Avatar użytkownika

Bruno Kadyna

1
patron
20 
miesięcznie
1 744 
łącznie
1
patron
20 zł 1 744 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

4 zł miesięcznie
Dziękuję Ci pięknie za pomoc. To dla mnie wiele znaczy. Z przyjemnością skrobnę do Ciebie na maila kilka słów podziękowania.
8 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie. Za osiem zeta można już się najeść ;)
Otrzymasz co miesiąc w newsletterze relacje, jak posuwają się prace nad tekstami. Podeślę zdjęcia z miejsc, gdzie bywam i czerpie inspiracje albo zdobywam materiały. Spróbuję Cię rozbawić jakimiś głupotami ;)
Nigdzie nie publikuję takich rzeczy.
10 zł miesięcznie
Nic tak nie uskrzydla, jak dowód docenienia.
Za takie wsparcie otrzymasz co miesiąc w newsletterze relacje, jak posuwają się prace nad tekstami. Podeślę zdjęcia z miejsc, gdzie bywam i czerpie inspiracje albo zdobywam materiały. Spróbuję Cię rozbawić jakimiś głupotami ;)
Nigdzie nie publikuję takich rzeczy.
Oprócz tego będziesz dostawać na maila teksty, jak tylko będą gotowe. Opowiadanie, fragment powieści, coś, czego nikt jeszcze nie czytał. Będziesz pierwszy!
20 zł miesięcznie
Fiu fiu, to dla mnie ogromny komplement.
W zamian za takie wsparcie, otrzymasz oczywiście to, co w niższym progu. Jeśli będziesz sobie życzyć, pojawi się Twoje nazwisko bądź pseudonim na liście patronów publikowanej co miesiąc na FB.
Oprócz tego z przyjemnością pogwarzę z Tobą co jakiś czas, na messengerze albo mailowo.
Być może będę mógł służyć Ci jakąś radą? Może wysłuchać, co masz do powiedzenia? Poprawić humor ;)
40 zł miesięcznie
Przy takiej kwocie wsparcia już się czerwienie :)
W zamian za Twoją hojność otrzymasz wszystko to, co w niższym progu, a oprócz tego, jeśli nie mieszkasz poza granicami Polski, list ode mnie co miesiąc tradycyjną pocztą, a w nim opowiadanie, fragment powieści, czy co tam mi do głowy strzeli, opatrzone dedykacją i autografem. Na życzenie poperfumuję nawet ;)
80 zł miesięcznie
To już zawstydzająca kwota. W zamian za tak dużą pomoc, otrzymasz w ciągu trzech miesięcy po egzemplarzu każdej mojej powieści plus kilka wydrukowanych opowiadań. Oczywiście wszystko pobazgram dokładnie, może coś narysuję ;)
Rzecz jasna otrzymasz również to, co jest w niższym progu.
I pomyślimy o czymś jeszcze ;)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Bruno Kadyna w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

„Wielu mówi, że każdy by tak napisał. Ale nie piszą… Skończył się czas dziewiętnastowiecznego przedstawiania bohatera i opisów na pół strony. Bruno pisze bardzo nowoczesnym stylem. Od początku wie, co mu ma wyjść i jak to ma być zrobione."
- Marek Żelkowski, pisarz, Redaktor Naczelny Bibliotekarium

Bruno Kadyna 

– pisarz, autor powieści i licznych opowiadań, urodzony 1981 roku w Gdyni, gdzie mieszka po dziś dzień. Uważny obserwator otaczającej rzeczywistości, wrażliwiec i romantyk, patrzący na świat z szerokiej perspektywy. Dostrzega rzeczy na pierwszy rzut oka niewidoczne, analizuje i zgrabnie ubiera w słowa to, co widzi. Jego inspiracją jest życie, przede wszystkim to obecne, o którym często zapominamy w pogoni za szczęśliwą przyszłością. W swoich utworach skupia się na ukazywaniu relacji międzyludzkich, ich znaczenia w życiu człowieka. Zabiera czytelników w podróż po świecie emocji i wartości, zachęcając ich do krótkiego postoju w życiowym wyścigu i rozejrzenia się wokół siebie. Pokazuje, że odpowiedzi na dręczące nas pytania często kryją się tuż obok nas.

Zanim zaczął tworzyć historie i przelewać je na papier, miał mnóstwo osobliwych zajęć, które wcale nie wróżyły kariery pisarskiej. Kulturystyka, boks i gangsterka, etat bramkarza w klubie nocnym… Trochę lepiej brzmi praca marynarza, w końcu podróże kształcą. Jednak tak naprawdę wszystkie te doświadczenia stanowiły „zapalnik”, a impulsem, który stał się początkiem literackiej przygody, było narastające pragnienie tworzenia.

Debiut literacki Bruna Kadyny to „Metalowa dolna” – powieść z 2015 roku ukazująca losy Tomka, kulturysty zmagającego się z chorobą nowotworową żony. Inne książki autora to „Wpływ” (2018), „Ciężki bagaż” (2018) i „Kocur” (2020). Bohaterowie tych historii to osoby z krwi i kości, których emocje i uczucia zostały przedstawione w prawdziwy, prawdopodobny sposób, nawet jeśli ich losy opisane na kartach powieści to wytwór czystej fantazji. Ponadto autor ma na koncie dziewiętnaście opowiadań, a kolejne ukażą się niebawem. Jego twórczości nie da się przypisać jednemu gatunkowi – są to teksty mieszane, łączące elementy prozy obyczajowej i fantastyki, a niekiedy również grozy. Aktualnie Bruno Kadyna pracuje nad kolejną powieścią pt. „Mały Kapeć”, której premiera planowana jest na koniec 2022 roku.

Inni o mnie:

„Trzecia powieść Bruno Kadyny jest kolejnym przykładem, jak świetnym obserwatorem świata i innych ludzi wydaje się ten autor.” - moznaprzeczytac.pl

„Bruno Kadyna z każdą kolejną książką utwierdza w przekonaniu, że jest wielką nadzieją młodego pokolenia pisarzy w naszym kraju.” - kreatywna.pl

„Brudno Kadyna mnie zauroczył, poruszył, zapalił iskierkę nadziei, aby na końcu mnie z niej obedrzeć.” - bookmoment.pl

„Największym osiągnięciem Bruna Kadyny jest język – opowiada swoja historię tak lekko i naturalnie, bez patosu. Serdecznie polecam i książkę i blog Kadyny. To nowy ciekawy głos w polskiej prozie na poły realistycznej i fantastycznej.” - zwierciadlo.pl

___________________________________________________________________________________________

 

Cele Autora

ZUS i Przedszkole
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 980 zł brakuje
1%
Jeśli poziom wsparcia pozwoli opłacać comiesięczno-nieszczęsne składki ZUS i przedszkole pięcioletniego łobuziaka, będę dalej jechał z koksem i może pisał radośniejsze teksty ;)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Bruno Kadyna już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
20 zł
Anonimowy patron
80 zł
Dominika Caddick
Dominika Caddick
20 zł
Joanna Czysz
Joanna Czysz
40 zł
Maciej Rynkiewicz
Maciej Rynkiewicz
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.