Fundacja Nowa Pięćdziesiątnica

W Patronite od 08.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2610

Liczba Patronów: 2378

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
45 miesięcznie
3 920 łącznie
Fundacja Nowa Pięćdziesiątnica zajmuje się wsparciem projektów ewangelizacyjnych służących głoszeniu Dobrej Nowiny w ramach Kościoła Rzymsko-katolickiego.

O Autorze

Fundacja Nowa Pięćdziesiątnica została powołana w 2018 r. przez Abp Stanisława Budzika - Metropolitę Lubelskiego. Głównym celem działania Fundacji jest służba i wspieranie wspólnot oraz dzieł Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej. Realizujemy zadania statutowe poprzez ewangelizację, budowanie społeczności ludzi wierzących, Uwielbienie Boga i Uczniostwo (formacja).

Ogromne dziedzictwo jakim jest wieloletnia formacja obliguje nas do podzielenia się tym skarbem z całą Polską oraz wspólnotami na obczyźnie m.in USA, Irlandią, Litwą, Włochami i Niemcami (ostatnie Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego osiągnęło 60 tys. odsłon w Polsce i zagranicą). Od początku swojej działalności nakładem wydawnictwa Nowa Pięćdziesiątnica ukazało się 10 seminariów formacyjnych w języku polskim, po jednym w języku ukraińskim i angielskim. Prowadzimy jedyne w Polsce czasopismo dla wspólnot charyzmatycznych pt. „Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym”. Publikacje można zakupić w sklepie internetowym www.agappe.shop

Ewangelizacja jest pierwszym zadaniem Kościoła. W perspektywie kilku lat w naszej działalności ugruntowaną pozycję mają Orędzia Adwentowe i Wielkopostne skupiające katolików z całej Archidiecezji lubelskiej w jedności ze wspólnotami Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Wydarzenia te na stałe wpisały się w kalendarz religijnych spotkań. W 2019 roku zrealizowaliśmy projekt Lublin Uwielbia, który stał się przestrzenią łączącą pokolenia, różnorodne wspólnoty Archidiecezji Lubelskiej skupione w kościele katolickim, a także ludzi wątpiących i poszukujących. W Hali Globus w Lublinie, ponad dobę trwało uwielbienie Jezusa połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą wstawienniczą. Wydarzenie zgromadziło 4 tysiące osób.

Jako pierwsi stworzyliśmy katolickie social-media. Aplikacje agappe.pl, agappe.audio (katolickie podcasty), agappe.tv (platforma video). Nasze platformy internetowe to baza materiałów przeznaczonych zarówno dla posługujących jak i początkujących na drodze rozwoju duchowego.

Za marzeniami stoją ludzie. Nasze projekty realizowane są dzięki pracy ks. Artura Potrapeluka, prezesa Fundacji Nowa Pięćdziesiątnica, Zarządu Fundacji i całego zespołu młodych, zdolnych, artystów z wielu dziedzin, rozpalonych ogniem Ducha Świętego.

Teraz potrzebujemy Twojej POMOCY aby realizować kolejne inicjatywy. Mamy nadzieję, że zainteresowała Cię nasza działalność i będzie nam bardzo miło jeśli zechcesz zostać naszym PATRONEM.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Michał D
Michał D
Próg: 15 zł
Piotr Siwik
Piotr Siwik
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł
Jacek Adler
Jacek Adler
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł