Strefa Patrona:

4

patronów

120 zł

miesięcznie

360 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
296
miesięczne wsparcie
366
liczba patronów

  Fantasmarium jest stroną poświęconą literaturze, filmom oraz grom fantasy i sci-fi. Naszym celem jest dostarczanie szczerych recenzji, na których można będzie polegać w czasie zakupów czytelniczych, czy też wybierania filmu/gry na wieczór oraz propagowanie czytelnictwa.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
30 %
100%
osiągnięto 30%
cel: 400 zł miesięcznie
brakuje 280 zł
Podstawa
Taka kwota zapewni mi możliwość opłacenia wszelkich podstawowych kosztów związanych z prowadzeniem Fantasmarium - hosting strony internetowej, dostęp do programów takich jak Canva, czy Sony Vegas, licencje etc.
0%
12 %
100%
osiągnięto 12%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 880 zł
Najlepsze powieści sci-fi wszech czasów
Niebawem chciałbym rozpocząć cykl dotyczący najlepszych powieści fantastyczno naukowych. Niestety zdobycie niektórych tytułów graniczy z cudem albo kosztuje grube pieniądze (chociażby "Accelerando" Strossa, czy "Peanatema" Stephensona), a jeszcze inne po prostu nie zostały wydane w Polsce.

Dla każdej z książek planuję osobną recenzję i nagranie na YouTube. Jeśli uda nam się osiągnąć ten próg, będę mógł na poważnie wziąć się do roboty i wrzucać tekst oraz filmik przynajmniej raz w tygodniu.

O Autorze

Cześć,

nazywam się Piotr i od 2016 roku prowadzę bloga Fantasmarium. Regularnie staram się zamieszczać tam recenzje książek (głównie fantasy, sci-fi i horror, chociaż zdarzają się też wycieczki do literatury pięknej) oraz artykuły publicystyczne, dzięki którym fanom łatwiej będzie wybrać dobrą lekturę lub przyjemny film na wieczór. :) Oprócz tego na Fantasmarium pojawiają się również konkursy książkowe (na przykład "Jak zaczęła się Wasza przygoda z fantastyką?") czy nagrania typu "let's play" dotyczące co ciekawszych gier. :)

Staramy się pomagać w organizacji wydarzeń promujących fantastykę takich jak Copernicon, Imladris, czy Niucon - wszystkie objęte naszym patronatem medialnym. Współpracujemy również z czasopismami "OkoLica Strachu" oraz "Nowa Fantastyka" i wieloma wydawnictwami. 

 

Od lat pasjonuję się fantastyką oraz sci-fi, jednakże dopiero jakiś czas temu żonie udało się namówić mnie do rozpoczęcia prowadzenia bloga (może dzięki temu, że wymyśliła dla niego klawą nazwę). Moimi ulubionymi autorami są Neil Gaiman, J.R.R. Tolkien, Kurt Vonnegut, Steven Erikson (Anomander Rake i Itkovian to, według mnie, jedne ze zdecydowanie najlepszych postaci w całej literaturze fantasy) oraz Andrzej Sapkowski („Wiedźmin” już od dawna znajduje się moim osobistym Top3). Interesuję się również filmami sci-fi („Coś” i „Interstellar” powtarzam co około pół roku).

 

 

W czasie, kiedy nie zajmuję się Fantasmarium, prowadzę kursy językowe z angielskiego. Wszelki pozostały czas spędzam z żoną i przyjaciółmi, grając w Tekkena, gry planszowe, albo aktywnie na łonie natury (najczęściej kajakując).

Niestety pisanie o fantastyce nie należy do najbardziej dochodowych biznesów, a wręcz przeciwnie, pochłania wiele czasu i pieniędzy - zakup nowych książek, wycieczki do kina, dostęp do Netflixa, zdobycie nagród do konkursów (prace zwycięzców "Jak zaczęła się Wasza przygoda z fantastyką?"), hosting strony na Wordpressie, reklama na Facebooku i wiele innych (nie wspominając nawet o kanale na YT, który również jest w planach :)). 

Dlatego właśnie postanowiłem poprosić Was o patronat nad Fantasmarium. Dzięki Waszemu wsparciu będę mógł nie tylko dalej propagować czytelnictwo książek fantastycznych i zachęcać do oglądania dobrych filmów, ale również rozwinąć serwis - kanał na YT, nowi autorzy, bardziej czasochłonne wpisy etc.

Za wszelkie wsparcie z góry serdecznie dziękuję!

PS. Zapraszam też do oglądania utworzonego dosyć niedawno video bloga Fantasmarium. :)

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Doceniamy każde wsparcie - serdecznie dziękujemy i witamy w gronie naszych patronów (informacja zostanie udostępniona na stronie Fantasmarium). :)
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 2
Kwota wystarczająca do zakupu pisma branżowego, takiego jak "OkoLica Strachu", "Nowa Fantastyka", czy "Przekrój". Przy kilku takich dotacjach będę w stanie kupić nową książkę albo wykupić miesięczny dostęp do Netflixa. Jeśli zdecydujecie się na taką dotację, zostaniecie umieszczenie na liście patronów strony oraz otrzymacie zakładkę do książek "Fantasmarium". Dziękuję!
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 2
Bardzo dziękuję za odmówienie sobie jakiejś przyjemności, na rzecz wsparcia Fantasmarium. Dzięki takiej dotacji będę mógł nie tylko zakupić książkę czy film, ale również spędzić więcej czasu pracując nad pisaniem dobrych artykułów. W razie wybrania tej dotacji, możecie liczyć na wpis do listy patronów na stronie, fantastyczną zakładkę do książki oraz co dwa miesiące polecaną przeze mnie powieść Raz jeszcze dziękuję!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Są to 3-4 książki miesięcznie, na których temat na pewno napiszę. Przy większej ilości tego typu dotacji będę w stanie kupić potrzebny sprzęt i uruchomić kanał YT Fantasmarium, na którym regularnie opowiadałbym o książkach i jeśli tylko byłaby taka możliwość, zapraszałbym też autorów do dyskusji. Jeśli zdecydujecie się wesprzeć Fantasmarium taką kwotą, to oprócz wpisu do listy patronów i zakładki do książek, możecie liczyć również na polecaną przeze mnie książkę raz w miesiącu oraz raz na dwa miesiące możliwość wyboru książki, która zostanie zrecenzowana na blogu. Serdecznie dziękuję za wspieranie Fantasmarium!
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
Jest to 6-7 książek miesięcznie, na których temat na pewno napiszę. Przy większej ilości tego typu dotacji będę w stanie kupić potrzebny sprzęt i uruchomić kanał Youtube Fantasmarium, na którym regularnie opowiadałbym o książkach i jeśli tylko byłaby taka możliwość, zapraszałbym też autorów do dyskusji. Jeśli zdecydujecie się wesprzeć Fantasmarium taką kwotą, to oprócz wpisu do listy patronów i zakładki do książek, możecie liczyć również na dwie polecane przeze mnie książki raz w miesiącu oraz raz na dwa miesiące możliwość wyboru książki, która zostanie zrecenzowana na blogu. Serdecznie dziękuję za wspieranie Fantasmarium!
Zostań patronem

Najnowsi Patroni