Dom dla Kundelka

W Patronite od 02.02.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 582

Liczba Patronów: 592

Zostań Patronem
Kup na prezent
32 patronów
960 miesięcznie
4 285 łącznie
Fundacja Dom dla Kundelka powstała w 2016 roku.
Zgodnie ze statutem Fundacja ma na celu niesienie pomocy skrzywdzonym i porzuconym zwierzętom.
Fundacja działa wyłącznie dzięki wsparciu osób i instytucji, którym los zwierząt nie jest obojętny.

O Autorze

Działamy pełną parą od maja 2016 roku
i z dnia na dzień kochamy to coraz bardziej!
Zgodnie ze statutem nasza Fundacja niesie pomoc
skrzywdzonym i porzuconym zwierzętom. Wszystkim, bez wyjątku!
Nazwa naszej Fundacji nas nie ogranicza,
a słowo „Kundelek” interpretujemy na swój własny sposób.

Obecnie pod naszą opieką przebywa ponad 100 uroczych zwierzaków :)
Kundelki, kotełki i świnki wietnamskie. Mamy słabość do staruszków. Ponad połowa naszych podopiecznych to stare, schorowane, przez nikogo niechciane istoty. 

Prosimy

 

Współczesny człowiek odwrażliwił się już na krzywdę: wszystkie media są przepełnione wołaniem o pomoc. W tym zbiorowym krzyku trudno usłyszeć nas – fundację małą, choć tworzoną przez osoby z kilkunastoletnim stażem w ratowaniu zwierząt. Mimo to nie przestajemy walczyć o każdy grosz – bo nie zostało nam nic innego, bo nie możemy zamknąć oczu, przejść obojętnie wobec cierpienia.

Brzmi pięknie? Niestety trudno mówić o sielance,
kiedy zdani sami na siebie, musimy często z własnych kieszeni dokładać do naszych zwierzaków. A tych przybywa, bo nie potrafimy jak inni powiedzieć „za stary, będzie dużo kosztował”, „za mało poobijany, nie przyciągnie uwagi”, „nie w typie rasy, nie znajdzie szybko domu”. Często zwracamy się do innych fundacji o pomoc i często dostajemy takie odpowiedzi…

Ale psie serce nie rozumie ekonomii i marketingu,
niezależnie od wszystkiego chce tylko ciepła i bezpieczeństwa.
To człowiek wymyślił rasowe podziały – psy między sobą nie czują się lepsze lub gorsze ze względu na wygląd. Często nasze kundelki mieszkają w hotelikach miesiącami, zanim znajdzie się dla nich dom. Zaś o niewidomą sunię shih-tzu, która była pod naszą opieką, toczyły się wręcz internetowe wojny. „Biorę bez zastanowienia!” - napisała do nas jedna osoba...

My kochamy wszystkie psiaki – duże i małe, zdrowe i schorowane, rasowe i kundelki. Może jesteśmy naiwni, bo przyjmujemy pod swoją opiekę również te, które domów raczej nigdy nie znajdą – kalekie, chore, stare, agresywne, nadpobudliwe…
Mimo to nie poddajemy się w walce o ich dobry los. Po pracy, zamiast cieszyć się życiem czy choćby poświęcić czas rodzinom – robimy ogłoszenia, organizujemy bazarki, chodzimy na wizyty przedadopcyjne.


Nasze życie jest prowadzone pod dyktando miłości do zwierząt. Miłości bezwzględnej i bezinteresownej. Wśród wielu wołań o pomoc jesteśmy i my – Fundacja Dom Dla Kundelka. I nie wstydzimy się prosić o pomoc – bo ani złotówki nie weźmiemy dla siebie. 

Nie mamy medialnych patronów, nie rozreklamują nas celebryci. Za to z dumą i podniesionymi głowami możemy pochwalić się tym, co niewiele fundacji może o sobie powiedzieć – nie zarabiamy na naszej działalności. Absolutnie każda osoba zaangażowana w naszą działalność, od prezesa po chętnych udzielających doraźnej pomocy – jest wolontariuszem. Ani jeden grosz nie ginie w naszych rozliczeniach: wszystko dostają tylko i wyłącznie zwierzaki.


Nasze życie to ogromne pokłady miłości do zwierząt.
Miłości bezwzględnej i bezinteresownej.

Wśród wielu wołań o pomoc jesteśmy i my – Fundacja Dom Dla Kundelka – jeżeli popierasz nasze działania, a nasza misja jest Ci bliska,
zostań naszym PATRONEM i pomóż nam zmieniać świat na lepsze!

 

 
 

 

 

 
 
 
 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Beata Wosztal
Beata Wosztal
Próg: 20 zł
Agnieszka Gocek
Agnieszka Gocek
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Weronika Gwis
Weronika Gwis
Próg: 10 zł