Chrześcijańskie Centrum Kultury Maryi Królowej

W Patronite od 09.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Celem CHCKMK jest krzewienie idei wielbienia Boga w Trójcy Jedynego i Maryi Królowej Świata pośród wszystkich, wszędzie i na wszelkie sposoby: słowem pisanym i mówionym, muzyką, śpiewem, tańcem, sztuką aktorską, filmową, wszelką twórczością.

O Autorze

Celem CHCKMK jest przede wszystkim wielbić BOGA sztuką i życiem. Chcemy, aby CHCKMK przybliżało Boga ludziom i ludzi do Boga, z tego względu zamysłem jest aby na podstawie jakim jest wielbienie BOGA zostały zbudowane cztery filary:

Edukacja - katolicka szkoła podstawowe, średnia i wyższa oferująca kształcenie dzieci w dostępie do najnowocześniejszej wiedzy i najlepszych nauczycieli, ale jednocześnie w duchu Bożym opierając się na tradycjach kolegiów jezuickich, dbając o to, aby wypuszczać do społeczeństwa ludzi oddanych BOGU.

Szkoły będą kształcić dzieci i młodzież w wymiarze międzynarodowym muzyki, tańca,  szeroko pojmowanej sztuki oraz przedmiotów ogólnokształcących na chwałę BOGA. Szkoły odpowiadałaby na potrzeby wielu ludzi, którzy żyjąc w różnych częściach Europy chcieliby, aby ich dziecko wychowywało się w duchu chrześcijańskim, a tam gdzie żyją takie szkoły nie istnieją lub ich duchowość im nie odpowiada.

Sala koncertowa dla max. 10 tys. ludzi

W chwili obecnej wiele inicjatyw wielbienia Boga, zgromadzeń ewangelizacyjnych, rekolekcji, boryka się z trudnościami natury finansowej. Sala koncertowa CHCK MK umożliwiałaby realizację tych idei nie na zasadach komercyjnych, ale uwzględniając koszty utrzymania. Byłaby zbudowana modułowo w nowoczesny sposób, umożliwiając realizację wielu Bożych inicjatyw jednocześnie, a łącząc wszystkie sale uzyskiwałoby się miejsce nawet dla 10 tys. ludzi. Lokalizacja w pobliżu poznańskiej Katedry i siedziby Arcybiskupa ułatwiałaby dodatkowo organizację wielu imprez religijnych na najwyższym poziomie znacznie częściej niż jest to przeprowadzane obecnie w skali całego kraju.


Media – propagowanie sztuki tworzonej na chwałę PANA w Internecie, radiu i telewizji

Spełniając misję ewangelizacji nowoczesne środki przekazu medialnego zostałyby wykorzystane do transmitowania wielbienia BOGA sztuką tj. muzyką, śpiewem, tańcem oraz szerzenia kultury chrześcijańskiej i ewangelizacji.

Wspieramy bardzo konkretnie muzyków chrześcijańskich promując artystów w systemach streamingowych oraz mediach społecznościowych. W naszym portfolio znajdują się następujący artyści:

Formacja duchowa

Ważnym filarem CHCKMK byłaby formacja duchowa dzieci, młodzieży i dorosłych. We współpracy z Przymierzem Miłosierdzia o. Enrique i o. Antonello ale także we współpracy z duchownymi różnych zakonów chcielibyśmy zwiększyć zakres kształtowania duchowego i pomocy duchowej. Dzięki temu wielu ludzi miałoby możliwość kształtowania i pogłębiania swojej wiary, swoich postaw chrześcijańskich a także mieliby możliwość znalezienia pomocy duchowej i prowadzenia duchowego.

Podsumowanie

CHCKMK miałoby stać się centrum kultury i wiary chrześcijańskiej. Dzięki temu imię Maryi miałoby być rozsławiane na cały świat, bo też na cały świat Centrum byłoby otwarte. Jednocześnie CHCKMK stanowiłoby oręż do walki ze złem poprzez wielbienie BOGA i krzewienie Ewangelii w szczególności w kulturze, ale nie tylko.

Centrum byłoby inicjatywą samowystarczalną finansową, ale nie zarobkową. Centrum służyłoby realizacji ideii Wielbienia BOGA, kształcenia w wierze i krzewienia kultury chrześcijańskiej.

Idelaną lokalizacją dla CHCK MK byłoby usadowienie obok Katedry poznańskiej na Ostrowie Tumskim. Zapewniłoby to dobrą komunikację dla kadry kształcącej jak i uczniów, studentów czy też korzystających z usług Centrum.

W chwili obecnej grunty te są zwalnianie przez instytucje Państwowe i powstaje możliwość ich zakupu.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent