Drugi Seans

W Patronite od 17.05.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 635

Liczba Patronów: 516

Zostań Patronem
Kup na prezent
37 patronów
835 miesięcznie
7 035 łącznie

Pozwoliliście nam odetchnąć!

1 500 zł

miesięcznie

55%

osiągnięto

665 zł

brakuje

Doskonale! Właśnie pozwoliliście nam odetchnąć! Czy wiecie, że przygotowanie jednej recenzji, to dla nas:
- Minimum 5 godzin researchu (czytanie/odsłuchiwanie wywiadów z twórcami; zbieranie szczegółowych informacji o twórcach; oglądanie/odświeżanie sobie w pamięci ich poprzednich dzieł i inspiracji filmowych, kulturowych, historycznych, np. jeśli film jest adaptacją/remakiem, których nie znamy). Jeśli utwór jest bogaty w nawiązania kulturowe albo wyjątkowo nas zaciekawił, research potrafi trwać cały dzień, a nawet kilka dni.
- Minimum 1 godzina dyskusji przed kamerą – to średni czas, jaki poświęcamy na nagranie ok. 30 minutowej recenzji na kanale. Staramy się, aby nasze recenzje były wysokiej jakości, a te 30 minut, które z nami spędzacie, okazało się czasem w pełni przez Was wykorzystanym, podczas którego dowiadujecie się o filmie jak najwięcej.
- Minimum 5 godzin montażu – przygotowanie się do nagrania i samo nagranie, to dopiero połowa sukcesu. Teraz trzeba to wszystko ładnie zmontować, oszlifować i przygotować do wypuszczenia na światło dzienne!
- Minimum 1 godzina prac dodatkowych w ramach tworzenia materiału – recenzja jest już zmontowana i właśnie się renderuje, ale to nie znaczy, że to koniec naszej pracy. Trzeba jeszcze stworzyć miniaturę materiału (tzw. thumbnail), opis, wymyślić hasztagi, no i zacząć promować recenzję w naszych social mediach.
Czas pracy przy przygotowaniu jednej recenzji jest oczywiście orientacyjny, ale szczerze mówiąc rzadko udaje nam się wyrobić w mniej, niż te 12 godzin.
- 10$ - tyle średnio zarabia z reklam na Youtube nasza recenzja kinowa, która ma ok. 3 tys. wyświetleń.
Kwota 1500 zł to dla nas spokój ducha. Oddajemy temu kanałowi, wszystko, co mamy, dlatego dobrze mieć poczucie, że nasza praca jest wypłacalna. To daje nam motywację do dalszego bezkompromisowego działania i najzwyczajniej szansę na przetrwanie. Dziękujemy!

Nic nam więcej nie potrzeba!

2 500 zł

miesięcznie

33%

osiągnięto

1 665 zł

brakuje

Nic nam więcej nie potrzeba! Taka kwota w pełni zaspokaja większość naszych potrzeb. Teraz możemy już poświęcać minimum czasu na inne obowiązki i w pełni oddać się pracy nad Drugim Seansem i jego social mediami. Ta kwota oznacza, że mamy czas na regularne wypuszczanie recenzji premier filmowych oraz realizowanie z większą częstotliwością odcinków specjalnych – analiz klasyków filmowych, nowych cudacznych seriali TVN-u, itd. Będziemy mogli tworzyć to na co my i Wy, nasi Patroni, macie ochotę, bo mając Was, już nie będziemy musieli się martwić, żeby film miał dobre wyświetlenia. Ten próg to nasza wolność i dziękujemy, że nam ją podarowaliście.

Nasza dziura budżetowa się nie powiększa

500 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Żyjemy skromnie, dlatego opłaty za platformy streamingowe, karty Unlimited, bilety do kin studyjnych, sporadyczne dojazdy na pokazy prasowe do Warszawy – w sposób widoczny uszczuplają nasz miesięczny budżet. Dzięki tej kwocie – wspomogliście nas w ten najbardziej podstawowy, kluczowy sposób – nasza dziura budżetowa się nie powiększa. Dziękujemy!
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Aleksandra Ostrowska
Aleksandra Ostrowska
Próg: 20 zł
Daniel Koć
Daniel Koć
Próg: 10 zł
Marcin Lipiński
Marcin Lipiński
Próg: 10 zł
Monika Kraft
Monika Kraft
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł
Konrad Baliński
Konrad Baliński
Próg: 15 zł