Fantasmarium

W Patronite od 13.07.2017

Fantasmarium jest stroną poświęconą literaturze, filmom oraz grom fantasy i sci-fi. Naszym celem jest dostarczanie szczerych recenzji, na których można będzie polegać w czasie zakupów czytelniczych, czy też wybierania filmu/gry na wieczór oraz propagowanie czytelnictwa.

O Autorze

Cześć,

nazywam się Piotr i od 2016 roku razem z żoną prowadzimy bloga Fantasmarium. Regularnie staramy się zamieszczać tam recenzje książek (głównie fantasy, sci-fi i horror, chociaż zdarzają się też wycieczki do literatury pięknej) oraz artykuły publicystyczne, dzięki którym fanom łatwiej będzie wybrać dobrą lekturę lub przyjemny film na wieczór. :) Oprócz tego na Fantasmarium pojawiają się konkursy książkowe (na przykład "Jak zaczęła się Wasza przygoda z fantastyką?").

Staramy się pomagać w organizacji wydarzeń promujących fantastykę takich jak Copernicon, Imladris, czy Niucon - wszystkie objęte naszym patronatem medialnym. Współpracujemy również z czasopismami "OkoLica Strachu" oraz "Nowa Fantastyka" i wieloma wydawnictwami. 

Od lat pasjonuję się fantastyką oraz sci-fi, jednakże dopiero jakiś czas temu żonie udało się namówić mnie do rozpoczęcia prowadzenia bloga (może dzięki temu, że wymyśliła dla niego klawą nazwę). Moimi ulubionymi autorami są Neil Gaiman, J.R.R. Tolkien, Kurt Vonnegut, Steven Erikson (Anomander Rake i Itkovian to, według mnie, jedne ze zdecydowanie najlepszych postaci w całej literaturze fantasy) oraz Andrzej Sapkowski („Wiedźmin” już od dawna znajduje się moim osobistym Top3). Interesuję się również filmami sci-fi („Coś” i „Interstellar” powtarzam co około pół roku).

W czasie, kiedy nie zajmuję się Fantasmarium, prowadzę kursy językowe z angielskiego. Wszelki pozostały czas spędzam z żoną i przyjaciółmi, grając w Tekkena, gry planszowe, albo aktywnie na łonie natury (najczęściej kajakując).

Niestety pisanie o fantastyce nie należy do najbardziej dochodowych biznesów, a wręcz przeciwnie, pochłania wiele czasu i pieniędzy - hosting strony internetowej, kupowanie książek i  innych nagród do konkursów (prace zwycięzców "Jak zaczęła się Wasza przygoda z fantastyką?").

Dlatego właśnie postanowiłem poprosić Was o patronat nad Fantasmarium. Dzięki Waszemu wsparciu będę mógł nie tylko dalej propagować czytelnictwo książek fantastycznych i zachęcać do oglądania dobrych filmów, ale również rozwinąć serwis - nowi autorzy, bardziej czasochłonne wpisy etc.

Za wszelkie wsparcie z góry serdecznie dziękuję!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)