Bruno Kadyna

W Patronite od 26.02.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1740

liczba Patronów: 1936

1 patron
10 zł miesięcznie
144 zł łącznie
„Wielu mówi, że każdy by tak napisał. Ale nie piszą… Skończył się czas dziewiętnastowiecznego przedstawiania bohatera i opisów na pół strony. Bruno pisze bardzo nowoczesnym stylem. Od początku wie, co mu ma wyjść i jak to ma być zrobione." - Marek Żelkowski, pisarz, Redaktor Naczelny Bibliotekarium

O Autorze

Bruno Kadyna - pisarz

Proza bez patosu i męczenia buły.

To ma się samo czytać, wciągać, czasami złamać duszę. I zostać w głowie na długo.


met

Mam 39 lat. Urodziłem się i mieszkam w Gdyni.

Kiedyś nie słuchałem rodziców. Liczyły się tylko wygłupy i zabawa. I zawsze coś tworzyłem, dlatego wybrałem zawód złotnika-jubilera, który w końcu odszedł w zapomnienie.

Potem była kulturystyka i boks, dużo się biłem. Pociągała mnie gangsterka i adrenalina. Sześć lat stałem na bramce w klubie nocnym, gdzie panie za pieniądze bawiły się z panami, a ja zacząłem pisać pierwszą powieść. Potem byłem marynarzem.

Złamałem kilka kobiecych serc i męskich ambicji.

Mam z czego czerpać.

Teraz jestem mężem, ojcem i handlowcem. Lubię robić sobie jaja na każdym kroku i kocham wszystkich, bo wiem, jaki okrutny jest świat.

W najnowszym numerze magazynu Pocisk znajdziesz opowiadanie inspirowane moimi przeżyciami, nosi tytuł: "Kiedy inni śpią"

pocisk

Jestem autorem trzech powieści i kilkunastu krótszych opowiadań. Znajdziesz je na mojej stronie: https://brunokadyna.pl/

Powieści:

2018: „CIĘŻKI BAGAŻ”, Wydawnictwo Bibliotekarium, ISBN: 978-83-950151-7-5

2018: „WPŁYW”, Wydawnictwo Bibliotekarium, ISBN 978-83-950151-0-6

2015: „METALOWA DOLNA”, Wydawnictwo Filologos, ISBN: 978-83-941839-0-5

Inni o mnie:

„Trzecia powieść Bruno Kadyny jest kolejnym przykładem, jak świetnym obserwatorem świata i innych ludzi wydaje się ten autor.” - moznaprzeczytac.pl

„Bruno Kadyna z każdą kolejną książką utwierdza w przekonaniu, że jest wielką nadzieją młodego pokolenia pisarzy w naszym kraju.” - kreatywna.pl

„Brudno Kadyna mnie zauroczył, poruszył, zapalił iskierkę nadziei, aby na końcu mnie z niej obedrzeć.” - bookmoment.pl

„Największym osiągnięciem Bruna Kadyny jest język – opowiada swoja historię tak lekko i naturalnie, bez patosu. Serdecznie polecam i książkę i blog Kadyny. To nowy ciekawy głos w polskiej prozie na poły realistycznej i fantastycznej.” - zwierciadlo.pl

___________________________________________________________________________________________

Niestety mimo wielu pochwał fachowców od literatury, to mój ostatni literacki rok. Wydam jeszcze dwie powieści i po pięciu latach życie zmusza mnie do porzucenia pasji.

Publikowanie, redakcja, reklamowanie, kosztują żywe pieniądze, a czas, jaki trzeba na to wszystko poświęcić, jest pełnoetatowy. Nie potrafię pisać z doskoku, stłamsić pragnienia tworzenia do poziomu hobby i nie przykładać się do tego najlepiej, jak potrafię. Jakim wtedy byłbym twórcą? Jednak przez to cierpi praca zarobkowa i rodzina, rosną długi.

Mam wrażenie, że cała para idzie w gwizdek. Nie ma szans na jakiekolwiek wynagrodzenie za ogrom włożonej pracy. Nie mówię o życiu z pisania, o jakimś gwiazdorzeniu, ale żeby choć troski życia nie przyćmiewały piękna tworzenia i się na nim nie odbijały.

Patronite to niezła szansa. Twoja pomoc będzie dowodem na to, że mój wysiłek jest coś wart.

Walka kończy się wygraną albo porażką. Nigdy bym się nie poddał. Co innego przegrać. Jeszcze walczę, żeby nie móc sobie zarzucić, że nie próbowałem.

silo

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni