W Patronite od 13.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1555

Liczba Patronów: 1683

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
153 miesięcznie
1 523 łącznie
YT: https://www.youtube.com/user/EklektikSoul | Chcę rozwinąć swoje treści na kanale, mixy z ładnym wideo w tle, recenzje muzyczne albumów oraz Artystów, których muzyka towarzyszy mi co dnia. Do usłyszenia!

O Autorze

Patronate na rozwój treści mojego profilu YouTube: https://www.youtube.com/user/EklektikSoul/ 

Konto posiadam od 16.03.2009 r. Przez te wszystkie lata uzbierałem 4,02 tys. subskrybentów. 

W ostatnim czasie publikuję sety z muzyką, którą lubię i chcę promować artystów (eS: Mix series: https://www.youtube.com/playlist?list=PLs8aJUOigqecrFnKfjEdKH51W3SXfLezO), często mało znanych. 

Do każdego seta załączam pełna tracklistę wraz z linkami do kupienia/pobrania muzyki bezpośrednio z profili producentów/netlebeli - najczęściej Bandcamp, Junodownload, Beatport, Soundcloud.

Oczywiście muzykę nabywam legalnie i sprawia mi to ogromna frajdę - na czas obecny treści YT wrzucam czysto hobbystycznie, staram się utrzymać względny progres - także kolejne muzyczne podróże publikuję z częstotliwością raz na miesiąc. Chętnie zajmę się publikacją częściej o ile będzie większe zainteresowanie kontentem wśród odbiorców i wspierających dalszy rozwój kanału. 

Każda publikacja to też mariaż muzyki z oprawą wizualną - w przyszłości chciałbym tworzyć bardziej złożony montaż wideo - obecnie korzystam z najprostszej formy: grafika w formacie png + muzyka. Tworzenie pełnego wideo to proces czasochłonny, startuję od zera, a wsparcie finansowe przyspieszyłoby chęć do tworzenia bardziej złożonej formy wizualnej. Biorę też pod uwagę współpracę z grafikami i profesjonalnymi montażystami - ale wiadomo, to wymaga godziwej gratyfikacji za poświęcony czas i wykonaną robotę. 

W związku z tym, że moje treści YT zawierają wyłącznie muzykę - contentID skutecznie ogranicza mi korzystanie z programu partnerskiego oraz monetyzacji. Luźno, od początku gdy publikuję - wyłączyłem opcję reklam przy wideo. Nie jestem fanem przerywania muzyki reklamami, ale to w końcu komercyjna platforma i YT rządzi się swoimi prawami, udostępnia serwery, liczy hajs z kliknięć/odsłuchów/aktywności/ płaci monetę wytwórniom/artystom za prawa autorskie - naturalna kolej rzeczy. W tym skomplikowanym mechaniźmie przyczynowo - skutkowym chciałbym znaleźć złoty środek dla siebie, również dodatkową monetę, która będzie potwierdzać, że ma to sens.

Przygotowanie każdego kolejnego mixu to też czasochłonny proces - znalezienie muzyki w sieci, przygotowanie listy utworów, dobranie pasujących do siebie klimatem utworów - średnio zajmuje to kilka prób, podejść -  za tym idzie też mój stan emocjonalny w trakcie nagrywania, za utworami, które dobieram schowane są moje emocje, dobre i złe chwile z rutyny życia. Nagrywanie jest dla mnie terapią na otaczające stresy i szczęścia dnia codziennego. 

W 2009 r. założyłem profil YT nie mając jakiegoś konkretnego celu, z czasem brakowało mi wielu utworów w katalogu tej platformy więc zacząłem wrzucać pojedyncze utwory artystów, których muzyka wywoływała we mnie specyficzny zachwyt, dreszcz, wyciągała emocje. Jestem przekaźnikiem muzyki. 
Zawsze starałem się dodać w opisie informacje o danym utworze/albumie z linkami do kupienia tej muzyki.

Od 2012 roku zacząłem parać się didżejką więc wrzucanie setów jest dla mnie też treningiem, przyjemne z pożytecznym ;)

Najnowszy kolaż muzyczny odsłuchasz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=yhtBaFgBADA 

W wolnych chwilach bazgram na papierze - moje drugie hobby, szkice. Coś tam podrzucę w galerii.

A mnie znajdziesz w sieci na tych profilach:
www.mixcloud.com/eSoul/
https://soundcloud.com/eklektiksoul 
https://www.facebook.com/adam.es.543

www.facebook.com/eSound.wro/
www.instagram.com/es.owy/

www.facebook.com/DAT.Wro/
www.thevisions.pl/es/ 

Polecam, zapraszam, do usłyszenia!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marcin Pawłowski
Marcin Pawłowski
Próg: 10 zł
Maciej Ziębicki
Maciej Ziębicki
Próg: 3 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Kamil Kwiatkowski
Kamil Kwiatkowski
Próg: 50 zł