Avatar użytkownika

Christianitas

47
patronów
2 015 
miesięcznie
70 925 
łącznie
47
patronów
2 015 zł 70 925 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Bo potrzeba, aby On panował (1 Kor 15, 25).
Po to powstało nasze pismo. Dziękujemy każdemu, kto chce je wspierać. Co miesiąc zamówimy Mszę św. w intencji naszych Patronów w jednym z zaprzyjaźnionych z nami opactw benedyktyńskich we Francji. Wszystkim Patronom będziemy wysyłać nowy numer w formacie pdf.
25 zł miesięcznie
Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni. Oprócz tego, co przekazujemy Patronom na niższym progu, jeszcze przed wysyłką nowego numeru do dystrybucji, udostępnimy go w jako ebook (epub, mobi).
40 zł miesięcznie
Sługami nieużytecznymi jesteśmy, Państwo jednak chcecie nas wspierać. Serdecznie dziękujemy. Jak zawsze przekażemy podarunki z poprzednich progów. Ponadto każdy nowy numer trafi do Patrona z tego progu prosto z drukarni.
70 zł miesięcznie
Doceniamy zaufanie jakim zostajemy obdarzeni. Przekażemy nie tylko każdy nowy numer, ale także każdą nową książkę z Biblioteki Christianitas
100 zł miesięcznie
Państwa decyzja aby zostać naszym Patronem na tym progu, to dla nas zaszczyt i olbrzymie zobowiązanie. Przekażemy wszystkie wcześniej wymienione podarunki. W nowym numerze pisma redaktor naczelny umieści swoją dedykację.
200 zł miesięcznie
Dla tej grupy Patronów zastrzegamy szczególny tytuł: Benefactor Christianitatis. Z serca dziękujemy. Także książki z Biblioteki Christianitas zanim trafią do Patronów, zostaną opatrzone dedykacją autora, a jeśli będzie to niemożliwe, dziękczynną adnotacją redaktora książki bądź redaktora naczelnego pisma.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Christianitas w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Pismo na rzecz ortodoksji.

Co zmieniło Wasze wsparcie?

W kwietniu 2022 minął rok od chwili kiedy postanowiliśmy prosić Państwa o wspieranie naszej działalności na portalu Patronite. Zgromadziliśmy przez ten czas dzięki Państwa hojności 20 tysięcy złotych.

Pieniądze te umożliwiły nam realizowanie od dawna planowanego udostępnienia naszego pisma w formacie ebook (epub i mobi). Ukazały się w ten sposób, obok zwyczajowej formy papierowej j 3 numery.

Nasz kanał na youtube nie osiągnął jeszcze dynamiki, którą chcielibyśmy uzyskać po osiągnięciu pułapu 3 tysięcy złotych miesięcznego wsparcia, ale nowe filmy pojawiają się coraz częściej. To dzięki Państwa wsparciu możemy zapłacić osobom, które nad nimi pracują i w nich występują za czas poświęcony na przygotowanie się do nagrania oraz ich opracowanie do emisji. 

Większe zaplecze finansowe pozwala też naszym redaktorom na stałe zaangażowanie w przygotowywanie tekstów modlitw benedyktyńskiego oficjum na portalu adiutorium.pl oraz ożywienie aktywności fanpage’u tego projektu na Facebooku

 

Kim jesteśmy?

„Christianitas” jest pismem tworzonym przez świeckich katolików. Naszym celem jest tworzenie i podtrzymywanie kultury obecności chrześcijan i chrześcijaństwa w świecie, poprzez pamiętanie, dostrzeganie i oczekiwanie. 

Pamiętanie o wielkiej tradycji Kościoła, dostrzeganie i rozeznawanie wielkich wyzwań i ważnych wydarzeń współczesności, oczekiwanie spełnienia się chrześcijańskiej nadziei. 

W dobie wszechobecnej kontestacji i odrzucenia autorytetu, głośnych postulatów zmiany i tłumnych oczekiwań na ucieleśnienie utopii, w tym nadziei na jakiś “nowy”, całkiem inny Kościół, wysiłek ocalenia, zachowania i przekazania tradycji oraz sensu ortodoksji katolickiej ma szczególną wagę.

Na miarę naszych skromnych sił staramy się realizować to zadanie od 1999 roku. W ciągu tych ponad 20 lat wydaliśmy ponad osiemdziesiąt numerów pisma, opublikowaliśmy tysiące artykułów na naszym portalu internetowym, a także niepoliczalną ilość razy angażowaliśmy się  w debatę publiczną w innych mediach. Od dwóch dekad konsekwentnie komentujemy dla naszych Czytelników rzeczywistość kościelną, społeczną i narodową, zachowując świadomość źródeł naszej tradycji religijnej i cywilizacyjnej. Zadanie to chcemy realizować nadal, a nawet zamierzamy rozwinąć naszą działalność.

Realizacją tych zamierzeń nie będzie możliwa bez Państwa pomocy. “Christianitas” nie ma stałej siedziby, sytuacja pisma jest niestabilna. W Otrzymaliśmy dofinansowanie z MKiDN na lata 2020-2022, lecz nie jest ono wystarczające nawet, by pokryć koszty wydawania naszego kwartalnika. Dofinansowania tego nie można też traktować jako stałego źródła umożliwiającego planowanie prac redakcyjnych z odpowiednim wyprzedzeniem i na właściwym poziomie. Żadną miarą nie umożliwia też ono rozwoju pisma i innych związanych z nim aktywności na współczesnej agorze.

Takim źródłem może być tylko regularna pomoc Czytelników podzielających troskę o Kościół, jego tradycję i o całe dziedzictwo cywilizacji Christianitas. 

Dziękujemy za wszelką pomoc, którą otrzymaliśmy dotychczas i stale otrzymujemy. Tylko dzięki niej pismo wciąż się ukazuje, działa strona internetowa i profil na Facebooku. Nasze konto w serwisie Patronite otwieramy właśnie po to, by rozszerzyć Państwu możliwości pomagania naszej redakcji, a nam samym ułatwić okazywanie za tę pomoc wdzięczności.

Z pokorą zwracamy się do Państwa z prośbą  o wsparcie naszej pracy. Mamy nadzieję, że stale dorastać będziemy do słów, które o naszym piśmie wypowiedział z okazji jego dwudziestolecia  ojciec Jacek Salij OP: „Christianitas jest wielkim skarbem zarówno Kościoła, jak i polskiej kultury”.

Prosimy Panią, Pana o zostanie patronem „Christianitas”.

 

Zdjęcie ze spotkania z okazji 20. lat istnienia pisma "Christianitas". Dom Literatury, Warszawa, 27.10.2019. Fot. Paweł Kula.

 

Ewentualne dodatkowe wpłaty można kierować także na nasze konto.

20 2130 0004 2001 0493 1739 0001 Volkswagen Bank

Fundacja św. Benedykta
ul. Dąbrówki 7, Dębogóra
62 – 006 Kobylnica
woj. wielkopolskie

W tytule wpłaty prosimy wpisać: darowizna na cele statutowe.

 

Cele Autora

Zagęszczenie aktywności "Christianitas" na YouTubie!
 • 3 000 zł miesięcznie
 • 985 zł brakuje
67%
Te środki pozwolą, aby nasz funkcjonujący już kanał na YouTube był zasilany regularnymi nagraniami felietonów, rozmów i debat.

Modernizacja i rozwój portalu "Christianitas"!
 • 5 000 zł miesięcznie
 • 2 985 zł brakuje
40%
Taka suma będzie oznaczała bardzo poważne wsparcie i wielkie zaufanie naszych czytelników. Dlatego, gdy dojdziemy do tego poziomu chcemy przebudować naszą stronę internetową, po której nawigacja będzie łatwiejsza, układ treści bardziej przejrzysty. I jednocześnie chcemy by samych treści było więcej. Na tym poziomie finansowania będzie można zatrudnić redaktora prowadzącego portal na podstawie formalnej umowy z określonym wynagrodzeniem, co pozwoli na codzienne aktualizowanie strony i umieszczanie nowych treści.
"Christianitas" rusza w Polskę!
 • 10 000 zł miesięcznie
 • 7 985 zł brakuje
20%
Z takim wsparciem staniemy się instytucją o mocnych fundamentach. Będzie to oznaczało jeszcze więcej znakomitych tekstów, a także możliwość aktywnego wyjścia do czytelników i spotykania się z nimi (jak wreszcie poradzimy sobie z pandemią). Będziemy mogli realizować spotkania promocyjne kolejnych numerów pisma i kolejnych książek wydawanych w ramach Biblioteki Christianitas. I zobowiązujemy się, że spotkania takie odbywać się będą w różnych miejscach Polski.
Tygodnik Internetowy i dalsza ekspansja "Christianitas"!
 • 15 000 zł miesięcznie
 • 12 985 zł brakuje
13%
Ta wielkość wsparcia pozwoli nam, aby w wymiarze internetowym stać się regularnym tygodnikiem opinii. To będzie zadanie wymagające solidnej i zaangażowanej pracy redakcji. Świadomego budowania tematyki kolejnych edycji, zamawiania odpowiednich tekstów i odpowiednich autorów, redagowania, korekty itd. Nie będziemy wydawali pieniędzy na druk, ale będziemy chcieli utrzymywać jak najwyższy poziom, nie tylko merytoryczny ale także od strony formalnej.

"Christianitas" wreszcie na ebookach!
 • 1 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Z wielu stron docierają do nas oczekiwania czytelników, żeby kolejne numery dostępne były także jako ebooki w standardach właściwych dla obecnych na rynku czytników. Jesteśmy przekonani, że ta suma pozwoli uruchomić wydawanie numerów jako ebooków na odpowiednim poziomie.
Ebookizacja archiwum "Christianitas"!
 • 2 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Po osiągnięciu tego poziomu zaczniemy udostępniać ebookowe wersje numerów archiwalnych i zakończymy porządki w archiwum pisma.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Christianitas już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Joanna Pióro Ferrand
Joanna Pióro Ferrand
10 zł
PGIG97
PGIG97
25 zł
Patrycja Przybysławska
Patrycja Przybysławska
70 zł
Bartłomiej Pelczar
Bartłomiej Pelczar
70 zł
Błażej Roguz
Błażej Roguz
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.