Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W Patronite od 27.02.2020

Organizacja inijatyw w ramach programu "Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych"

10 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

10 000 zł

brakuje

Ogólnopolski Konkurs „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”
Organizacja konkursu, uroczystego podsumowania konkursu z wręczeniem dyplomów i nagród dla dzieci i młodzieży oraz dwudniowego zgrupowania dla laureatów konkursu i ich opiekunów na Lubelszczyźnie, połączone z odwiedzeniem z przewodnikami miejsc pamięci na Lubelszczyźnie i w Lublinie, spotkaniami z kombatantami, pokazem grup Rekonstrukcyjnych, prelekcjami historyków. Strona Konkursu: https://konkurswykleci.pl

Akcji „Pomóżmy Bohaterom”
Przekazanie paczek świątecznych z życzeniami dla kombatantów, szczególnie dla będących w trudnej sytuacji materialnej. Integracja międzypokoleniowa młodszych pokoleń z kombatantami i odwiedziny kombatantów w ich domach z paczkami świątecznymi.

Organizacja międzynarodowych uroczystości wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w czeskim Holiszowie przez polskich żołnierzy.

Przejścia z przewodnikami Szlakiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie
Szlak obejmuje kilkadziesiąt miejsc w przestrzeni miasta Lublina związanego z polskim podziemiem niepodległościowym i komunistycznym aparatem represji. Elementy zapewnione dla uczestników:
– usługa przewodnicka
– wydrukowane przewodniki turystyczne
– pokaz grupy rekonstrukcyjnej

Rajd Pieszy im. kpt. Wincentego Sowy ps. „Vis” w Janowie Lubelskim
Rajd dla 300 uczestników, propaguje postać zapomnianego Bohatera z podziemia niepodległościowego. Elementami Rajdu są: wykłady historyków, zajęcia w parku linowym, prezentacja wystawy o patronie, szkolenia z survivalu, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i szkolenia proobronne.

Memoriał im. sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś” na strzelnicy sportowej
Łączy propagowanie historii Żołnierzy Wyklętych z propagowaniem sportu strzeleckiego, szkoleniami z survivalu i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wykładami historyków i pokazami rekonstrukcyjnymi.

Turniej piłkarski „Twardzi jak stal” ku czci Żołnierzy Wyklętych

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)