DriftRunner

W Patronite od 19.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
24 łącznie
Cześć, jestem twórcą innowacyjnych technologii. Chciałem zaprosić Cię do wsparcia moich projektów. Jednym z nich jest Driftrunner - pojazd o napędzie eliptycznym.

O Autorze

Chciałbym Ci opisać pokrótce historię powstania DriftRunnerów, przedstawić moje plany i cele oraz zachęcić do udziału w zbiórce, dzięki której uzyskam szansę na produkcję.

Co to jest DriftRunner i jak powstał?!

DriftRunner, to najprościej pisząc, pojazd trójkołowy eliptyczny wymyślony, zbudowany i zgłoszony do patentu trzy lata temu.

Pewnego dnia obudziłem się z myślą, że muszę coś zbudować, coś, czego jeszcze na świecie nie ma. Po kilku tygodniach przebywania w garażu, wiercenia, cięcia, gięcia, skręcania, wykonywania testów, kilku siniaków i przypalonych spawarką spodni, byłem gotów przekazać całemu światu, że zbudowałem coś, czego nie da się sklasyfikować do kategorii żadnych pojazdów.

Po udanych testach i próbach przyszedł czas na zamianę spawarki na klawiaturę komputera i przygotowanie dokumentacji patentowej, z którą udałem się do Warszawy, gdzie w Urzędzie Patentowym RP zgłosiłem DriftRunnera.

Jak działa DriftRunner?

Pojazd uruchamiany jest za pomocą siły mięśni nóg i rąk, a także może być napędzany silnikoprądnicą.

Zależało mi na tym, aby podczas jazdy pracowały praktycznie wszystkie partie mięśni, a nie tylko same nogi. Osoba jadąca na DriftRunnerze wykonuje podobne ruchy jak podczas biegu czy nordic walking.

W zasadzie sercem pojazdów jest przednie koło, w którym znajduje się cały napęd. Jeden model zawiera silnikoprądnicę, za pomocą której możemy wspomagać jazdę lub podczas ćwiczeń stacjonarnych doładowywać akumulatory, mamy także gniazdo USB. Tak dobrze czytasz, można nimi ćwiczyć w domu.

Oprócz tego DriftRunnery wyposażone są w biegi do przodu oraz wsteczny, hamulce, sterowanie w rękojeści i sprzęgło wychylne.

Zapraszam do obejrzenia filmiku:

 

Najważniejsze funkcje DriftRunnera:

 • praca najważniejszych partii mięśni;
 • przemieszczanie się w terenie;
 • treningi w domu;
 • budowa kompaktowa ułatwiająca łatwe przechowywanie i transport w bagażniku auta.
 • silniko-prądnica - wspomaganie jazdy silnikiem lub jazda elektryczna lub za pomocą samych mięśni;
 • gniazdo USB - ładowanie urządzeń np.: smartfon itp.;
 • biegi do przodu;
 • bezkolizyjny bieg wsteczny;
 • amortyzatory;
 • hamulce tarczowe;
 • sprzęgło wychylne;
 • wszystkie podzespoły napędowe umieszczone wewnątrz koła;
 • możliwość regulacji obciążenia podczas treningu stacjonarnego i ładowania akumulatorów;
 • sterowanie za pomocą przekładni manualnej;
 • możliwość rozbudowy na gamy innych pojazdów;

Co się działo przez ostatnie lata?

Ostanie lata były pełne nowych doświadczeń. Podczas prezentacji pojazdów otrzymałem wiele miłych słów uznania, dyplomów i medali. Z rodziny i przyjaciół stworzyłem mały zespół, który mi pomaga jak tylko może. Własnymi siłami zrobiliśmy też stronę www, utworzyliśmy kanał na YouTube i założyliśmy Fanpage na FB.

Prezentowałem DriftRunnery na międzynarodowych targach w Katowicach oraz Krakowie oraz Nadarzynie (pojazdy zostały nagrodzone złotymi medalami i dyplomem w dziedzinie innowacyjności). Na wszystkich tych imprezach, DriftRunnery cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, każdy chciał się przejechać nie zależnie od wieku. Te doświadczenia były bardzo motywujące i stały się mocnym gruntem do podjęcia dalszych kroków - chęci produkcji, sprzedaży oraz wynajmu DriftRunnerów.

Urząd Patentowy RP w 2019 roku udzielił patentu na DriftRunnera! :-)

Co dalej?

Mam dwa pojazdy i jeden prototyp, patent i mały zespół ludzi. Na chwilę obecną myślę o stworzeniu punktów wynajmu, gdzie będzie można się przejechać oraz o sprzedaży pojazdów w Polsce.

Aby ruszyć z miejsca, potrzebne mi są duże fundusze na certyfikaty, wyjazdy na targi i promocje, linie produkcyjną, stworzenie punktów wynajmu, sieć sprzedażową. Bez waszego wsparcia to się nie uda.

Tutaj znajdziesz DriftRunnera:

Strona www -

www.driftrunner.com

Kanał YouTube -

video prezentacja DriftRunner

Facebook -

https://www.facebook.com/DriftRrunner/


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ania z ekspansja smaku
Ania z ekspansja smaku
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 3 zł