Chaos i inne piętra - Kaja Kowalewska

W Patronite od 15.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 375

Liczba Patronów: 1017

Zostań Patronem
7 patronów
925 miesięcznie
9 950 łącznie
filolog polski, writer z krwi i kości, art director, editor in chief, chaos, dreamer wierzę w cuda daję słowo.

O Autorze

Poetycko, bo poezja to dotyk

Jestem Chaosem. Słowo daję. Wytarganym przez kwiaty i wiatr wewnętrzny. Ciągle szukam nowym słów i światów. Śnię na jawie, „rajduję się” rowerem i wierzę – w Dobrego Człowieka.

Jestem polską poetką i pisarką. Piszę: psycho.powieści i czulę wiersze(m). Zaklinam nastroje. Z miłością wygładzam okładki. Wyznaję zasadę, że każdy musi mieć jakiś odpał. Zaklinam synestezję, parafrazuję. Mam serce i patrzę w serce.

 

moja strona autorska: Chaos i inne piętra 

 

Proza życia z motylami i pasją

Ja. Kaja Kowalewska – z wykształcenia filolog polski (medal za chlubne studia), studia podyplomowe: doradztwo zawodowe. Jestem poetką, pisarką, krytykiem filmowy, autorem artykułów naukowych, rozpraw, podręczników do nauki języka polskiego i materiałów dydaktycznych, pomysłodawcą i inicjatorem serii wydawniczych: Atrament, ChaosSeries, NovaKids, Artistic Anthologies, Credo Art, Vena, Antidotum. Przez wiele lat byłam współwłaścicielem agencji reklamowej oraz wydawnictwa Novatorja. Od października 2019 poświęcam się w pełni własnej agencji artystyczno-wydawniczej Chaos Artistic Laboratories (Chaos Art Lab), którą stworzyłam z miłości do słów, świata i ludzi. Jestem autorką powieści metafizycznej Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości, powieści utrzymanej w klimacie realizmu magicznego: Siedem grzechów głuchych, a także siedmiu książek poetyckich: Chaos i inne piętra, Melanżcholie, Niebospiecznik, Łąki mi love, Psychoprochy, Chaos. Listy i liście, Litry samotnie wypijanych kaw. W 2020 roku ukazało się kolejne wydanie tomu Chaos i inne piętra, książki, która zapoczątkowała rewolucję w poezji. Z zamiłowania jestem pasjonatką strun. Tworzę autorską muzę do swoich tekstów, prezentuję muzykę instrumentalną, wykonywaną na gitarze solo, a także melorecytację poezji. Swoje muzyczne utwory określam mianem CHAOSU ALTERNATYWNEGO.

Projekty i zaangażowanie literacko-kulturalne

Brałam udział w licznych projektach kulturalnych, artystycznych, w ten sposób promowałam sztukę i literaturę m.in.: „antyWalentynki” Grupy Literycznej Na Krechę, „WierszYstawka artystyczna”, „Scena Kultury Niemasowej”, kreatywna.org - „Sylwetki łódzkich kobiet”.

Wielokrotnie byłam zapraszana na różnego rodzaju imprezy artystyczno-literackie, spotkania autorskie, prezentacje m.in.: „Hyde Park - Integracje Literackie” (Niebostan), spotkanie w cyklu „wART loży” (Przechowalnia), „Noc Poetów” (Bielawa) - gość główny, Zloty Poetów, „Łąki mi love, łąki muzyczne - recital w klimacie Paryża”, spotkanie w ramach cyklu „Książka - z salonów do Internetu: Książki, Instagram i hasztagi - dyskusja” (Biblioteka z Pasją – Gdynia),

Występowałam również jako prelegentka pierwszej łódzkiej edycji ogólnopolskiego cyklu wydarzeń „Kobieto – Wyjdź przed Szereg” (konferencja poświęcona motywacji, inspiracji i przedsiębiorczości).

Wyjątkowe. Zdarzenia, serca, ludzie

Jestem Laureatką NAGRODY PUBLICZNOŚCI w ramach głosowania społecznego w Łódzkiej Nagrodzie Literackiej im. Juliana Tuwima (2016). Występowałam na scenie Domu Literatury w Łodzi zarówno w charakterze prowadzącej spotkanie, jak i gościa. Ostatnie spotkanie zapisało się w pamięci mojej i uczestników wyjątkowo. Gościem specjalnym była Joanna Brodzik, która czytała fragmenty mojej poezji i prozy.

Być dla ludzi

W 2019 roku zebrałam 134 twórców, aby wydać antologię „ponad podziałami”. Miłość w czasach fejskultury pod moją redakcją to serce, epoka, życie. To wiara w to, że poezja jest COOL(turalna). W tym roku pracuję nad antologią M@rzyciele, która niebawem wypełni nowe lato.

Chciałabym dalej rozwijać siebie, swoje serce, pasję, duszę – dla innych. Pozostawiać ślady i realizować fascynujące projekty COOLturalne, literackie, psychologiczne (psychologia liryczna, motywacja). Chciałabym wciąż pisać i przekazywać ludziom to, co najpiękniejsze. Budzić emocje.

Sztuka to czas, który nigdy nie umiera. Bądźcie ze mną i pomóżcie tworzyć tę sztukę. Z góry dziękuję za wspieranie mojej „małej kultury” i za otwarte serca.

Serdeczności!

 

Wypij ze mną kawę online. Zapraszam na moje strony: 

www.facebook.com/kajakowalewskaofficial/ - Kaja Kowalewska profil pisarza - nowinki z mojego życia literackiego, dyskusje tematyczne, nowe projekty, twórczość, ludzie, poezja, pasja

www.instagram.com/kajakowalewska.official - Instagram 

www.chaosiinnepietra.com - Chaos Art lab - tutaj możesz zamówić moje książki 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni