Avatar użytkownika

Filozofuj!

16
patronów
590 
miesięcznie
32 926 
łącznie
16
patronów
590 zł 32 926 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Próg realistyczny

Zostaniesz patronem „Filozofuj!”. Serdecznie Ci dziękujemy i witamy w naszej społeczności. Jest to sygnał, że doceniasz nasz wysiłek i zdecydowałeś się dołożyć swoją cegiełkę do dzieła popularyzacji filozofii. Mamy nadzieję, że spotkamy się kiedyś i podziękujemy Ci osobiście.

W nagrodę otrzymasz:

→ comiesięczny newsletter, w którym opiszemy dla Ciebie, co zrobiliśmy w danym miesiącu;

→ jako nasz patron zasiądziesz również w galerii patronów filozofii, którą umieścimy w naszym serwisie.
Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Próg stoicki

Twoje wsparcie jest dla nas naprawdę cenne. Cieszymy się, że jesteś z nami i wspierasz dzieło popularyzacji filozofii.

Twoja dotacja jest dla nas istotna, więc składamy gorące podziękowania, w ramach których – poza nagrodami z poprzednich progów – otrzymasz:

→ podziękowania, które wyślemy Ci pocztą tradycyjną w formie specjalnie zaprojektowanej pocztówki z motywem filozoficznym;

→ otrzymasz także elektroniczną wersję naszego czasopisma od razu po jego publikacji.
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
Próg epikurejski

Twoje wsparcie jest dla nas wielką motywacją do rozwoju oraz jednocześnie zobowiązaniem. Dziękujemy, że nam zaufałeś.

Jako podziękowanie za wsparcie chcemy zaoferować Ci:

→ comiesięczny newsletter;

→ jako nasz Patron zasiądziesz w galerii Patronów filozofii w naszym serwisie;

→ podziękowania, które wyślemy Ci pocztą tradycyjną w formie specjalnie zaprojektowanej pocztówki z motywem filozoficznym;

→ dostęp do elektronicznej wersji naszego czasopisma od razu po jego publikacji;

→ po dwóch miesiącach wsparcia 5 wybranych przez Ciebie archiwalnych dostępnych numerów naszego czasopisma z lat 2019–2024;

→ po pół roku wsparcia wybraną przez Ciebie filozoficzną książkę z oferty Wydawnictwa Academicon.
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Próg sokratejski

Jesteśmy zaszczyceni Twoim poświęceniem na rzecz popularyzacji filozofii.

Otrzymujesz od nas wszystko, co w poprzednich progach oraz:

→ po trzech miesiącach wsparcia otrzymasz roczną prenumeratę naszego czasopisma.
Obrazek progu
77 zł miesięcznie
Próg platoński

A więc wyszedłszy z jaskini cieni na światło wielkich idei postanowiłeś okazać swe bezinteresowne poświęcenie sprawie! Wiedz, że niezmiernie nas to cieszy.

Ten próg nie zawiera żadnych nagród. Jest przeznaczony dla osób, które nie oczekują niczego w zamian od naszej redakcji, a chciałyby ją wspomóc radykalnie bezinteresownie.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Próg perypatetycki

To naprawdę wspaniałe i budujące, że są takie osoby jak Ty, które chcą wspierać popularyzację filozofii. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za Twój wkład.

Jako podziękowanie oferujemy Ci:


→ comiesięczny newsletter;

→ zostaniesz wpisany na listę honorowych patronów w naszym serwisie;

→ podziękowania, które wyślemy Ci pocztą tradycyjną w formie specjalnie zaprojektowanej pocztówki z motywem filozoficznym;

→ dostęp do elektronicznej wersji naszego czasopisma od razu po jego publikacji;

→ roczną prenumeratę naszego czasopisma;

→ po roku wsparcia otrzymasz 5 książek filozoficznych Wydawnictwa Academicon;

→ otrzymasz 1 głos w Radzie Patronów, która wraz z redakcją proponuje i wybiera 1 spośród 6 tematów numerów magazynu „Filozofuj!” na następny rok.
Obrazek progu
200 zł miesięcznie
Próg hermeneutyczny

Tak szczodra osoba budzi nasz ogromny podziw. Razem z serdecznymi podziękowaniami za patronowanie popularyzacji filozofii przekażemy następujące prezenty:

→ comiesięczny newsletter;

→ zostaniesz wpisany na listę honorowych patronów w naszym serwisie;

→ podziękowania, które wyślemy Ci pocztą tradycyjną w formie specjalnie zaprojektowanej pocztówki z motywem filozoficznym;

→ dostęp do elektronicznej wersji naszego czasopisma od razu po jego publikacji;

→ roczną prenumeratę naszego czasopisma;

→ po 6 miesiącach wsparcia trzymasz 5 książek filozoficznych Wydawnictwa Academicon;

→ po roku wsparcia informacja o Twoim honorowym patronacie zostanie umieszczona we wstępniaku;

→ prześlemy na wskazany przez Ciebie adres komplet magazynów „Filozofuj!” z 2019 i 2020 roku;

→ w Radzie Patronów otrzymasz 2 głosy.
Obrazek progu
500 zł miesięcznie
Próg transcendentalny

Dziękujemy! Po stokroć dziękujemy! Brakuje już słów, by wyrazić naszą wdzięczność.

Oprócz nagród z progu hermeneutycznego otrzymasz:

→ pakiet 5 książek filozoficznych Wydawnictwa Academicon już po 3 miesiącach wsparcia;

→ możliwość udziału w weekendzie redakcyjnym (w jego programie m.in. wspólny udział w imprezach kulturalnych, warsztaty redakcyjne, wspólna kolacja i wyjście do pubu);

→ w Radzie Patronów otrzymasz 3 głosy.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Filozofuj! w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Magazyn „Filozofuj!” jest jedynym na świecie czasopismem filozoficznym do poczekalni u fryzjera.

Witajcie w świecie „Filozofuj!” – przestrzeni, gdzie filozofia staje się przystępna dla każdego.

Nasza Misja

„Filozofuj!” to inicjatywa Fundacji Academicon mająca na celu popularyzację filozofii i myślenia krytycznego. W jej ramach wydajemy ilustrowany dwumiesięcznik popularnofilozoficzny, skierowany do wszystkich inteligentnych i ciekawych świata ludzi, a także prowadzimy portal popularyzujący filozofię – filozofuj.eu.

Mamy zaszczyt współpracować z uznanymi autorytetami naukowymi z kraju i ze świata, którzy obdarzyli nas dużym zaufaniem i życzliwością. Wśród naszych stałych współpracowników znajdują się m.in.  prof. Adam Grobler, prof. Krzysztof Wieczorek, prof. Jacek Jaśtal, prof. Wojciech Żełaniec, dr Marta Soniewicka, prof. Jacek Wojtysiak i wielu innych.

Naszą pracą kieruje poczucie misji. Chcemy, aby każda osoba podejmująca się refleksji nad światem osób i rzeczy miała dostęp do publikacji o wysokim poziomie merytorycznym i napisanych przystępnym językiem. Nie chcemy jednocześnie, by bariery finansowe zamykały możliwość korzystania z publikowanych przez nas treści, dlatego dostęp do nich na naszym portalu jest i pozostanie bezpłatny: dostępne TU.

Troszczymy się o edukację filozoficzną w Polsce. Jesteśmy wydawcą pierwszego w Polsce poradnika do prowadzenia filozoficznych dociekań z dziećmi, Filozofuj z dziećmi. Poradnik do prowadzenia filozoficznych dociekań z dziećmi i młodzieżą Łukasza Krzywonia oraz książki ze zbiorem 100 konspektów do filozofowania z dziećmi Filozofuj z dziećmi 2. 100 pomysłów na dociekania filozoficzne. Stworzyliśmy również pomoc dydaktyczną dla uczniów i nauczycieli filozofii w liceum: Sokrates i syreny. 55 podróży filozoficznych po świecie podksiężycowym i nadksiężycowym (w darmowym dostępie – można ją ściągnąć w wersji PDF za darmo tutaj) oraz podręcznik do filozofii dla liceum Źródła mądrości pod redakcją prof. J. Wojtysiaka i dr M. Iwanickiego uzupełniony o darmowy kurs e-learningowy Filozoficzne źródła kultury europejskiej. Możemy się też pochwalić publikacją zestawu kart do wspólnego filozofowania FiloSupełki. Pytania do rozsupływania, autorstwa Łukasza Krzywonia.

Za nasze działania zostaliśmy uhonorowani tytułem Popularyzatora Nauki 2020 w kategorii Media w konkursie organizowanym przez PAP przy współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. 

Społeczność „Filozofuj!”

„Filozofuj!” to nie tylko treści, to też społeczność. Organizujemy spotkania Klubu Filozofuj! w wielu miastach Polski, Letnią Szkołę Filozofuj! i wspieramy inicjatywy edukacyjne takie jak Ogólnopolska Olimpiada Filozoficzna czy Ogólnopolski Konkurs Logiczny. Krótko mówiąc, tworzymy chyba największą społeczność filozoficzną w Polsce, liczącą wiele tysięcy czytelników i sympatyków. Nasz profil na Facebooku śledzi ponad 21 tysięcy osób.

Dołącz Do Nas!

Pragniemy, aby każdy, kto chce zgłębiać tajniki filozofii, znalazł u nas inspirację. Dołączcie do naszej społeczności na Patronite.pl i wspierajcie naszą misję popularyzwoania filozofii!

 

Cele Autora

„Filozofuj!” – dzięki Wam i dla Was
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 410 zł brakuje
59%
Drodzy Patroni, kochamy filozofię.
Już szósty rok niestrudzenie wydajemy magazyn „Filozofuj!” – ilustrowany dwumiesięcznik popularyzujący filozofię – oraz prowadzimy serwis filozofuj.eu. Robimy to pasjonacko, oprócz normalnej, zawodowej pracy. Dzięki Wam i Waszemu wsparciu możemy rozwijać i profesjonalizować nasze inicjatywy, w szczególności poprzez opłacenie profesjonalnej redakcji, korekty i oprawy graficznej tekstów naszych Autorów. Zaowocuje to dla Was częstszymi i lepiej przygotowanymi publikacjami, które zawsze pozostaną dostępne bezpłatnie.

Z dzieła popularyzacji filozofii, które prowadzimy, korzysta coraz więcej osób. Czy wiecie, że do naszych tekstów popularyzatorskich, zamieszczonych na portalu, zajrzało już 405 858 osób w 1 356 577 odsłonach? W ostatnim czasie średnio przeszło tysiąc osób dziennie. Nasza praca i Wasze wsparcie idą więc w świat! Razem krzewimy kulturę filozoficzną w tym kraju. Dziękujemy w imieniu własnym i wszystkich, którzy dzięki Wam skorzystali nieodpłatnie z materiałów popularyzatorskich!
Nowy serwis edukacji filozoficznej na filozofuj.eu
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 410 zł brakuje
19%
Dzięki takiemu wsparciu mamy szansę stworzyć największą w Polsce bazę wiedzy, materiałów, pomocy dydaktycznych, aktualności poświęconych edukacji filozoficznej udostępnianą za darmo.

Dział edukacji filozoficznej w serwisie filozofuj.eu to 5 głównych poddziałów: Filozofia dla dzieci, Filozofia w szkole, Studia filozoficzne, Akty prawne dotyczące edukacji filozoficznej i Próby filozoficzne. Chcemy rozwinąć każdy z nich.


Filozofia dla dzieci

Rozbudowując tę część planujemy Wam dostarczać m. in.:

publikacje poradnikowe na temat rozbudzania ciekawości w dzieciach, rozwijania ich kreatywności, poprawiania zdolności komunikacji, pobudzania do myślenia krytycznego i rozwijania zaczątków myślenia logicznego
recenzje książek, gier, zabaw oraz pomocy dydaktycznych do filozofowania z dziećmi.

Filozofia w szkole

W tej części zaproponujemy Wam m.in.:

scenariusze lekcji filozofii i etyki,
szkolenia dla nauczycieli,
porady praktyków nauczania filozofii i etyki w formie artykułów i podcastów.

Próby filozoficzne

W ramach rozwoju tej części planujemy m.in. przeprowadzać cykliczne konkursy dla młodzieży licealnej na najlepszy tekst filozoficzny roku.


To tylko wybrane cele, które chcemy realizować w ramach rozbudowy działu. Więcej na temat naszych planów możecie przeczytać we wpisie na portalu filozofuj.eu: tutaj.
„Filozofuj!” wkracza w multimedia
  • 7 000 zł miesięcznie
  • 6 410 zł brakuje
8%
Pierwsza podróż w świat multimediów za nami! Dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” stworzyliśmy cykl ośmiu filmów, które są gotową, kompletną pomocą dydaktyczną dla Uczniów, Nauczycieli i wszystkich tych, którzy chcieliby samodzielnie wyruszyć w świat wielkich pytań filozoficznych, ale nie wiedzą od czego zacząć. Więcej na te temat przeczytacie na portalu filozofuj.eu.

Cykl można obejrzeć na kanale naszym kanale AcademiconTV.Projekt dobiegł jednak końca, a my czujemy niedosyt! Sfinansowanie tego typu produkcji jest obecnie, niestety, poza naszym zasięgiem :(

Zdobyliśmy jednak coś, co daje nam ogromną nadzieję, czyli doświadczenie w produkcji filmowej. Wiemy, jakie elementy są najistotniejsze, na co zwracać szczególną uwagę podczas produkcji, które koszty są niezbędne i jak rozkładają się w praktyce. Wiemy już, jak poruszać się po planie filmowym i sądzimy (może nieskromnie!), że wychodzi nam to coraz lepiej, ale… to tyle :(

Brakuje nam środków finansowych. Wy możecie nam pomóc tworzyć kolejne profesjonalne materiały popularyzujące filozofię! Każda kwota, którą postanowicie nam przekazać, będzie dla nas możliwością postawienia następnego kroku. Marzy nam się, by regularnie nagrywać i udostępniać kolejne produkcje filmowe i zacząć na poważnie działania multimedialne. Gdy suma Waszego miesięcznego wsparcia przekroczy kwotę widoczną powyżej – możecie być pewni, że filmy będą ukazywać się regularnie i będą coraz, coraz lepsze!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Filozofuj! już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Ania Wilk-Płaszczyk
Ania Wilk-Płaszczyk
5 zł
Wojciech Malicki
Wojciech Malicki
25 zł
Katarzyna Frąckiewicz
Katarzyna Frąckiewicz
25 zł
Malgorzata Laskowska
Malgorzata Laskowska
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.