Avatar użytkownika

Ewa Cieniak

0
patronów
0 
miesięcznie
320 
łącznie
0
patronów
0 zł 320 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Ale super! Bardzo się cieszę, że zdecydowałaś/łeś się ofiarować mi 10 złotych. Dzięki Tobie jestem bliżej celu - realizacji swoich marzeń. Mam też WIELKĄ przyjemność robienia tego co naprawdę lubię, za co jestem Ci ogromnie wdzięczna. Oczywiście Twoje nazwisko pojawi się na planszy końcowej mojego filmu/filmów. Raz na kwartał podeślę Ci także bardziej back-stage'owe informacje o tym jak postępują prace nad projektem/projektami.
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
20 dostępnych miejsc
Mega! Dziękuję Ci bardzo i w dowód wdzięczności otrzymasz ode mnie na swoje urodziny pocztówkę z życzeniami ode mnie. Na awersie pocztówki będzie reprodukcja z jednej z moich haftowanych prac.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
25 dostępnych miejsc
Stówka to jest konkret! :) Dziękuję! Aż mi się ciepło na sercu robi gdy myślę o Tobie i zaufaniu jakim mnie obdarzasz. Obowiązują tu nagrody z poprzednich progów. Dodatkowo po 12 miesiącach Twojego mi patronowania wykonam dla Ciebie portret wybranej przez Ciebie osoby w konwencji, którą stosuję w serii "Heads" - zapraszam na moją stronę www.ewacieniak.com - format haftu 20 x20 cm.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
25 dostępnych miejsc
Niesamowicie się cieszę, jestem wzruszona i zaciekawiona - kim jesteś? :) Chętnie Cię poznam, bo taka hojność jest wyjątkowa. Porozmawiam o sztuce, mojej pasji, posłucham o Twoich (na żywo o ile mieszkasz w Warszawie lub online - jeśli nie). Obowiązują tu także nagrody z niższych progów. Mam nadzieję - do zobaczenia! :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Ewa Cieniak w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jestem artystką interdyscyplinarną. Tworzę w technice haftu, ostatnio coraz częściej wykorzystuje tkaniny i przedmioty z recyklingu do tworzenia instalacji. Interesuje mnie sztuka partycypacyjna. Poprzez sztukę wypowiadam się na tematy ważne dla mnie.

Cześć, jestem Ewa.

Jak to się zaczęło. Kilka lat temu dostałam dwie poduszki wyhaftowane przez moją babcię Anastazję. Wtedy właśnie, przyglądając się im i szukając pomysłu na to, co twórczego mogę znowu zrobić - pojawiła mi się myśl, żeby zacząć haftować. Od tamtej pory stworzyłam kilkadziesiąt prac, kilka serii, kilka eksperymentalnych projektów.

Obecnie nazwałabym się artystką interdyscyplinarną. Coraz częściej realizuję projekty angażujące także inne media. Lubię tkaniny, włókno w połączeniu z zaskakującymi materiałami. Bardzo często są to przedmioty z recyklingu.

Łącząc znalezione materiały z tkaninami o różnych właściwościach i przeznaczeniu i włączając w nie postać ludzką, najczęściej kobiecą - tworzę prace, które pozwalają mi wypowiedzieć się na temat ważny dla mnie i (tak myślę) także dla innych. Często są to projekty, które odnoszą się do ciała, ludzkiej natury, bądź życia społecznego.

Interesuje mnie sztuka partycypacyjna. Zapraszam do swoich projektów inne osoby. W charakterze uczestników lub współtwórców. Najczęściej do tej pory były to kobiety i to odzwierciedla moją potrzebę mówienia na tematy ważne dla mnie jako kobiety.  Ale w najbliższym czasie chcę opowiadać także o rzeczach uniwersalnych, dotyczących nas wszystkich, w tym ekologii, relacji człowieka ze światem natury, mitów, snów.

Chcę oprócz moich profili na fb i instagramie wykorzystać także Patronite - do zapraszania chętnych do udziału w moich projektach.

Moje prace można zobaczyć na Instagramie, Facebooku i na www.

W roku 2020 otrzymałam stypendium MKiDN na realizację mojego pierwszego filmu animowanego, w którym wszystkie klatki były wyhaftowane ręcznie przeze mnie.

W roku 2021 realizowałam w ramach stypendium MKiDN projekt PANORAMA MIASTECZKA, długa na 21 metrów i szeroką na 1 metr tkaninę, na której wyhaftowałam ponad 100 mieszkańców mojego rodzinnego miasta Koluszki.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064291315347

 

Synchroniczność, instalacja, haft na gazie, 300 x 300 cm.

 

Ukrzesłowienie, instalacja, ponad 50 krzeseł, nici, postać kobieca.

Ołtarz szafowy, instalacja, szafa, ubrania, postać kobieca.

Wolne piersi, performance/instalacja z udziałem 5 kobiet oraz ponad 200 biustonoszy.

 

Dziękuję, że doczytaliście do tego momentu.

Pozdrawiam Was serdecznie i mam na dzieję - do usłyszenia lub zobaczenia!

Ewa

 

 

Cele Autora

Tworzenie projektów partycypacyjnych i zaangażowanych społecznie
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 2 000 zł brakuje
0%
Zrealizowałam dotychczas kilkadziesiąt projektów, których głównym medium jest haft. Poruszałam w nich tematy bliskie mi jako kobiecie, artystce, matce, człowiekowi. Okazuje się, że dotykają czułych miejsc także u innych. Szczególnie duży odzew mam od kobiet.
Ostatni rok to czas intensywnego przyglądania się tematom społecznym, kobiecym. Zaczęłam eksperymentować z nowymi materiałami. Tworzę instalacje, rzeźby, performatywne działania. Wykorzystuję w nich zarówno haft, tkaniny ale także inne materiały, przedmioty, obiekty. Z reguły są to materiały z recyklingu.
Bardzo interesuje mnie partycypacyjne tworzenie sztuki i zapraszanie do współtworzenia i uczestnictwa w moich projektach innych osób. Dotychczas były to głównie kobiety. Dzięki temu także stworzyłam projekty takie jak: Synchroniczność, Ukrzesłowienie, Uwolnić piersi. Zaczęłam też długofalowy projekt O_KRĘGI.
W najbliższym czasie chcę poeksperymentować z tematami, i zacząć włączać w swoje projekty także mężczyzn.

Szukając osób chętnych do współdziałania - korzystam z moich artystycznych profili na fb i instagramie.
Chcę żeby taką rolę spełniał także mój odświeżony profil na Patronite.
Mam nadzieję, że trochę się to miejsce rozrusza i pozwoli mi na rozwijanie mojej pasji oraz robienie coraz ciekawszych i angażujących projektów.

Do usłyszenia!
Ewa

ps. w opisie progu "10 pln" - jest nieaktualne już info o uwzględnieniu w napisach końcowych filmu. Film powstał już dwa lata temu. Reszta bez zmian. :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Ewa Cieniak już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Beata Żarna
Beata Żarna
20 zł
Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
5 zł
Anonimowy patron
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.