W Patronite od 30.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 268

Liczba Patronów: 436

Zostań Patronem
Kup na prezent
40 patronów
2 045 miesięcznie
6 115 łącznie
Dajemy nowe życie tym, którzy nie mogą normalnie funkcjonować. Umożliwia to nam technologia i druk 3D - to nasza pasja. Wykonujemy bezpłatnie urządzenia wspomagające i ręce 3D dla dzieci i dorosłych. Brak kończyn lub ich niedowład u osób niepełnosprawnych to dla uczniów wyzwanie edukacyjne.

O Autorze

Jestem nauczycielem w szkole średniej w Jarosławiu. Razem z uczniami wykorzystujemy najnowsze tekchnologie, głównie druk 3D do realizacji projektów społecznych zlecanych przez lokalnych mieszkańców. Sami również zauważamy problemy i próbujemy je rozwiązywać. Pomagamy bezpłatnie dzieciom i dorosłym z niedowładem kończyn lub ich brakiem, na kilka sposobów.


Oto najważniejsze projekty, które zrealizowałem z moimi Żuczkami

Pomoc osobom niepełnosprawnym; projekt Szczęście z plastiku

Materiał poniżej pokazuje historię naszej Kingi, która stała się Ambasadorem rąk 3D. Tak to się wszystko zaczęło. Dzięki Niej inne dzieci decydują się iść taką samą drogą. Ręka bioniczna to koszt około 180 000 zł, dziecku trzeba zmieniać ją co dwa lata. My potrafimy dać szczęście dziecku za darmo.
 

Druk 3D to moc, ogranicza nas tylko wyobraźnia.


Nieocenioną pomoc merytoryczną otrzymujemy od Fundacji e_Nable Polska i jej Prezesa doktora Krzysztofa Grandysa i Anny Ślusarczyk. Rezem z uczniami jesteśmy wolontariuszami Fundacji z czego jesteśmy bardzo dumni. Projekt Szczęście z plastiku to nasza duma.

 


Tak powstaje ręka 3D, tak pracują nad nią moje Żuczki
 


A tak pierwszy raz dziecko ubiera rękę, nie umie jeszcze łapać przedmiotów. Rękę wykonał już sam uczeń, który przypadkowo spotkał kolegę z wadą kończyny.
 

 

Pomagamy również osobom niepełnosprawnym z brakiem lub niedowładem kończyn dolnych i górnych. Przedstawiam kolejnego Żuczka, to Filip Piękoś, uczeń który ma dopiero 15 lat, a wymyślił urządzenie, które może pomóc milionom ludzi na całym świecie. Uczeń złożył wniosek o patent i będzie prawdopodobnie najmłodszym Polakiem z patentem.
To klawiatura bezdotykowa, programowalna i mechaniczna, którą cały czas udoskonalamy. Na razie dzieje się to dzięki Pani Agacie, osobie chorej na SLA, naszej ambasador ZheltaK6, bo tak się nazywa ta klawiatura

 

Poniżej link do artykułu Wydawnictwa Altea, które opisało wynalazek Filipa (w DDTVN nie zdążyliśmy powiedzieć o najważniejszej klawiaturze).

https://pl.aleteia.org/2022/05/27/jeden-przycisk-moze-zmienic-zycie-15-latek-z-jaroslawia-udowadnia-ze-tak/?fbclid=IwAR3BsSZla3HeBFcIFUD8BlF4W-cQG6xdN3jKDEMHzYHIAcSMiKCi6GCWFhU&utm_medium=aleteiapl&utm_source=facebook


Dbamy o środowisko:

 • o powietrze, dron smogowy wykonany przez Żuczków na potrzeby badań powietrza w naszym mieście
   

 

 • o wodę, to projekt GreenWhale - łódź, która usuwa plamy olejowe i plastik w zbiornikach wodnych. Przyjaciel ekosystemu wodnego, zabójca odpadów.

 

 • o zwierzęta, ile podczas realizacji nauczyliśmy się o pszczołach... Ten projekt to BeeApp - inteligentny ul dla pszczół. Taka pasieka na miarę XXI wieku

 

Historia i kultura 

Aleja czystych serc to projekt ponadczasowy, jeszcze chyba nie rozumiany przez nasze pokolenie. To wirtualny spacer po najstarszym cmentarzu w Polsce, jednym z najpiękniejszych cmentarzy, to bank dusz, to wykorzystanie sztucznej inteligencji. 
 

 

Czar kamienic Jarosławia, to film, przedstawiający piękno kamienic naszego miasta. Kamienic, które codziennie są zamknięte, a moje Żuczki otworzyły do nich drzwi.

 


 

Dlaczego jesteśmy na Patronite?

To tylko część projektów, które odniosły sukces na arenie ogólnopolskiej. To wielka praca naszych uczniów i rodziców. Projekty, które wsparliśmy własnymi środkami, mieszkańców miasta Jarosławia i okolic. Nie jesteśmy w stanie jednak już teraz odpowiedzieć na prośby i pomóc wszystkim potrzebującym, szczególnie osobom niepełnosprawnym.
Jeśli ktoś z Państwa widzi sens w tym co robimy prosimy o wsparcie naszych działań. Będzie nam łatwiej. Wydaje się, że tylko oddolnie możemy zmieniać edukację i rozdawać małe dobra światu. 
Jestem nauczycielem w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Nazwano mnie edu-partyzantem, coś w tym jest. Moim celem nie jest walka z systemem, wręcz przeciwnie, chciałbym pokazać innym, że można. Jest ciężko, to prawda ale banan na twarzy dziecka rekompensuje wszystkie rozterki edukacyjne, za wszystko inne można zapłacić kartą MasterCard. Chcę nauczyć moje Żuczki aby rozdawały małe dobra światu.


Uczeń + Szkoła + Rodzic + Media = Sukces
To między innymi z Tych Żuczków jestem bardzo dumny, co roku dołączają nowi;

Olimpiada Innowacji i Wiedzy Technicznej 


Olimpiada Zwolnieni z Teorii


Konkurs Naukowy Explory


Więcej o pracy z uczniami znajdziecie na moich mediach społecznościowych, szczególnie na Facebooku:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010984057019


Strona na FB https://www.facebook.com/Edu-Partyzant-100445849392380 


Działania moich uczniów wspiera dr Maciej Kawecki, Wielki Przyjaciel technologii i innowacji

Post na FB
https://www.facebook.com/kawecki.maciej/posts/pfbid02LVWKTSG6ewkA1zG9nAaXjtA7xZCxmSHrMxv6U62k3iidYRRacqXpY1TgifUKEhYtl


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Paweł Dzioch
Paweł Dzioch
Próg: 25 zł
Joanna Baldy
Joanna Baldy
Próg: 25 zł
Bartłomiej Skrzypek
Bartłomiej Skrzypek
Próg: 100 zł
Jacek Chałupka
Jacek Chałupka
Próg: 100 zł
BzyQ
BzyQ
Próg: 10 zł