Avatar użytkownika

Filmowe zwierzęta - blog o postaciach zwierzęcych w kinie

6
patronów
105 
miesięcznie
5 750 
łącznie
6
patronów
105 zł 5 750 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję za wybór tej opcji! Każda wpłata ma dla mnie duże znaczenie i pomaga mi realizować cele związane z prowadzeniem bloga. Mam nadzieję, że przyniesie Ci on dużo radości i będzie pożytecznym źródłem wiedzy. Ziarnko do ziarnka…i mogę zakupić numer czasopisma filmowego.

Jeśli wybierzesz ten próg, otrzymasz moje osobiste podziękowanie drogą mailową.

Raz jeszcze dziękuję, że jesteś ze mną i że mogę liczyć na Twoje wsparcie!
10 zł miesięcznie
Dziękuję za wybór tej opcji! Każda wpłata to dla mnie istotna pomoc. Mam nadzieję, że mój blog przyniesie Ci dużo radości i będzie pożytecznym źródłem wiedzy. Za tę kwotę mogę wykupić pojedynczy dostęp do filmu online.

Jeśli wybierzesz tę opcję, otrzymasz moje osobiste podziękowanie drogą mailową. Ponadto, napiszę o wybranym przez Ciebie filmie lub bohaterze zwierzęcym.

Raz jeszcze dziękuję, że jesteś ze mną i że mogę liczyć na Twoje wsparcie!
20 zł miesięcznie
Dziękuję za wybór tej opcji! Każda wpłata to dla mnie znacząca pomoc. Za tę kwotę mogę uzyskać płatny dostęp do dwóch filmów online.

W ramach tego progu (poza korzyściami z poprzednich progów) otrzymasz comiesięczny newsletter z dodatkowymi informacjami i materiałami niepublikowanymi na stronie bloga (np. linki do ciekawych stron czy artykułów związanych ze zwierzętami w filmie).

Raz jeszcze dziękuję, że jesteś ze mną i że mogę liczyć na Twoje wsparcie!
50 zł miesięcznie
Dziękuję za wybór tej opcji! Każda wpłata to dla mnie znacząca pomoc. Za tę kwotę mogę opłacić miesięczny dostęp do dwóch platform filmowych lub kupić książkę z dziedziny filmoznawstwa lub Animal Studies.

Dodatkową korzyścią w tym progu jaką otrzymasz jest dostęp do prywatnej grupy na Facebooku dla Patronów, w której będziemy dzielić się filmowymi znaleziskami związanymi ze zwierzętami, a także wartościowymi lekturami z zakresu zwierzęcej psychologii.

Raz jeszcze dziękuję, że jesteś ze mną i że mogę liczyć na Twoje wsparcie!
100 zł miesięcznie
Dziękuję za wybór tej opcji! Każda wpłata to dla mnie znacząca pomoc, a w ramach tej kwoty mogę już sprowadzić z zagranicy niedostępną w Polsce książkę.

W ramach tego progu otrzymasz wszystkie profity z poprzednich progów, a także weźmiesz udział w webinarze poświęconym wybranemu filmowi z bohaterami zwierzęcymi, które planuję organizować raz w miesiącu.

Raz jeszcze dziękuję, że jesteś ze mną i że mogę liczyć na Twoje wsparcie!
250 zł miesięcznie
Dziękuję za wybór tej opcji! Każda wpłata to dla mnie znacząca pomoc, a w ramach tej kwoty mogę już sprowadzić z zagranicy dwie niedostępne w Polsce książki lub kupić kilka pozycji filmoznawczych wydanych na naszym rynku.

W ramach tego progu otrzymasz wszystkie powyższe bonusy. Dodatkowym bonusem jest indywidualne spotkanie online poświęcone interesującym Cię kwestiom z obszaru Animal Studies (relacji ludzko-zwierzęcych).

Raz jeszcze dziękuję, że jesteś ze mną i że mogę liczyć na Twoje wsparcie!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Filmowe zwierzęta - blog o postaciach zwierzęcych w kinie w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

PIERWSZE W POLSCE blog i podcast filmowy poświęcone zwierzętom w kinie.

Filmowe zwierzęta - blog o postaciach zwierzęcych w kinie dostępny na Facebooku, Instagramie oraz filmowezwierzeta.com/

Podcast Zwierzęcy Kalejdoskop Filmowy dostępny na Spotify, iTunes, w Google Podcasts i na YouTube.

 

Cześć!

Nazywam się Marta Chrzczanowicz. Z wykształcenia jestem antropozoolożką (badam relacje pomiędzy ludźmi, a zwierzętami pozaludzkimi), zoopsycholożką i filolożką polską. Jestem również twórczynią i autorką PIERWSZEGO W POLSCE bloga poświęconego w całości obecności zwierząt w kinie, rozpatrywanej z perspektywy animal studies, o nazwie:

Filmowe zwierzęta – blog o postaciach zwierzęcych w kinie, a także dwóch jego projektów pobocznych, o nazwach:

Powstały one z połączenia moich dwóch największych pasji: miłości do zwierząt i kina. Blogi są dostępne na Facebooku oraz Instagramie i zawierają moje recenzje oraz nagrania moich webinarów (zrealizowanych we współpracy z Polską Półką Filmową), wywiadów ze mną, a także ciekawostki z planów filmowych oraz archiwalia.

Projektem, z którego jestem dumna jest PIERWSZY W POLSCE PODCAST O ZWIERZĘTACH W KINIE o nazwie ZWIERZĘCY KALEJDOSKOP FILMOWY, dostępny m.in. na Spotify, iTunes , YouTube oraz  Google Podcasts. Przygotowuję go i prowadzę od 2021 r.

Ponadto, regularnie piszę artykuły poświęcone filmowym zwierzętom, a także psychologii zwierząt. Obecnie współpracuję z ProAnima.pl Portalem Promocji Kultury, Polską Półką Filmową i Magazynem Vege. Napisałam również artykuł o zwierzętach w filmach Luisa Buñuela na zaproszenie Final Girls - magazyn o kinie. Zadebiutowałam również w kultowym miesięczniku Kino (6/2023).

Gościłam również w podkaście SpoilerMastera - Podcastu do słuchania po seansie oraz u Filmoznawczyni Diany Dąbrowskiej & Powiatowym Centrum Kultury w Legionowie.

Od 2022 r. prowadzę zajęcia w letnim kursie dla obcokrajowców Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego.

Dodatkowo możesz mnie znaleźć także tutaj:

  • Strona internetowa bloga (i podcastu), spajająca całość moich dokonań: https://www.filmowezwierzeta.com                                                          

Znajdziesz na niej wykazy obecności poszczególnych gatunków zwierząt w filmach, wszystkie moje teksty z bloga oraz ofertę współpracy, a także moje dotychczasowe publikacje: https://www.filmowezwierzeta.com/moje-publikacje

Praca nad blogami i podcastem zajmuje mi coraz więcej czasu: zanim napiszę o danym filmie, w którym występują zwierzęcy bohaterowie, muszę go obejrzeć, dokonać researchu na temat jego i twórców, a także zwierzęcych aktorów. Pochłania to bardzo dużo mojego czasu wolnego, jak również środków finansowych, bez których regularne prowadzenie blogów nie jest obecnie możliwe...

Wiedza, jak wszystko, kosztuje: muszę kupić książki (niejednokrotnie są to unikatowe materiały sprowadzane z zagranicy, a w związku z tym bardzo kosztowne), mieć dostęp do płatnych, legalnych źródeł filmów w Internecie (Canal+, Netflix, HBO Max, Disney+), uczestniczyć w webinarach pogłębiających moją filmową wiedzę oraz w festiwalach filmowych… Dodatkowo muszę opłacić koszt utrzymania domeny i strony interentowej, a także konto do profesjonalnej pracy w Canvie...koszty można by mnożyć, a ponieważ prowadzenie blogów w pojedynkę (i to aż trzech na raz!) i podcastu jest pracą niełatwą, a wszystko wykonuję sama, zmuszona jestem poprosić Czytelników i Słuchaczy o wsparcie finansowe.

Przed podjęciem decyzji o patronowaniu mojej pracy możesz wysłuchać przykładowych odcinków w Patronite Audio

Każda wpłata się liczy i za każdą będę niezmiernie wdzięczna. Jeśli doceniasz to, co robię i chcesz, żebym mogła to robić „na pełen etat” (bo prowadzenie bloga to też praca), a także rozwijać moją działalność i nie musiała się martwić o finanse, to zapraszam Cię do objęcia mojego bloga patronatem. W opisie każdego progu znajdziesz szczegółowe informacje, co otrzymasz w zamian jako moja Patronka lub Patron.

Patroni niezależnie od progu kwoty, którą wybrali, otrzymują też dostęp do nowego cyklu podcastu o nazwie Filmowe Psy, poświęconego poszczególnym rasom psów w kinie.

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam Cię serdecznie!

Marta

Autorką mojego logo i banerów z zakładki "Galeria" jest Miaquapetart (https://www.facebook.com/miaquapetart)

Autorką zdjęcia jest marifoto

 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Filmowe zwierzęta - blog o postaciach zwierzęcych w kinie w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Zakup sprzętu do nagrywania podcastu (mikrofonu) oraz dyktafonu
  • 300 zł miesięcznie
  • 195 zł brakuje
35%
Sprzęt do nagrywania wysokiej jakości umożliwiłby mi założenie kanału na YouTube i Spotify i dotarcie do coraz większej liczby odbiorców, którym bliska jest zarówno tematyka filmoznawcza, jak i zwierzęca. Nagrania chciałabym publikować raz-dwa razy w miesiącu w zależności od ilości czasu.

Jeśli podoba Ci się to, co robię i chcesz, żebym poszerzyła zakres działalności bloga - ten cel jest dla Ciebie!
Będę bardzo wdzięczna za każdą wpłatę!
Dwa odcinki podcastu w miesiącu
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 895 zł brakuje
2%
W obecnej trudnej sytuacji finansowej nie mogę skupić się tylko na podcaście (a bardzo bym chciała). Dodatkowe fundusze pozwoliłyby mi pracować w większym komforcie i dałyby mi więcej czasu na realizację mojego nowego projektu, czyli podcastu, w którym opowiadam Słuchaczom o konkretnym gatunku zwierzęcia w kinie i jego przestawieniach.

Słuchacze skorzystaliby na tym najbardziej - marzą mi się dwa odcinki w miesiącu, a docelowo (jeśli liczba Patronów odpowiednio się powiększy) - nawet cotygodniowych.

Chciałabym też tworzyć odcinki poświęcone konkretnym rasom psów i kotów w filmach.

Jeśli chcesz częściej słuchać moich opowieści o filmowych zwierzętach (w których nie skupiam się wyłącznie na filmach, lecz poruszam też zagadnienia dotyczące zoologii, zachowań zwierząt i dziedziny animal studies, np. dobrostanu zwierząt) - ten cel jest dla Ciebie!

Z góry dziękuję Ci za każdą wpłatę! Dzięki Tobie moje marzenie może się spełnić, a Ty otrzymasz rzetelną, wyczerpującą wiedzę na temat zwierząt w filmie.
Bieżące, comiesięczne koszty prowadzenia bloga (zakup książek i czasopism filmoznawczych, dostęp do platform filmowych, zakup biletów na festiwale filmowe itd.)
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 895 zł brakuje
2%
Prowadzenie bloga to moja ciężka, żmudna praca i niezliczona ilość godzin poświęcona na poszukiwanie informacji, oglądanie filmów, czytanie książek, pisanie postów i artykułów, uzupełnianie strony internetowej, zakup potrzebnych książek i comiesięczne opłacanie dostępu do platform filmowych (obecnie mogę sobie pozwolić na opłacenie tylko trzech, chciałabym wykupić dostęp do dwóch kolejnych, by móc pisać dla Was o jak największej liczbie tytułów). Ponadto, płatny jest też dostęp do festiwalów filmowych online, bilety do kina, czasopisma filmowe...

Jeśli chcesz docenić moją pracę i zasób wiedzy w bardziej materialnym wymiarze, to ten cel jest dla Ciebie! Będę bardzo wdzięczna za każdą wpłatę!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Filmowe zwierzęta - blog o postaciach zwierzęcych w kinie już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Małgorzata Przybyłowicz
Małgorzata Przybyłowicz
50 zł
Ania Meyer
Ania Meyer
10 zł
Marlenka Gracz
Marlenka Gracz
20 zł
Veikko Suvanto
Veikko Suvanto
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.