Filozofuj!

W Patronite od 30.11.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 965

Liczba Patronów: 972

Zostań Patronem
Kup na prezent
16 patronów
485 miesięcznie
26 776 łącznie

„Filozofuj!” – dzięki Wam i dla Was

1 000 zł

miesięcznie

48%

osiągnięto

515 zł

brakuje

Drodzy Patroni, kochamy filozofię.
Już szósty rok niestrudzenie wydajemy magazyn „Filozofuj!” – ilustrowany dwumiesięcznik popularyzujący filozofię – oraz prowadzimy serwis filozofuj.eu. Robimy to pasjonacko, oprócz normalnej, zawodowej pracy. Dzięki Wam i Waszemu wsparciu możemy rozwijać i profesjonalizować nasze inicjatywy, w szczególności poprzez opłacenie profesjonalnej redakcji, korekty i oprawy graficznej tekstów naszych Autorów. Zaowocuje to dla Was częstszymi i lepiej przygotowanymi publikacjami, które zawsze pozostaną dostępne bezpłatnie.

Z dzieła popularyzacji filozofii, które prowadzimy, korzysta coraz więcej osób. Czy wiecie, że do naszych tekstów popularyzatorskich, zamieszczonych na portalu, zajrzało już 405 858 osób w 1 356 577 odsłonach? W ostatnim czasie średnio przeszło tysiąc osób dziennie. Nasza praca i Wasze wsparcie idą więc w świat! Razem krzewimy kulturę filozoficzną w tym kraju. Dziękujemy w imieniu własnym i wszystkich, którzy dzięki Wam skorzystali nieodpłatnie z materiałów popularyzatorskich!

Nowy serwis edukacji filozoficznej na filozofuj.eu

3 000 zł

miesięcznie

16%

osiągnięto

2 515 zł

brakuje

Dzięki takiemu wsparciu mamy szansę stworzyć największą w Polsce bazę wiedzy, materiałów, pomocy dydaktycznych, aktualności poświęconych edukacji filozoficznej udostępnianą za darmo.

Dział edukacji filozoficznej w serwisie filozofuj.eu to 5 głównych poddziałów: Filozofia dla dzieci, Filozofia w szkole, Studia filozoficzne, Akty prawne dotyczące edukacji filozoficznej i Próby filozoficzne. Chcemy rozwinąć każdy z nich.


Filozofia dla dzieci

Rozbudowując tę część planujemy Wam dostarczać m. in.:

publikacje poradnikowe na temat rozbudzania ciekawości w dzieciach, rozwijania ich kreatywności, poprawiania zdolności komunikacji, pobudzania do myślenia krytycznego i rozwijania zaczątków myślenia logicznego
recenzje książek, gier, zabaw oraz pomocy dydaktycznych do filozofowania z dziećmi.

Filozofia w szkole

W tej części zaproponujemy Wam m.in.:

scenariusze lekcji filozofii i etyki,
szkolenia dla nauczycieli,
porady praktyków nauczania filozofii i etyki w formie artykułów i podcastów.

Próby filozoficzne

W ramach rozwoju tej części planujemy m.in. przeprowadzać cykliczne konkursy dla młodzieży licealnej na najlepszy tekst filozoficzny roku.


To tylko wybrane cele, które chcemy realizować w ramach rozbudowy działu. Więcej na temat naszych planów możecie przeczytać we wpisie na portalu filozofuj.eu: tutaj.

„Filozofuj!” wkracza w multimedia

7 000 zł

miesięcznie

6%

osiągnięto

6 515 zł

brakuje

Pierwsza podróż w świat multimediów za nami! Dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” stworzyliśmy cykl ośmiu filmów, które są gotową, kompletną pomocą dydaktyczną dla Uczniów, Nauczycieli i wszystkich tych, którzy chcieliby samodzielnie wyruszyć w świat wielkich pytań filozoficznych, ale nie wiedzą od czego zacząć. Więcej na te temat przeczytacie na portalu filozofuj.eu.

Cykl można obejrzeć na kanale naszym kanale AcademiconTV.Projekt dobiegł jednak końca, a my czujemy niedosyt! Sfinansowanie tego typu produkcji jest obecnie, niestety, poza naszym zasięgiem :(

Zdobyliśmy jednak coś, co daje nam ogromną nadzieję, czyli doświadczenie w produkcji filmowej. Wiemy, jakie elementy są najistotniejsze, na co zwracać szczególną uwagę podczas produkcji, które koszty są niezbędne i jak rozkładają się w praktyce. Wiemy już, jak poruszać się po planie filmowym i sądzimy (może nieskromnie!), że wychodzi nam to coraz lepiej, ale… to tyle :(

Brakuje nam środków finansowych. Wy możecie nam pomóc tworzyć kolejne profesjonalne materiały popularyzujące filozofię! Każda kwota, którą postanowicie nam przekazać, będzie dla nas możliwością postawienia następnego kroku. Marzy nam się, by regularnie nagrywać i udostępniać kolejne produkcje filmowe i zacząć na poważnie działania multimedialne. Gdy suma Waszego miesięcznego wsparcia przekroczy kwotę widoczną powyżej – możecie być pewni, że filmy będą ukazywać się regularnie i będą coraz, coraz lepsze!
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Ania Wilk-Płaszczyk
Ania Wilk-Płaszczyk
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Katarzyna Frąckiewicz
Katarzyna Frąckiewicz
Próg: 25 zł
Malgorzata Laskowska
Malgorzata Laskowska
Próg: 10 zł