English Journal

W Patronite od 02.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
0 patronów
0 miesięcznie
460 łącznie
Angielski na co dzień. Słownictwo bliskie życia, którego nie nauczysz się z podręczników. Na English Journal ilustruję moje ulubione zwroty popularne w języku codziennym. Każdy z nich opatrzony jest transkrypcją fonetyczną, tłumaczeniem i przykładem, tak żebyście z łatwością mogli je zapamiętać.

O Autorze

Tworzę ilustrowane plansze z przydatnymi na co dzień słowami w języku angielskim.

 

English Journal stworzyłam, żeby dzielić się moimi ulubionymi zwrotami. Dzięki niemu łączę dwie pasje, angielski i rysowanie. Moim celem jest rozwój, który łączy w sobie miłość i szacunek do języka codziennego z poczuciem humoru. Chcę popularyzować język, który reprezentuje nasze doświadczenia.

 

Nazywam się Ewa Wojtowicz i jestem nauczycielką języka angielskiego, absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W swojej pracy staram się dzielić zachwytem i miłością do języka. English Journal daje mi możliwość dotarcia do większego grona odbiorców, wykraczającego poza grupę osób, które uczę osobiście.

 

Tworzę English Journal od marca 2019, ale moja fascynacja językiem codziennym ma swoje źródło dużo wcześniej. Kiedy jako studentka anglistyki wyjechałam na dziekankę, przepaść między językiem, którego byłam uczona, a językiem, który mnie otaczał na miejscu, w Irlandii, Szkocji i Anglii, była ogromna. Przyznaję, że odczułam to wtedy boleśnie i początki były frustrujące. Szybko jednak dostrzegłam piękno w języku, w którym rozmawiałam na co dzień. Zakochałam się w możliwości ubierania doświadczeń w słowa. Dawały ją zwroty, których nikt mnie na studiach nie uczył, bo były uważane za niższej kategorii. Całkowicie się z takim podejściem nie zgadzam. Uważam za wartościowe wszystko to co pozwala nam cieszyć się codzienną komunikacją, przekazywać treść i żartować.

 

Lekcje języka angielskiego w szkołach i na kursach językowych często prezentują angielski w bardzo okrojonej, sterylnej formie. Nie ma tam miejsca na wiele zwrotów, którymi nativi posługują się na co dzień. Chcę stworzyć platformę do popularyzacji tego zaniedbanego aspektu.

Uważam, że to ważne, ponieważ wiele z tych zwrotów odzwierciedla trendy, popularne obecnie tematy i sprawia, że komunikacja przebiega sprawniej.

 

English Journal jest dla wszystkich, którzy zderzyli się kiedyś z barierą komunikacyjną w codziennej rozmowie, dla tych którzy pomyśleli, „ej, tego nie było na lekcji”, dla tych którzy kochają angielski, albo starają się go pokochać oraz dla tych, w których życiu są osoby z którymi komunikują się po angielsku.

 

Chcę, żeby English Journal był miejscem dla osób, które podobnie myślą o języku i pragną rozwijać swoje umiejętności w sposób lekki i z humorem.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem