Fundacja Nowa Pięćdziesiątnica

W Patronite od 08.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1559

Liczba Patronów: 1574

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
130 miesięcznie
2 890 łącznie
Fundacja Nowa Pięćdziesiątnica zajmuje się wsparciem projektów ewangelizacyjnych służących głoszeniu Dobrej Nowiny w ramach Kościoła Rzymsko-katolickiego.

O Autorze

Fundacja Nowa Pięćdziesiątnica została powołana w 2018r. przez Abp Stanisława Budzika - Metropolitę Lubelskiego. Głównym celem działania Fundacji jest służba i wspieranie wspólnot oraz dzieł Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej. 

Dziś masz moc, aby decydować o tym, co będzie tworzone JUTRO!

Dziś Fundacja Nowa Pięćdziesiątnica swoim oddziaływaniem dotyka wspólnot w całej Polsce oraz oddalonej w świecie Polonii.  Bliskość Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przez ponad 30 lat oraz wypracowanej przez wspólnoty wieloletniej formacji obliguje nas do podzielenia się tym skarbem z całą Polską oraz wspólnotami na obczyźnie m.in USA, Irlandią, Litwą, Włochami i Niemcami (ostatnie Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego osiągnęło 60 tys. odsłon w Polsce i zagranicą).

Naszym jedynym hamulcem są finanse. Mamy nadzieję, że pomożesz nam upowszechnić ponad 30 seminariów formacyjnych, które przez lata zostały przeprowadzone w wielu parafiach i diecezjach pod czujnym okiem księży studentów i profesorów KUL. Obecnie staramy się dostosować je do obecnych czasów oraz dopiąć wszelkich możliwych starań, aby były zgodne z nauką Kościoła Rzymskokatolickiego (otrzymały imprimatur). W tej misji pomagają nam wybitni profesorowie Katolickiego Uniwestystetu Lubelskiego, związani z ruchem charyzmatycznym u jego początków oraz członkowie wspólnot, którzy od lat tworzą tę formację. Mamy nadzieję, że dzięki Fundacji uda nam się uratować ten dorobek, przez który od lat Duch Święty mówił do Kościołów... 

Dowiedz się, co robimy...

Celem naszej Fundacji jest służba Katolickiej Odnowie w Duchu Świętym. Nasze cele to Ewangelizacja, budowanie Społeczności ludzi wierzących, Uwielbienie Boga, Służba, Uczniostwo (formacja) oraz inne cele służące misji Kościoła w Polsce i na świecie....

 • działania wydawnicze (formacja wspólnot);

 • od niedawna katolickie social media (agappe.pl)

 • wydarzenia (wsparcie wspólnot w diec. lubelskiej oraz innych diecezji w Polsce - działania Odnowy Ogólnopolskiej we współpracy i z błogosławieństwem Krajowego Zespołu Koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świetym w Polsce);

 • tworzenie pola do promowania wartości w ramach tworzonej Krajowej Służby Komuniii (CHARIS) powołanej przez Papieża Franicszka;

 • wspieranie domów rekolekcyjnych i działań Odnowy;

 • promowanie nauczania Kościoła Rzymskokatolickiego;

 • wspieranie wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Michał D
Michał D
Próg: 15 zł
Piotr Siwik
Piotr Siwik
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Mateusz Kantowski
Mateusz Kantowski
Próg: 35 zł