Avatar użytkownika

Fantasmarium

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Fantasmarium jest stroną poświęconą literaturze, filmom oraz grom fantasy i sci-fi. Naszym celem jest dostarczanie szczerych recenzji, na których można będzie polegać w czasie zakupów czytelniczych, czy też wybierania filmu/gry na wieczór oraz propagowanie czytelnictwa.

Cześć,

nazywam się Piotr i od 2016 roku razem z żoną prowadzimy bloga Fantasmarium. Regularnie staramy się zamieszczać tam recenzje książek (głównie fantasy, sci-fi i horror, chociaż zdarzają się też wycieczki do literatury pięknej) oraz artykuły publicystyczne, dzięki którym fanom łatwiej będzie wybrać dobrą lekturę lub przyjemny film na wieczór. :) Oprócz tego na Fantasmarium pojawiają się konkursy książkowe (na przykład "Jak zaczęła się Wasza przygoda z fantastyką?").

Staramy się pomagać w organizacji wydarzeń promujących fantastykę takich jak Copernicon, Imladris, czy Niucon - wszystkie objęte naszym patronatem medialnym. Współpracujemy również z czasopismami "OkoLica Strachu" oraz "Nowa Fantastyka" i wieloma wydawnictwami. 

Od lat pasjonuję się fantastyką oraz sci-fi, jednakże dopiero jakiś czas temu żonie udało się namówić mnie do rozpoczęcia prowadzenia bloga (może dzięki temu, że wymyśliła dla niego klawą nazwę). Moimi ulubionymi autorami są Neil Gaiman, J.R.R. Tolkien, Kurt Vonnegut, Steven Erikson (Anomander Rake i Itkovian to, według mnie, jedne ze zdecydowanie najlepszych postaci w całej literaturze fantasy) oraz Andrzej Sapkowski („Wiedźmin” już od dawna znajduje się moim osobistym Top3). Interesuję się również filmami sci-fi („Coś” i „Interstellar” powtarzam co około pół roku).

W czasie, kiedy nie zajmuję się Fantasmarium, prowadzę kursy językowe z angielskiego. Wszelki pozostały czas spędzam z żoną i przyjaciółmi, grając w Tekkena, gry planszowe, albo aktywnie na łonie natury (najczęściej kajakując).

Niestety pisanie o fantastyce nie należy do najbardziej dochodowych biznesów, a wręcz przeciwnie, pochłania wiele czasu i pieniędzy - hosting strony internetowej, kupowanie książek i  innych nagród do konkursów (prace zwycięzców "Jak zaczęła się Wasza przygoda z fantastyką?").

Dlatego właśnie postanowiłem poprosić Was o patronat nad Fantasmarium. Dzięki Waszemu wsparciu będę mógł nie tylko dalej propagować czytelnictwo książek fantastycznych i zachęcać do oglądania dobrych filmów, ale również rozwinąć serwis - nowi autorzy, bardziej czasochłonne wpisy etc.

Za wszelkie wsparcie z góry serdecznie dziękuję!