Avatar użytkownika

Ewa Chwałko

6
patronów
240 
miesięcznie
14 390 
łącznie
6
patronów
240 zł 14 390 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Twoja dycha to moja kawa w schronisku albo drożdżówki w wiejskim sklepie. To dobrze robi na psychikę w czasie wyprawy - bardzo dziękuję.

Odwdzięczę się opublikowanymi w moich social media oraz na blogu podziękowaniami po wyprawie. Umieszczę Cię na liście Patronów publikowanej na moim blogu. Zyskasz dostęp do treści publikowanych na Patronite.
20 zł miesięcznie
Fundujesz mi zupę w schronisku albo niezbędne w podróży drobiazgi - bardzo Ci dziękuję.
Za to wsparcie, publikując posty w trakcie wyprawy będę Cię oznaczać jako Patrona, zaś po wyprawie opublikuję dla Ciebie podziękowania w moich social media i na blogu. Umieszczę Cię na liście Patronów publikowanej na moim blogu. Zyskasz dostęp do treści publikowanych na Patronite.

50 zł miesięcznie
Bardzo dziękuję za Twoją hojność! To jest kwota, która pozwala dojechać na szlak albo zjeść obiad.
Z wyprawy wyślę Ci jako Patronowi specjalne podziękowania :) , zaś po wyprawie opublikuję dla Ciebie podziękowania w moich social media i na blogu. Umieszczę Cię na liście Patronów publikowanej na moim blogu. Zyskasz dostęp do treści publikowanych na Patronite.
100 zł miesięcznie
Wielkie dzięki! To hojne wsparcie. Stówa pozwali przenocować mi pod dachem albo będę mogła dołożyć ją do zakupu wyposażenia.
Odwdzięczę się chętnie zaproszeniem na wspólną, weekendową wędrówkę po polskich górach w dogadanym terminie. Publikując posty w trakcie wyprawy będę Cię oznaczać jako Patrona, zaś po wyprawie opublikuję dla Ciebie podziękowania w moich social media i na blogu. Zyskasz dostęp do treści publikowanych na Patronite.
200 zł miesięcznie
Wielkie dzięki! To już naprawdę spory zastrzyk gotówki, który umożliwia zakup dobrej koszulki, skarpet albo wyposażenia apteczki.
Oprócz wszystkiego, co powyżej, za to wsparcie zapraszam Cię na dwudniową wędrówkę z biwakiem.
1000 zł miesięcznie
Próg specjalny.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Ewa Chwałko w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Moją pasją jest wędrowanie po górach. Samotnie, ze znajomymi lub przypadkowymi ludźmi. Kocham układać szlaki, organizować wyprawy, doświadczać przyrody, historii i relacji międzyludzkich. Warto o tym pisać, opowiadać, dzielić się, inspirować.

Od czasu do czasu zrób coś pierwszy raz w życiu

– to jest moje motto życiowe. Robię to, zachowując dziecięcą ciekawość świata, szlifując zdolność do obserwacji i opisu. Tak też rodzą się moje pasje, do których pociągam innych ludzi albo sama za innymi podążam.

Nie znoszę rywalizacji i uważam, że miejsce na szczycie jest dla wszystkich.

Normalnie pracuję, mam córki, utrzymuję dom i ogród, mam psa, koty i żółwia.

Uwielbiam pisać i opowiadać. 

 

Moim największym dotychczasowym osiągnięciem jest Samotne przejście Łuku Karpat – ok. 2400 km w ciągu 84 dni.

Jestem pierwszą Polką i drugą kobietą na świecie, która to zrobiła samotnie; efektem tej wypraw jest książka pt. Łuk Karpat. 84 dni samotnej wędrówki.

 

Sama wyprawa została doceniona przez Kapitułę – zostałam wyróżniona statuetką KOLOSY 2021 r. w kategorii Wyczyn: https://ewachwalko.pl/portfolio-item/kolosy/

Wybrane doniesienia medialne: https://ewachwalko.pl/portfolio-item/pol-roku-po-luku/

Inne ulubione osiągnięcia górsko-sportowe:

◆ Przejście Sycylii – samodzielnie ułożonym szlakiem z Palermo do Katanii – ok. 370 km w ciągu 16 dni wraz z dwukrotnym wejściem na Etnę;

◆ Główny Szlak Sudecki – 444 km w ciągu 16 dni;

◆ Główny Szlak Świętokrzyski z przedłużeniem do Ujazdu – 115 km w 3 dni;

◆ Główny Szlak Beskidzki – 517 km w ciągu 17 dni;

◆ Ultramaraton górski – Pierwsza Królewska Wyrypa – 66,5 km w 26 godzin – przejście zimowe;

◆ Ultramaraton – Przejście Kotliny Jeleniogórskiej – 1) 137 km w 38 godzin, 2) 137 km w 44 godziny;

◆ Ultramaraton/triathlon – Silesia Race w Jurze Krakowsko- -Częstochowskiej – 80 km

◆ Zimowe pływanie; Puchar Polski 2020

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Ewa Chwałko w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Cele Autora

3000 km przede mną
  • 3 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Jeszcze tak oficjalnie nie zdradzam celu, ale będzie to wspaniała przygoda, która potrwa około stu dni. Będą zachwycające krajobrazy, interesujące zwierzęta, trudy wędrówki w surowych terenie i klimacie - zimno, czasem aż lodowato, mokro i mgliście... To aż niesamowite, że ludzie ukochali to miejsce już 10 tys. lat temu. Co oni tam ukochali? Pójdę się przekonać. Pójdę, żeby była z tego później piękna opowieść dla Was.

Gdyby udało mi się zebrać 3000 zł, to moje życie na szlaku byłoby nieco łatwiejsze (przejazd na start, karta sim, nocleg). Za wszystko dziękuję.
Komunikator satelitarny i zegar z GPS
  • 6 500 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Może zdążę jeszcze zakupić niewielki komunikator satelitarny, dzięki któremu mogę wysyłać wiadomości, alerty SOS oraz informacje umożliwiające śledzenie pozycji, które są przesyłane za pośrednictwem globalnej sieci satelitarnej Iridium®, a nie sieci komórkowej. To urządzenie wymaga miesięcznej nielimitowanej w moim przypadku subsrypcji - chciałabym bowiem dokumentować trasę w serwisie geoinformacyjnym w czasie prawie rzeczywistym, tak aby każdy, kto ma ochotę, mógł obserwować lub w przyszłości ściągnąć trasę i iść moim śladem. Do tego by się przydał wytrzymały, wodoodporny zegar ładowany baterią słoneczną z GPS. Nigdy w życiu nie miałam takich urządzeń, ale sądzę, że podarowanie mojej trasy społeczności hikerskiej uzasadnia taki zakup.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Ewa Chwałko już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Trzy Siostry
Trzy Siostry
100 zł
Anna Ciesielska
Anna Ciesielska
20 zł
Andrzej Bajor
Andrzej Bajor
50 zł
Adam Juliusz JARA
Adam Juliusz JARA
50 zł
Monika
Monika
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.