W Patronite od 15.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
170 łącznie

CIENIAK. /Filmowa Encyklopedia Haftu/

1 800 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 800 zł

brakuje

Zaczęłam właśnie realizować swój pierwszy filmowo-edukacyjny projekt dotyczący haftowania. Nagrywam krótkie filmy instruktażowe dotyczące podstaw haftowania oraz różnych technik i rozwiązań stosowanych w hafcie. Pierwsze odcinki już wkrótce pojawią się na moim profilu na YouTube. Obecnie są w fazie postprodukcji. Chcę by powstało coś w rodzaju kompendium wiedzy na temat haftu, ale w oryginalnej i nowoczesnej formie. Wiem, że podołam temu wyzwaniu, zwłaszcza jeśli znajdą się osoby gotowe mnie wesprzeć, także finansowo. I tu bardzo liczę na Patronite!:)

Moim zasobem jest wieloletnie doświadczenie w branży reklamowej. Pracowałam jako dyrektor artystyczny i dyrektor kreatywny w największych agencjach reklamowych w Polsce (Saatchi & Saatchi, DDB, Change). Nadzorowałam prace przy produkcji filmów reklamowych i animowanych. Moja wiedza i doświadczenie z tamtego okresu będzie przydatna przy moim własnym projekcie edukacyjnym i filmowym. Jestem w nim odpowiedzialna za wszystkie etapy, choć wspierać się będę ludźmi, specjalistami w dziedzinie montażu, dźwięku, obróbki materiału video, etc. Tymczasem posługuję się tym, czym na ten moment dysponuję.
Myślę o tym projekcie jako o formie ewoluującej, długofalowej - jak o serialu, który ma kolejne sezony po kilka lub klikanaście odcinków. Być może rozwinę pierwotną - instruktażową formułę o działania, tematy, które Wy mi podrzucicie. Czekam na Wasze inspiracje.

Krótki film animowany_haft ręczny

4 800 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

4 800 zł

brakuje

Chcę rozpocząć prace nad krótkim, kilkusekundowym filmem animowanym, w którym ilustracje będą stworzone z wykorzystaniem haftu ręcznego. Koniecznie zobaczcie moje hafty. Co i jak robię. To co do tej pory stworzyłam doprowadziło mnie do momentu kiedy chcę spróbować nowego wyzwania artystycznego! I Ty możesz mi w tym pomóc.
Ten projekt to wielkie wyzwanie i jednocześnie wielka przygoda i odpowiedzialność. Ten rodzaj animacji jest bardzo rzadki. Spotkałam na świecie tylko kilka przykładów. Mam wielki apetyt na to, żeby zrealizować coś wyjątkowego. Dzieło artystyczne i unikalne :)
Warto zaznaczyć, że wykonanie co najmniej kilkunastu klatek (ilustracji) w pojedynczej sekundzie animacji - to ogromna i wymagająca czasu praca. W skład procesu wchodzi obmyślenie koncepcji, rozrysowywania poszczególnych klatek, przeniesienie ich na materiał, na którym będą haftowane oraz haftowanie. Do tego dodać należy czas potrzebny na postprodukcję filmu. Jeśli sprawdzać się będzie ta formuła pracy, a wpłaty będą wystarczać na podjęcie się realizacji kolejnych filmów - nie poprzestanę na jednym.

Film animowany_haft komputerowy

7 800 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

7 800 zł

brakuje

Moim drugim celem jest zrobienie filmu z wykorzystaniem haftu komputerowego. To jest mega mega wyzwanie. Nie widziałam oprócz jednego przykładu - link do niego znajdziecie w mojej wizytówce. Zobaczcie koniecznie!
Długość mojego filmu zależeć będzie od tempa pozyskiwania środków. Planuję go na między 2, a 4 minuty. W przypadku tego projektu sprawa jest złożona jeśli chodzi o produkcję. Potrzebne jest zarówno rozrysowania storyboardu - czyli każdej z klatek animacji, następnie przekonwertowanie ich na program komputerowy specjalny dla maszyn hafciarskich oraz wyhaftowanie ich. Potem przyjdzie czas na czas i koszty całej postprodukcji - zarówno jeśli chodzi o obraz jak i dźwięk.
Wiem, że to mi się prędzej czy później uda zrealizować. Jeśli jesteście gotowi wesprzeć mój projekt - będę Wam ogromnie wdzięczna.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł