W Patronite od 15.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
170 łącznie
Moją największą pasją jest haft. Odkrycie haftowanych poduszek mojej babci Anastazji - było jak EUREKA. Posługuję się igłą i nićmi jak pędzlem i farbami. Dla mnie jest to nowoczesne narzędzie. W swojej sztuce najwięcej uwagi poświęcam ludziom. Portretuję ich, pokazuję emocje i relacje między nimi.

O Autorze

Cześć, jestem Ewa.

Pojawiłam się tu, bo chcę zawalczyć o swoje marzenia. Jednym z nich jest zrobienie filmu animowanego... z wykorzystaniem techniki haftu.

Haft to moja pasja. Kilka lat temu dostałam dwie poduszki wyhaftowane przez moją babcię Anastazję. Przeleżały na kanapie aż do wiosny zeszłego roku. Wtedy właśnie, przyglądając się im i szukając pomysłu na to, co twórczego mogę znowu zrobić - pojawiła mi się myśl, żeby zacząć haftować. Od tamtej pory stworzyłam kilkadziesiąt prac, kilka serii, kilka eksperymentalnych projektów.

Moje prace można zobaczyć na Instagramie, Facebooku i na www.

W listopadzie 2019 roku odbyła się moja wystawa w Galerii Mikromiasto w Warszawie.

W styczniowym Dobrym Wnętrzu polecano moją wystawę i twórczość.

 

Następnie, w kwietniowym wydaniu Dobre Wnętrze ukazał się obszerniejszy artykuł o mnie, tym co mnie nakręca i reprodukcje moich prac. 

 

 

W marcowym wydaniu magazynu Twój Styl pojawiła się moja praca wśród kilku innych haftów z całego świata.

 

 

Także w kwietniu tego roku pojawił się artykuł o mnie na portalu Pisarze.pl.

 

Poniżej zdjęcie fragmentu instalacji serii "Heads" z wystawy w Galerii Mikromiasto.

 

 

Używam nici i igły jak pędzla i farb, czasem jak ołówka. Nie ograniczają mnie zasady haftu tradycyjnego. Dużo eksperymentuję. Za każdym razem gdy podejmuję jakiś temat szukam dla niego najlepszych środków wyrazu. Często powstaje kilka prac, które tworzą cykl. Kocham to! :)

Tematy, które poruszam, to często tematy dotyczące mnie, moich bliskich, przyjaciół. Czasem jak w przypadku projektu "Dziady" jest to temat ważny społecznie - starzenia się, przemijania, korzeni, tradycji. Czasem przyglądam się ciału ludzkiemu jak w przypadku serii ANATOMICZNEJ. Ciekawi mnie bardzo ciało ludzkie.

 

Mam do haftu i swoich prac bardzo emocjonalny stosunek. Chcę sprawić, by haft był techniką traktowaną na równi z malarstwem i innymi technikami artystycznymi.

Zaczęłam właśnie realizować swój pierwszy filmowo-edukacyjny projekt dotyczący sztuki haftowania. Nagrywam krótkie filmy instruktażowe dotyczące podstaw haftowania oraz różnych technik i rozwiązań stosowanych w hafcie. Roboczy tytuł projektu to: FILMOWA ENCYKLOPEDIA HAFTU. Pierwsze odcinki już wkrótce trafią na mój profil na YouTube. Moim zamierzeniem jest działanie długofalowe. Chcę by powstało coś w rodzaju kompendium wiedzy na temat haftu, ale w artystycznej, oryginalnej i nowoczesnej formie. Projekt będzie ewoluował w zależności od potrzeb - będę się wsłuchiwać także w to, co Wy mi podpowiecie. Mam plan by tu zadziałało prawo serii i powstawały kolejne sezony :) Żeby tak się mogło stać - potrzebne mi Wasze wsparcie!

Moim zasobem jest wieloletnie doświadczenie w branży reklamowej. Pracowałam jako dyrektor artystyczny i dyrektor kreatywny w największych agencjach reklamowych w Polsce (Saatchi & Saatchi, DDB, Change). Nadzorowałam prace przy produkcji filmów reklamowych i animowanych. Moja wiedza i doświadczenie z tamtego okresu będzie przydatna przy moim własnym projekcie edukacyjnym. Jestem w nim odpowiedzialna za wszystkie etapy, choć wspierać się będę ludźmi znającymi się na montażu, obróbce materiału video, etc. Tymczasem posługuję się tym, czym na ten moment dysponuję. Chcę podnosić sobie poprzeczkę i robić to coraz lepiej, w związku z czym potrzebny mi będzie lepszy sprzęt, na który zbieram pieniądze.

Mój drugi cel to FILM ANIMOWANY z wykorzystaniem HAFTU RĘCZNEGO. To będzie super sprawa! Coś oryginalnego i rzadkiego. Spotkałam tylko kilka przykładów na świecie. A w Polsce dotąd żadnego. Byłabym więc pierwsza (?!) :)

Plan jest taki, żeby zrealizować go w przeciągu roku, ale może to zająć równie dobrze więcej czasu - zależy od pozyskiwania środków na jego realizację. Każda sekunda animacji to wiele godzin pracy (czasem dni, czasem tygodni). Żeby się temu poświęcić potrzebuję stabilności finansowej. Obecna sytuacja (kultura dotknięta jest najdotkliwiej prze sytuację z koronawirusem) ogranicza mi do miniumum możliwość zarobkowania. Potrzebuję wsparcia Patronów. Praca przy tworzeniu animacji haftowanej to nie tylko tworzenie koncepcji, rozrysowywanie poszczególnych klatek i przenoszenie ich na materiał, na którym będą haftowane oraz samo haftowanie. To także postprodukcja, montaż, udźwiękowienie. No i dochodzi do tego oprogramowanie i sprzęt. Jeśli pierwszy film "wypali" i będzie się podobał - nie poprzestanę na nim. Powstawać będą kolejne.

Mam jeszcze jeden WIELKI CEL i MARZENIE: zrobienie kilkuminutowego filmu ANIMOWANEGO z wykorzystaniem haftu komputerowego. TO JEST TEŻ WIĘKSZE WYZWANIE ze względu na ilość czasu oraz pieniędzy potrzebnych na produkcję - ciężko jest mi zatem w tej chwili określić się z datą realizacji. W skład projektu wejdzie: stworzenie koncepcji, dopracowanie jej, stworzenie storyboardu, przeniesienie poszczególnych klatek do specjalnego programu komputerowego na maszyny hafciarskie, wyhaftowanie każdej klatki oraz postprodukcja. Bardzo mi zależy na realizacji wszystkich planów. Prędzej, czy później na pewno je spełnię. Jeśli mi pomożecie - PRĘDZEJ!!!

Na samą myśl, że to się może zadziać - ciarki chodzą mi po plecach. Przykład realizacji takiego filmu (nie mojego) z wykorzystaniem techniki haftu komputerowego możecie zobaczyć tu: https://www.youtube.com/watch?v=693ziR0qKfo

Jeśli moje pomysły Was zaciekawiły, a moje prace i dotychczasowe osiągnięcia przekonały, że warto we mnie zainwestować - zapraszam Was do patronowania moim przedsięwzięciom twórczym. To będzie niesamowity kop do działania.

Chcę kiedyś dostać Oskara za krótkometrażówkę. :)

Dziękuję, że doczytaliście do tego momentu. Pozdrawiam Was serdecznie i mam na dzieję - do usłyszenia lub zobaczenia!

Ewa

Autoportret (close-up), haft na płótnie

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł