Avatar użytkownika

Co jest nie tak z Krakowem

5
patronów
115 
miesięcznie
10 365 
łącznie
5
patronów
115 zł 10 365 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dwa razy odmówisz sobie precelka ale kto wie? może dzięki tym pięciu złotym zepsujemy kapuczine jakiemuś "dyrektorowi". Dziękuję za wspólne działanie!
10 zł miesięcznie
O Panie drogi! jak na krakowskiego centusia całkiem pokaźna ta kwota ;-) Wsiadam na rower, w poszukiwaniu krakowskich absurdów!
15 zł miesięcznie
Przekroczenie magicznego progu dziesięciu złotych to nie lada wyzwanie. Jest to nawet więcej niż jeździło rowerzystów w ciągu godziny na Grunwaldzkim w czasie zimy!
Dzięki Tobie będę mógł ich dalej liczyć!
20 zł miesięcznie
Dokładnie tyle potrzebuje na każde wypożyczenie tupecika i nosa klauna. Witaj w cyrku, dzięki Tobie ten klaun może dalej istnieć i będzie pokazywał znacznie więcej absurdów!
30 zł miesięcznie
Jesteś pewien? to tak jakbyś mi stawiał/a co miesiąc krakowski produkt regionalny- kebeba z colą. Dzięki że odmawiasz sobie, a wspierasz walkę o Kraków dla mieszkańców takich jak my!
50 zł miesięcznie
Eliasz Abdasz pozdrawia! dokładnie tyle kosztuje wypożyczenie jego uniformu, a dzięki Tobie będzie on mógł wrócić, a to oznacze znacznie częstsze trollowanie urzędników!
100 zł miesięcznie
Tyle pewnie zapłacisz kiedyś za dzień stania w strefie. Dzięki Tobie mamy szansę to zatrzymać!
200 zł miesięcznie
Przypuszczam że to i tak ciągle mniej niż Właściciel Krakowa codzień spala w swoim gabinecie. To pomoże nam walczyć z jego wstrętnym nałogiem, w miejscu pracy. Dziękuję, jesteśmy w tym razem!
500 zł miesięcznie
Skoro tyle dajesz to pewnie masz suv-a i pięć kamienic na Kazimierzu. Aktywiści Cię nie lubią. Witaj w klubie. To pozwoli nam wspólnie nagrywać kolejne piosenki o Krakowie ;-)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Co jest nie tak z Krakowem w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Co jest nie tak z Krakowem to profil sprzeciwiający się urzędniczej ignorancji w Krakowie, rządom fanatyków rowerowych, wycince zieleni i patologii deweloperskiej. Staję w obronie mieszkańców, stara się ujawniać patologię w krakowskim magistracie.

Hej!

Nazywam się Mateusz Jaśko, i jestem zwykłym mieszkańcem jak pewnie i Ty. Prowadzę profil na FB, i kanał na youtube "Co jest nie tak z Krakowem".

 Na codzień zajmuje się montażem filmowym oraz jestem operatorem kamery. W swoim życiu zawodowym miałem duży kontakt z politykami, zarówno tymi lokalnymi jak i ogólnopolskimi. Dzięki temu miałem okazję poznać świat urzędniczo- polityczny od podszewki. 

 Pewnego dnia nagrywając wyjazdowe szkolenie policjantów z całej Polski usłyszałem od nich że w krakowskim samorządzie (mówiąc ładnie) źle się dzieje i tego w żaden sposób nie da się porównać z pozostałymi częściami Polski. Wtedy postanowiłem działać. Po powrocie zacząłem szukać i przyglądać się wszystkiem, co według mnie mogło przeszkadzać mieszkańcom, a także temu co w zachowaniu urzędników czy Prezydenta Krakowa mogło być conajmniej nie w zgodzie z dobrymi praktykami. Tak powstał profil oraz kanał na Youtube "Co jest nie tak z Krakowem"

 Od momentu jego założenia udało mi się zebrać ponad siedem tysięcy zaangażowanych fanów i... stałem się chyba jednym z największych wrogów krakowskiego magistratu . Swoją działalność społeczną staram się prowadzić inaczej niż wszyscy- przebieram się za klauna, jeżdżę na dziecięcym rowerku, organizuje wigilię dla  kontrolerów strefy płatnego parkowania o których miasto zapomniało w ten dzień (nawet wtedy musieli się nachapać na Waszych rodzinach) nic się nie dzieje, biorę swoje auto i spędzam ją wożąc posiłki dla nich wszystkich. Wszystko po to aby pokazać żeby pokazać jak bardzo miasto kierowane chciwością, i tonące w długach może być bezlitosne. Zbiórka którą założyłem by wykupić ekrany LED informujące o petycji odniosła tak ogromny sukces że dochody przewyższyły cel prawie trzykrotnie. Sam cel został osiągnięty w godzinę. Jako jedna z niewielu osób nie boję się urzędników ani polityków żadnej partii bo w przeciwieństwie do pozostałych przedstawicieli mediów nie zależy mi na kontakcie z nimi. Świadczy o tym choćby to ze żaden z nich nie podjął tematu palenia w miejscu publicznym, miejscu pracy,   a także w miejscu w którym są zabytki przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Przez prawie dwadzieścia lat jego rządów. Ja sprawę wyjaśniłem w pięć minut. 

PO CO MI WASZA KASA? 

 Wszystkie działania kosztują, wytykanie magistratowi jego błędów kosztuje, a ja chce to robić częściej i tysiąc razy mocniej niż do tej pory. Z Waszą małą pomocą finansową będą mógł nagrywać znacznie więcej filmików (bo temat trochę odpuściłem), drukować ulotki które będą stygmatyzować nawet najmniejszy błąd urzędniczy i rozdawać je w ich okręgach, a przed samymi wyborami zasypie ich wyborców wszystkim co zrobili nie tak. Radny dał Ci "maść na ból dupy"? przed samymi wyborami wszyscy jego wyborcy się o tym dowiedzą. Radny z góry wiedział jaki będzie wynik głosowania lub chciał odebrać głoś mieszkańcom na sesji? nic się nie bój odgrzeje to przed wyborami lepiej niż babcia sznycla na kolację. 

 Nie jestem krakowskim urzędnikiem- na pewno nie zmarnuję Waszych pieniędzy, a już na pewno nie tak jak zrobiła to obecna władza Krakowa. 

Cele Autora

Więcej Klauna, szybkiego rowerzysty, i Eliasza Abdasza w Krakowie.
  • 200 zł miesięcznie
  • 85 zł brakuje
57%
Dzięki temu uda mi się częściej realizować jakieś dziwne pomysły z tymi trzema bohaterami.
Wesołe ulotki
  • 500 zł miesięcznie
  • 385 zł brakuje
23%
Za pincet złoty Panie to narobimy szumu! To pozwoli nam na wydruk ulotek czy minigazetek pokazujących "wyczyny" radnych czy urzędników które będę rozdawał na skrzyżowaniach w Krakowie. To że Ty wiesz co oni robią czy piszą nie znaczy że reszta wie. Gwarantuje Ci że zdecydowana większość mieszkańców interesuje się polityką od wyborów do wyborów lub kiedy zjeżdża się rodzina na święta.
Youtube wraca!
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 885 zł brakuje
11%
Szybki rowerzysta ze zdjęcia wraca na Youtube! wsiadam na rower i jadę w miasto na poszukiwanie przygód. Nawet nie wiecie ile codzień można znaleźć absurdów działań włodarzy na ulicach. Może nawet spotkam te mityczne setki rowerzystów w mieście?
Poważna kwota, poważne działania.
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 885 zł brakuje
5%
Przy tak wielkich pieniądzach w grę wchodzą tylko wielki czyny. Tutaj oprócz filmików z miasta, wchodzi w grę podsumowanie miejskich działań dwa razy w miesiącu. Oczywiście Eliasz Abdasz również bierze w tym udział.
Nie dajmy odetchnąć temu miastu.
  • 3 500 zł miesięcznie
  • 3 385 zł brakuje
3%
Tutaj już naprawdę przyprawimy wszystkich o zawał. Trzy do czterech podsumowań działań miejskich w miesiącu, filmiki i wywiady z mieszkańcami, Eliasz i ekipa, a także filmiki z prześwietlania miejskich zamówień, połączeń towarzyskich czy rodzinnych. W skrócie propaganda jakiej jeszcze świat nie widział.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Co jest nie tak z Krakowem już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Tomasz Kaczmarczyk
Tomasz Kaczmarczyk
20 zł
Grzegorz Rozek
Grzegorz Rozek
20 zł
Sylwek Krzywonos
Sylwek Krzywonos
50 zł
Tomasz Pawlik
Tomasz Pawlik
20 zł
Joanna Filipowska-Golczyk
Joanna Filipowska-Golczyk
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.