Domowy Survival

W Patronite od 02.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 803

Liczba Patronów: 727

Zostań Patronem
Kup na prezent
24 patronów
620 miesięcznie
23 020 łącznie

⌨️ 1k, czyli więcej i lepiej!

1 000 zł

miesięcznie

62%

osiągnięto

380 zł

brakuje

W ramach tego progu dostarczymy patronom (i tylko im!) jeden dodatkowy zakulisowy materiał w miesiącu. Coś pomiędzy vlogiem a ścinkami z nieudanych ujęć "behind the scenes". Zobaczycie, jak wygląda produkcja naszych filmów i co robimy oprócz tego.

Po przekroczeniu tej kwoty uruchomimy na blogu zamknięte forum dyskusyjne, do którego nie będziemy przyjmować nowych uczestników, poza Patronami oraz zamkniętą grupę na Discordzie. Oba te miejsca dzięki temu będą miały szansę być wolne od spamu i wypisywanych głupot przez ludzi, którym wydaje się, że pozjadali swoje rozumy. I wreszcie będziemy mieli możliwość zadbać o wymianę informacji i wiedzy na takim poziomie, na jakim jest to niezbędne. Stworzymy więc tam przyjazną przestrzeń do anonimowego dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, wiedzą, czy wreszcie rozwiązywaniem Waszych problemów z pomocą społeczności.

🔴 Za 2,5k widzimy się na żywo

2 500 zł

miesięcznie

24%

osiągnięto

1 880 zł

brakuje

Spotkania na żywo to świetna metoda, by porozmawiać o naszych rozterkach i spróbować wspólnymi siłami porozwiązywać problemy, przed którymi stoimy. Wiem to doskonale, bo wszelkiego rodzaju zloty właśnie temu między innymi służą. W ramach tego progu raz miesiącu spotkamy się na godzinną audycję na żywo dla patronów z progu 30 zł i wyższych (na YouTube), a także dodatkowo raz w miesiącu na osobne godzinne spotkanie dla patronów z progu 100 zł i powyżej (za pomocą Google Hangouts lub innej, podobnej technologii).

Zapis z tego pierwszego spotkania opublikujemy później na kanale na YouTube. Z tego drugiego nie będzie zapisu. Miej to na względzie przygotowując tematy, które chcesz na tym spotkaniu poruszyć!

🛍️ 4k, duże rzeczy i duże wydatki

4 000 zł

miesięcznie

15%

osiągnięto

3 380 zł

brakuje

Po przekroczeniu tego progu chcemy odkładać 1 000 zł co miesiąc na wydatki związane bezpośrednio z zakupem produktów lub usług niezbędnych do nagrania materiału. Przykładowo, gdybyśmy chcieli przetestować filtr awaryjny do wody domowej roboty, to przekrojowe badanie próbki wody, pod kątem wielu zanieczyszczeń, to duże kilkaset złotych, a takie badania trzeba byłoby zrobić w tym eksperymencie co najmniej dwa (by zbadać skład wody brudnej i tej po oczyszczeniu). Albo gdybyśmy chcieli przetestować odbiornik GPS z funkcją łączności satelitarnej, za sam abonament do tej łączności w czasie testu zapłacimy kilkaset złotych. Albo zrobić test porównawczy kilku modeli CB radia. Taki budżet pozwoli nam na przykład przetestować droższe gadżety, których nigdy w życiu sami byśmy nie kupili, albo nie ma szans otrzymania ich od producenta, dystrybutora czy agencji reklamowej.

W ramach tych budżetów możemy testować gadżety tańsze i droższe. Małe survivalowe zabawki z Chin, ale i droższe sprzęty z polskich salonów firmowych. I Wy będziecie mieli wpływ na to, na co wydamy te pieniądze.

📒 5,5k na nowe materiały dydaktyczne

5 500 zł

miesięcznie

11%

osiągnięto

4 880 zł

brakuje

Gotowa lista produktów do kupienia do domowego zapasu żywności?
Kompletna lista 100 czy 150 przedmiotów do zbudowania zestawu ewakuacyjnego?
Konkretne rekomendacje w zakresie sprzętu, który warto wozić w samochodzie?
Szablon rodzinnego planu awaryjnego?
Wzór testamentu w celu zabezpieczenia majątku po śmierci?

Bardzo chcielibyśmy przygotować szereg tego typu poradników, pokrywających konkretne dziedziny przygotowań na sytuacje awaryjne. Część bylibyśmy w stanie opracować sami i tylko zwyczajnie brakuje nam na to czasu. Ale na przykład za materiały dotyczące dietetyki czy porady prawne się nie będziemy brać, bo się na tym nie znamy. I tu będziemy potrzebowali wsparcia fachowców...

Docelowo chcielibyśmy publikować jeden taki poradnik i udostępniać go Patronom bezpłatnie, nie rzadziej, niż jeden na dwa miesiące.

📚 7k na udostępnienie nowej wiedzy

7 000 zł

miesięcznie

8%

osiągnięto

6 380 zł

brakuje

Na świecie jest mnóstwo fajnych, dostępnych bezpłatnie poradników, które pomogą przetrwać sytuacje awaryjne. Weźmy chociaż świetną ksiażkę "Nuclear War Survival Skills", która pomoże zbudować zaimprowizowany schron przeciwatomowy. Cóż z tego, skoro ogromna część z nich jest po angielsku, nierzadko pisana dość trudnym, technicznym językiem?

Po przekroczeniu tego progu chcemy odkładać 1 000 zł na przygotowanie i wydanie w języku polskim właśnie tego typu poradników. Na pokrycie kosztów tłumaczenia, składu, wreszcie przygotowania do druku i wprowadzenia do sprzedaży. Patroni dostaną bezpłatnie książki w wersji elektronicznej, a nie-patroni będą mogli je sobie za niewielkie pieniądze kupić.

Czy jest jakaś książka, którą od zawsze chciałeś / chciałaś przeczytać, ale ze względu na barierę językową do tej pory nie było to możliwe? Pomóż nam przekroczyć ten próg i podrzuć jej tytuł. Jeśli uda Ci się przekonać społeczność patronów i będzie to możliwe, doprowadzimy do jej wydania po polsku!

🪧 0,5k na nowe podejście

500 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Pięćset złotych to kwota, która pozwoli udostępniać nasze filmy Patronom dwa dni wcześniej i to w dodatku BEZ REKLAM. Po jej przekroczeniu filmy przez pierwsze 48h będą dostępne wyłącznie dla wspierających i będą miały wyłączone reklamy. Dopiero po tym czasie dotrą do reszty subskrybentów i zostaną opublikowane na blogu.

Teraz będziesz mieć jeszcze większą niż do tej pory, szansę na napisanie komentarza "pierwszy" i otrzymanie naszej typowej odpowiedzi "do zmywania". :D
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Piotr Fx
Piotr Fx
Próg: 30 zł
Mac Kol
Mac Kol
Próg: 30 zł
Karolina Zdanowicz
Karolina Zdanowicz
Próg: 100 zł
Marcin Niedbalec
Marcin Niedbalec
Próg: 10 zł
Piotr Brachowicz
Piotr Brachowicz
Próg: 30 zł