Daniel Kasprowicz

W Patronite od 17.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 149

Liczba Patronów: 229

Zostań Patronem
Kup na prezent
100 patronów
4 036 miesięcznie
97 219 łącznie
Cześć! Nazywam się Daniel i... od 2014 roku pomagam na Madagaskarze. Na codzień zajmuję się budową Centrum Medycznego im. Jana Beyzyma w Manerinerina, które tworzę z myślą o niedożywionych dzieciach i kobietach będących w szczególnie ciężkiej sytuacji. Serdecznie zapraszam :-)

O Autorze

KIM JESTEM? 


Z powołania jestem misjonarzem świeckim od 2014 roku posługującym na Madagaskarze, a z wykształcenia dietetykiem klinicznym, absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuję się przede wszystkim leczeniem niedożywionych dzieci na Madagaskarze, których los nieźle poharatał.  Nazwano mnie kiedyś ambasadorem walki z głodem na świecie, i na swoim mediach społecznościowych staram się walczyć o godne życie tych dzieci, którym świat odmówił prawa do wyżywienia i życia w zdrowiu. Napisałem dwie książki: "KILASY MANDRY. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać" i "HAZO MENA. O marzeniach z Czerwonej Wyspy". W nich opisuję przepiękny świat Madagaskaru, w którym niestety rzeczywistość jest często bezwzględna dla dzieci.

W grudniu 2020 roku zdecydowałem się otworzyć własną misję i Stowarzyszenie Atelier de Dieu, w imieniu którego obecnie buduję Centrum Medyczne w Manerinerina dla niedożywionych dzieci, kobiet będących w szczególnie trudnej sytuacji materialnej i tych wszystkich osób, które zmagają się z trudną malgaską rzeczywistością!

CZYM SIĘ OBECNIE ZAJMUJĘ? 


Od 2020 roku posługuję w zupełnie NOWYM dla mnie miejscu - na misji w Manerinerina, gdzie... podjąłem się projektu budowy szpitala dla najbiedniejszych dzieci, niedożywionych i kobiet będących w niezwykle trudnej sytuacji życiowej. Wszystkie swoje siły skupiam na pozyskiwaniu funduszy na ten cel, sprzętu medycznego, inwestorów i współpracowników. Rozpisuje małe i duże projekty, by ukończyć budowę szpitala JAK NAJSZYBCIEJ. Na zrzutce ogarniamy fundusze właśnie na ten cel: http://www.zrzutka.pl/szpitalantsiranana

CO UDAŁO MI SIĘ DOTYCHCZAS ZROBIĆ? 


Z misjami jestem związany od 2011 roku i właśnie od tamtego czasu działam nieustannie, by pomagać tym najbiedniejszym, zwłaszcza dzieciom. Jak wyglądała ta moja droga? Co udało się zrobić?

 1. 2011: miesięczny wolontariat w przychodni w Bemaneviky
 2. 2012: badania naukowe z zakresu oceny stanu odżywienia w Mampikony
 3. 2012 - 2014: organizacja funduszy na budowę stołówki dla niedojadających dzieci
 4. 2014: wyjazd na długie misje i budowa stołówki dla 300 dzieci, praca z dziećmi w domu dziecka, posługiwanie w przymisyjnej przychodni i stołówce
 5. 2015: organizacja akcji "Kaszka dla Malgaszka" (która stała się coroczną inicjatywą zbierania materiałów medycznych i żywności terapeutycznej dla dzieci z Madagaskaru; w 2019 zbiórka 1250 kg materiałów medycznych), rozpoczęcie budowy kliniki w Mampikony, wydanie książki "KILASY MANDRY. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać"
 6. 2015 - 2019: praca w klinice w Mampikony
 7. 2018: wydanie książki "HAZO MENA. O marzeniach z Czerwonej Wyspy"
 8. 2019: rozpoczęcie nowego projektu w Manerinerina
 9. 2020: utworzenie Stowarzyszenia Atelier de Dieu i realizacja szeregu projektów - budowa szpitala, szkół, program "Adopcji na odległość", programy stypendialne dla studentów, tworzenie silosów ryżowych i wspieranie lokalnego rolnictwa i wiele, wiele innych!
 10. 2021: rozpoczęcie współpracy z Fundacją UNAWEZA i realizacja projektów muzycznych, sportowych oraz edukacyjnych!

 

DLACZEGO POTRZEBNY MI PATRONITE? 


Posługuję wolontaryjnie niemal od samego początku. Przez bardzo długi okres nie miałem opłacanych żadnych składek. Zarówno ofiarowane przez darczyńców pieniądze, jak i zysk z książek przeznaczam na cele misyjne, głównie leczenie moich podopiecznych, budowę szpitala i opiekę nad biednymi. Nie czerpię z nich żadnych korzyści finansowych, a dotychczas utrzymywałem się z niewielkich datków kierowanych konkretnie na mój cel, dorywczej pracy zza granicą podczas urlopów (co 2-3 lata można wrócić z misji na urlop) i innych drobnych zleceń (prezentacje, artykułu w gazetach, itp.). 

Patronite to dla mnie szansa na dalsze pomaganie niedożywionym dzieciom z Madagaskaru. Czerwona Wyspa nie jest dla mnie formą rozrywki, miejscem wakacji czy turystyki - to moje miejsce posługiwania biednemu człowiekowi, głodnemu dziecku, rodzącej w niegodnych warunkach ciężarnej. Środki są potrzebne przede wszystkim do zaspokojenia podstawowych potrzeb, takich jak wyżywienie i zakwaterowanie, przejazdy i codzienne wydatki (tak, na misjach też takowe się pojawiają :)

 

Z góry dziękuję!
Daniel


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Barbara Balwa
Barbara Balwa
Próg: 200 zł
Natalia
Natalia
Próg: 10 zł
Lidia Cegielka
Lidia Cegielka
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Piotr Biedulski
Piotr Biedulski
Próg: 50 zł
tomasz jaszcz
tomasz jaszcz
Próg: 10 zł