Dobre Ciało

W Patronite od 08.11.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 335

Liczba Patronów: 240

Zostań Patronem
68 patronów
1 165 miesięcznie
13 845 łącznie
zdrowie, zwłaszcza reprodukcyjne i seksualne; edukacja seksualna i menstruacyjna; wsparcie w ciąży i w połogu; towarzyszenie w porodach i poronieniach; facebook: fanpage i zamknięta grupa dla kobiet; poradnictwo indywidualne; publikacje; feminizm i aktywizm; pro-choice.

O Autorze

Cześć,

Nazywam się Kamila Raczyńska-Chomyn, możecie mnie kojarzyć jako Dobre Ciało (a na ig znajdziecie mnie tu). To nazwa projektu skierowanego do kobiet, który prowadzę od 2015 roku, w ramach którego:

- Piszę i mówię o zdrowiu seksualnym, przyjemności płynącej z seksu oraz samomiłości. Obalam mity na temat ciała, miesiączki, porodu i połogu, orgazmów, masturbacji i kobiecej przyjemności. Więcej na ten temat poczytasz tu

- Prowadzę edukację seksualną i menstruacyjną skierowaną do nastolatek oraz dorosłych kobiet z całej Polski. Edukuję m.in na temat ubóstwa menstruacyjnego oraz roli cyklu w naszym życiu. Tu możesz dowiedzieć się więcej (podczas TEDxWUM wystąpiłam z Basią Pietruszczak - Pani Miesiączka).

- Edukuję na temat roli douli w porodzie i dbam o kobiety w trakcie ciąży, podczas porodu oraz w połogu. Wspieram też osoby w trakcie i po poronieniu.

- Pomagam kobietom wrócić do siebie po trudnych zdarzeniach, jak poronienie lub doświadczenie przemocy i na nowo cieszyć się własnym ciałem. 

- Prowadzę testy gadżetów erotycznych, również pod kątem tego, z którymi warto pracować terapeutycznie w przypadku np. bolesnego współżycia. Część moich klientek, to kobiety z diagnozą pochwicy, vulvodynii oraz MRKH, a mi bardzo zależy na poprawie jakości ich życia erotycznego.

- Jestem współautorką książki „Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu”, napisanej wraz z Pauliną Klepacz i Aleksandrą Nowak dla Wyd. Czarna Owca. Więcej o książce dowiesz się tu

- Prowadzę poradnictwo online skierowane do kobiet oraz opiekuję się sporą kobiecą społecznością na FB. 

 

Dlaczego Patronite?

Ponieważ wiem, że chcecie wspierać moją pracę aktywistki i edukatorki, a ustawione przeze mnie tu progi (od 5pln miesięcznie) są dostępne w zasadzie dla wszystkich chętnych, by to wsparcie mi dać.

Masa moich działań, to praca pomocowa/interwencyjna, która często jest pracą darmową, ponieważ nie każdą osobę w kryzysie stać na płatne konsultacje. Dzięki Waszemu wsparciu moja praca przestaje być darmowa, co jest spójne z tym, co uważam na temat pomocowej pracy kobiet oraz aktywizmu - wyręczając państwo na wielu polach, aktywistki i aktywiści powinni dostawać za swoją pracę pensję. Po prostu i zwyczajnie.

Poza tym uważam, że nie ma nic bardziej feministycznego niż kobiety wspierające inne kobiety w drodze do niezależności finansowej, samorozwoju i spokoju.

Ja wspieram Was moją codzienną pracą, a Wy możecie wesprzeć mnie finansowo, za co z góry dziękuję.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Gosia Tchorzewska
Gosia Tchorzewska
Próg: 10 zł
Joanna Skonieczna
Joanna Skonieczna
Próg: 25 zł
Agata Bielska
Agata Bielska
Próg: 10 zł
Dominika Klimek - #ważne podcast
Dominika Klimek - #ważne podcast
Próg: 10 zł
Katarzyna Wiążewska
Katarzyna Wiążewska
Próg: 5 zł
juratka
juratka
Próg: 10 zł