Dzikość w Sercu

W Patronite od 12.05.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1571

Liczba Patronów: 1249

Zostań Patronem
Kup na prezent
10 patronów
180 miesięcznie
2 390 łącznie

Opłacenie na rok serwera, na którym stoi dzikoscwsercu.pl

200 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Budowana przeze mnie baza wiedzy o wędrówkach z psami - dzikoscwsercu.pl - stoi na płatnym serwerze u hostingodawcy, który zapewnia jego stabilność. Roczny koszt utrzymania tego serwera to około 200zł. Resztę - opłacenie choćby programów do obróbki - biorę na siebie!

Serwer + nowy śpiwór, do którego wciągnę psy, gdy będzie im za zimno

1 200 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Aktualizacja - wrzesień 2022: po ustabilizowaniu zdrowia Fibi i dzięki wsparciu Patronów udało się zakupić nowy śpiwór! ❤ Co dalej? Póki co nie mamy wydatków sprzętowych, więc całość wsparcia ładuję w koszty naszych minipodróży oraz utrzymanie serwera.

Aktualizacja - maj 2022: Fibi podupadła trochę na zdrowiu, więc samo przez się rozumie, że zakup śpiwora zszedł na dalszy plan. Póki co nie mamy pełni wyników Fibi, ale wciąż diagnozujemy tą białą bambaryłkę i to jej zdrowie jest priorytetem.

- - - - - - -

Wędrówki z plecakiem nie kończą się wraz z zachodem słońca! Po zmroku robimy jeszcze ostatnią herbatę, a potem zaszywamy się w namiocie i wpełzamy do śpiwora. Temperatury spadają do 0°C, a my przestajemy się ruszać próbując zasnąć. To moment, gdy główne skrzypce zaczyna grać mata oraz ŚPIWÓR. To od nich zależy nasz komfort termiczny, a więc i psychiczny.

Wciągam wtedy psy do śpiwora i grzejemy się nawzajem. Fibi zazwyczaj śpi w nogach, a Krakers przy mojej klatce piersiowej. Fibi to rasowy podkołdernik-podśpiwornik. Krakersa trzeba trochę przekonywać, ale docenia moją troskę, gdy robi mu się cieplej.

Po 5 latach wędrówek nasz śpiwór zaczyna niedomagać pomimo prania i prób zrekonstruowania syntetycznego wypełnienia. Przestał tak skutecznie grzać i przez to musimy nosić ze sobą polarową wkładkę. To waży i jest zawodne! Pora wymienić sprzęt i zainwestować w śpiwór szerszy albo nawet szyty na miarę? Taki, żebym mogła tam wciągnąć pieski i żebyśmy nie musieli się cisnąć jak sardynki w naszym dotychczasowym śpiworze! :)
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Zosia Stecka
Zosia Stecka
Próg: 10 zł
Marcin Szalak
Marcin Szalak
Próg: 20 zł
Dorota Szablak
Dorota Szablak
Próg: 10 zł
Aleksandra Gawryś
Aleksandra Gawryś
Próg: 10 zł
Jagoda Szymańczyk
Jagoda Szymańczyk
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł