Szukaj
Przydatne linki
Logowanie Rejestracja Kategorie FAQ Jak to działa Baza wiedzy Kontakt z Patronite RegulaminNie jesteś zalogowany
W Patronite od 23.12.2021
Ranking Autorów
Miesięczne wsparcie: 532
Liczba Patronów: 332
Wsparcie Demokryt
Demokryt to przedstawiciel starożytnego atomizmu – teorii twierdzącej, że rzeczy w świecie składają się z małych, nierozerwalnych cząsteczek - atomów. Jak na starożytność, brzmi niezwykle współcześnie, prawda? ;) I Ty możesz dać mi taką cząsteczkę wsparcia, która będzie atomową pomocą! Będę Ci dozgonnie wdzięczna, i będę czuć, że moja praca ma sens.
Imiona / nazwy użytkowników wszystkich patronów i patronek wymienię w opisie odcinka (za zgodą), oraz to Wy będziecie mieć decydujący wpływ na tematy następnych odcinków :)
Patroni: 6
Wsparcie Epikur
Epikur to założyciel staroryżtnej filozofii epikureizmu – tej od "carpe diem", czyli "łap dzień". Uważał, że szczęściem jest samo życie – to, że możemy słyszeć śpiew ptaków, czuć ciepło promieni słonecznych, widzieć piękno kwiatów. Dla mnie szczęściem jest to plus fakt, że rozważasz wsparcie mojej twórczości na tym poziomie. Będę Ci niezwykle wdzięczna!
Imiona / nazwy użytkownika wszystkich patronów i patronek wymienię w opisie odcinka (za zgodą) oraz to Wy będziecie mieć decydujący wpływ na tematy następnych odcinków, oraz możecie zadać mi pytanie, na które odpowiem na końcu nadchodzącego odcinka :)
Patroni: 27
Wsparcie Platon
Platon to wyjątkowa nazwa, bo to mój ulubiony starożytny filozof. Uważał, że ponad niedoskonałym światem materialnym jest doskonały świat idei, które są perfekcyjnymi wzorcami dla rzeczy. Ideami najwyższymi są Dobro, Piękno i Prawda. Twoje wsparcie takim progiem będzie dla mnie właśnie piękne, dobre i prawdziwe ;) Za taki idealizm będę ci niezwykle, nieopisanie, niesamowicie wdzięczna!
Imiona / nazwy użytkownika wszystkich patronów i patronek wymienię na końcu odcinka (za zgodą), oraz to Wy będziecie mieć decydujący wpływ na tematy następnych odcinków. Możecie też zadać mi pytanie, na które odpowiem na końcu nadchodzącego odcinka :) ORAZ! jako patronki i patroni platynowi (bo Platon, ha-ha) wyślę wam ręcznie wypisaną podcastową pocztówkę na pamiątkę ;)
Patroni: 16
Wsparcie Marek Aureliusz
Marek Aureliusz był filozofem stoikiem, ale też cesarzem Rzymu. Dla historii przede wszystkim cesarzem, ale on sam z pewnością uważał się wpierw za filozofa – i męczyło go to, że jakieś tam imperium przeszkadza mu w rozmyślaniach. Na przykład takich:
"Gdy chcesz sprawić sobie przyjemność, myśl o zaletach współżyjących: o dzielności jednego, skromności drugiego, hojności owego, o czym innym znowu u innego. Nic
bowiem tak nie cieszy, jak obrazy cnót widoczne w charakterach współżyjących."
O takiej hojności jak Twoja myśleć można z ogromną przyjemnością. Dziękuję!
Patroni: 1
Promowani autorzy
Pomoc