniony na liście Patronów w każdym kolejnym filmiku, który pojawi się na kanale.

🧘‍♂ Dostęp do elitarnej grupy Brodatych Patronów, która daje Ci wgląd w tajne informacje i specjalne materiały zza kulis.

🧘‍♂ Prawo do nazywania siebie Brodaczem, niezależnie od tego, czy faktycznie masz na twarzy zarost 😉 bo broda to stan umysłu.
100 zł miesięcznie
BRODODZIEJ

Na brodę Merlina, toż to arcybrodacz!
- Harmonico Patronum!
Posiada moc Patrona…
Zamienił wszystkich w harmonijkarzy :o


Jesteś Brodatym Czarodziejem: nadzwyczajną osobistością, która dysponuje rzadkimi umiejętnościami. Zaklinasz zwykłych śmiertelników w harmonijkarzy!
I to nawet bez laski czy różdżki… wystarcza Ci sama moc Brodatego Patrona. Pyk! Harmonicus Brodatus! – udzielasz nam swej mocy, a my robimy resztę.
A do tego dostrzegasz to, czego inni nie widzą: masz wgląd w prywatne sesje ćwiczeniowe samego Manfrediego :O

W ramach tego progu dostajesz:
🧙‍♂ Wgląd w prywatne sesje ćwiczeniowe Manfrediego (raz na tydzień będzie stream ćwiczenia na basie, można zerkać i zadawać pytania).
🧙‍♂ Zaszczytne miejsce na Ścianie Chwały: zostajesz wymieniony na liście Patronów w każdym kolejnym filmiku, który pojawi się na kanale.
🧙‍♂ Dostęp do elitarnej grupy Brodatych Patronów, która daje Ci wgląd w tajne informacje i specjalne materiały zza kulis.
🧙‍♂ Prawo do nazywania siebie Brodaczem, niezależnie od tego, czy faktycznie masz na twarzy zarost 😉 bo broda to stan umysłu.
200 zł miesięcznie
AGENT BROD

Gdy jest potrzebny, wkracza do akcji.
Zwinny jak cień, cichy jak szept.
Doo-bee-doo-bee-doo-bah...
To on!
Agent B!


Jesteś Agentem Brodem: tajniakiem od zadań specjalnych. Zjawiasz się, gdy jesteś potrzebny i nie odmawiasz pomocy. Twoją misją jest ochrona Brodatych Dźwięków przed obniżeniem jakości i zaniechaniem działania. Liczy na Ciebie harmonijkowa społeczność i umysły łaknące muzycznej wiedzy.
Do dzieła, Agencie B!

W ramach tego progu dostajesz:

😎 Kawkę w samej bazie głównej Brodatych Dźwięków (możesz odwiedzić nas i pogadać sobie twarzą w twarz, możesz popytać o harmonijkowe sprawy i obejrzeć produkcję zza kulis albo po prostu sobie pogawędzimy o życiu. Z racji pandemii: spotkanie jeden na jeden, ale kiedy wrócą normalne czasy będziemy robić grupowe zloty wszystkich Brodatych Agentów :)

😎 Zaszczytne miejsce na Ścianie Chwały: zostajesz wymieniony na liście Patronów w każdym kolejnym filmiku, który pojawi się na kanale.

😎 Dostęp do elitarnej grupy Brodatych Patronów, która daje Ci wgląd w tajne informacje i specjalne materiały zza kulis.

😎 Prawo do nazywania siebie Brodaczem, niezależnie od tego, czy faktycznie masz na twarzy zarost 😉 bo broda to stan umysłu.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Brodate Dźwięki w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Tutaj wszystko kręci się wokół harmonijki!

Każdy potrzebuje w swoim życiu czegoś, o czym mógłby powiedzieć "TO jest moje. Uwielbiam TO robić." W moim przypadku od bardzo dawna czymś takim jest gra na HARMONIJCE USTNEJ. 

Przeszedłem dość daleką i wyboistą drogę, od zabawy harmonijkami Ojca jako 5-latek, przez inne instrumenty, lata ćwiczeń, pracę z przeróżnymi nauczycielami, setki zagranych koncertów, kilka wygranych festiwali, cały tabun prywatnych uczniów, a nawet prowadzenie Brodatych Dźwięków przez ponad rok, zanim WRESZCIE postanowiłem, że chcę robić TO na co dzień, a nie tylko “po godzinach”.

No i jestem. Cześć! 😉

Z tej strony Mieszko Służewski, ale możesz mówić na mnie Manfredi! 😎

Gdybyśmy byli na YouTubie, na tym skończyłoby się przywitanie i przeszedłbym teraz do kwestii merytorycznych. Tyle, że nie jest to kolejna harmonijkowa lekcja, a BRODATE DŹWIĘKI to nie tylko ja, gadający do kamery.
Ale o tym później.

Najpierw chciałbym powiedzieć Ci, jak OGROMNIE się cieszę, że jesteś tutaj i czytasz te słowa. Tak, Ty. 👀
Bo oznacza to, że którąś drogą dotarła do Ciebie brodata MISJA.
A to z kolei oznacza, że ma ona coraz większe szanse powodzenia!
Jeśli jeszcze na domiar wszystkiego postanowisz się do nas tu przyłączyć,
to wszystkie moje czapki zaczną skakać z radości. 🙉


No tak, pewnie zastanawiasz się jaka znów misja, a w Twojej głowie powoli załącza się alert “oho, już każe mi zostać misjonarzem, to zaraz pewnie powie, że ma horom curke”, ale spokojnie! Nic z tych rzeczy.
Mógłbym co najwyżej stwierdzić, że mam chorą harmonijkę. 😬
A na to radę znam i jest ona prosta: ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć!
Bo nie wiem czy już to wiesz, ale harmonijka ustna to taki specyficzny instrument, że w 99% przypadków, kiedy komuś wydaje się, że nie działa, okazuje się, że to nie ona była problemem, a grający.

I o to między innymi chodzi w naszej misji!
Żeby obalać harmonijkowe mity. Pokazywać światu, że to pełnoprawny instrument, a NIE jakaś marna przeszkadzajka. Edukować, bawiąc. Bawić, edukując. Cały czas ZARAŻAJĄC ŚWIAT PASJĄ do tych małych-wielkich instrumentów, a przy tym do muzyki samej w sobie.

No dobra. Masz rację. “Zarażanie” w obecnych czasach to niezbyt lubiane słowo. Wszystkim nam kojarzy się wiadomo jak. Niemniej jednak jest ono trafne i tutaj. Do tego biorąc pod uwagę okoliczności, utwierdzam się w przekonaniu, że to, co robimy, jest ważne i bardziej potrzebne niż kiedykolwiek wcześniej.

A CO takiego robimy? 🧐

Otóż całą masę rzeczy! (A potem jeszcze trochę innych.)

👉 Na przykład organizujemy ostatnio harmonijkowe KONCERTY.
Online, ale na żywo. I to tak NA ŻYWO jak tylko jesteśmy w stanie. Cały czas obmyślamy i testujemy przeróżne sposoby na to, żeby mieć jak najbardziej angażujący kontakt z wirtualną widownią. Od braw po solówkach zaczynając, a na stanikach latających na scenę kończąc. 

Projekt ten nazwaliśmy Manfredi’s Harmonica Sessions i szersza idea jest taka, żeby pokazać harmonijkę w różnych stylach muzycznych. Wpadają do nas i jazzmani, i gwiazdy rocka, i bluesowi wyjadacze, i inni muzycy, z szufladką czy bez. Razem z nimi idziemy o krok dalej za gadanie, że “na harmonijce można grać wszystko”. Robimy to najprościej jak się da, czyli GRAJĄC. Jeśli nasi muzyczni goście nie mają w składzie harmonijkarza, to gram z nimi oczywiście ja sam. 

 

Całość dzieje się w Brodatym Salonie, czyli...u mnie w domu. Raz czy dwa w miesiącu robię przemeblowanie i zamiast stolika do kawy ustawiam statywy mikrofonowe. A co, kto mi zabroni? Nie przyszedł koncert do Mahometa, to Mahomet sam se koncerty robi. I oczywiście nie jest to takie całkiem kolorowe ani proste do ogarnięcia, ale przy odpowiedniej dawce wysiłku, w stu procentach wykonalne! Machina już ruszyła. Kiedy tylko możemy, dokupujemy, a jak nie możemy kupić, to dopożyczamy niezbędny sprzęt i dokształcamy się, bo widzimy, że warto. Warto jest dawać ludziom porcję dobrej muzycznej energii i choćby chwilowe poczucie normalności. Coraz więcej osób wprost mówi nam, że ten projekt to strzał w dziesiątkę. Bije rekordy, jeśli chodzi o pozytywność odbioru i co chwilę potwierdza się jego potrzebność. Cieszy nas to ogromnie i napędza mocno, zwłaszcza dlatego, że wszystko robimy i finansujemy sami, tylko (a może raczej AŻ) z pomocą i wsparciem naszej brodatej społeczności.

👉 Od jakiegoś czasu kombinujemy także z rozbudową repertuaru tych muzycznych spotkań online o Jam Sessions i Piano Bary z harmonijką. Te drugie są jeszcze w fazie prób, ale pierwsze testowe Jam Session już za nami! 😀I wszystko wskazuje na to, że będzie ich więcej.

 

👉 Oprócz tego zajmujemy się naszą pierwotną i podstawową działalnością, czyli edukacją. Zaczęło się od mniej lub bardziej przemyślanych filmików na YouTuba, nagrywanych i składanych jeszcze “po godzinach”, a urosła z tego dość pokaźna baza darmowej harmonijkowej wiedzy, którą cały czas poszerzamy.

Są poradniki, obejmujące podstawowe tematy:


 

treści uniwersalne:

 

Są wyjaśnienia bardziej zaawansowanych harmonijkowych technik:


 

Jest najczęściej oglądana ze wszystkich serii, czyli “Jak zagrać na harmonijce ustnej...”:

  

 

Zahaczamy też coraz częściej o bardziej ambitne muzycznie treści:

 

👉 Do tego, co jakiś czas organizujemy merytoryczne LIVY. Czasem jako szerzej ogłaszane darmowe WARSZTATY harmonijkowe online, a czasem jako spontaniczne spotkania. Tych pierwszych tutaj nie podlinkuję, bo działają w formie niepublicznej. (Darmowe, ale trzeba się zapisać.) Tych drugich za to znajdzie się już sporo.

Nieodłączną częścią (o ile nie całością) jednych i drugich jest zawsze sesja Q&A, czyli czas, w którym odpowiadam na WSZYSTKIE harmonijkowe pytania. Na te mniej harmonijkowe w sumie też. Generalnie siedzę z Wami i gadam do oporu, czyli dopóki nie odpadnie ostatni rozmówca. 😅

  

 

👉 Na domiar tego wszystkiego powoli tworzymy też zagraniczną harmonijkową odnogę jako Manfredi’s Harmonica Show, czyli takie Brodate dźwięki po angielsku

Jak pewnie już kojarzysz, to właśnie na tym angielskim kanale uruchomiliśmy nasze koncerty, tak aby docelowo mogły dotrzeć jak najdalej w świat. Póki co rozkręca się to jednak tylko dzięki temu, że mamy oparcie rodzime tutaj, w brodatej społeczności. Doceniamy to najlepiej, jak potrafimy. Dlatego jeśli na przykład nie znasz angielskiego, to nic straconego. Do wszystkiego dodajemy tam polskie napisy.
No może poza tym, co w języku uniwersalnym, czyli muzyką. 😏

👉 A jak już jesteśmy przy muzyce, to mała dygresja, mam nadzieję nagrać w tym roku płytę. Całą w podobnych klimatach jak to:


Zacząłem już spisywanie harmonijkowych kompozycji i składam zespół, który będzie w stanie i będzie chciał je grać. Zespół nie z samych Manfredich dla odmiany. 😝

Hm, czy coś jeszcze pominąłem?
Mam nieodparte wrażenie, że tak.

👉 Aaach...kursanci! Przecież ostatnio największą z radości mojego dnia codziennego, mimo że jest to jednocześnie kilkugodzinna praca, jest sprawdzanie prac domowych moich harmonijkowych kursantów. Jest ich aktualnie już ponad 300. 😯

Z tym naszym kursem jest sporo przebojów, ale nie poddajemy się. Kursanci robią tak świetne postępy, że aż sam często nie wierzę, że to ludzie z mojego kursu. Ostatnio zrobiliśmy z częścią z nich wspólne nagranie, które jest najlepszym dowodem na to, że warto, że można i że trzeba działać!

Mowa cały czas oczywiście o kursie ŚWIADOMY HARMONIJKARZ: 
https://brodatedzwieki.pl/swiadomy-harmonijkarz-podstawy/

Tworzymy go już od prawie dwóch lat i nie będę ukrywał jest on ostatnio naszym głównym, jeśli nie jedynym źródłem utrzymania. A, że nigdy nie wiadomo ilu i czy w ogóle jacyś kursanci się zapiszą, jest to źródło mocno niepewne i stresogenne. 

Dlatego między innymi jesteśmy tutaj. Szukamy jakiegoś bezpiecznika. Spokojnego snu. Czegoś, co pozwoli nam nareszcie wyłączyć w głowie tę uporczywą myśl “Jak nie pójdzie, to wracasz za biurko na etat”. Chcemy robić nadal to, co robimy, a nawet jeszcze więcej. U nas pomysłów zawsze więcej niż czasu, a już w tej chwili zaczyna brakować rączek. 

Dlatego chcielibyśmy zbudować wielką harmonijkową RODZINKĘ w najlepszym tego słowa znaczeniu! Taką, na której można polegać i w jedną, i w drugą stronę.

Trochę już zbudowaliśmy.

🧔👩 Po pierwsze, mówiąc MY w większości zdań tutaj, mam na myśli siebie i Weronikę.

 


Jest ona drugim brodatym filarem, drugim domownikiem i tak jak ja od jakiegoś już czasu pracuje w Brodatych dźwiękach na pełen etat. A czasem to i ze dwa. 🙈
Zazwyczaj się nie pokazuje, za to jej pracę widać bardzo wyraźnie.


Mówię zazwyczaj, bo wyjątkiem jest seria Harmonijka Luźnym Okiem,
w której to przez pół roku dokumentowaliśmy lekcje gry od zera.
No bo, nie godzi się tak, robić tyle na rzecz harmonijki, a nie umieć na niej grać.

https://youtu.be/fa-OcLbNRMA

🐕 W ekipie mamy także Djanga, czyli nasze czworonożne wsparcie! Większość swojego czasu spędza w brodatym studio, ale tak naprawdę nikt nie wie co tam dokładnie robi.
Niestety odmawia nauki gry na harmonijce, ale Jemu akurat można to wybaczyć.

🙋‍♀️Ostatnio coraz bardziej zaprzyjaźnia się z nami też Kasia. Początkowo, jak na studentkę anglistyki przystało, miała odpowiadać jedynie za tłumaczenia. Okazało się jednak, że jej pomocne rączki potrafią dużo, dużo więcej. Na harmonijce jeszcze nie gra, ale pracujemy nad tym.

🙋‍♂️W rodzinkę wkręca się również powoli Karol, o którego ukrytych zdolnościach nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Wiemy natomiast, że podziela naszą harmonijkową pasję, do tego gra zdecydowanie lepiej niż Weronika, dzięki czemu lepiej radzi sobie z przygotowywaniem kwestii merytorycznych.

A teraz, chcielibyśmy zaprosić i Ciebie do wskoczenia do nas na brodaty podkład jako Brodaty Patron!

Możesz pogadać z muzykami po koncercie, spotkać się z innymi patronami na ekskluzywnych warsztatach albo wypić z nami zdalnie lub nie-zdalnie piwo czy kawkę.
Możesz też dorzucić nam grosik tak po prostu. Każda złotówka ma znaczenie. 

Dzięki temu będziemy mieli na przysłowiowy chleb, na stabilną pensję dla dodatkowych rączek, na niezbędne sprzęty, no i nasz wymarzony spokojny sen.

Harmonijki w dłoń!
Pozdrawiam
Manfredi

Cele Autora

Dobry start!
  • 500 zł miesięcznie
  • 470 zł brakuje
6%
Kwota ta pójdzie na sprzęt dla Manfrediego. Dzięki temu będą mogły powstać w pełni obiektywne recenzje harmonijkowych gratów. Raz w miesiącu będzie pojawiać się nowa recenzja!
Vloger na pół etatu!
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 970 zł brakuje
1%
Dzięki tej kwocie jesteśmy w stanie zmienić dysproporcję między czasem przeznaczonym na pracę na etacie, a tym w którym tworzymy vloga.
Pojawi się więcej materiałów (2 filmy w tygodniu, staną się standardem, a nie wyjątkiem).
Wyższy poziom!
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 970 zł brakuje
0%
Kwota ta pozwoli na utrzymanie naszego trzyosobowego zespołu! W 100% poświęcamy się działalności muzycznej
i związanej z vlogiem.
Będziemy w stanie wynieść Brodate Dźwięki na zupełnie inny poziom :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Brodate Dźwięki już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Piotr Machowski
Piotr Machowski
30 zł
Tomasz Zachmacz
Tomasz Zachmacz
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.