dwanaście pytań

W Patronite od 08.08.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1916

liczba Patronów: 2010

1 patron
9 zł miesięcznie
405 zł łącznie
Inspiruję ludzi i organizacje do zmiany, w wyniku której jest możliwa praca z ludźmi zmotywowanymi, czerpiącymi satysfakcję z wykonywanej pracy, współtworzącymi ponadprzeciętne wyniki firmy w atmosferze zaufania, współpracy, stabilności i otwartości. Zapraszam do turkusowej transformacji

O Autorze

w czym rzecz

Cześć, to ja:

 

nazywam się Przemek Karczewski. To co od dwóch lat daje mi paliwo do życia jest jak sądzę, w dużej mierze jest produktem ubocznym trwającego u mnie kryzysu wieku średniego. 

Tym paliwem jest idea, która zafascynowała mnie bez reszty. Wyłoniła się z zakamarków mojego umysłu po przesłuchaniu kilku podcastów, przeczytaniu kilku książek i artykułów i niekończących się procesach myślowych, próbujących zebrać całą wiedzę i doświadczenia w jeden spójny koncept. Stała się dla mnie zrozumiała i naturalna ponieważ intuicyjnie tak właśnie działałem wraz z zespołem współpracowników. Przewrotnie: od praktyki do teorii.

Idea ta nadała mojemu życiu nowy sens i uświadomiła mi, co tak na prawdę i dlaczego chcę robić w życiu.

Tą ideą jest udział w tworzeniu organizacji opartych na 3 fundamentach opisanych i nazwanych przez Frederica Laloux w książce “Pracować inaczej” turkusem:

  1. zaufaniu do pracowników pozwalającym na ich upełnomocnienie do większej odpowiedzialności i decyzyjności
  2. pełni, dzięki której zadowoleni ludzie będą czuć się bezpiecznie, przez co będą pracować efektywnie i z pasją
  3. wspólnym i wymiernym celu ewolucyjnym organizacji wykraczającym poza cele biznesowe

Mówiąc w skrócie, chodzi o nowy, wyższy poziom rozwoju organizacji, w których człowiek jest podmiotem a nie zasobem, zamiast kontroli i nakazów jest zaufanie, odpowiedzialność, poczucie bezpieczeństwa i  wspólnoty, dzięki czemu człowiek pracuje wydajniej, czując się ważnym elementem sprawy większej, niż tylko krótkoterminowy zysk. Ale turkusowy to także kolor poziomu świadomości człowieka, na którym postrzega on rzeczywistość holistycznie, akceptując, rozumiejąc i wykorzystując różnorodność innych.

Misję tę realizuję prowadząc bloga i podcast dwanasciepytan.pl, facebookową grupę Wszyscy jesteśmy turkusowi a także skupiając lokalną społeczność na cyklicznych spotkaniach w ramach Turkusowych Śniadań w Trójmieście.

Co ja tu robię?

Tworzenie dobrych, inspirujących i zmuszających do refleksji treści sprawia mi niesamowitą przyjemność, ale jednocześnie  jest dla mnie sporym wyzwaniem. Do tej pory blog i podcast rozwijał się zupełnie organicznie, korzystając wyłącznie z darmowych narzędzi. W tej chwili znajduje się na nim blisko 80 merytorycznych tekstów i 18 odcinków podcastu

Aby móc poświęcić jeszcze więcej najcenniejszego z zasobów - CZASU, ale przede wszystkim aby móc inspirować coraz więcej ludzi, potrzebuję Waszego wsparcia. Przeznaczę je głównie na dotarcie do szerszej społeczności, dzięki czemu więcej osób będzie miało szanse usłyszeć o tym, że można żyć i pracować inaczej.  

Więcej czytelników i słuchaczy oznacza także konieczność profesjonalizacji narzędzi, z których korzystam tworząc blog i podcast. Poza tym, dzięki Waszemu wsparciu będę mógł realizować ciekawe projekty edukacyjno szkoleniowe a w przyszłości, kto wie, może nawet zawodowo poświęcić się wyłącznie wprowadzaniu turkusowej idei w życie. 

Organizacje będą się zmieniać tylko wtedy, kiedy będą chcieli zmieniać się tworzący ją ludzie. Turkusowa transofmacja organizacji ma szansę udać się wyłącznie, gdy przeprowadzą ją liderzy będący na turkusowym poziomie świadomości. Wierzę, że każdy z nas ma w sobie potencjał do zmiany. Moją misją jest inspirowanie ludzi do podróży w głąb siebie i poszukiwania odpowiedzi na pytania pozwalające im odkryć siebie i rzeczywistość z nowej, szerokiej, holistycznej i integralnej perspektywy.

Będzie super, jeśli dołączysz do realizacji tej misji wraz ze mną. 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni