Filmowe zwierzęta - blog o postaciach zwierzęcych w kinie

W Patronite od 19.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1434

Liczba Patronów: 1158

Zostań Patronem
Kup na prezent
11 patronów
225 miesięcznie
3 945 łącznie
Autorski, PIERWSZY W POLSCE blog filmowy poświęcony w całości postaciom zwierzęcym w kinie z perspektywy Animal Studies. Analizy filmów i postaci z podziałem na trzy główne kategorie: filmowe zwierzęta ogółem, filmowe psy oraz koty. Zawiera ponadto rozbudowany katalog gatunków zwierząt od A do Z

O Autorze

Cześć!

Nazywam się Marta Chrzczanowicz. Z wykształcenia jestem antropozoolożką (badam relacje pomiędzy ludźmi, a zwierzętami pozaludzkimi), zoopsycholożką i filolożką polską. Jestem również twórczynią i autorką PIERWSZEGO W POLSCE bloga poświęconego w całości obecności zwierząt w kinie, rozpatrywanej z perspektywy animal studies, o nazwie:

Filmowe zwierzęta – blog o postaciach zwierzęcych w kinie, a także dwóch jego projektów pobocznych, o nazwach:

Powstały one z połączenia moich dwóch największych pasji: miłości do zwierząt i kina. Blogi są dostępne na Facebooku oraz Instagramie i zawierają moje recenzje oraz nagrania moich webinarów (zrealizowanych we współpracy z Polską Półką Filmową), wywiadów ze mną, a także ciekawostki z planów filmowych oraz archiwalia.

Moim najnowszym projektem jest PIERWSZY W POLSCE podcast o zwierzętach w kinie o nazwie Zwierzęcy Kalejdoskop Filmowy, dostępny m.in. na Spotify, iTunes , YouTube oraz  Google Podcasts.

Ponadto, regularnie piszę artykuły poświęcone filmowym zwierzętom, a także psychologii zwierząt. Obecnie współpracuję z ProAnima.pl Portalem Promocji Kultury, Polską Półką Filmową i Magazynem Vege. Napisałam również artykuł o zwierzętach w filmach Luisa Buñuela na zaproszenie Final Girls - magazyn o kinie.

Gościłam również w podkaście SpoilerMastera - Podcastu do słuchania po seansie oraz u Filmoznawczyni Diany Dąbrowskiej & Powiatowym Centrum Kultury w Legionowie.

Dodatkowo możesz mnie znaleźć także tutaj:

Praca nad blogami i podcastem zajmuje mi coraz więcej czasu: zanim napiszę o danym filmie, w którym występują zwierzęcy bohaterowie, muszę go obejrzeć, dokonać researchu na temat jego i twórców, a także zwierzęcych aktorów. Pochłania to bardzo dużo mojego czasu wolnego, jak również środków finansowych, bez których regularne prowadzenie blogów nie jest obecnie możliwe...

Wiedza, jak wszystko, kosztuje: muszę kupić książki (niejednokrotnie są to unikatowe materiały sprowadzane z zagranicy, a w związku z tym bardzo kosztowne), mieć dostęp do płatnych, legalnych źródeł filmów w Internecie, uczestniczyć w webinarach pogłębiających moją filmową wiedzę oraz w festiwalach filmowych… Dodatkowo muszę opłacić koszt utrzymania domeny, a także konto do profesjonalnej pracy w Canvie...koszty można by mnożyć, a ponieważ prowadzenie blogów w pojedynkę (i to aż trzech na raz!) i podcastu jest pracą niełatwą, a wszystko wykonuję sama, zmuszona jestem poprosić Czytelników i Słuchaczy o wsparcie finansowe.

Przed podjęciem decyzji o patronowaniu mojej pracy możesz wysłuchać przykładowych odcinków w Patronite Audio.

Każda wpłata się liczy i za każdą będę niezmiernie wdzięczna. Jeśli doceniasz to, co robię i chcesz, żebym mogła to robić „na pełen etat” (bo prowadzenie bloga to też praca), a także rozwijać moją działalność i nie musiała się martwić o finanse, to zapraszam Cię do objęcia mojego bloga patronatem. W opisie każdego progu znajdziesz szczegółowe informacje, co otrzymasz w zamian jako moja Patronka lub Patron. Z góry dziękuję!

Pozdrawiam Cię serdecznie!

Marta

 

Autorką mojego logo i banerów z zakładki "Galeria" jest Miaquapetart (https://www.facebook.com/miaquapetart).

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Magda Święch
Magda Święch
Próg: 20 zł
Anna Jozwiak
Anna Jozwiak
Próg: 20 zł
Ania Meyer
Ania Meyer
Próg: 10 zł
Małgorzata Przybyłowicz
Małgorzata Przybyłowicz
Próg: 50 zł
Veikko Suvanto
Veikko Suvanto
Próg: 50 zł