Avatar użytkownika

chiny24.com

57
patronów
1 852 
miesięcznie
37 444 
łącznie
57
patronów
1 852 zł 37 444 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

8 zł miesięcznie
Wybierz 8 zł
874 dostępne miejsca
Ósemka to w chińskiej numerologii symbol szczęścia, powodzenia, a także nieskończoności. Dziękujemy Ci za Twój patronat i życzymy nieskończonego szczęścia. Żeby okazać naszą wdzięczność w sposób należyty:

- prześlemy Ci elektroniczne podziękowanie za wsparcie projektu;
- prześlemy Ci cotygodniowy newsletter z najnowszymi informacjami zza Wielkiego Muru (i nie tylko);
- raz w miesiącu losować będziemy osobę, która otrzyma od nas mały prezent (na przykład książkę, lub film o współczesnych Chinach);
18 zł miesięcznie
Wybierz 18 zł
169 dostępnych miejsc
Osiemnaście to 1, które brzmi jak "ja" oraz 8, które jest symbolem powodzenia. A także wieczności. Życzymy Tobie nieustającego powodzenia. W podzięce za Twój patronat:

- wymienimy Twoje nazwisko wśród Patronów, dzięki którym powstaną nasze podcasty;
- będziemy Cię informować o organizowanych przez nas spotkaniach i eventach, zapewniając pierwszeństwo rezerwacji;
- raz w tygodniu wylosujemy jedno pytanie Patrona dotyczące Chin, na które odpowiemy na stronie chiny24.com, lub w podcaście;

*Patronom z tego progu przysługują wszystkie przywileje Patronów z progu 8
28 zł miesięcznie
Wybierz 28 zł
98 dostępnych miejsc
Dwadzieścia osiem to w języku kantońskim 易發 "dobrobyt nie wymagający wysiłku". I tego życzymy Ci Patronie, a ponadto deklarujemy, że:

- otrzymasz od nas w formie podziękowania elektroniczną wersję każdej naszej publikacji;
- raz w miesiącu będziesz miał dostęp do wybranego, pojedynczego raportu spośród tych przez nas opracowywanych;

*Patronom z tego progu przysługują wszystkie przywileje Patronów z progu 8 i 18
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
97 dostępnych miejsc
Pięć to w chińskiej numerologii symbol pięciu elementów (Woda, Ogień, Ziemia, Drewno i Metal). Zero to początek. Dobry początek. Na przykład drogi do Zakazanego Miasta, do którego wejść można wyłącznie przez bramę z pięcioma łukami. W formie podziękowania od nas otrzymasz Patronie:

- nieograniczony dostęp do wszystkich publikowanych przez nas cyklicznie materiałów;
- zaproszenie do live chatów, podczas których odpowiemy na Twoje pytanie;
- bezpłatny wstęp na organizowane przez nas spotkania, eventy;

*Patronom z tego progu przysługują wszystkie przywileje Patronów z progu 8, 18 i 28
88 zł miesięcznie
Wybierz 88 zł
77 dostępnych miejsc
Dwie ósemki to w chińskiej numerologii podwójna radość, lub wieczna prosperity. Tak wyjątkowym Patronom dziękujemy:

- wymieniając ich nazwiska na wszystkich publikowanych przez nas raportach i książkach;
- wymieniając ich nazwiska w informacjach o realizowanych przez nas materiałach video;
- zapraszając na indywidualne spotkania i dyskusje na temat Chin - zarówno online, jak i "na żywo";
- wśród Patronów 88 losować będziemy specjalne prezenty, o których informować będziemy na bieżąco;


*Patronom z tego progu przysługują wszystkie przywileje Patronów z progu 8, 18, 28 i 50

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora chiny24.com w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

CHINY24.COM to projekt, który przybliża Chiny zupełnie różne od tych, które przedstawiają media. Przybliża Chiny, które z państwa biednego i zacofanego stały się.... No właśnie. Czym są Chiny? O tym piszemy, mówimy, robimy filmy.

Nazywam się Leszek Ślazyk. W Chinach wylądowałem przypadkiem pod koniec 1994 roku. Dostałem pracę, której największym atutem była możliwość częstego wyjeżdżania do Chin. 

Nigdy nie fascynował mnie język, ani kultura Chin. Nie chciałem być Brucem Lee. Nie pociągało mnie ani Tao, ani Konfucjusz. Chin byłem po prostu ciekaw. Chiny przedefiniowały całe moje życie.

Od pierwszych chwil spędzonych w biednym jeszcze Szanghaju, w siermiężnym Suzhou i dzikim Shenzhen zafascynowało mnie państwo. Pomimo biedy, siermięgi i dzikości widać było i czuć, że rodzi się coś wielkiego, fascynującego, nieprzewidywalnego. I stało się. Dziś coraz mniej czasu poświęcam odwiedzaniu kolejnych chińskich fabryk, a coraz bardziej angażują mnie spotkania z twórcami chińskich hubów technologicznych, wizyty w innowacyjnych firmach, a przede wszystkim poszerzanie wiedzy na temat przemian społecznych, technologicznych, cywilizacyjnych, kulturowych, które dokonują się w Chinach w ostatnich czasach. Przemian, które dokonują się pod osłoną wielu masek, pozorów, takich jak ideologia komunistyczna. 

Projekt

Projekt chiny24.com, który narodził się w swojej pierwotnej formie w 2010 roku, a narodził się z potrzeby rozumu, kieruję do tych wszystkich, którzy jak ja są ciekawi świata.

Bo Chiny dziś, to nie tylko Państwo Środka, ale cały świat, to również Polska, która kiedyś mając z Chinami relacje znakomite (dla siebie samej) dziś nie potrafi się w tej relacji odnaleźć.

Spędzając w Chinach 10 miesięcy rocznie, za każdym razem wracając do Polski odczuwałem silny - jak się to ładnie określa - dysonans poznawczy. To co widziałem, to czego doświadczałem tam, nijak nie przystawało do tego, co mówiło się o Chinach tu.

Dziś nadszedł czas, żeby skromnemu portalowi nadać nowy wymiar. Celem projektu chiny24.com jest stworzenie serwisu informacyjnego zapewniającego ciągły dopływ informacji (z minimalną dawką opinii) na temat Chin współczesnych, w oderwaniu od ideologicznego dyskursu. Chcemy dla Was zbierać informacje ze źródeł chińskich i anglojęzycznych, weryfikować je i redagować w języku polskim, aby następnie przekazywać je Wam za pośrednictwem portalu internetowego, podcastów, realizacji video. Po to, żebyście w oparciu o rzetelną wiedzę mogli dokonywać wyborów  życiowych i decyzji biznesowych. Sami.

Chiny w roku 2020 są czymś zupełnie innym niż były w roku 1994. A wciąż są mało znane, wciąż postrzegane przez pryzmat stereotypów, które nie pozwalają sensownie odpowiedzieć na pytania takie jak na przykład:

 

- Jak to się stało, że Chiny są tak ważnym elementem łańcuchów dostaw, czy możemy to zmienić i w jaki sposób?

 

 

- Kiedy Chiny stały się globalnym potentatem w obszarze nowoczesnych technologii i hegemonem  handlu elektronicznego?

 

 

- Jak to możliwe, że państwo, które 40 lat temu nie było w stanie zbudować żadnego auta jest dzisiaj światowym liderem w produkcji własnych samochodów elektrycznych?

 

- Jak to się stało, ze państwo zapóźnione i zacofane w ciągu zaledwie kilku dekad stało się globalnym liderem w rozwoju naukowym, zwłaszcza w obszarze nauk ścisłych i badań podstawowych? 

A przede wszystkim:

- Jak to się stało, że niewiele w Polsce wiemy na ten temat, i że nie uczestniczymy aktywnie jako partner w tych procesach? Jak na przykład instytucje, firmy i przedsiębiorcy z Czech, czy Estonii?

Jeśli uważasz, że to co robimy jest ważne, po prostu nas wesprzyj. 

Zaglądaj też jak najczęściej na stronę chiny24.com

Pamiętaj, że odpowiadamy naszym Patronom na wszystkie pytanie dotyczące Chin.

 

 

Cele Autora

Prasa
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 648 zł brakuje
74%
Przygotowanie rzetelnego materiału informacyjnego wymaga czasu. I pieniędzy. Dostęp do większości poważnych portali informacyjnych jest płatny. Opracowania naukowe, publikacje instytucji badawczych i analitycznych, raporty think tanków cenione są wprost proporcjonalnie do jakości zawartych w nich danych, a zwłaszcza wniosków z tych danych wynikających. Środki uzyskane od Patronów pozwolą nam sięgnąć głębiej do źródeł wiedzy, którą się chcemy z Wami dzielić.
Radio
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 3 148 zł brakuje
37%
Dziś coraz większym zainteresowaniem cieszą się treści przekazywane w formie podcastu. Radio, które możemy włączyć sobie kiedy chcemy, żeby posłuchać dokładnie czego chcemy. Środki pozyskane od Patronów na ten cel pozwolą nam realizować profesjonalne podcasty, których realizację chcemy oddać w ręce (i uszy) profesjonalistów. Próbkę takiej jakości znajdziecie na Spotify: Chiny według Leszka Ślazyka
Telewizja
  • 7 500 zł miesięcznie
  • 5 648 zł brakuje
24%
Materiały video pozwalają przekazać szybciej i lepiej wiele złożonych informacji. Pokazać z całkiem bliska wydarzenia i sprawy odległe, a mimo to bardzo ważne. Produkcja materiałów video wymaga wsparcia profesjonalistów, zwłaszcza w postprodukcji. Środki pozyskane od Patronów na ten cel umożliwią nam korzystanie z usług ludzi od obrazu, dźwięku, montażu, animacji, etc. , a dzięki temu realizowanie tego typu materiały i publikowanie ich kilka razy w miesiącu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora chiny24.com już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Katarzyna Żaczek
Katarzyna Żaczek
8 zł
Daniel Szutran
Daniel Szutran
28 zł
Joanna Li
Joanna Li
50 zł
Andy Brandt
Andy Brandt
18 zł
Sebastian Baszak
Sebastian Baszak
18 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.